[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 386
45 869
113
"Ukrajna szürke biborosa" :)
Vagy szürke, vagy biboros.
Szürke eminenciása?
Csak poénkodok. Jó a hozott anyagod!
A poén jó! Az eminenciás cím csak a bíborosokat illette meg, azoknak pedig vörös volt a ruhája. József atya kapucinusként viselt szürke ruhát, ő volt Richeliau bíboros legfőbb bizalmasa. Innen a szürke eminenciás megnevezés.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Dézsavűm kezd lenni....
Ez a zele vs. zsaluz csörte kezd hasonlítani a Szurovikin-Sojgu bohózathoz, neeem???

Sztem inkább azért mert tavaly ilyentájban is le akarták váltani, de féltek, hogy akkor fellázad a haderő a politikai vezetés ellen ezért végül a posztján maradt...
Ne felejtsük, hogy a konfliktus első napján a britek sztálini tisztogatást végeztek az ukrán hadvezetésben, kiiktatva mindenkit aki az oroszokkal csak minimálisan is jóba volt (és Gosztomolba ment volna), Zsaluzsnij maradt az egyetlen a felsővezetésben akire hallgatnak a katonák.


ukrán ribanc véleménye a háborúról


ez oryx-on minimum 3 orosz BMP lenne


Csecsenek akcióban Bakhmutnál


Kremennaya orosz önkéntesek elfoglalják az árkot


Ahogy az elmúlt hetekben felpörgött az orosz drónozás képtelenség, hogy ukrajna sokáig bírja emberanyaggal...


TOS-1A megsimogatta a herszoni ukrán hídfőt
pár km-rel arrébb meg beköszönt pár FAB500-as


Robotino-nál még mindig próbálkoznak a nem is létező támadással

Külföldiekből álló 4. zászlóalj személyzete:
útleveleik és szerződésük:


Geran-2 autonóm célravezetésének tesztelése


Ez az önkéntes még egy kicsit kéreti magát


ukrán tv: Zsaluzsnij váltsa le a drogost. Úgy látszik a bohóc ideje lejárt.


In Romania, a training center has opened where Ukrainian pilots will be trained on the F-16A fighters.
The Netherlands will provide 12 to 18 fighters for training both Ukrainian and Romanian pilots.
The first five F-16s were sent to Romania by Dutch authorities a week ago.
@DDGeopolitics


Később azt írják átestek az MLU upgrade-en. Kezdődhet az újabb Wunderwaffee várás.


+felkerült kb egy tucat videó ukrán veteránokról, lába egyiknek sincs, sokuknak keze se... Úgy látszik ők a "szerencsések" akik hazamehettek.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 052
113
Sztem inkább azért mert tavaly ilyentájban is le akarták váltani, de féltek, hogy akkor fellázad a haderő a politikai vezetés ellen ezért végül a posztján maradt...
Ne felejtsük, hogy a konfliktus első napján a britek sztálini tisztogatást végeztek az ukrán hadvezetésben, kiiktatva mindenkit aki az oroszokkal csak minimálisan is jóba volt (és Gosztomolba ment volna), Zsaluzsnij maradt az egyetlen a felsővezetésben akire hallgatnak a katonák.


ukrán ribanc véleménye a háborúról


ez oryx-on minimum 3 orosz BMP lenne


Csecsenek akcióban Bakhmutnál


Kremennaya orosz önkéntesek elfoglalják az árkot


Ahogy az elmúlt hetekben felpörgött az orosz drónozás képtelenség, hogy ukrajna sokáig bírja emberanyaggal...


TOS-1A megsimogatta a herszoni ukrán hídfőt
pár km-rel arrébb meg beköszönt pár FAB500-as


Robotino-nál még mindig próbálkoznak a nem is létező támadással

Külföldiekből álló 4. zászlóalj személyzete:
útleveleik és szerződésük:


Geran-2 autonóm célravezetésének tesztelése


Ez az önkéntes még egy kicsit kéreti magát


ukrán tv: Zsaluzsnij váltsa le a drogost. Úgy látszik a bohóc ideje lejárt.


In Romania, a training center has opened where Ukrainian pilots will be trained on the F-16A fighters.
The Netherlands will provide 12 to 18 fighters for training both Ukrainian and Romanian pilots.
The first five F-16s were sent to Romania by Dutch authorities a week ago.
@DDGeopolitics

Később azt írják átestek az MLU upgrade-en. Kezdődhet az újabb Wunderwaffee várás.


+felkerült kb egy tucat videó ukrán veteránokról, lába egyiknek sincs, sokuknak keze se... Úgy látszik ők a "szerencsések" akik hazamehettek.

Azért durva, hogy lassan az utolsó bakára is drónt indítanak.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 059
113
Azért a "nyugat" hozza a formáját. Elhitették az ukránokkal, hogy könnyen győzhetnek, a csoda haditechnikai eszközök és felszerelések segítségével a tengerbe zavarhatják az orosz haderőt és a Krím is meglesz. Azt nem tudom, hogy maguk a nyugati politikusok és vezető katona tisztek, tábornokok is elhitték ezt, de ha igen, akkor nagyon fordítva ülnek a lovon. A "dudi szindróma" nem egyedi, de nagyon fájdalmas tud lenni, ha szembe jön a valóság. Most, hogy a tervek csak nagy álmok maradtak és a veszteségek hatalmasak, megy a mutogatás, bűnbak keresés. Valakik azt gondolták, hogy mindenhez is értenek és következetesen hibát, hibára halmoztak, ráadásul azokra kenik, akik még értenek is hozzá. A győzelemből senki sem akart kimaradni, de a vereséghez már senki sem akarja adni a nevét. Az, hogy az oroszok legyőzhetetlenek, vagy sem, szerintem nem most és nem Ukrajnában fog eldőlni. Többször leírtuk már, hogy sokkal nagyobb tétek vannak az asztalon, viszont az Ukrajnában lejátszódó események nagyban befolyásolják a világ jövőjét. Az, hogy ki, vagy kik fog(nak) kijönni a végén győztesen, nagyban meghatározza majd a következő lapleosztást. Szerintem a világon történni fognak váratlan és érdekes dolgok hamarosan.
Az ukrán vezetés nagy bajban van, itt már a személycserék nem oldanak meg semmit. Az orosz haderő minél több kis és nagy győzelmet fog elérni, a morál úgy fog egyre jobban emelkedni és a mostaninál sincs probléma, ez látszódik több harci videóban. Oroszországnak amije nincs, azt megveszi, vagy lebartelezi, ezért messze nem lehet sarokba szorítani Ukrajnával ellentétben.
39-11996256551bd9339ddb

266445244_0:48:2927:1512_1920x0_80_0_0_61a735a057ae695b7a89d72e1eb66253.jpg

2023-10-13T164919Z_1219786570_RC2MR3AIFPOK_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-DRILLS.JPG.jpg

ukrayinskyj-tank-leopard-2a4-z-nanesenymy-znakamy-vizualnoyi-bojovoyi-identyfikacziyi-hrest-zsu.jpg

smartcrop
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
387
63
Azért a "nyugat" hozza a formáját. Elhitették az ukránokkal, hogy könnyen győzhetnek, a csoda haditechnikai eszközök és felszerelések segítségével a tengerbe zavarhatják az orosz haderőt és a Krím is meglesz. Azt nem tudom, hogy maguk a nyugati politikusok és vezető katona tisztek, tábornokok is elhitték ezt, de ha igen, akkor nagyon fordítva ülnek a lovon. A "dudi szindróma" nem egyedi, de nagyon fájdalmas tud lenni, ha szembe jön a valóság.
Ez mikor volt a "nyugat" által narratíva? Hol volt olyan, hogy a javelinnel, himarsokkal, leo-kkal vagy majd az f-16-al győzni fognak garantáltan? Ezeket inkább az oroszpárti narratíva szajkózza, hogy próbáljon "igazság tartalmot adni magának" Pont ahogy az is elő szokott kerülni, hogy "moszkváig verik vissza az ukránok az oroszokat.." Ezt konkrétan ruszkifanokon kívül, sehol nem láttam leadként, de még tartalomként sem.

De persze lehet így is manipulálni az eseményeket és a tényeket..
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 842
81 308
113
Kaptam egy videót...nem tudom mennyi a valóság alapja.... Zeli felszólította a katonákat, hagyják el Avdeevkát... Állítólag az ukri tv-k is leadták...ukriból küldték... mi van itt?
Ez sajna nem igaz... Zelenszkij pont katonákat akar küldeni-már a Specnaz egységeket(már tartalékok nem igen vannak) Avgyejevka.
Ez mikor volt a "nyugat" által narratíva? Hol volt olyan, hogy a javelinnel, himarsokkal, leo-kkal vagy majd az f-16-al győzni fognak garantáltan? Ezeket inkább az oroszpárti narratíva szajkózza, hogy próbáljon "igazság tartalmot adni magának" Pont ahogy az is elő szokott kerülni, hogy "moszkváig verik vissza az ukránok az oroszokat.." Ezt konkrétan ruszkifanokon kívül, sehol nem láttam leadként, de még tartalomként sem.

De persze lehet így is manipulálni az eseményeket és a tényeket..
Itt látszik, hogy nagyon kevés infóval rendelkezel a konfliktussal kapcsolatban. Több ukrán vezető politikus nyilatkozta, hogy egésu Moszkváig mennek az ukránok. Bugyanov szerint már augusztusban ukrán kézen kellet volna lennie a Krímnek. A kollégák gúnyból írják azt amit!
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 756
21 555
113
Az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy az Orosz Föderáció Hőse címet adományozta Jurij Scserbakov páncéltörő fegyveresnek.

Valójában becsületére legyen mondva, hogy az orosz védelmi minisztérium kiadott egy videót ATGM felvételek gyűjteményével. Scserbakov felelős a videón látható összes felvételért.
Az orosz védelmi minisztérium azt állítja, hogy sokkal több olyan célpontot talált el, amelyek nem szerepelnek a videón, vagy amelyeket nem vettek fel videóra.
Jurij Scserbakov Zaporozsjéban működik hónapok óta. Scserbakovnak és csapatának számos ukrán támadást sikerült elhárítania a Rabotinóban.
Szó szerint az ezen a fronton tevékenykedő ukrán páncélos dandárok félelme és rettegése


Az oroszok hatalmas csapást terveznek Ukrajnára fejlett drónok rajaival

Ez lesz a támadás az új orosz fegyverrel
Az orosz hadsereg azt tervezi, hogy fejlett drónok rajával mér csapást Ukrajnára – mondta Scott Ritter volt amerikai katonai hírszerző tiszt.
Oroszországnak van egy olyan fegyvere, amely képes drónrajokat indítani - drónok tucatjait, amelyek összehangolódnak egymással, kiválasztják a célpontokat és tömegesen csapnak le.
Ez a technológia megváltoztatja a játékot - jegyezte meg Scott Ritter.
Scott Ritter szerint ma a Nyugatnak fogalma sincs arról, hogy miként kell bánni az ilyen típusú haditechnikai eszközökkel.
Scott Ritter tisztázta, hogy egy drónraj megsemmisítené az ukrán fegyveres erők nagy mennyiségű katonai felszerelését és emberi erőit, aláásva Ukrajna katonai képességeit.
A közelmúltban a Rostec vezérigazgatója, Szergej Csemezov azt mondta, hogy a vállalat olyan drónokat készít, amelyek alkalmasak arra, hogy drónraj formájában mérjenek csapást Ukrajnára.
A fegyvert az orosz hadsereg igényei szerint a különleges műveleti zónában vetik be - magyarázta.
Csemezov emlékeztetett arra is, hogy a csapatok már használják a Kalasnyikov által kifejlesztett Lancet drónokat, amelyek kiváló eredményeket mutattak a harcban.

Az eddig csak animációkon látott kütyük előkerülnek? Szép teljesítmény. Alig várom.


Zselé nem küld NATO-fegyvereket a frontvonali egységekhez, mert tart a lázadástól.
Azt hiszi, hogy Kalasnyikovval már zsenánt a lázadás.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 595
7 665
113
Ez mikor volt a "nyugat" által narratíva? Hol volt olyan, hogy a javelinnel, himarsokkal, leo-kkal vagy majd az f-16-al győzni fognak garantáltan? Ezeket inkább az oroszpárti narratíva szajkózza, hogy próbáljon "igazság tartalmot adni magának" Pont ahogy az is elő szokott kerülni, hogy "moszkváig verik vissza az ukránok az oroszokat.." Ezt konkrétan ruszkifanokon kívül, sehol nem láttam leadként, de még tartalomként sem.

De persze lehet így is manipulálni az eseményeket és a tényeket..
Rakhatnál be egy pár régi kommentet, úgy hitelesebb lennél………….mert így csak te látszol manipulatívnak.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 386
45 869
113
Kaptam egy videót...nem tudom mennyi a valóság alapja.... Zeli felszólította a katonákat, hagyják el Avdeevkát... Állítólag az ukri tv-k is leadták...ukriból küldték... mi van itt?
Ez a forrás telegramcsatorna (Trash Barcelona) nem megbízható, én is beleszaladtam egy álhírébe. Colonelcassad is lehozta ezt a hírt, de szerintem, ahogy a másikat, ezt is helyesbítenie kell majd.

Borisz Rozsin katonai szakértő az Orosz Föderáció különleges katonai műveletének fő pontjairól a volt Ukrajna területén 2023. november 13-án, moszkvai idő szerint 16.24-ig,
1. Zaporozsjei irány
A falu területén Pyatikhatki - a helyzet stabil. A Rabotinsky kiugró körzetében az ellenség időnként korlátozott erőkkel indított helyi támadásokat, nem jártak sikerrel. A helyzet a frontvonalon itt már jó ideje nem változott.
2. Vremevszkij párkány
Az ellenség újra megkezdte a tevékenységét Novomayorskoye és Novodonyeckoje település területén. A harcok a falvaktól északra zajlottak. Az ellenség nem tudta elérni a falvak peremét. A csaták helyzeti módon alakulnak. Az orosz fegyveres erők továbbra is aktívak afalutól északra fekvő Priyutnoye település területén. Az élvonal lényeges változások nélkül áll.
3. Kherson irány
Az orosz fegyveres erők némileg visszaszorították az ellenséget Krynki település területén, de továbbra sem lehet kiszorítani az ellenséget a falu elfoglalt részéből. Az ellenség továbbra is kompenzálja a veszteségeket, amelyek az új erősítések Dnyeperen való átkelése miatt keletkeztek. Az orosz fegyveres erők pedig növelik tűzerejüket a szállított erőkkel szemben. Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az ukrán fegyveres erők vesztesége halottak, sebesültek és foglyok körében.
4. Ugledar
Az ellenség meg tudta állítani az orosz fegyveres erők előrenyomulását Novomihajlovka térségében. Csapataink új pozíciókban veettték meg a lábukat, de még túl korai Novomihajlovka elleni támadásról beszélni . A helyzeti harcok Ugledartól délre folytatódnak.
5. Avdeevka
Az orosz fegyveres erők továbbra is átrágják az ellenséges védelmet a várostól északra. A község területén helyi fejlődés van. Délen még nem lehet megkezdeni a falu elleni támadást. Északon az ukrán fegyveres erők hadműveleti helyzete azonban tovább romlik. Krasznohorivka nem tudta megfordítani a helyzetet az ukrán fegyveres erők számára. Az Avdeevka számára jelenleg nincs működési környezet - a logisztika a településen keresztül történik. A csata az artemovszki csata jegyében zajlik . 6. Artemovsk irány
A város északi részén csapataink a Berkhovsky-víztározó
környékén új pozíciókban védték meg magukat, visszaverve az ellenséges ellentámadásokat.
A várostól délre Kleshcheevka és Andreevka falu melletti vasút környékén folynak a harcok.
7. Svatovo-Kupyansk
A harcok itt most pozíciós jellegűek, az orosz fegyveres erők megtartják a kezdeményezést.
Az ellenség átvitt tartalékai segítették a front stabilizálását, de a végrehajtott ellentámadások nem tették lehetővé, hogy magához ragadja a kezdeményezést. Az orosz fegyveres erők továbbra is nyomást gyakorolnak az Oskol keleti partjára és Kupjanszktól északkeletre.
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Nekem más a tapasztalatom. Hogy mennyit utaztaz, és tartózkodtam odakint? Családtagjaim 3 diplomát szereztek levelezőn segítségemmel, én vittem el őket egy egyetemi városba. Ezeket az utakat összekapcsoltam az ottani helyek megismerésével is. Első ukrajnai utazásaim még 1990 előtt datálódtak, állami küldöttségekben. Tapasztalhattam az akkori magyar állapotokhoz képesti "mély nyomort", amikor mindenki árucikkhez úgy jutott hozzá, hogy a lakosság egymás között "okosba" osztott el ezeket. Akkoriban mindenki a saját maga bajaival volt elfoglalva, valamint az orosz politika nem csak hírdette az "internacionalizmus" fogalmát hanem ezt keményen betartotta - ott is. Ennek következtében én akkoriban Kárpátalján sem tapasztaltam a magyarok körében sem gyűlöletet az orosz nemzet ellen. Ennek az is volt az oka, hogy a háború után több mint félmillió magyar lakossal csökkent az ottani létszám (saját magunk deportáltuk őket) és az üresen maradt ingatlanokba helyettük nagyrészt ukránokat hozattak a belső országrészből , kevés orosszal keverve. A kárpátaljai nemzetiségeknek 1945 előtt nem volt egymás között problémájuk mért az évszázadok alapján már "összecsiszolódtak" nem úgy mint a belső területekről jövő ukránok.

1990 után kezdett merőben változni a helyzet. Ennek oka az h az addig is jelenlévő külső szolgálati beépített emberek aktivizálódtak egy majdani távlati cél megvalósítása érdekében munkálkodva. Az angolszász szolgálatok különösen erősek voltak még a cári időktől számolva egész Oroszország területén, hiszen az orosz és angol uralkodók - unokatestvérek voltak. Így az orosz udvartartásban is legálisan tartózkodhattak ilyen, rokoni kapcsolatokra hivatkozó személyek is. Látszik hogy Lenin fuvarozásával őrzésével megbízott német szolgálat is csak a határig mert menni, utána a feladatot átvették az angol szolgálat tisztjei Szentpétervárig, ahol szélnek eresztették...
Ennek a hatására kezdődött erősödni a lakosság nacionalista öntudata különösen a volt Galicia területén. (mesterségesen szították a lángot). Emiatt már Majdan előtt is, rossz személyes tapasztalataim miatt kerültem Lemberg városán való átutazást Kiev irányába, sőt 2023 után még a Kárpátokon se mertem átmenni a túloldalra pedig azelőtt többször jártam a Krim félszigeten is. Ott sem tapasztaltam nacionalizmus bármely jelét, pedig egy "magyar" Kun (Klein) Béla Krím kormányzójaként még a szovjet idők kezdetén a magyarországi tettei után a krimen 60 000 fős népírtást követett el. Úgy látszik a közel 100 év elég volt a feledésre..

Emiatt tudom azt mondani hogy egy teljes, "180" fokos lakossági pálfordulást tudatmódosítást azért pár év alatt nem lehet elérni, csak az olyan helyeken ahol a nacionalizmusnak legalább néhány emberöltőnyi hagyománya van (Galicia).

Ezért mondom azt is hogy a most visszafoglalt, valamikori orosz fennhatóságú területen, a szülőföldjén marad az ukrán lakosság is hiszen az oroszok körében most sem divat a más nemzetek cseszegetése, és megkülönböztetése. Ezt minden ukrán tudja, akkor minek menjen el? Ráadásul sokan az idősebb generáció körében, még mindíg jobban beszélnek oroszul - mint ukránul. Így is 2000 után számolva, mára összesen ukránok milliói (Kárpátaljáról is) kivándoroltak orosz földre egy szebb és jobb jövő reményében. Most nem kell elvándorolni, ugyanez várhat rájuk, ha élnek a lehetőségekkel.
K.b. én is ugyanezt akartam kifejteni. A visszafoglalt területeken nem lesz baj. Nyugat Ukrajnában viszont tartok tőle fenn marad a nacionalizmus. + a saját hülyeségük elismerése helyett könnyebb lesz az Oroszokat okolni.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 685
8 673
113
Ki is nyert a háborúval?

De ha visszakerül a pénz Amerikához, akkor miért hiszeitek azt hogy Amerika majd abbahagyja a támogatást? Hiszen ez nekik duplán jó. A saját gazdaságukat is élénkítik és az oroszokat is pusztítják.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Brainfart
2yCyCwK.png



ukrán pletykák terjengenek az újabb tisztogatási hullámról

The commander of the Joint Forces of the Armed Forces of Ukraine, Serhiy Naev, may be handed a suspicion, and then the commander-in-chief Zaluzhny, reports ex-people's deputy Borislav Bereza, citing sources in the State Bureau of Investigation.
"Evil tongues" from the State Bureau of Investigation reported on the possible delivery of suspicion to General Naev. And this is the person who keeps the northern border safe and prepares our troops to repel a possible attack from Belarus. And he may be followed by Sokolov and Zaluzhny himself. Is it true?" wrote Bereza in X.
Earlier today, MP from the Eurosolidarity faction Oleksiy Goncharenko announced criminal cases against high-ranking Ukrainian military officers.


Kapitalizmus és háború
mby5Z3A.png




Milyen lehet a morál ott ahol a frontra tartó kényszersorozottakat ez fogadja... (18+)
 
Last edited by a moderator:

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 825
113
Azért a "nyugat" hozza a formáját. Elhitették az ukránokkal, hogy könnyen győzhetnek, a csoda haditechnikai eszközök és felszerelések segítségével a tengerbe zavarhatják az orosz haderőt és a Krím is meglesz. Azt nem tudom, hogy maguk a nyugati politikusok és vezető katona tisztek, tábornokok is elhitték ezt, de ha igen, akkor nagyon fordítva ülnek a lovon. A "dudi szindróma" nem egyedi, de nagyon fájdalmas tud lenni, ha szembe jön a valóság. Most, hogy a tervek csak nagy álmok maradtak és a veszteségek hatalmasak, megy a mutogatás, bűnbak keresés. Valakik azt gondolták, hogy mindenhez is értenek és következetesen hibát, hibára halmoztak, ráadásul azokra kenik, akik még értenek is hozzá. A győzelemből senki sem akart kimaradni, de a vereséghez már senki sem akarja adni a nevét. Az, hogy az oroszok legyőzhetetlenek, vagy sem, szerintem nem most és nem Ukrajnában fog eldőlni. Többször leírtuk már, hogy sokkal nagyobb tétek vannak az asztalon, viszont az Ukrajnában lejátszódó események nagyban befolyásolják a világ jövőjét. Az, hogy ki, vagy kik fog(nak) kijönni a végén győztesen, nagyban meghatározza majd a következő lapleosztást. Szerintem a világon történni fognak váratlan és érdekes dolgok hamarosan.
Az ukrán vezetés nagy bajban van, itt már a személycserék nem oldanak meg semmit. Az orosz haderő minél több kis és nagy győzelmet fog elérni, a morál úgy fog egyre jobban emelkedni és a mostaninál sincs probléma, ez látszódik több harci videóban. Oroszországnak amije nincs, azt megveszi, vagy lebartelezi, ezért messze nem lehet sarokba szorítani Ukrajnával ellentétben.
39-11996256551bd9339ddb

266445244_0:48:2927:1512_1920x0_80_0_0_61a735a057ae695b7a89d72e1eb66253.jpg

2023-10-13T164919Z_1219786570_RC2MR3AIFPOK_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-DRILLS.JPG.jpg

ukrayinskyj-tank-leopard-2a4-z-nanesenymy-znakamy-vizualnoyi-bojovoyi-identyfikacziyi-hrest-zsu.jpg

smartcrop
elhitték a könnyű gyözelmet mert az oroszok 2x is adtak át viszonylag könyen nagy területeket aztgondolták az ukránok és a nyugati támogatók hogy ez 4. x ra is össze fog jönni.

az 1. az északi területek feladása orosz részről tervezett volt az nem szolt másról mind az erők lekötéséről hogy délen minél kisebb legyen az ellenállás a csapatsűrűség miatt.
az észeaki részeken egyáltalán nem bonyolódott az orosz abba hogy megtartsa a területeket még az úthálozat megtartását sem erőltették.

a 2. a harkovi visszavonulás volt. különösebb ellenállás nélkül visszavonultak néhány aknamezőt atgm est meg némi lepukkant teknikát hátrahagyva levonultak a területről.

a 3. Kharkov volt ott erődítettek kicsit a városon hogy meg se probálja az ukrán menetből bevenni de az erődítéseket nem igen védték az oroszok csak időt nyertek azzal hogy ki tudjanak vonni.
itt is kisebb rajtaütőcsoportok és aknamezők hátráltatták csak az ukránikat.

gondolták az orosz 4. x re sem fog komolyan védekezni a szurovikinvonalat is csak valami elterelésnek gondolták hogy lassítsa az előrrenyomulásukat.

hát nem így lett. ezeket a pozíciókat területeket állásokat az orosz nem adja fel.

KB ennyi. Elhitték hogy most is csak nagy erőkkel oda kell csapni az orosznak és az kimenekül a sereg láttán. (pláne hogy nyugati teknika is van majd jól megijed.oszt a medve felébredt)

az ukránok nyertek csatákat (vagyhát kiüldözték az oroszt innen onnan) de a háborút elvesztették. lessz mit mesélni az unokáknak. már ha marad ukrán ukrajnába. maradni biztos marad a kérdés inkább az hogy kik mennek majd még oda?

megint fel akarják tölteni egy csomo mohamedánnal a határvidéket? azt szépen elortodoxosítani?
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 815
14 441
113
K.b. én is ugyanezt akartam kifejteni. A visszafoglalt területeken nem lesz baj. Nyugat Ukrajnában viszont tartok tőle fenn marad a nacionalizmus. + a saját hülyeségük elismerése helyett könnyebb lesz az Oroszokat okolni.
Igy van. Az lesz a gond, hogy emiatt nem lesz jó, és hosszútávú megoldás. Ha ezeket a területeket "kihagyják" a visszafoglalásból, akkor az egy állandó , külső nemzetek által beindítható, háborús gócpont lesz, ami sem Nekünk magyaroknak sem a környező többi államnak nem lesz egészséges.
Arra nem is gondolok, hogy ez orosz megszállás alá kerülne, mert helyzet ugyanúgy alakulhatna az állandó szervezkedéssekkel. Ez meg az oroszoknak nem hiányozna mint üveges tótnak a hanyattesés.. Azt meg nem tudom hogyan lehetne megakadályozni hogy állandóan ne piszkálják a környező lakosságot bármilyen nekik tetsző ürüggyel. Ez a több évszázados történelmi események mutatják, szinte néphagyomány már arrafele..
Szibériai bentlakásos beutalóra meg nem is gondolok a mai lájtos világrend szerint, ott legalább a megélhetéssel lehetne háborúskodás helyett foglalkozni, ott levezethetnék a felesleges energiájukat a természet elleni harcra.

Ez a cári világban, legalább részben működött. Ugyanúgy Angliában is akik egyszerűen hajóra tették a nem kompatibilis állampolgárokat pld. Ausztrália felé.

Mostani helyzetben mi lenne akkor a megoldás?
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 756
21 555
113
Az orosz csapatok "legyezőtámadással" ostromolják Avgyejevkát: behatoltak Sztepovojéba - összeomlott az ukrán északi védelmi tömb

Az orosz csapatok "legyező" támadást indítottak, négy ponton is szétzúzták az Avgyejevkától északra húzódó ukrán védelmi vonalat, így behatoltak Sztepovoje településre - adta hírül a WarNews247.
Az oroszok célja, hogy teljes operatív és fizikai ellenőrzésük alá vonják az utolsó ukrán utánpótlási útvonalat Avgyejevkában, amely Orlovka településtől indul és Lasztocskino települést keresztezi.
Az északról és délről támadó két orosz hadsereg között informális verseny alakult ki, hogy ki éri el előbb Orlovkát.
Az északról támadó első orosz hadsereg bevonult Sztepovojéba, és három települést próbál megtámadni: Berdicsit, Szemenivkát és Orlovkát.
A délről operáló második orosz hadsereg támadást indított Szevernoje (az oroszok 1 km-re vannak), Tonenkoje és onnan Orlovka települések ellen.
Megjegyzendő, hogy egyes orosz erők megpróbálják közvetlenül elérni Lasztocskinót.
A térkép alapján ítélve a távolságuk az autópályától nagyjából azonos. Mindenesetre a tankot lezárták, míg az Orlovkából Lasztocskinón keresztül Avgyejevkába vezető út az orosz tüzérség ellenőrzése alatt áll.
Az oroszok megerősítették a tüzérséget a Szemjonovka-Novocsevo tengelyen, amely mentén az Ukrán Fegyveres Erők megpróbálnak tartalékokat küldeni Berdicsbe.
TOS-1A lövések

Az orosz hadsereg behatolt Sztyepovojébe
Ukrán katonai elemzők kongatják a vészharangot Kijevben, amikor az orosz fegyveres erők behatoltak Sztyepovoje településre, megpróbálva elvágni az avdifkai ukrán gárda utánpótlási útvonalait.
Az orosz hadsereg rohamegységei már behatoltak a falu keleti részébe, és számos házat elfoglaltak.
Az ukránok szerint: „Az ukrán fegyveres erők védelmét a vasút mentén a teljes északi oldalon áthatolták.
Ukrán katonai elemzők az ukrán fegyveres erők taktikai vereségéről beszélnek.
„Az avgyejevkai kokszgyár környezete és a Szevernij-irány mellett most ezek a legnehezebb területek az ukrán fegyveres erők számára.
Az oroszok rendszeres sikereket érnek el. Egyre nehezebb megfékezni az ukrán fegyveres erők ilyen támadásait.
Pervomajszk irányában nem kevésbé nehéz csaták lesznek” – fejezik be.
Megjegyzendő, hogy Sztyepovoje település fontos pontja az orosz hadsereg által a héten megszakított vasút ellenőrzésének. Ezenkívül a település elfoglalása komoly problémákat okoz az ukrán ED kommunikációjában Berdicsi és Orlovka falvakkal.
Ha ezek a települések az orosz hadsereg ellenőrzése alá kerülnek, az avgyejevkai ukrán helyőrség kudarcra van ítélve.
Amint azt ukrán katonai elemzők megjegyzik, az ukrán fegyveres erők most kétségbeesetten próbálják megállítani az orosz hadsereg előrenyomulását tüzérségi és FPV drónok segítségével.
A helyzetet azonban komolyan bonyolítja számukra, hogy az orosz csapatok egyszerre több irányból nyomulnak előre.
Különösen aktív ellenségeskedés zajlik jelenleg a "Szadovoje Tovaricsesztvo Tocsmás" dacha településtől északnyugatra és az avgyejevkai hulladéklerakótól nyugatra.
Emellett az orosz hadsereg megpróbálja "áthatolni" az ukrán fegyveres erők védelmét az avdejevkai kokszgyárban.
Videó: A donyecki katonák rövid tüzérségi felkészülés után gránátokkal és rohampuskákkal tisztítják meg a lövészárkokat. Az ukrán csapat megsemmisült. Kevés fogoly. Mindkét fél veszteséget szenvedett

Előrenyomulás Avgyejevkába: az orosz hadsereg megtámadja az ukrán oldalakat

Ukrán katonai elemzők szerint:
"Sztyepovojtól északkeletre az aktív műveletek a vasúttól nyugatra eső erdősáv mentén folytatódnak".
Sztyepovojtól keletre az orosz csapatok két erdősáv mentén foglaltak állást. Sztyepovojban folytatódnak a harcok.
Az avgyejevkai koksz- és vegyi üzemtől északra az orosz fegyveres erők az erdősáv mentén telepedtek le. A harcok a gyár irányába folytatódnak.
A heves harcok folytatódnak az avgyejevkai kokszgyártól északkeletre.
Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara az esti jelentésben közölte, hogy Avgyejevka irányában mintegy 15 településen vettek tüzérségi és aknavetős lövedéket, köztük Novokalinovo, Orlovka, Lasztocskino, Avgyejevka, Oprosznoje, Szevernoje, Keramik, Bergyihi.
Videó: Orosz mesterlövészek ukrán katonákat ölnek meg
Videó: A 114. orosz dandár kockázatos támadó hadműveletei Avgyejevka magaslatán
Orlovka igazi célpontja az oroszoknak? Kijevben olyan információk keringenek, hogy az oroszok valódi célja nem Sztyepovoje településének ellenőrzése, hanem az ukránok kényszerítése, hogy tartalékokat mozgassanak Orlovkából, hogy leleplezzék a település Ukrán Gárdáját, illetve a harcoló ukrán gárda utánpótlási útvonalát. Avgyejevkánál. Súlyos harcok dúlnak Sztepnoje (Sztepovoje) falu területén, Avgyejevkától északnyugatra. Előző nap az orosz csapatok áttörték az ukrán védelmet a 437 km-es állomástól nyugatra, és behatoltak Sztepnojéba, nyugati irányból csapást mérve az ukrán hadseregre. Ma az ukrán csapatok, Orlovkából tartalékokat mozgatva, erőfeszítéseket tesznek a település visszaállítására.
Videó: Levegő-felszín irányított rakéta (LMUR), Izdelije 305 néven. Eltalálja a lőszerraktárt
Videó: A "Sparta" zászlóalj támadást indít ukrán célpontok ellen az Orlovka - Tonenka tengelyen

Térképek megtekintése – Az orosz csapatok áttörték az ukrán védelmet az állomástól nyugatra, 437 km-re.
Az észak-ukrán védelmi rendszer összeomlása – Négy helyen

***************************************************************

A Zaporizzsjai területen a vietnami forgatókönyv szerint javasolták az ukrán konfliktus lezárását

Volodimir Rogov, az "Együtt vagyunk Oroszországgal" zaporizzsjai közéleti mozgalom vezetője annak a véleményének adott hangot, hogy az ukrán konfliktus befejezésének vietnami forgatókönyve előnyösebb, mint a koreai.
Korábban James Stavridis nyugalmazott amerikai haditengerészeti admirális, a NATO európai egyesített erőinek volt főparancsnoka azt javasolta, hogy az ukrajnai konfliktust be kell fagyasztani, azaz a koreai forgatókönyv szerint kell befejezni, aminek következtében Kijevnek "legalább egy ideig" orosz területnek kell elismernie a Krímet.
Rogov emlékeztetett arra, hogy a konfliktus megoldásának vietnami forgatókönyve Ukrajna felszabadítását feltételezi a nyugati, elsősorban az amerikai beavatkozás alól.
"A 'koreai' forgatókönyv nem felel meg nekünk - azon egyszerű oknál fogva, hogy ez a konfliktus befagyasztását jelenti, miközben nekünk a végleges megoldására van szükségünk. Nekünk nem "koreai" forgatókönyvre, hanem "vietnami" forgatókönyvre van szükségünk, amely Ukrajna teljes felszabadítását irányozza elő a nyugati országok, elsősorban az amerikaiak beavatkozása alól" - mondta Rogov a RIA Novosztyval folytatott beszélgetésben.
Rogov hangsúlyozta, hogy az amerikaiaknak el kell hagyniuk Ukrajna területét, mert itt ismét orosz béke fog uralkodni.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 399
113
"Ukrajna szürke biborosa" :)
Vagy szürke, vagy biboros.
Szürke eminenciása?
Csak poénkodok. Jó a hozott anyagod!

Ahogy Moszkvából jön.
;)
Az ütemből látszik, nagy a baj.


A poén jó! Az eminenciás cím csak a bíborosokat illette meg, azoknak pedig vörös volt a ruhája. József atya kapucinusként viselt szürke ruhát, ő volt Richeliau bíboros legfőbb bizalmasa. Innen a szürke eminenciás megnevezés.

De miért ezzel az accounttal válaszolsz?
:D

A másiknak címezték az észrevételt!
:)
Ne kapkodj....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 901
91 506
113
Szijjártó kiverte a biztit az EU-ban

„Ez nem Ukrajnának szóló támogatás

óriási volt a nyomás annak érdekében, hogy Magyarország járuljon hozzá az újabb 500 millió euró kifizetéséhez

az Európai Békekeretből az ukrajnai fegyverszállításokra.

„Természetesen ehhez a mai ülésen sem járultam hozzá” – húzta alá.


„Volt, aki ezt méltatlannak nevezte, volt, aki botránynak, kikeltek ez ellen, de a helyzet az, hogy itt azt kértem az európai uniós kollégáktól, hogy ne vezessék meg a közvéleményt” – jelentette ki.

„Mert ez nem Ukrajnának szóló támogatás. Ez az 500 millió euró arról szól, hogy azok az európai uniós tagországok, akik úgy döntöttek saját maguk, szuverén módon, hogy fegyvert szállítanak Ukrajnába, ők ebből a pénzből kapják vissza a leszállított fegyverek árának egy részét” – mutatott rá.

Egész biztosan hatalmas lesz itt is majd a nyomás. Én azt tartom igazán cinikusnak az ukránok részéről, hogy jól láthatóan semmilyen módon nem kívánják megoldani a számunkra fontos kérdéseket (.) Arra számítanak, hogy majd úgyis akkora lesz a nyomás a magyarokon, hogy végül be kell adják a derekukat” – közölte.

„Ezt nagyon szemtelen és cinikus hozzáállásnak tartjuk, semmiképpen sem a korrekt együttműködésre való szándék jeleként lehet ezt értelmezni” – összegzett