[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 240
113
FiuDY9PXkAkmvKz


 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 449
23 631
113
Az ukrik megmozdultak az Artemovsktól délre fekvő területről


Donyecki front


A nagykövetség örömmel nyújt bármilyen támogatást #Ukrajnának, hogy folytathassa munkáját, mint az emberi jogok és az igazságszolgáltatás mintaképe a régióban. Biztosítanunk kell a jogokon alapuló demokrácia e modelljének védelmét. Slava , nézz másfelé !

Fip9mLDWYAEK3G5


Az ukrik hamarabb kifagynak a lakásaikból, mint ahogy az oroszok kifogynak a rakétákból, az tuti...
Ezt a humorba is berakom :

FiuDY9PXkAkmvKz
Az oroszok kifogynak a rakétáikból, csak előtte még elfoglalják Ukrajnát!

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Megértem, hogy a magyar emberek 95%-a nincs tisztában(nem rendelkezik megfelelő tudással ezen területen) mi az/mi volt a SZU. Fővárosa és gazdasági, közlekedési, oktatási valamint politikai központja Moszkva volt. Hivatalos nyelve az orosz volt, tehát a területén élő kb. 120 nemzet és nemzetiség kommunikációs nyelve volt. Sokszor pontatlanul Oroszországnak nevezik.
Elvégre is nem az oroszok projektje volt az Orosz Birodalom legyengítése majd szétverése a NOSZF.

Más:
Ukrajna hadműveletre készül a Krím 2023-ig történő elfoglalására – mondta Mihail Zabrodszkij, az ukrán légideszant erők volt parancsnoka.

Elmondása szerint egy ilyen művelet nem csak lehetséges, de már meg is volt tervezve – írja a The Economist.

Zabrodszkij nem pontosította, hogy Ukrajna pontosan mikor tervezi végrehajtani a műveletet. Hozzátette, hogy most az ukrán fegyveres erőknek "sok csatát kell megnyerniük"
Megértem, hogy az orosz emberek 95%-ának (így neked is) kényelmetlen utólag felvállalni, hogy ők hozták, üzemeltették, és haszonélvezték a SZU-t.
Attól, hogy egy országban rendszerváltás volt, attól az emberek ugyanazok maradtak, nem?

Ez olyan, minthogy amikor '45 decemberében rákérdeztek volna bárkinél, egyetlen nácit sem találtál volna Németországban.
Közben meg '34/38-ban:
akarat%20diad1.jpg

Különben az állítás így hangzott:
Az egyiptomi légierőben repültek orosz pilóták, ill. a SAM ütegeket is kezeltek (szerintem a sziriai haderőben is, de ebben nem vagyok biztos).
Nem keverte senki sem ide a Szovjetúniót - csak te.

Különben azt tudjuk már, hogy akkor Putyin - a szovjet KGB-s -, az most orosz, vagy még mindig szovjet? Kinőtte, vagy csak kikezeltette magát?
Putyint, amikor Németországban szolgált, minek kellett volna aposztrofálni? Szovjetnek? Orosznak? vagy egyszerűen csak KGB-snek?
Akkor most ezen analógia alapján, az Egyiptomban szolgáló pilótákat miért ne lehetne orosznak hívni.
Találós kérdés: Szerinted miért az zengett '89-ben a gyűléseken, hogy Ruszkik, haza!, és miért nem az, hogy Szovjetek, haza!?

És igen, tudom, hogy most jön majd a tört magyarságú hőbörgés, hogy "Neked nincs tudásod" - csak mint mindig, amikor kényes kérdéseket tapogatunk.
Ne fáradj! :rolleyes:
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 329
12 743
113
Megértem, hogy az orosz emberek 95%-ának (így neked is) kényelmetlen utólag felvállalni, hogy ők hozták, üzemeltették, és haszonélvezték a SZU-t.
Attól, hogy egy országban rendszerváltás volt, attól az emberek ugyanazok maradtak, nem?

Ez olyan, minthogy amikor '45 decemberében rákérdeztek volna bárkinél, egyetlen nácit sem találtál volna Németországban.
Közben meg '34/38-ban:
akarat%20diad1.jpg

Különben az állítás így hangzott:

Nem keverte senki sem ide a Szovjetúniót - csak te.

Különben azt tudjuk már, hogy akkor Putyin - a szovjet KGB-s -, az most orosz, vagy még mindig szovjet? Kinőtte, vagy csak kikezeltette magát?
Putyint, amikor Németországban szolgált, minek kellett volna aposztrofálni? Szovjetnek? Orosznak? vagy egyszerűen csak KGB-snek?
Akkor most ezen analógia alapján, az Egyiptomban szolgáló pilótákat miért ne lehetne orosznak hívni.
Találós kérdés: Szerinted miért az zengett '89-ben a gyűléseken, hogy Ruszkik, haza!, és miért nem az, hogy Szovjetek, haza!?

És igen, tudom, hogy most jön majd a tört magyarságú hőbörgés, hogy "Neked nincs tudásod" - csak mint mindig, amikor kényes kérdéseket tapogatunk.
Ne fáradj! :rolleyes:
Már bocs, de éppen az oroszok nem voltak a haszonélvezői a SzU-nak.
(sem a beloruszok és a kazahok).
Ők nettó befizetői voltak a rendszernek!
A többi SzSzK volt a haszonélvező!
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 530
20 639
113
Megértem, hogy az orosz emberek 95%-ának (így neked is) kényelmetlen utólag felvállalni, hogy ők hozták, üzemeltették, és haszonélvezték a SZU-t.
Attól, hogy egy országban rendszerváltás volt, attól az emberek ugyanazok maradtak, nem?

Ez olyan, minthogy amikor '45 decemberében rákérdeztek volna bárkinél, egyetlen nácit sem találtál volna Németországban.
Közben meg '34/38-ban:
akarat%20diad1.jpg

Különben az állítás így hangzott:

Nem keverte senki sem ide a Szovjetúniót - csak te.

Különben azt tudjuk már, hogy akkor Putyin - a szovjet KGB-s -, az most orosz, vagy még mindig szovjet? Kinőtte, vagy csak kikezeltette magát?
Putyint, amikor Németországban szolgált, minek kellett volna aposztrofálni? Szovjetnek? Orosznak? vagy egyszerűen csak KGB-snek?
Akkor most ezen analógia alapján, az Egyiptomban szolgáló pilótákat miért ne lehetne orosznak hívni.
Találós kérdés: Szerinted miért az zengett '89-ben a gyűléseken, hogy Ruszkik, haza!, és miért nem az, hogy Szovjetek, haza!?

És igen, tudom, hogy most jön majd a tört magyarságú hőbörgés, hogy "Neked nincs tudásod" - csak mint mindig, amikor kényes kérdéseket tapogatunk.
Ne fáradj! :rolleyes:
Pöcshuszár: nomen est omen :D
Azért megkérdezem, hogy akkor most hogyan lehet, hogy az orosz hadsereg tisztjeinek kb. 40 %-a ukrán? :D
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 198
10 758
113
Már bocs, de éppen az oroszok nem voltak a haszonélvezői a SzU-nak.
(sem a beloruszok és a kazahok).
Ők nettó befizetői voltak a rendszernek!
A többi SzSzK volt a haszonélvező!

Az ő munkájuk eredménye, és nyomott életszínvonaluk következében van most szinte kimerithetetlen lőszer és hadianyag készlet.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Az a T-80? nemtudom mikori, a növényzet nekem gyanús így november végén.
De majd pont egy ilyen narkós kutya véleménye számít.
Ugyan már egész Európa kifut a fegyverekből, de a ruszkik állnak szarul... Egyre szánalmasabb vagy a vergődéseddel öreg.
Ideje lenne avatart cserélned drogos! A drogok rosszak értem???
A profilképével ő maga is a drogfogyasztást reklámozta. Lásd a 420 -as szám és a hozzá tartozó szöveg! Nem értem miért nincs végleg kitiltva ez a regisztráció.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 690
32 325
113
Ukri Izraelben.
*******! :)
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113

Így kapták telibe egy orosz drónnal az ukrán tüzéreket (videó)​

2022. november 29. - 14:11

Kemény videó érkezett a frontról: egy orosz kamikaze drón telibe kapta az ukrán (egyébként szovjet gyártmányú) löveget. Az incidens után az ukrán tüzérek elképesztően nyugodt hangnemben nyilatkoztak a helyi sajtónak, akiknek kifejtették, hogy

elég, ha lecserélik a vontatott tarack kerekét és megint működőképes lesz.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 668
48 527
113
Elon Musk Starlink cége emeli az ukránok tarifáit

"A szolgáltató havi 60 dollárról 75 dollárra emeli a szolgáltatások költségeit, a terminál és az antenna pedig most nem 500, hanem 700 dollárba kerül" - áll a felhasználóknak írt levelekben.

Robert C. Castel Budapesten: Megváltozott a háború arculata | Hetek Originals​

 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 240
113
Ne csak puskaport és tüzet adj, hanem erőt és győzelmet.
De ne csak győzelemmel gyere haza, térjen vissza épségben.
Imáink és Oroszország veletek vannak, családtagjainkkal és barátainkkal, akik minden nap kockára teszik saját életüket mások életéért.
Köszönöm, Isten éltessen


O csoport erői harcban



"A tegnapi műholdfelvételeken rögzített Tu-95-ös és Tu-160-as stratégiai bombázók a szaratovi Engels légibázisról. Kevesebb, mint egy órányira lehetünk az Ukrajna elleni legmasszívabb rakétacsapástól a háború kezdete óta."

FiuV7mhWAAMFM_4


A MiG-31K-k Kinzhal rakétával szálltak fel Fehéroroszországban.

FiuvcW4XgAMvdu8


Helyi idő szerint 12.40

FiubArWXgAAKUVa
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93

Így kapták telibe egy orosz drónnal az ukrán tüzéreket (videó)​

2022. november 29. - 14:11

Kemény videó érkezett a frontról: egy orosz kamikaze drón telibe kapta az ukrán (egyébként szovjet gyártmányú) löveget. Az incidens után az ukrán tüzérek elképesztően nyugodt hangnemben nyilatkoztak a helyi sajtónak, akiknek kifejtették, hogy



Hát persze.

Azért nem büszkélkednek a másik oldalával, mivel oda csapódott be a Lancet....
Valahogy oda nem téved a kamera...
Mert tuti csak a becsapodással ellentétes gumi lesz lyukas egy csapás után.

Belső (hátországnak készült) ellenség fikazo és bagatelizáló prop.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
804
8 002
93
Közben két WienEnergie transzformatorállomásnál is megjelentek az osztrák katonák őrködni. Tegnap még nem voltak ott.
Dudi, ha már fizetünk titeket akkor jó lenne ha elkezdenétek gondolkodni azon hogy hányadik ukrán nato blokkolás után kezdik azt gondolni hogy dögöljöneg a szomszéd tehene is és nálunk se legyen áram. Le kéne ellenőrizni a pótalkatrêszeket, megnézni melyik a leggyengébb pont és legalább kamerákat telepíteni hogy ne legyen meglepetés. Tudom tudom olyan sose fordulna elő hogy ukrajna megtámadna egy nato országot....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 951
113
Közben két WienEnergie transzformatorállomásnál is megjelentek az osztrák katonák őrködni. Tegnap még nem voltak ott.
Dudi, ha már fizetünk titeket akkor jó lenne ha elkezdenétek gondolkodni azon hogy hányadik ukrán nato blokkolás után kezdik azt gondolni hogy dögöljöneg a szomszéd tehene is és nálunk se legyen áram. Le kéne ellenőrizni a pótalkatrêszeket, megnézni melyik a leggyengébb pont és legalább kamerákat telepíteni hogy ne legyen meglepetés. Tudom tudom olyan sose fordulna elő hogy ukrajna megtámadna egy nato országot....
Élek a gyanúval, hogy vannak olyanok akik sokkal jobban értenek az ilyesmihez mint Te vagy én, vagy mi itt mindannyian.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 731
14 075
113
Na ezt nézzétek... totál fullba tolják. Elengedték a gyeplőt.

Hvg TUDOMÁNY:

"Annyira hatékonyak, hogy mostanra az oroszok már csak az éjjeli órákban próbálkoznak dróntámadásokkal"



Kíváncsi vagyok, hogy egy átlag politikai tiszt mennyiért csinál hülyét magából
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 660
19 033
113
Ne csak puskaport és tüzet adj, hanem erőt és győzelmet.
De ne csak győzelemmel gyere haza, térjen vissza épségben.
Imáink és Oroszország veletek vannak, családtagjainkkal és barátainkkal, akik minden nap kockára teszik saját életüket mások életéért.
Köszönöm, Isten éltessen


O csoport erői harcban



"A tegnapi műholdfelvételeken rögzített Tu-95-ös és Tu-160-as stratégiai bombázók a szaratovi Engels légibázisról. Kevesebb, mint egy órányira lehetünk az Ukrajna elleni legmasszívabb rakétacsapástól a háború kezdete óta."

FiuV7mhWAAMFM_4


A MiG-31K-k Kinzhal rakétával szálltak fel Fehéroroszországban.

FiuvcW4XgAMvdu8


Helyi idő szerint 12.40

FiubArWXgAAKUVa
Mára várható az áldás?