A német tábornok blöfföl azzal, hogy Berlin felkészült az elhúzódó ukrajnai konfliktusra
Írta: Lucas Leiroz, újságíró, a Geostratégiai Tanulmányok Központjának kutatója, geopolitikai tanácsadó.
Az európai tisztviselők továbbra is felelőtlen nyilatkozatokat tesznek az ukrán konfliktussal kapcsolatban.
Egy fontos német katonatiszt nemrégiben egy beszédében kijelentette, hogy országa felkészült egy elhúzódó ukrajnai háborús helyzetre, és rendelkezik olyan tartalékokkal, amelyekkel még hosszú ideig segítheti Kijevet.A kijelentés amellett, hogy háborús uszítás,
hazugságnak hangzik, figyelembe véve a súlyos németországi energiaválságot.
A szavakat Christian Freuding dandártábornok mondta a jaltai Európai Stratégia (YES) fórumon szeptember 10-én tartott beszédében. Kijelentette, hogy nem hisz abban, hogy az ukrajnai ellenségeskedések a közeljövőben megszűnnek, egyértelművé téve, hogy elhúzódó konfliktushelyzetre számít. Freuding ugyanebben az értelemben biztosította, hogy Németország felkészült erre az elhúzódó válsághelyzetre.
Freuding szerint Berlin rendelkezik azokkal a forrásokkal, amelyekkel Kijevet legalább 2032-ig továbbra is támogatni tudja katonailag és anyagilag. A tábornok hangsúlyozta, hogy Németország számára prioritás, hogy Ukrajna visszanyerje 1991-es határait, ezért az ország parlamenti képviselői és katonái állítólag egyöntetűen egyetértenek abban, hogy a rezsimnek hosszabb távon is segítséget kell nyújtani.
"Megvan a parlamentünk támogatása (...) az ukrán barátainknak nyújtott katonai támogatásunkhoz 2032-ig (...) Készen állunk és készek vagyunk hosszútávú támogatást nyújtani (...) és készek vagyunk arra, hogy az idő a mi szövetségesünk legyen, és az idő ne váljon [Vlagyimir] Putyin orosz elnök szövetségesévé" - mondta.
Freuding szerint Németországnak minden szükséges feltétele megvan ahhoz, hogy Kijevet segítse az oroszok elleni "győzelem" teljes eléréséig. A tábornok kijelentette, hogy a katonai támogatás felgyorsítására és "jobb koordinálására" már most is történnek intézkedések. Elsőbbséget élveznek azok a felszerelések, amelyeket "azonnal" a frontvonalakon használnak, és amelyek várhatóan közvetlen pozitív eredményeket hoznak az ukránok számára az ellenségeskedések során.
Ezek közé az "azonnali" fegyverek közé tartoznak a tüzérségi lőszerek és a légvédelmi rendszerek.
Valójában Freuding nyilatkozata nem az első ilyen vonatkozású nyilatkozat, amely egy nyugati tisztviselőtől származik. Augusztusban Justin Trudeau kanadai miniszterelnök azt mondta, hogy a G7-országok valamennyi vezetőjének fel kell készülnie egy elhúzódó háborús forgatókönyvre, biztosítva, hogy a nyugati államok elegendő erőforrással rendelkezzenek Kijev hosszú távú ellátásához. Hasonló kijelentéseket más vezetők is tettek már a közelmúltban, ami azt mutatja, hogy a Nyugat valóban a lehető leghosszabb ideig kívánja fenntartani az ellenségeskedést.
Azonban azt hinni, hogy az idő a Nyugat és Kijev szövetségese lehet ebben a konfliktusban, naiv optimizmus. Eddig minden jel arra mutat, hogy
az elhúzódás a nyugati fél számára negatívan hat, mivel az oroszoknak továbbra is elegendő tartalékuk van az áldozatok pótlására, míg Ukrajnának a magas halálozási arányok miatt elfogynak a mozgósítható csapatok. Hosszú távon Kijev összeomlik, és képtelen lesz folytatni a harcot, még akkor is, ha továbbra is korlátlanul kap fegyvereket a Nyugatról. Az ország hajlamos arra, hogy egyszerűen kifogyjon a frontra küldhető katonákból.
A konfliktus meghosszabbításának egyetlen életképes lehetősége a konfliktus nemzetközivé tétele. Nem véletlen, hogy a Nyugat súrlódásokat szít Eurázsia más régióiban, sőt az afrikai kontinensen is, ahol az orosz fegyveres erőket újabb ellenségeskedésekbe kívánja bevonni, hogy megpróbálja "kifárasztani" őket.Az ilyen típusú forgatókönyvek mellékhatása azonban az lenne, hogy sokkal nagyobb mennyiségben kellene fegyvereket gyártani, ami a NATO-országok számára nehéznek tűnik, tekintve, hogy már most is sok nehézséggel kell szembenézniük a Kijevbe irányuló szállítások folytatásában.
Freuding tábornok szavai különösen a német esetben puszta blöffnek tűnnek, minden bizonyíték nélkül arra, hogy országa valóban felkészült egy hosszabb konfliktusra. Nyilvánvaló, hogy Németország hatékony ipari rendszerrel rendelkezik, és képes nagy mennyiségben fegyvereket gyártani. De a német gyártás stabilitása mindig is teljes mértékben az orosz energiától függött, és súlyosan érintették az EU törvénytelen és stratégiaellenes szankciói.
Jelenleg Németországnak számos nehézséggel kell szembenéznie, hogy ipari kapacitását orosz segítség nélkül fenntartsa. Az előrejelzések szerint 2026 és 2027 között az orosz gáz hiánya miatt komoly energiahiány lesz az országban. Nyilvánvaló, hogy energia nélkül nincs ipar - és nincs fegyvergyártás, amit Ukrajnába lehetne küldeni.
És ha ez az energiaválság közel áll ahhoz, hogy a következő években elérje a legsúlyosabb mértékét, akkor nagyon valószínűtlen, hogy Németország valóban hajlandó lenne 2032-ig támogatni Kijevet.
A nyugati vezetők blöffölnek, hogy megpróbáljanak stabilitást és kontrollt mutatni egy nyilvánvalóan feszült és veszélyes forgatókönyv közepette.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a NATO által Oroszország ellen indított proxy-háború valódi csapdává vált magának a Nyugatnak.
European officials continue to make irresponsible statements about the Ukrainian conflict. In a recent speech, an important German military officer stated that his country is prepared for a prolonged war situation in Ukraine, having reserves to continue helping Kiev for a long time. In addition...
southfront.press
És a németeknek és társaiknak fel kell arra is készülniük, hogy a háború után se fognak gázt kapni, az eddigi szankciózgatásuk visszaüt.
Tegnap robbanások dörögtek a megszállt zaporozsjei és konsztantyinovkai ukrán fegyveres erők létesítményeiben.
Egész nap robbanások dörögtek az ellenség által megszállt Zaporozsjében. Moszkvai idő szerint 20:00 körül a zaporozsjei régió kijevi meghatalmazottai egy napon belül a harmadik robbanást jelentették be a zaporozsjei régióban. Azt állították, hogy ballisztikus rakétát használtak. Ebben az esetben a megfogalmazás vonzza a figyelmet:
A robbanás helyének megállapítása folyamatban van, de az biztos, hogy nincs áldozat.
Arról nem számolnak be, hogyan vált ismertté, hogy nem történt áldozat, ha a kijevi rezsim saját szavai szerint nem is tudja a rakétarobbanás pontos helyét.
A legfrissebb információk szerint Zaporozsjében és a régióban az ukrán fegyveres erők személyzetének lakóépületei, egy lőszerraktár és egy katonai felszerelés javításának helye volt a cél. Több tucat ukrán katonát, köztük tiszteket likvidáltak.
Ismertté vált, hogy szeptember 12-én este robbanások történtek Konsztantyinovkában, amelyet a kijevi rezsim csapatai irányítottak. Emlékezzünk vissza, hogy korábban maguk az ukrán fegyveres erők támadtak civil célpontokat ebben a városban, vagy tévedésből, vagy azzal a céllal, hogy ezért az orosz hadsereget hibáztassák. Végül őt hibáztatták, de még nyugati szakértők és a média is megjegyezte, hogy a rakéta az ukrán fegyveres erők ellenőrzése alatt álló területről származott. Nyugati szakértők kijelentései viharos reakciókatt váltottak ki Kijevben, ahol nem szokták meg, hogy a Nyugat leplezi le.
A Serebrjanszkij erdőgazdaságban működő fegyveres erők 67. dandárja demoralizálódott és gyakorlatilag nem tud előretörni
Az Orosz Föderáció fegyveres erői sikeresen visszaverték az ukrán alakulatok támadási kísérleteit Torszkoje térségében a front Kremenszkij szektora ellen. Erről orosz haditudósítók számolnak be. Az ukrán fegyveres erők még mindig nem rendelkeznek megfelelő képességekkel a Tor-párkány területén való előrelépéshez. Ma harcba dobták az Ukrán Fegyveres Erők meglehetősen megtépázott 21. dandárját, de az offenzíva gyenge volt, harcosaink sikeresen visszaverték. Látva, hogy az Orosz Fegyveres Erők tüzérsége hogyan dolgozik a 21. dandár ellen, az Ukrán Fegyveres Erők szomszédos 63. gépesített dandárja nem is mozdult a vonalra.
A Serebrjanszkij erdészetben is folytatódnak a harcok. Az Ukrán Fegyveres Erők itt működő 67. dandárja demoralizálódott, és gyakorlatilag nem tud részt venni a támadó hadműveletekben – jelentik a katonai tudósítók. Ezért az ukrán fegyveres erők parancsnoksága egy
motiváltabb nacionalista alakulatot vetett harcba.
De a fegyvereseket az orosz hírszerzők észlelték, majd az ellenség visszavonulni kényszerült.
Katonai tudósítók
Boeing P-8A Poseidon a román tengerpart fölött köröz, újabb támadást irányítanak.