W
Wilson
Guest
Ige ez így van a fehérorosz haderő nem alkalmas arra, hogy nagyobb szabású támadást indítson Ukrajna és az ukrán haderő ellen, a többit pedig @Avtomat már összefoglalta....Én valami olyasmit olvastam/hallottam, hogy nagyon kicsi a Belorusz haderő, és nincs is semmi harci tapasztalatuk. Békefenntartani is csak az elmúlt években kezdtek el. A várható támadási irányokat meg már régóta erődíti az ukrán sereg, ami mostanra harcedzett haderő lett.
Még azt is el tudom képzelni, hogy a hadianyag raktáraikat is kipucolták az oroszok, mert egyszerűen közelebb van Ukrajnához, mint sok orosz terület.
Más...
Nagy-Britanniában megnevezték, hogy Ukrajna milyen feltétellel kaphat nagy hatótávolságú fegyvereket....
Ismertté vált, hogy Ukrajna milyen feltétellel kaphat nagy hatótávolságú fegyvereket Nagy-Britanniától.
Ben Wallace brit védelmi miniszter kijelentette, hogy nyitott lesz Ukrajnának nagyobb hatótávolságú fegyverrendszerekkel való ellátására, ha Oroszország továbbra is csapást mér a polgári infrastruktúrára.
Ezt a parlamenti meghallgatásokon mondta, Boris Johnson volt miniszterelnök kérdéseire válaszolva – írja a The Guardian .
Johnson megkérdezte Wallace-t a nagyobb hatótávolságú rakétarendszerek lehetséges szállításáról Ukrajnába, hogy megsemmisítsék vagy károsítsák az orosz drónkilövőket és kilövőhelyeket.
„Folyamatosan átnézem a fegyverrendszereket, amelyeket biztosítani tudunk. Vannak olyan potenciális fegyverrendszereink is, amelyek nagyobb hatótávolságúak, és ha az oroszok továbbra is polgári területeket vesznek célba, és megpróbálják megsérteni a genfi egyezményeket, akkor szívesen látnám, mit teszünk ezután” – mondta Wallace.
A brit védelmi miniszter nem részletezte, hogy Nagy-Britannia pontosan mely nagy hatótávolságú fegyverrendszereket adhatja át Ukrajnának a jövőben.
Nemrég vált ismertté, hogy Ukrajna modern Brimstone 2 Dual Mode rakétákat kapott Nagy-Britanniától katonai segélyként.
Korábban csak az első generációs Brimstone rakéták szállítása volt ismert az ukrán fegyveres erők számára.
A Brimstone levegő-felszín irányított rakétacsaládot az MBDA nemzetközi konzorcium tervezi és gyártja.
A teljes körű háború kezdete óta Nagy-Britannia már több száz ilyen rakétát szállított Ukrajnának. Az ukrán hadsereg úgy módosította a Brimstone-t, hogy földi hordozókról indítsák, és a rakétákat földi célpontok eltalálására használják.
Idén májusban vált először ismertté az ukrán hadsereg brit irányított rakéták használatáról .
Korábban Nagy-Britannia M270-es MLRS-t adott át Ukrajnának. December 9-én Risi Szunak brit miniszterelnök pedig Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel folytatott telefonbeszélgetésében kijelentette , hogy Nagy-Britannia a következő hetekben légvédelmi fegyvereket és rövid hatótávolságú légvédelmi rakétákat ad át Ukrajnának.
У Британії назвали умову, за якої Україна може отримати далекобійну зброю
Наразі не повідомляється, які саме системи озброєння більшої дальності Велика Британія у майбутньому може передати Україні
mil.in.ua
Ukrajna hat darab 155 mm-es TRF1 vontatott önjáró tarackot kapott Franciaországtól.
Erről az Ouest-France számolt be Sebastien Lecorne francia védelmi miniszterre hivatkozva.
Meg kell jegyezni, hogy Franciaország a teljes körű orosz invázió során általában nagy mennyiségű anyagot és felszerelést adott át Ukrajnának, amelyek az ukrán fél által kifejezett igények teljes körét lefedték.
Ukrajna elsősorban a következő fegyverrendszereket kapott különféle célokra: hat 155 mm-es TRF1 tarack, 18 Caesar önjáró tüzérségi rendszer , két LRU rakétakilövő és két Crotale légvédelmi rendszer .
Hangsúlyozzák azt is, hogy Franciaország üzemanyag-, páncéltörő- és légvédelmi fegyvereket, felszereléseket (sisakokat, testpáncélokat, ételadagokat, éjjellátó készülékeket és orvosi felszereléseket), valamint különböző kaliberű lőszereket szállított Ukrajnába.
Szeptember elején a francia tömegtájékoztatás saját forrásaira hivatkozva arról számolt be , hogy az ukrán fegyveres erők megkapják a francia hadseregből kivont TRF1 tarackokat.
A francia vontatott önjáró, 155 mm-es TRF1 tarackot a GIAT cég gyártotta 1984 és 1993 között.
Önállóan 8 km/h sebességgel tud mozogni és félautomata töltéssel rendelkezik.
A tarack vontatását és a lőszer szállítását egy Renault TRM 10000 típusú teherautó végezte, mely a 7 fős tüzérségen kívül 48 darab tüzérségi lövedéket képes szállítani.
A TRF1 tarack lőtávolsága hagyományos lövedékekkel 24 kilométer, rakéta póthajtású lőszerrel pedig 30 kilométer. Állítások szerint a tarack tüzelési sebessége percenként 6 lövés.
Nyílt forrásokból ismert, hogy összesen 105 darab TRF1 tarack került a francia hadseregbe.
Felrobbantottak egy hidat Melitopolban.....
Melitopolban felrobbantották a várost Kostyantynivka faluval összekötő hidat.
Erről Melitopol polgármestere, Ivan Fedorov számolt be közösségi oldalain.
20 óra 30 perc körül robbanás történt a Zaporizzsjai régió Melitopol kerületében, Kostyantynivka faluba vezető közúti híd környékén. Megrongálta a híd tartóoszlopait
A helyi lakosok szerint a szerkezet súlyosan megrongálódott, ezért a híd forgalmát teljesen leállították.
Az előzetes információk szerint a hidat szabotázs következtében robbanóanyag felrobbantásával rongálták meg.
Ez a híd az orosz katonai logisztika egyik stratégiai fontosságú objektuma a krími híd leállítása után.
Az orosz haderő ezen az átkelőn szállította a haditechnikát keleti irányból.
У Мелітополі підірвали міст
У Мелітополі підірвали міст, який з’єднував місто із селом Костянтинівка. Про це повідомляє міський голова Мелітополя Іван Федоров у своїх соцмережах. Близько 20:30 у районі автомобільного мосту на село Костянтинівка […]
mil.in.ua