[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Az orosz csapatok manőverező védekezést folytatnak - közel engedik az ukrán gyalogságot, majd tüzérséggel, gránátokkal és rakétákkal dolgoznak rajtuk

A 10. Különleges Hegyi Támadó Brigád ukrán katonái tömegesen adták meg magukat
az orosz 2. hadtest katonáinak Szeverszk irányában.
Miután a harc nélküli megadás mellett döntöttek, az orosz hadsereg nem tanúsított erőszakot és nem támadt a foglyokra.
Kihallgatásukkor vallomást tettek az ukrán katonaságról Szeversk irányában. "A katonák az országuk parancsnokságát és vezetését okolták minden problémájukért. Ez a kamerán keresztül is kiderült" - magyarázza a feltöltés narrációja.

Az orosz fegyveres erők újabb halálos támadást indítottak Zaporozsje irányába, tüzérséget és rakétákat vetettek be az ukrán gyalogság és páncélozott járművek ellen.
A drón egy páncélozott járművet örökített meg. A drón rögzítette a pusztító robbanást, amely az ukrán gyalogságot és járműveiket is kiiktatta.
A jelentések szerint az Ukrán Fegyveres Erők egységei, akiknek valamikor sikerült megvetniük a lábukat a faluban, de egy részüket az orosz 58. hadsereg egységei visszaverték.
"Az orosz csapatok manőverező védekezést folytatnak - közel engedik az ukrán gyalogságot, majd tüzérséggel, gránátokkal és rakétákkal dolgoznak rajtuk" - magyarázza a feltöltés narrációja.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
787
2 027
93
Nagyon Rossz híreim vannak!

A dán kormány áttelepíti az F16-os gépeit, fegyverzettel Litvániába és onnét fogják (állítólag) ukrán pilótákkal reptetni az oroszok ellen..

Amit nem tudunk: hogyan áll az "ukrán" személyzet kiképzése

Amit tudunk: az oroszok szinte biztosan meg fogják semmisíteni a Litván előretolt üzemeltetési repteret..
Üdv!

Hol láttad ezt a hírt? Én némi kereséssel csak annyit találtam, hogy Dánia, Hollandiával közösen fog F-16-ra ukrán pilótákat képezni, és ESETLEG küld is kb. 30 db F-16-os gépet Ukrajnába (utóbbi amerikai "igen"-től függ, de szvsz ez biztosra vehető a dán és holland gépeket illetően). Ezt a Litvániába áttelelpülést sehol sem találom.
Linkek:
https://mil.in.ua/en/news/f-16-for-...ansfer-fighters-but-under-certain-conditions/
https://www.swissinfo.ch/eng/reuter...6-pilot-training--ritzau-news-agency/48587972
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 392
67 545
113
Nagyon Rossz híreim vannak!

A dán kormány áttelepíti az F16-os gépeit, fegyverzettel Litvániába és onnét fogják (állítólag) ukrán pilótákkal reptetni az oroszok ellen..

Amit nem tudunk: hogyan áll az "ukrán" személyzet kiképzése

Amit tudunk: az oroszok szinte biztosan meg fogják semmisíteni a Litván előretolt üzemeltetési repteret..
Dàn törzse lesz a kígyó ami a ló szügyébe mar és a lovasa lezuhan.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 524
20 459
113
ez az ilyen tipik szovji hátbaveregetős poszt? Megnyugtassátok egymást, hogy még mindig nem sikerült gyakorlatilag semmit elérni az oroszoknak másfél év alatt? :) Nagyon kell gyűjteni azokat a pontokat, hogy valahogy el lehessen könyvelni sikernek az eddigi "különleges hadműveletet" alatt elért "eredményeket" Gondolom Puttyernek is valahogy így magyarázzák el az aktuális helyzetállást a frontról :DDD
Igen, igazad van, ez egy ilyen "szovji hátbaveregetős" poszt. :D Csak hogy megnyugtassam az elvbarátaimat, mert valamennyiünk szíve lassan megszakad, hogy másfél év alatt eddig csak kb. kétszer lett lenullázva az eredeti ukrán hadsereg, amit ma halott kesztyűbábként a benne matató NATO kéz mozgat. El vagyunk szomorodva a hightech NATO gépek pusztulásán és a pusztán hazaszeretetből a piactereken összefogdosott ukrán sorozottak öngyilkos rohamain. Kell egy kis baráti bíztatás, hiszen csak 4 megye tért vissza eddig az oroszokhoz és még hiányoznak az Odessza és Harkov környéki területek. Sír a lelkünk, amikor látjuk, hogy Mariupolban esetleg újra emberhez méltó életet lehet élni, hogy a Krím orosz mivoltához kétség sem férhet és az Azovi tenger amolyan orosz beltengerré vált... Könnyezünk, amikor a Zselé nevű színészpalánta körbehaknizza Európát (néha az egész világot) hogy összetarháljon némi elsikkasztható vagyonkát. :D
Szóval gyűjtjük a pontokat rendesen, főleg én, mert állítólag a pontversenyben egyhetes nyaralást lehet nyerni Putyin villájában, korlátlan helikopterhasználattal és az aranyozott budi a nemzeti himnuszunkat fogja játszani...
Egyébként kinek a tartaléknickjét tisztelhetem kegyedben? :D
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
808
7 399
93
Nagyon Rossz híreim vannak!

A dán kormány áttelepíti az F16-os gépeit, fegyverzettel Litvániába és onnét fogják (állítólag) ukrán pilótákkal reptetni az oroszok ellen..

Amit nem tudunk: hogyan áll az "ukrán" személyzet kiképzése

Amit tudunk: az oroszok szinte biztosan meg fogják semmisíteni a Litván előretolt üzemeltetési repteret..
Full laikusként:
  • Lengyel felé kerülve (godolom Fehéroroszokon nem) repülnek át?
  • Fehérorosz légtérből, földről nem fogják ezt lekövetni (esetleg levadászni)?
  • Mekkora egy F-16 hatósugara fegyverekkel megpakolva (légi utántöltés)?
  • Lengyelből fognak belépni az Orosz légtérbe?
  • Ha ez igaz, akkor milyen sorrendben kapják a lengyelek és a litvánok az atomot?
  • Honnan a hír (UFO magazin)?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 608
48 054
113
Nagyon Rossz híreim vannak!

A dán kormány áttelepíti az F16-os gépeit, fegyverzettel Litvániába és onnét fogják (állítólag) ukrán pilótákkal reptetni az oroszok ellen..

Amit nem tudunk: hogyan áll az "ukrán" személyzet kiképzése

Amit tudunk: az oroszok szinte biztosan meg fogják semmisíteni a Litván előretolt üzemeltetési repteret..
Bepánikoltattál! Litvánia nem határos Ukrajnával. A repülők vagy Belorosszon vagy Lengyelországon keresztül érhetik el Ukrajnát. Ez jogilag és gyakorlatilag mit jelenthet?


Heves csaták Pjatikhatkiért: a mieink ellentámadást hajtanak végre és megsemmisítik az ellenséget (VIDEO)​

...Kiélezett harcok folynak Pyatikhatki faluért: a falu a szürke zónában van, az ellenség továbbra is tartja a nyugati részt, a házakban lőpontokat szerelt fel, és támadást próbál indítanini erődítményeink ellen.
A település elfoglalásáról szóló pletykák nem igazak.
A 19. hadosztály 429. ezredének harcosai ellentámadásba lendülnek az Ukrán Fegyveres Erők 128. hegyi rohamdandárának harcosai ellen.
A tüzérség a magasból szorosan együttműködik az ellenséggel, és az ellenséges tarackokkal is ellenharcot folytat....
Источник: https://rusvesna.su/news/1687172535

A marinkai helyzetért folytatott csata 2023. június 19-én 13.00-kor
Ma este a Storm rohamosztagok megtámadták az Ukrán Fegyveres Erők megerősített területét a
Maryinkától délkeletre fekvő úgynevezett „menazséria” területén, és átvették az irányítást kiütve az ukrán alakulatok maradványait. Az orosz csapatok több hónapon keresztül próbálták elfoglalni a "menazsériát", ahol az ukrán fegyveres erők több aknamezősort állítottak fel, és a megközelítéseket 211 méteres magasságból lőtték ki. Az állásnak fontos taktikai jelentősége van: ellenőrzés nélkül nem volt lehetséges a Pobeda felé való előrenyomulás és Marinka elfoglalása délről. Elfoglalása után az orosz hadsereg kilátásba helyezte a támadást ezen a területen.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
69
389
63
@ G__G elmondod mik voltak azok az orosz célkitűzések,a 1,5 éves időintervallumban? egyébként ha semmit nem értek el,akkor nem is értemi mit vagy min aggódnak az ukrán szimpatizáns fórumtársak,hiszen nem is történt semmi ,végül is azt írtad .. vagy mégis ?


@PPE Ukrajna egy nagy ország,persze hogy van, aki a skandináv tájszólást beszéli,látod sokan beszélik az angloukránt is,nincs ebben semmi különös,én egyébként a dánokat sem értem,hova lett a viking vírtus,hogy a livánok f@szával kell verni a csalánt ,tankergépekkel simán megoldható lenne dán repterekről is a bevetés? :D
asszem nem 1,5 évvel "propagálták" az ukrán demilitarizálást, és a kijevbe történő bevonulást nem? Sőt előtte még nem is akarták ukrajnát se megtámadni nem? Valahogy mindig a célokat a körülményekhez igazítani nem? ;):D
Igen, igazad van, ez egy ilyen "szovji hátbaveregetős" poszt. :D Csak hogy megnyugtassam az elvbarátaimat, mert valamennyiünk szíve lassan megszakad, hogy másfél év alatt eddig csak kb. kétszer lett lenullázva az eredeti ukrán hadsereg, amit ma halott kesztyűbábként a benne matató NATO kéz mozgat. El vagyunk szomorodva a hightech NATO gépek pusztulásán és a pusztán hazaszeretetből a piactereken összefogdosott ukrán sorozottak öngyilkos rohamain. Kell egy kis baráti bíztatás, hiszen csak 4 megye tért vissza eddig az oroszokhoz és még hiányoznak az Odessza és Harkov környéki területek. Sír a lelkünk, amikor látjuk, hogy Mariupolban esetleg újra emberhez méltó életet lehet élni, hogy a Krím orosz mivoltához kétség sem férhet és az Azovi tenger amolyan orosz beltengerré vált... Könnyezünk, amikor a Zselé nevű színészpalánta körbehaknizza Európát (néha az egész világot) hogy összetarháljon némi elsikkasztható vagyonkát. :D
Szóval gyűjtjük a pontokat rendesen, főleg én, mert állítólag a pontversenyben egyhetes nyaralást lehet nyerni Putyin villájában, korlátlan helikopterhasználattal és az aranyozott budi a nemzeti himnuszunkat fogja játszani...
Egyébként kinek a tartaléknickjét tisztelhetem kegyedben? :D
Őőő azért én összeszámolnám, hogy az orosz veszteséghez képest mennyi százalék is az a nyugati (amik még csak nem is a legmodernebbek) Nem úgy mint pl a tavaly ledurrantott Su-35 is, aminek valószínüleg soksok alkatrésze megjárta az oceánt is egy kis vizsgálatra :)

OFF:
Tartalék nick?
Rosszul esik, esetleg hihetetlen, ha valakinek nem szimpi az autokrata aggresszor rezsim hódítani próbáló de nem sikerülő hadjárata?? :)
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 999
16 225
113
Egyetlen egy Ukrán repteret sem radíroztak le a térképről a háború 1,5évében. Mi d a mai napig vannak aktív Ukrán repterek ahonnan üzemelnek a repülő eszközeik.
Ha a radírozás megtörtént volna, hogyan lehetne folytatni ezt a pénzügyi segély égetős, fegyvertesztelős, hadsereg gyakorlatoztató "Különleges Hadműveletet" ?
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
FORTE11 Northrop Grumman RQ-4B Global Hawk megérkezett a Fekete-tenger fölé, gyártja majd a hurkokat,
RRR9954 Airbus KC2 Voyager / Royal Air Force is ide jött, a román tengermelléken köröz.
A Natonál döntöttek: nem állhat le a kapor támadás, készül a félretájékoztatás, és újabb mészárszékbe szaladnak bele.
AFP51 Invalid transponder code repülőgép hirtelen megjelent Kalinyingrád előtt, és itt is megy a nagy kukkolás.

Háromszázharminchárom (300.30.3) gr. Arsenal-E, szöveg és zene: Vanyushkin A. és gr. Arsenal
Триста тридцать три (300.30.3) гр.Арсенал-Е, слова и музыка Ванюшкин А. и гр. Арсенал
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 525
113
asszem nem 1,5 évvel "propagálták" az ukrán demilitarizálást, és a kijevbe történő bevonulást nem? Sőt előtte még nem is akarták ukrajnát se megtámadni nem? Valahogy mindig a célokat a körülményekhez igazítani nem? ;):D

Őőő azért én összeszámolnám, hogy az orosz veszteséghez képest mennyi százalék is az a nyugati (amik még csak nem is a legmodernebbek) Nem úgy mint pl a tavaly ledurrantott Su-35 is, aminek valószínüleg soksok alkatrésze megjárta az oceánt is egy kis vizsgálatra :)

OFF:
Tartalék nick?
Rosszul esik, esetleg hihetetlen, ha valakinek nem szimpi az autokrata aggresszor rezsim hódítani próbáló de nem sikerülő hadjárata?? :)
elnézést de te írtad ezt ...

" Megnyugtassátok egymást, hogy még mindig nem sikerült gyakorlatilag semmit elérni az oroszoknak másfél év alatt?"

ezért kérdeztem,hogy mik voltak azok az orosz célkitűzések,amire egy 1,5 éves időintervallumot adtak meg a ruszkik,mert én valószínűleg lemaradtam róla .. nem tudom, de te ezekszerint igen,erre kértem volna választ

én speciel nem emlékszem arra,hogy bármire kiadták volna a Kremlben az ukázt,hogy azt 1,5 év alatt teljesíteni kell,de mint írtam az imént valószínű én maradtam le róla,vagy nem voltam elég figyelmes.

nem szeretnék beleállni a vitába, a Szu-35 kapcsán,mivel eleve a gyalásós,mosógépchipes fapados technológiával rendelkező oroszok gyártják,valószínűleg még egy normális katapultülés sem lehet benne,hiszen nyugati lapok lehozták,hogy egy légzsák legyártása is kihívást jelent az orosz iparnak,


és hol van ez az elavult foshalmaz a olyan nyugati magasságokhoz mint az egyáltalán nem modernnek számitó Patriot,a Leopard csodatank stb..

de a viccet félretéve,tényleg komolyan érdekelne,hogy mennyi technológiai újdonságot vélnek majd felfedezni a nyugati mérnökök ebben az általad említett Szuhojban .. lesz-e annyi érdekesség benne mint abban a bizonyos MQ-9 Reaper drónban ? (valamiért úgy rémlik nagyon nagyon pogóztak a jenkik mikor csobbantották a ruszkik azt a szart .. )
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Részemről csak egy vélemény hogy megfelelő erővel kissebb veszteségekkel már lerendezhették volna az Ukrán haderőt.Ukrán erőforrásokról annyit emberben van veszteség(hogy az Ukrán vagy Orosz jelentéseg igazak idővel talán kiderül).Viszont felszerelésben még jobban fel is vannak talán szerelve a "segélyeknek" köszönhetően.Itt a videó amit nem osztottam meg "tipikus" Ukrajnai lővészárok harcról.Nincsennek kimélve az Orosz katonák utóbbi idők eggyik legvéresebb háborúja van Ukrajnában.De ez csak egy vélemény részemről.
.
Az első katonába esélyt se adva még akkor is lő párat amikor már fekszik az Ukrán.Azoknak akik a fronton vannak ez földi "pokol".
Megjátszott propi videó, simunitionnal lövöldöznek. Jó is a twitterre, átlagjóska hadd örüljön milyen hasznosan lett elköltve a pénze az ukri szuperhősökre, akik kacsavadászatot tartanak a tornacipős ostoba orkokra, de még közben persze ahogy kell felajánlják a megadást is. Pár fps heronak jó lesz, hogy há' én is megyek, az ilyesmibe jó vagyok :)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Na Kastély Robit ledisznózta a Rácz András. :D

Robert C. Castel

35 p. ·

RÁCZ ANDRÁS ÉS A JUDENSAU
Rácz Andrásról csupán annyit írtam, hogy téved.
Erre ő engem ledisznózott.
Elegáns, lege artis, veretes angol nyelvű disznózással.
"Úgyhogy a továbbiakban a „munkásságodat” ignorálom. (Ez alól kizárólag az az eset jelent potenciális kivételt, ha átlépnéd a becsületsértés határát.) Innentől a Bernard Shaw-féle bölcsesség lép érvénybe: „Never wrestle with a pig because you'll both get dirty and the pig likes it"
(Rácz András teljes bejegyzése a cikk komment szekciójában illetve a Facebook oldalán érhető el.)
https://index.hu/.../racz-andras-robert-c-castel-elemzes.../
Hogy ez a tudományos hivatkozásokba csomagolt disznózás méltó formája-e egy szakmai vitának, annak eldöntését az olvasóra bízom.
Az viszont tény, hogy válaszával Rácz András egy veretes-magvas hagyományt követ, ami a zsidót éppen a számára legtiszátlanabb állattal azonosítja.
Nem tudom, hogy a híres per végén a wittenbergi Schlosskirche-ből eltávolították-e a gyalázatos Judensau domborművet.
Rácz András nagy alapossággal megfogalmazott válaszából ítélve, a "papíron" über-toleráns értelmiségi körökben, a Judensau motívuma még mindíg igen nagy népszerűségnek örvend.

Nagyon jók ezek a libernyákok a magyar jobboldalt antiszemitázzák, de ők disznózhatnak. :):rolleyes:
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 976
5 412
113
Megjátszott propi videó, simunitionnal lövöldöznek. Jó is a twitterre, átlagjóska hadd örüljön milyen hasznosan lett elköltve a pénze az ukri szuperhősökre, akik kacsavadászatot tartanak a tornacipős ostoba orkokra, de még közben persze ahogy kell felajánlják a megadást is. Pár fps heronak jó lesz, hogy há' én is megyek, az ilyesmibe jó vagyok :)
Itt minden videó "kamu" akit nem Orosz oldalról osztanak meg a legtöbb tagnak.Nekem nem annak tűnt.De legyen igazad és nem Orosz katonákat lőnek agyon hanem "kamu"
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 379
63 134
113
Na Kastély Robit ledisznózta a Rácz András. :D

Robert C. Castel

35 p. ·

RÁCZ ANDRÁS ÉS A JUDENSAU
Rácz Andrásról csupán annyit írtam, hogy téved.
Erre ő engem ledisznózott.
Elegáns, lege artis, veretes angol nyelvű disznózással.
"Úgyhogy a továbbiakban a „munkásságodat” ignorálom. (Ez alól kizárólag az az eset jelent potenciális kivételt, ha átlépnéd a becsületsértés határát.) Innentől a Bernard Shaw-féle bölcsesség lép érvénybe: „Never wrestle with a pig because you'll both get dirty and the pig likes it"
(Rácz András teljes bejegyzése a cikk komment szekciójában illetve a Facebook oldalán érhető el.)
https://index.hu/.../racz-andras-robert-c-castel-elemzes.../
Hogy ez a tudományos hivatkozásokba csomagolt disznózás méltó formája-e egy szakmai vitának, annak eldöntését az olvasóra bízom.
Az viszont tény, hogy válaszával Rácz András egy veretes-magvas hagyományt követ, ami a zsidót éppen a számára legtiszátlanabb állattal azonosítja.
Nem tudom, hogy a híres per végén a wittenbergi Schlosskirche-ből eltávolították-e a gyalázatos Judensau domborművet.
Rácz András nagy alapossággal megfogalmazott válaszából ítélve, a "papíron" über-toleráns értelmiségi körökben, a Judensau motívuma még mindíg igen nagy népszerűségnek örvend.

Nagyon jók ezek a libernyákok a magyar jobboldalt antiszemitázzák, de ők disznózhatnak. :):rolleyes:
Azért ha összerakjuk a matekot, kiderül, hogy itt két, tőlünk független, de egymással szomszádos állam nagy dobra vert, de korlátozott hadakozása kapcsán esett egymás torkának két magyar, egymást zsidózva, disznózva, nem zsidózva és nem disznózva, egymáson megsértődve, egymásra ujjal mutogatva. Ehhez a hisztihez csak az kellett, hogy elkezdjenek tankokat számolni, majd a kapott eredményen nézeteltérésre jutni. A Covid kapcsán is láttunk ilyesmit.
Ha vége lesz ennek a háborúnak, mi lesz a következő üzleti célú globális konfliktus, amin hajba kaphatnak az online tér megmondóemberei?