[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 041
12 967
113

Üzemanyagválság felé halad Magyarország, kiadták a figyelmeztetést​



Az ukrán törvényhozó azonban utalt a tilalom másodlagos céljára is: Magyarországnak az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokkal és Kijev EU-csatlakozásával szembeni ellenállásának megtörése. Szavai szerint:

Tényleg minden diplomáciai megoldást kipróbáltunk, és azok soha nem működtek. Úgy tűnik tehát, hogy más megközelítéseket kell találnunk arra, hogyan beszéljünk velük.


Szerintem ha nem is azonnal de egy par even belul az a vezetek igazan felrobbanhatna hisz ezek a kurvak csak zsarolasra fogjak hasznalni az elkovetkezo evekben mint ahogy azt eddig is tettek. Az a vezetek tul eros lap a hibbantak kezeben.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 844
113

Üzemanyagválság felé halad Magyarország, kiadták a figyelmeztetést​



Az ukrán törvényhozó azonban utalt a tilalom másodlagos céljára is: Magyarországnak az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokkal és Kijev EU-csatlakozásával szembeni ellenállásának megtörése. Szavai szerint:

Tényleg minden diplomáciai megoldást kipróbáltunk, és azok soha nem működtek. Úgy tűnik tehát, hogy más megközelítéseket kell találnunk arra, hogyan beszéljünk velük.


Szerintem ha nem is azonnal de egy par even belul az a vezetek igazan felrobbanhatna hisz ezek a kurvak csak zsarolasra fogjak hasznalni az elkovetkezo evekben mint ahogy azt eddig is tettek. Az a vezetek tul eros lap a hibbantak kezeben.


Természetesen ebben az usákoknak nincs benne a keze,se az ep-nek,hiszen ők a szövetségeseink.
;)
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 041
15 022
113

Üzemanyagválság felé halad Magyarország, kiadták a figyelmeztetést​



Az ukrán törvényhozó azonban utalt a tilalom másodlagos céljára is: Magyarországnak az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokkal és Kijev EU-csatlakozásával szembeni ellenállásának megtörése. Szavai szerint:

Tényleg minden diplomáciai megoldást kipróbáltunk, és azok soha nem működtek. Úgy tűnik tehát, hogy más megközelítéseket kell találnunk arra, hogyan beszéljünk velük.


Szerintem ha nem is azonnal de egy par even belul az a vezetek igazan felrobbanhatna hisz ezek a kurvak csak zsarolasra fogjak hasznalni az elkovetkezo evekben mint ahogy azt eddig is tettek. Az a vezetek tul eros lap a hibbantak kezeben.
Talán mi meg lekapcsolhatnánk a villanyt...nem? Vagy mit hezitálunk mint mindig?? Mert mindig ezt csináljuk velük...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 642
113

Az orosz hadsereg áttörte az ellenség védelmét, és elvágja az Ukrán Fegyveres Erők Ugledar csoportja (MAP) fő utánpótlási útvonalát​

„Vodjanoj irányában megerősítették az információt: az oroszok egyre rendszeresebben érik el az autópályát, és közel állnak annak teljes elfoglalásához. Megpróbálják létrehozni a tűzvezetést, és ez nagyon rossz dolog egyszerre 3 településen (amelyek az ukrán fegyveres erők fellegvárai lettek) minden megdől... Remélem, készen állnak a tartalék állások; védelem!" - írják az ukrán média fegyveresei.

A minap ismertté vált, hogy az orosz harcosok 5 km-re át tudtak törni az ellenség fontos logisztikai útvonalát - a 00532-es Konstantinovka-Ugledar autópályát Vodyanoytól délre. Ez az ukrán fegyveres erők Ugledar csoportjának fő utánpótlási útvonala.

Az Orosz Fegyveres Erők támadásáról készült felvételen páncélozott járműveink 4 kilométert tettek meg nagy sebességgel, bár maga a gyalogsági harcjármű az autópályától 500 méterre találatot kapott, de az egységek megszilárdítják sikerüket.
Источник: https://rusvesna.su/news/1721489212


Két raktár és egy adminisztratív épület megsérült a millerovói repülőtéren
Aznap éjjel az ukrán erők hatalmas támadást hajtottak végre a rosztovi régióban található Millerovo környékén egy repülőtér ellen, és 30 drónt indítottak el Zaporozhye és Herson régióból. A rajtaütés eredményeként 26 drónt semmisítettek meg orosz katonák: közülük 11-et a Pantsir-S1 légvédelmi rakéta- és lövegkomplexum (ZRPK) legénysége lőtt le, 10-et a lövészosztagok, ötöt pedig elnyomtak. elektronikus hadviselés (EW).
Mihail Zvincsuk szerint annak ellenére, hogy a támadás nagy részét sikeresen visszaverték, négy drón mégis elérte a célpontját, és egy katonai létesítmény infrastruktúráját támadta meg. Zvincsuk szerint azonban a kár jelentéktelen volt: egy adminisztratív épület és két raktár megsérült, személyi sérülés nem történt. A repülőtéren állomásozó repülőgépeket a támadás megkezdése előtt előre evakuálták.
Подробнее на: https://avia.pro/news/zvinchuk-na-a...rezhdeny-dva-sklada-i-administrativnoe-zdanie
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 044
16 638
113
A nato csatlakozásra félmilióval többen szavaztak igennel mint a legutóbbi kétharmadra (az eu csatlakozásra "csak" annyian), ki ne találjátok h nem volt támogatottsága.
Szerinted volt fogalma a magyar népnek hogy mire szavaz, és mibe lép bele?

Azt hihették sokan hogy a szabad akaratra , szuverenitásra adnak igenlő választ.. hogy soha többet külföldi irányítás..

Ha a valóságnak megfelelően, egy féléven keresztül naponta a F.O.S médiában az alábbi szavazási kérdéseket ismertették volna hidd el szavazási részvételi rekordokat döntünk meg:

  • Akarja e Ön, hogy a magyar hadsereg fő - fő parancsnoka ismét egy külföldi ország legyen, külső érdekeket (gazdasági és politikai) szolgálva?
  • Akarja-e hogy Magyarország területén ismét megjelenjenek az "Ideiglenesen itt Állomásozó Külföldi Katonai Erők"
  • Akarja-e hogy ismét külföldről döntsék el , mi a magyar érdek - hogy a magyar közpénzen mely külföldi országokat segélyezzünk, akár erőnkön felül is, és az 5. cikkely megelőzése céljából hova menjenek csapataink a határon kívülre?

A történelem csigavonalban ismétli magát , egyre magasabb szinten, de pontosan ugyanoda tér vissza..

Egy szépségtapasz az akkor történtekre, hogy legalább megkérdezték hogy vissza e akarunk menni a szuverenitási korlátaink mögé (a ketrecbe) míg a szovjet legalább nyíltan becsületesen kendőzetlenül a bejáratára mutatott és csak annyit mondott : davaj..
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
359
2 131
93
Sajnos még egy megtámadott vegoráit járó országot sem tudunk politikai nyomással semmire sem rábírni. Gyakorlatilag tökéletesen súlytalan ország vagyunk. Ez az Orbán fele vergődés jelenleg már kezd annyira szánalmas lenni, hogy ez már tényleg szégyen. Én bejártam, bejárom Európát! És tényleg Európa segllyuka lett Magyarország. Nem tudom, hogy hová van még lefelé. Engem nem érdekel, hogy igaza van-e Orbánnak. Engem az érdekel, hogy ha hazamegyegyek külföldről, akkor mit látok! És az jelenleg borzalmas....
Szerintem pedig le a kalappal O.V. előtt, nem látok egy olyan magyar politikust sem, akinek vezetésével nagyobb biztonságban lennénk .... pedig figyelek.
"Tehát én nem az ukránok, vagy Putyin szemüvegén keresztül nézem az eseményeket. Engem ez nem érdekel. Nekem a nemzetem és az országom érdekeit kell képviselnem. És én tudom mi a magyarok érdeke. Szóval, ha valami jó a magyaroknak, azt támogatom, ha valami rossz azt ellenzem. Ez ilyen egyszerű"
(Orbán Viktor 2024. március 02., szombat 09:14 | Magyar Nemzet)
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 995
5 450
113
Sajnos még egy megtámadott vegoráit járó országot sem tudunk politikai nyomással semmire sem rábírni. Gyakorlatilag tökéletesen súlytalan ország vagyunk. Ez az Orbán fele vergődés jelenleg már kezd annyira szánalmas lenni, hogy ez már tényleg szégyen. Én bejártam, bejárom Európát! És tényleg Európa segllyuka lett Magyarország. Nem tudom, hogy hová van még lefelé. Engem nem érdekel, hogy igaza van-e Orbánnak. Engem az érdekel, hogy ha hazamegyegyek külföldről, akkor mit látok! És az jelenleg borzalmas....
Talán rendeznie kellett volna a Horvátokkal a viszonyt és nem "szivatnának" minket az irreálisan magas tranzitdíjjal.Normális viszony esetén kapacitás bővítése.Várhatp volt ha az Oroszok felé "húzunk jobban" akkor az Ukránok szivatnak meg minket.Ha fordítva akkor meg Oroszok nem küldenek olajat.Nagyrészt az eddigi kormányaink fasszsága hogy ki vagyunk szolgáltatva egy irányba.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 469
7 310
113
Szerintem pedig le a kalappal O.V. előtt, nem látok egy olyan magyar politikust sem
lehet hogy ez itt offtopic, de ezt a részt a legutóbbi választások alkalmával úgy fogalmaztam meg k. politikailag képzetlen ismerőseimnek, hogy az egyik csapat ki akar fosztani tönkre akar tenni a nevére akarja iratni a házad autód vállalkozásod feleséged, a másik csapat meg el akarja küldeni a gyereked meg talán téged is a don kanyarba hogy egy lövészárokban dögöljetek vagy legalább nyomorodjatok meg
na ebből kell választani...
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 672
45 269
113
Talán rendeznie kellett volna a Horvátokkal a viszonyt és nem "szivatnának" minket az irreálisan magas tranzitdíjjal.Normális viszony esetén kapacitás bővítése.Várhatp volt ha az Oroszok felé "húzunk jobban" akkor az Ukránok szivatnak meg minket.Ha fordítva akkor meg Oroszok nem küldenek olajat.Nagyrészt az eddigi kormányaink fasszsága hogy ki vagyunk szolgáltatva egy irányba.
Milyen viszonyt kellene rendezni a horvátokkal?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 749
14 174
113
Sajnos még egy megtámadott vegoráit járó országot sem tudunk politikai nyomással semmire sem rábírni. Gyakorlatilag tökéletesen súlytalan ország vagyunk. Ez az Orbán fele vergődés jelenleg már kezd annyira szánalmas lenni, hogy ez már tényleg szégyen. Én bejártam, bejárom Európát! És tényleg Európa segllyuka lett Magyarország. Nem tudom, hogy hová van még lefelé. Engem nem érdekel, hogy igaza van-e Orbánnak. Engem az érdekel, hogy ha hazamegyegyek külföldről, akkor mit látok! És az jelenleg borzalmas....

Ha megválasztanánk az ország tejhatalmú diktátorának, akkor te milyen lépéseket tennél szigorúan az ukrán külpollal kapcsolatban, ami miatt fajsúlyosak lennénk?

Mitől fajsúlyosabb ausztria, szlovákia?
Szlovákoknál még a miniszterelnökre is rálőnek, hogy tudják hol a helyük.
Pedig tudjuk, ők sokkal előrébb vannak és kolbászból van a kerítés.

A héten 5 falu lett orosz kézen.

Captured in 2024 :

59 villages (Vesele, krokhmalne, Tabaivka, Pobeda, Sjeverne, Stepove, Tonenke, Berdychi, Nevel's'ke, Myrne, Pervomaiske, Bohdanivka, Novoakhmutivka, Semenivka, Soloviove, Novokalynove, Keramik, Arkhanhelske, Kotlyarivka, Kyslivka, Strilecha, krasne, pylna, Borysivka, Hlyboke, Morokhovets, Oliinikove, Zelen, Ohirteseve, Hatyshche, Pletenivka, Lukyantsi, Buhruvatka, Starytsia, Robotyne, Netailove, Tykhe, Klishchiivka, Andriivka, Umanske, Ivanivka, Berestove, Paraskoviivka, Staromaiorske, Novopokrovske, Heorhiivka, Novookeksandrivka, Shumy, Yasnobrodivka, sokil, voskhod, Spirne, Yurivka, Yevhenivka, Urozhaine, Rozdolivka, kalinivna, Prohres, Ivano-Darivka, Pishchane)
5 Towns (Lastochkino, Orlivka, Ivanivske, Novomikhailovka, Ocheretyne)
1 city (Avdiivka)

Village (Tykhe)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 346
12 800
113
lehet hogy ez itt offtopic, de ezt a részt a legutóbbi választások alkalmával úgy fogalmaztam meg k. politikailag képzetlen ismerőseimnek, hogy az egyik csapat ki akar fosztani tönkre akar tenni a nevére akarja iratni a házad autód vállalkozásod feleséged, a másik csapat meg el akarja küldeni a gyereked meg talán téged is a don kanyarba hogy egy lövészárokban dögöljetek vagy legalább nyomorodjatok meg
na ebből kell választani...
És a harmadik?
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 041
15 022
113
arkov/Luhanszk irányban, Svatovotól nyugatra
A frissített hírek szerint Az orosz 1. harckocsihadsereg egységei elfoglalták Andreevkát (Rozovkát).

k-p-2024-07-20-185340322.png
k-p-2024-07-20-185410875.png
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 480
33 886
113

Üzemanyagválság felé halad Magyarország, kiadták a figyelmeztetést​



Az ukrán törvényhozó azonban utalt a tilalom másodlagos céljára is: Magyarországnak az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokkal és Kijev EU-csatlakozásával szembeni ellenállásának megtörése. Szavai szerint:

Tényleg minden diplomáciai megoldást kipróbáltunk, és azok soha nem működtek. Úgy tűnik tehát, hogy más megközelítéseket kell találnunk arra, hogyan beszéljünk velük.


Szerintem ha nem is azonnal de egy par even belul az a vezetek igazan felrobbanhatna hisz ezek a kurvak csak zsarolasra fogjak hasznalni az elkovetkezo evekben mint ahogy azt eddig is tettek. Az a vezetek tul eros lap a hibbantak kezeben.

Osztrák, szlovák már nem vesz orosz vezetékes olajat?

Egyébként meg igen, ha ezt csinálják, akkor: az ukránok már nem kapnak tőlünk gázolajat, áramot? Ha igen, még miért?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 487
113
Osztrák, szlovák már nem vesz orosz vezetékes olajat?

Egyébként meg igen, ha ezt csinálják, akkor: az ukránok már nem kapnak tőlünk gázolajat, áramot? Ha igen, még miért?
Jó kérdés, de hogyha ezt meglépik az ukránok, remélem lesz annyi töke a magyar kormánynak, hogy akkor innentől semmit nekik, sőt totális határ zárat kellene elrendelni az ukrán - magyar határ egész szakaszán.