[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 435
33 748
113
Híd bejáratánál minden teherautót megröntgeneznek.

Korábban mintha azt írták volna, hogy csak az egyiken oldalon van ilyen berendezés.
Mondjuk én az oroszok hivatalos verziójában kételkedem, ebben a háborúban mindkét oldal szinte mindig hazudik, vagy legalábis görbíti a teret a narratívájához.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 240
113
Kijev orosz rakéták érkezése után az energetikai infrastruktúrára.
Valahol ezt már megfigyeltük. Valahol Szíriában. Bár itt Zelenszkij csapata is taníthatja a "Fehérsisakos" srácokat.
"Fényképezz engem Andrej Andreevicset"
Furcsa , hogy ilyen szelfik készülnek.



És persze mit csinálnánk a nyugati mainstream média nélkül...


A rakétacsapást követően, ismét az XY utcán, téren, parkban, patakparton tartott beszédet az elnök "úr"... Meg a faxom, az.

Fe2vjFwXoAA3MLO
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 648
113
Nem válaszoltál a kérdéseimre! A "szégyell" jogos észrevétel, elütöttem a szót! Ez megesik. És miért szomorú, hogy tanár vagyok? Te tudod, hogyan tanítottam tanérként? Te szégyellhetnéd magad ezért a sok személyeskedésért, amit itt a kommentelőkkel folytatsz. Se műveltséged, se tudásod hozzá. És ne válaszolj, ignore!
vladimir-putin-clap.gif
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Korábban mintha azt írták volna, hogy csak az egyiken oldalon van ilyen berendezés.
Mondjuk én az oroszok hivatalos verziójában kételkedem, ebben a háborúban mindkét oldal szinte mindig hazudik, vagy legalábis görbíti a teret a narratívájához.
Ugyanakkor abban lehet valami, hogy ilyen csomagolófólia-tekercsek között meg tud bújni valami low-grade robbanószer a röntgenen.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 435
33 748
113
Ugyanakkor abban lehet valami, hogy ilyen csomagolófólia-tekercsek között meg tud bújni valami low-grade robbanószer a röntgenen.

Hogy tudta egy felrobbanó kamion két pályaszakaszát is lerobbantani a hídnak? Nem vagyok robbantási szakértő, de ez így gyanús. A robbanás nagy volt, de az ereje mindenfelé szabadon terjedhetett, nem volt a robbanótest a pályatesten.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
64
273
53
Az az oka a töketlenkedésnek, hogy erre a háborúra van kiosztva a népek jólétének a visszavágásának szerepe. Vagyis amit a globális elit tervez - amit nem mellékesen Klaus Schwab nyíltan hirdet - azaz a nagy újrakezdésnek (Great Reset-nek) része. Putyin a globális elit egyik végrehajtója! Mondom még egyszer, nem része (még ha azt is hiszi magáról - mert ahhoz ő kevés), hanem végrehajtója.
Csak emlékeztetőül, ő is elvégezte anno Merkellel együtt a Világgazdaság Fórum vezető képző tanfolyamát (ami amolyan beszervezős dolog, ott mérik fel ki mennyire kapható és milyenek a képességei), és mint mestere (azaz Schwab) megjegyezte egy pódiumbeszélgetésen (fent van a neten), jó tanítvány volt.
Úgy, hogy Putyintól sokat ne várjatok, mert ő a globalisták forgató könyve szerint jár el.
Ha csak meg nem buktatják, pár éven belül Oo. fel lesz darabolva.
FMCYb0OX0Ag5-3I
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: Ashtar and fip7

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
Mivan?
Kolléga állította, hogy ott vannak.
Én megkértem, hogy az agitprop, orosz cikken kívül hozzon, az abban megfogalmazott vádait alátámasztó valamit.
Erre, hogy akkor én bizonyítsam az ellenkezőjét?
He?
Nem.
Persze, hogy nem mivel te sem tudod bizonyítani az ellenkezőjét, amit ő állított, mégsem vádol senki azzal hogy hazudsz... érted?

Szóval ha hoz valaki egy hírt, amiről azt gondolod illetve állítod, hogy orosz dezinformáció és a hírhozó szimplán hazudik, akkor lehet nem ártana az állításodat tényekkel igazolni, mert igy az egész topic egy óvodás szintű homokozó lesz durcás dedósokkal.

Erre akartam volna rávilágítani szóval ha hazugsággal vádolsz valakit, akkor bizonyítsd az ellenkezőjét, ha nem tudod, akkor ne ird (más sem) valakire, hogy hazudik.

Időközben olvasva a többi hozzászólót leesett mindenkinek mire akartam célozni...
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 029
16 537
113
Gondolom annyi mint az átlagos csecsen/burját és egy átlagos kozák között.
Gyors vagy mint Winetoo.. Az eredeti válaszod sehol nem találom, (át lett írva?) pedig szép kis kommentet reccsentettem rá, de hiába dolgoztam..
No hiába, fáziskésésem van, avagy nem tudom felvenni a versenyt a M.I generátorokkal?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Persze, hogy nem mivel te sem tudod bizonyítani az ellenkezőjét, amit ő állított, mégsem vádol senki azzal hogy hazudsz... érted?

Szóval ha hoz valaki egy hírt, amiről azt gondolod illetve állítod, hogy orosz dezinformáció és a hírhozó szimplán hazudik, akkor lehet nem ártana az állításodat tényekkel igazolni, mert igy az egész topic egy óvodás szintű homokozó lesz durcás dedósokkal.

Erre akartam volna rávilágítani szóval ha hazugsággal vádolsz valakit, akkor bizonyítsd az ellenkezőjét, ha nem tudod, akkor ne ird (más sem) valakire, hogy hazudik.
Hú. De fordítva vagy bekötve, már ne haragudj.
Ha vkiről állítasz vmit, akkor azt bizonyítod, különben fake, hazugság etc.
A vádat kell bizonyítani civilizált helyeken.
Nem pedig annak, aki rákérdez a megállapítás tényszerűségére.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Ha a folia alu, vagy alut tartalmazo nejlon (levesporok, macskakaja, zacskos gyomolcsle) akkor azon semmi sem lat at. Ha meg fedesben van fentrol akkor sehogy.
Kifurni is epp eleg egy ilyen tombot, amit nalunk hasznalnak az kb 60 cm átmérőjű, kozepen egy kb 10cm átmérőjű papir hengerrel. A nejlon foliak kb 30 cm atmerujuek, es szinten a papirduda van a kozepen. A magassaguk kb 60cm. Ertelem szeruen egy palettan annyi van amennyi rafer.
Szoval egy ilyen raklapozott cuccon atlatni nem konnyu, jol kitalaltak ezt...
Ha meg nem eloiras hogy minden jarmuvet rontgenezzenek, csak orankent 10-et pl, mert annyira van idő a forgalom miatt, akkor ez van.
Bar mar olyan verzio is felmerult hogy a pot ala volt beszerelve a pokolgep, arra meg ott a raklaptarto. Amugy valami hűtős vagy legalabbis zart KOGEL pot volt, ami eleve bonyolitja a lehetosegeket.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
.
Az S300 kb semmifele eredmenyt nem hozott Sziriaban. Mint ahogy a Pantsir sem szerepelt jol. Persze lehet mondani, hogy ennyi meg annyi dront lelöttek, civil vagy hazilag barkacsolt dronbol mondhatnak barmennyit, de lelött repulöt nem nagyon tudtak bemutatni.
1. Se Izraeli , se török repcsi nem ment be a Szír légtérbe rgo nem lőhették le mert nem is lőttek rá !
2. Integrált légvédelem csak az Orosz bázisok körül volt/van !
3. A Szír Pancírok sose voltak rendszerbe legfeljebb védtek valamit de miután vagy kitáraztak vagy csak simán kiálltak a placra vele az arabok nyílt célként az Izraeli rakétáknak így megítélni nem nagyon lehet őket objektíven !
4. A régebbi technikákat nem is tervezték/paraméterezték drónok ellen így úgy voltak vele mint a Románok a rántott hússal -nem ették mert nem is ismerték- így nem is tevékenykedhettek ellene !
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
Hú. De fordítva vagy bekötve, már ne haragudj.
Ha vkiről állítasz vmit, akkor azt bizonyítod, különben fake, hazugság etc.
A vádat kell bizonyítani civilizált helyeken.
Nem pedig annak, aki rákérdez a megállapítás tényszerűségére.
Fugyelj már ide cimbora... feltettem egy tök egyszerű kérdést, amire nem tudtál válaszolni, most meg terelsz itt mint juhász a Hortobágyon...


Tudod barmivel a beböffentéseden kívül bizonyítani, hogy az a cikk orosz dezinfó volt? (nem, nem tudod, csak okoskodsz vágyvezérelten, és elfogultan )

de legyen akkor lehetőséged....

a.) igen
b.) nem

ha az első lehetőséget választod, akkor mutasd azt a bizonyítékot


ui: ha a vádat kell bizonyítani civilizált helyeken, mint írod, csak csendben jegyzem meg te vádoltad meg az embert hogy hazudik nem? :)
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 240
113
A rakétacsapást követően, ismét az XY utcán, téren, parkban, patakparton tartott beszédet az elnök "úr"... Meg a faxom, az.

Fe2vjFwXoAA3MLO
Na tessék. Még a szöveg is hasonló...


"Az emberek nyilvánvalóan unatkoznak a sötétben, ezért mesékkel rukkolnak elő" :D:D:D

Dél-Ukrajnában október 12-én 8:40 és 8:58 között a légierő légvédelmi rakétaegységei megsemmisítettek legalább négy ellenséges támadóhelikoptert (valószínűleg a Ka-52-t), amelyek tűztámogatást nyújtottak a szárazföldi megszállásnak. csapatok déli irányban. :eek::p:p


Na, de hogy legyen már valami vidám is :
Herson, hohol BMP + hoholok

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 942
113


 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
.
.
Ez a sok mozgositott azert majd lehet ketelu dolog, mert ha ezek a pocakos, otthonrol a TV elöl berangatott muszajkatonak gyorsan nagy vesztesegeket szenvednek, felerösödhet a civil engedetlenseget az orosz hatorszagban. Plusz ha a pocakos oroszok szetszaladnak, akkor összeomlik a frontvonal.
Mé' az ukránok csak a szupermeneket sorozzák? Ott hogyanis vanez a pocakos muszájkatonás? Ott az uccán pofonnal soroznak be. Láttam.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Fugyelj már ide cimbora... feltettem egy tök egyszerű kérdést, amire nem tudtál válaszolni, most meg terelsz itt mint juhász a Hortobágyon...


Tudod barmivel a beböffentéseden kívül bizonyítani, hogy az a cikk orosz dezinfó volt? (nem, nem tudod, csak okoskodsz vágyvezérelten, és elfogultan )

de legyen akkor lehetőséged....

a.) igen
b.) nem

ha az első lehetőséget választod, akkor mutasd azt a bizonyítékot


ui: ha a vádat kell bizonyítani civilizált helyeken, mint írod, csak csendben jegyzem meg te vádoltad meg az embert hogy hazudik nem? :)
bmeg a kolléga állította, hogy valami VAN, én nem fogom bizonyítani vminek a nemlétét.
Nem én vádaskodom, még mindig Ő állított vmit, amire egyszerűen alátámasztást kértem.
Mert anélkül csak pofázás.
Erre Te itt jössz a műpolkorrekt fassággal.
Egyébként megjegyzem, hogy SENKI nem mutatott azóta bármit is, amit kértem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Hogy tudta egy felrobbanó kamion két pályaszakaszát is lerobbantani a hídnak? Nem vagyok robbantási szakértő, de ez így gyanús. A robbanás nagy volt, de az ereje mindenfelé szabadon terjedhetett, nem volt a robbanótest a pályatesten.
Lefele nem terjedhetett szabadon. Mivel nem szarazfoldon volt, igy tolcser sem maradt, hanem beomlott, vagy elmozdult. Az erok hatas-ellenhatas esetet biztosan kielemzik majd. En eleg laikus vagyok mert se statikus se epiteszmernok, se robbantasi szakember nem vagyok, de a ket WTC is csak osszeroskadt szepen husz eve...

Szerintem az utott lyukon lejuto hang es energia visszaverodott a vizrol kisse es megemelte a palyatestet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby