AMERIKÁNUS VICCEK:
Z-nap Kijevben - William Burns, a CIA vezetője Kijevbe repül - Stephen Bryen
Szerdán, november 15-én van az ukrajnai háború Z-napja. William Burns CIA-főnök Kijevbe érkezik, hogy sürgős, titkos megbeszéléseket folytasson Zelenszkijjel.
Érdemes megkérdezni, hogyan lehet, hogy Burns sürgős küldetésen van Ukrajnában?
A válasz a kérdésre az, hogy Ukrajna összeomlóban van. A Zelenszkij-rezsim összeomlása nem meglepő: Ukrajna túl sok áldozatot szenvedett ahhoz, hogy még sokáig fennmaradjon. Ukrajnának vagy meg kell találnia a módját, hogy megegyezzen Oroszországgal, vagy belső lázadással kell szembenéznie.
Zelenszkij előkészíti a terepet Valerij Zaluzsnij ukrán tábornok letartóztatására és tisztogatására.
Azzal készíti elő, hogy kirúg három Zaluzsnyihoz kötődő tábornokot (Zaluzsnyij legfőbb segítőjét már meggyilkolták).
Ők: Szergej NaJev, az Ukrán Fegyveres Erők Egyesített Erőinek parancsnoka; - Alekszandr Tarnavszkij, a "Tavria" csapatok operatív-stratégiai csoportjának parancsnoka; és Tatjana Osztascsenko, az Ukrán Fegyveres Erők egészségügyi erőinek parancsnoka.
Oroszország kivéreztetési stratégiája
Ukrajna három hadseregen ment keresztül, és a jelenlegi hadsereg nagy része idősebb férfiakból, néhány nőből és kiképzés nélküli fiúkból áll. Testekké válnak, hogy kitöltsék a rókalyukakat és a bástyákat, amelyekkel megpróbálják feltartóztatni az oroszokat. Oroszország maga sem siet különösebben. Az orosz stratégia az ukrán fegyveres erők kivéreztetése és politikai válság előidézése Kijevben. Az orosz erőfeszítések a tervezettnél előbbre haladnak, ami Moszkvát éppúgy meglepte, mint Washingtont.
Kijevben belháború tört ki Zelenszkij és gengszterei, valamint az ukrán hadsereg vezetése között.
Ahogy Valerij Zaluzsnij tábornok a londoni Economistban megjelent írásaiban világossá tette, Ukrajnában szünetre vagy tűzszünetre van szükség. Ez időt adna a hadsereg újjáépítésére és új fegyverekkel való feltöltésére, amelyek még nincsenek sem az amerikai, sem az európai készletekben. Zelenszkij azonban ellenzi a harcok bármilyen szüneteltetését, és azt akarja, hogy hadserege tartsa meg a kulcsfontosságú területeket, például Avgyejevkát, és foglalja vissza a fontos városokat, köztük Bahmut.
Az oroszokat semmi sem ösztönzi arra, hogy beleegyezzenek a tűzszünetbe, sőt, arra sem, hogy bármilyen átmeneti megoldáshoz csatlakozzanak, amely azt eredményezné, hogy a NATO Ukrajnában marad. Moszkva számára a legfontosabb kérdés a NATO, amelyet Oroszország fenyegetésnek tekint, ha a NATO légi, szárazföldi és tengeri bázisokat épít ukrán területen.
Zelenszkij és az ukrán katonai hírszerzés vezetője, Kijlo Budanov egyik fő hibája az volt, hogy orosz területeket támadtak, kritikus infrastruktúrát robbantottak fel, repülőtereket semmisítettek meg nukleáris bombázókkal, és kamikaze drónokat küldtek a Kreml ellen. Ez nem csak a fizikai veszteségek tekintetében került sokba Oroszországnak, hanem az orosz vezetők számára is nyilvánvalóvá tette, hogy Ukrajna mennyire veszélyes az orosz nemzetbiztonságra nézve. Ezek a támadások szinte lehetetlenné tették egy modus vivendi elérését Ukrajna és Oroszország között, hacsak - ahogy az oroszok követelik - a NATO nem lép ki, és Ukrajna nem demilitarizálódik.
Teljesen igaz, hogy az ilyen támadásokat bizonyos értelemben az Ukrajna infrastruktúrája elleni orosz támadások indokolták. Valóban, még több és súlyosabb támadás fog következni. Az ukránok arról számolnak be, hogy Oroszország 1000 vagy több rakétát gyűjtött össze, hogy Ukrajna infrastruktúráját lője. Attól függően, hogy mi történik az elkövetkező napokban Kijevben, Oroszország valószínűleg az infrastrukturális támadásokkal még jobban megszorongatja Ukrajnát. De az is igaz, hogy a bombázásoknak néha fordított hatása is van: a lakosság a kormány mellé áll. Ezt a britek megtanulták, miután a nácik London és más brit városok bombázását követően. A németek ezt Drezda után tanulták meg. Még a japánok is harcban maradtak Tokió tömeges tűzbombázása után, amíg Hirosima és Nagaszaki atombombázása el nem mondta nekik, hogy a játéknak vége.
Bár Burns megpróbálja majd rábeszélni Zelenszkijt, hogy viselkedjen, a hadsereg és Zelenszkij közötti zűrzavarban már így is elég mozgó rész van ahhoz, hogy Zelenszkij nehezen fog meghátrálni. Ha úgy dönt, hogy csendben marad (különösen, amíg a Kongresszus azzal foglalkozik, hogy további dollármilliárdokat adjon Ukrajnának), nem feltétlenül fogja csendben találni az ellenfeleit. Zelenszkij sikere, amellett, hogy nyíltan diktatórikus működést folytat Kijevből, a vesztegetés és a lopás alapjaira épül. Támogatását úgy finanszírozza, hogy a tisztviselőknek lehetővé teszi, hogy annyit lopjanak, amennyit csak tudnak. Így maradnak lojálisak. Szerencséjére az USA (és szövetségesei) nem voltak hajlandók megakadályozni, hogy az amerikai és európai segélyek milliárdjainak eltűnését. Az amerikai kongresszusra azonban egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy számon kérje az Ukrajnának küldött pénzt és fegyvereket. Nehéz lesz pénzt mozgatni Ukrajnába olyan rendelkezések nélkül, amelyek független ellenőrzéseket vezetnek be. Eközben Zelenszkij politikai ellenfelei jól ismerik és hangoztatják a kijevi korrupciót. Csak találgatni lehet, hogy ezek az információk eljutnak-e a Kongresszusba, de lehet, hogy eljutnak.
Burns nem fogja javasolni Zelenszkijnek, hogy tárgyaljon az oroszokkal, és még csak nem is fog változtatni a hangnemén, amikor azt követeli, hogy az orosz erők hagyják el Ukrajnát. Burns nem mehet szembe Washington politikájával, amely szerint az ukrajnai háborút addig kell elhúzni, amíg Bident újraválasztják. Ráadásul Washington a NATO-t akarja Ukrajnában. Bár Washington tudja, hogy nem tudja Ukrajnát a NATO-ba juttatni, amíg Ukrajna meg nem nyeri a háborút, Biden újraválasztása után az USA megkezdheti a tényleges NATO-harcos erők bevetését, kezdve a légierővel. Washington tehát hajlandó kockáztatni a NATO hosszú távú stabilitását és életképességét annak érdekében, hogy megpróbáljon NATO-bázisokat telepíteni Ukrajnába, egy olyan területre, amelyet Oroszország rendkívül érzékenynek tart.
A NATO-bővítés teljes mértékben lefutott, és a NATO-t nem védekező, hanem támadó szövetséggé változtatja. Soha nem is így tervezték.
Washington politikája egy fantázia. Egy NATO-háború Oroszországgal, ha erre tartunk, tönkreteszi Európát. A NATO nincs felkészülve egy ilyen háborúra sem most, sem a következő öt évben. Ráadásul az sem világos, hogy Washington politikájának van-e támogatottsága a NATO-tagországok körében.
Az oroszok valószínűleg nem akarnak háborút Európában, hiszen egy ilyen léptékű konfliktusban könnyen taktikai atomfegyverek is szerepet kaphatnának. Tekintettel a Washington által elképzelt menetrendre, Oroszország nyomás alatt lesz, hogy egy éven belül lezárja az ukrajnai háborút. Ez arra késztetheti Oroszországot, hogy támadásait Kijevre, vagy más fontos ukrán városokra összpontosítsa, Odessza és Harkov vezetésével a célpontok listáján.
Kétséges, hogy Burns megérti, vagy egyáltalán meg akarja érteni Washington politikájának következményeit.
A CIA vezetője nem mehet szembe Washington politikájával, amely szerint az ukrajnai háborút addig kell elhúzni, amíg Bident újraválasztják. Akkor minek is ment oda?
******************************************************************************************
Az oroszok elfoglalták Petrovszkojét, bezárták a katlant és csapdába ejtették az ukrán helyőrséget
Az ukrán erők az összeomlás jeleit mutatják
Az ukrán erők Avgyejevkában az összeomlás jeleit mutatják, mivel az oroszok elfoglalták a város északi részén található Petrovszkoje települést is, és lényegében bezárták azt a "csapdát", amelyet az orosz erők hetek óta használnak.
Míg az avgyejevkai harcok kezdetben lassúak voltak és sok orosz veszteséggel jártak, a dolgok elkezdtek megfordulni.
A fejlemények nagyon gyorsak (erődváros ostromához), és a veszteségek most súlyosak az ukránok számára.
Ez azt jelenti, hogy az ukránok lőszer-, fegyverrendszer- és személyzethiánnyal küzdenek.
Semmit sem lehet megfelelően pótolni. Nemcsak azért, mert Avgyejevkát minden irányból blokkolják, hanem azért is, mert Kijevnek nincs több tartaléka, amelyet beküldhetne anélkül, hogy komoly összeomlást kockáztatna sem a zaporizzsja, sem a bahmuti, sem a kupjanszki fronton.
Ha a város és ipari erődjei összeomlanak, Kijev elveszíti egész Donbászt.
A város stratégiai jelentősége még Bahmuténál is nagyobb, hiszen az 1200 km-es ukrán frontot, azaz a Herszontól Kupjanszkig terjedő hatalmas érintkezési vonalat "vágja ketté".
Az oroszok nagy erőket szabadítanak fel, amelyeket Donyeck védelmére használnak, valamint az oroszul beszélők harci erőit (akik elfelejtik a Mariupol elfoglalásában kulcsszerepet játszó oroszul beszélő "Sparta" zászlóaljat), és képesek lesznek manőverezni. az ukrán erők körül akár Zaporozsjában, akár Bahmutban.
A matematika a Nyugat és Ukrajna ellen szól. Az ukránok több TOMA Bradley-t és Leopard tankot veszítettek el a város szélén, megpróbálva visszatartani az orosz támadásokat.
A délelőtti órákban az oroszok támadást indítottak Koksohim városrész ellen is, amely Avgyejevka északi végén található.
www.defencenet.gr
Z-nap Kijevben - William Burns, a CIA vezetője Kijevbe repül - Stephen Bryen
Szerdán, november 15-én van az ukrajnai háború Z-napja. William Burns CIA-főnök Kijevbe érkezik, hogy sürgős, titkos megbeszéléseket folytasson Zelenszkijjel.
Érdemes megkérdezni, hogyan lehet, hogy Burns sürgős küldetésen van Ukrajnában?
A válasz a kérdésre az, hogy Ukrajna összeomlóban van. A Zelenszkij-rezsim összeomlása nem meglepő: Ukrajna túl sok áldozatot szenvedett ahhoz, hogy még sokáig fennmaradjon. Ukrajnának vagy meg kell találnia a módját, hogy megegyezzen Oroszországgal, vagy belső lázadással kell szembenéznie.
Zelenszkij előkészíti a terepet Valerij Zaluzsnij ukrán tábornok letartóztatására és tisztogatására.
Azzal készíti elő, hogy kirúg három Zaluzsnyihoz kötődő tábornokot (Zaluzsnyij legfőbb segítőjét már meggyilkolták).
Ők: Szergej NaJev, az Ukrán Fegyveres Erők Egyesített Erőinek parancsnoka; - Alekszandr Tarnavszkij, a "Tavria" csapatok operatív-stratégiai csoportjának parancsnoka; és Tatjana Osztascsenko, az Ukrán Fegyveres Erők egészségügyi erőinek parancsnoka.
Oroszország kivéreztetési stratégiája
Ukrajna három hadseregen ment keresztül, és a jelenlegi hadsereg nagy része idősebb férfiakból, néhány nőből és kiképzés nélküli fiúkból áll. Testekké válnak, hogy kitöltsék a rókalyukakat és a bástyákat, amelyekkel megpróbálják feltartóztatni az oroszokat. Oroszország maga sem siet különösebben. Az orosz stratégia az ukrán fegyveres erők kivéreztetése és politikai válság előidézése Kijevben. Az orosz erőfeszítések a tervezettnél előbbre haladnak, ami Moszkvát éppúgy meglepte, mint Washingtont.
Kijevben belháború tört ki Zelenszkij és gengszterei, valamint az ukrán hadsereg vezetése között.
Ahogy Valerij Zaluzsnij tábornok a londoni Economistban megjelent írásaiban világossá tette, Ukrajnában szünetre vagy tűzszünetre van szükség. Ez időt adna a hadsereg újjáépítésére és új fegyverekkel való feltöltésére, amelyek még nincsenek sem az amerikai, sem az európai készletekben. Zelenszkij azonban ellenzi a harcok bármilyen szüneteltetését, és azt akarja, hogy hadserege tartsa meg a kulcsfontosságú területeket, például Avgyejevkát, és foglalja vissza a fontos városokat, köztük Bahmut.
Az oroszokat semmi sem ösztönzi arra, hogy beleegyezzenek a tűzszünetbe, sőt, arra sem, hogy bármilyen átmeneti megoldáshoz csatlakozzanak, amely azt eredményezné, hogy a NATO Ukrajnában marad. Moszkva számára a legfontosabb kérdés a NATO, amelyet Oroszország fenyegetésnek tekint, ha a NATO légi, szárazföldi és tengeri bázisokat épít ukrán területen.
Zelenszkij és az ukrán katonai hírszerzés vezetője, Kijlo Budanov egyik fő hibája az volt, hogy orosz területeket támadtak, kritikus infrastruktúrát robbantottak fel, repülőtereket semmisítettek meg nukleáris bombázókkal, és kamikaze drónokat küldtek a Kreml ellen. Ez nem csak a fizikai veszteségek tekintetében került sokba Oroszországnak, hanem az orosz vezetők számára is nyilvánvalóvá tette, hogy Ukrajna mennyire veszélyes az orosz nemzetbiztonságra nézve. Ezek a támadások szinte lehetetlenné tették egy modus vivendi elérését Ukrajna és Oroszország között, hacsak - ahogy az oroszok követelik - a NATO nem lép ki, és Ukrajna nem demilitarizálódik.
Teljesen igaz, hogy az ilyen támadásokat bizonyos értelemben az Ukrajna infrastruktúrája elleni orosz támadások indokolták. Valóban, még több és súlyosabb támadás fog következni. Az ukránok arról számolnak be, hogy Oroszország 1000 vagy több rakétát gyűjtött össze, hogy Ukrajna infrastruktúráját lője. Attól függően, hogy mi történik az elkövetkező napokban Kijevben, Oroszország valószínűleg az infrastrukturális támadásokkal még jobban megszorongatja Ukrajnát. De az is igaz, hogy a bombázásoknak néha fordított hatása is van: a lakosság a kormány mellé áll. Ezt a britek megtanulták, miután a nácik London és más brit városok bombázását követően. A németek ezt Drezda után tanulták meg. Még a japánok is harcban maradtak Tokió tömeges tűzbombázása után, amíg Hirosima és Nagaszaki atombombázása el nem mondta nekik, hogy a játéknak vége.
Bár Burns megpróbálja majd rábeszélni Zelenszkijt, hogy viselkedjen, a hadsereg és Zelenszkij közötti zűrzavarban már így is elég mozgó rész van ahhoz, hogy Zelenszkij nehezen fog meghátrálni. Ha úgy dönt, hogy csendben marad (különösen, amíg a Kongresszus azzal foglalkozik, hogy további dollármilliárdokat adjon Ukrajnának), nem feltétlenül fogja csendben találni az ellenfeleit. Zelenszkij sikere, amellett, hogy nyíltan diktatórikus működést folytat Kijevből, a vesztegetés és a lopás alapjaira épül. Támogatását úgy finanszírozza, hogy a tisztviselőknek lehetővé teszi, hogy annyit lopjanak, amennyit csak tudnak. Így maradnak lojálisak. Szerencséjére az USA (és szövetségesei) nem voltak hajlandók megakadályozni, hogy az amerikai és európai segélyek milliárdjainak eltűnését. Az amerikai kongresszusra azonban egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy számon kérje az Ukrajnának küldött pénzt és fegyvereket. Nehéz lesz pénzt mozgatni Ukrajnába olyan rendelkezések nélkül, amelyek független ellenőrzéseket vezetnek be. Eközben Zelenszkij politikai ellenfelei jól ismerik és hangoztatják a kijevi korrupciót. Csak találgatni lehet, hogy ezek az információk eljutnak-e a Kongresszusba, de lehet, hogy eljutnak.
Burns nem fogja javasolni Zelenszkijnek, hogy tárgyaljon az oroszokkal, és még csak nem is fog változtatni a hangnemén, amikor azt követeli, hogy az orosz erők hagyják el Ukrajnát. Burns nem mehet szembe Washington politikájával, amely szerint az ukrajnai háborút addig kell elhúzni, amíg Bident újraválasztják. Ráadásul Washington a NATO-t akarja Ukrajnában. Bár Washington tudja, hogy nem tudja Ukrajnát a NATO-ba juttatni, amíg Ukrajna meg nem nyeri a háborút, Biden újraválasztása után az USA megkezdheti a tényleges NATO-harcos erők bevetését, kezdve a légierővel. Washington tehát hajlandó kockáztatni a NATO hosszú távú stabilitását és életképességét annak érdekében, hogy megpróbáljon NATO-bázisokat telepíteni Ukrajnába, egy olyan területre, amelyet Oroszország rendkívül érzékenynek tart.
A NATO-bővítés teljes mértékben lefutott, és a NATO-t nem védekező, hanem támadó szövetséggé változtatja. Soha nem is így tervezték.
Washington politikája egy fantázia. Egy NATO-háború Oroszországgal, ha erre tartunk, tönkreteszi Európát. A NATO nincs felkészülve egy ilyen háborúra sem most, sem a következő öt évben. Ráadásul az sem világos, hogy Washington politikájának van-e támogatottsága a NATO-tagországok körében.
Az oroszok valószínűleg nem akarnak háborút Európában, hiszen egy ilyen léptékű konfliktusban könnyen taktikai atomfegyverek is szerepet kaphatnának. Tekintettel a Washington által elképzelt menetrendre, Oroszország nyomás alatt lesz, hogy egy éven belül lezárja az ukrajnai háborút. Ez arra késztetheti Oroszországot, hogy támadásait Kijevre, vagy más fontos ukrán városokra összpontosítsa, Odessza és Harkov vezetésével a célpontok listáján.
Kétséges, hogy Burns megérti, vagy egyáltalán meg akarja érteni Washington politikájának következményeit.

A CIA vezetője nem mehet szembe Washington politikájával, amely szerint az ukrajnai háborút addig kell elhúzni, amíg Bident újraválasztják. Akkor minek is ment oda?
******************************************************************************************
Az oroszok elfoglalták Petrovszkojét, bezárták a katlant és csapdába ejtették az ukrán helyőrséget
Az ukrán erők az összeomlás jeleit mutatják
Az ukrán erők Avgyejevkában az összeomlás jeleit mutatják, mivel az oroszok elfoglalták a város északi részén található Petrovszkoje települést is, és lényegében bezárták azt a "csapdát", amelyet az orosz erők hetek óta használnak.
Míg az avgyejevkai harcok kezdetben lassúak voltak és sok orosz veszteséggel jártak, a dolgok elkezdtek megfordulni.
A fejlemények nagyon gyorsak (erődváros ostromához), és a veszteségek most súlyosak az ukránok számára.
Ez azt jelenti, hogy az ukránok lőszer-, fegyverrendszer- és személyzethiánnyal küzdenek.
Semmit sem lehet megfelelően pótolni. Nemcsak azért, mert Avgyejevkát minden irányból blokkolják, hanem azért is, mert Kijevnek nincs több tartaléka, amelyet beküldhetne anélkül, hogy komoly összeomlást kockáztatna sem a zaporizzsja, sem a bahmuti, sem a kupjanszki fronton.
Ha a város és ipari erődjei összeomlanak, Kijev elveszíti egész Donbászt.
A város stratégiai jelentősége még Bahmuténál is nagyobb, hiszen az 1200 km-es ukrán frontot, azaz a Herszontól Kupjanszkig terjedő hatalmas érintkezési vonalat "vágja ketté".
Az oroszok nagy erőket szabadítanak fel, amelyeket Donyeck védelmére használnak, valamint az oroszul beszélők harci erőit (akik elfelejtik a Mariupol elfoglalásában kulcsszerepet játszó oroszul beszélő "Sparta" zászlóaljat), és képesek lesznek manőverezni. az ukrán erők körül akár Zaporozsjában, akár Bahmutban.
A matematika a Nyugat és Ukrajna ellen szól. Az ukránok több TOMA Bradley-t és Leopard tankot veszítettek el a város szélén, megpróbálva visszatartani az orosz támadásokat.
A délelőtti órákban az oroszok támadást indítottak Koksohim városrész ellen is, amely Avgyejevka északi végén található.

Αβντίιβκα: Οι Ρώσοι κατέλαβαν το Πετροβόσκοε κλείνουν την «τανάλια» και εγκλωβίζουν την ουκρανική φρουρά
Οι ουκρανικές δυνάμεις παρουσιάζουν σημάδια κατάρρευσης
