[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
Hamár a magyar kulugy lesz......ja a magyarokat, van még,
aki harcol a kisebbségekért , így a magyarokért is.
<i>Az orosz diplomácia vezetője szerint az alkotmányos reform és az ukrán államiság erősítésének egyik fontos komponense a föderalizáció. Minden régió érdekeit figyelembe kell venni Ukrajna egységének biztosítására.</i>
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_03_31/Orosz-amerikai-parbeszed-5601/
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 392
8 607
113
Haditechnikai kerekasztal, ahol Grgly az asztal fölött áll, és mindenkinek a fejére koppint aki nem azt mondja amit kell :D
A tüntetős videó maradhatott volna az Kárpátaljáról szól, így Ukrajnáról is.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A Kárpátaljai magyarok és feltehetőleg a ruszinok, sőt talán jó néhány ukrán is szívesebben csatlakozna hozzánk, hiszen ukrajnában és szerbiában élnek a legrosszabbul a magyarok. Szerintem nem ez a kérdés..

Csak ugye a magyar kormány töketlen és ők is rettegnek,mi lesz ha?! ?! na mi? Semmi.. így meg főleg. Aztán ki az a hülye aki azt hangoztatná, ismeretlen de nagy számú, ukrán -esetlegesen fegyveres- agresszív szélsőségessel a seggében,hogy igen mi elakarunk szakadni ukrajnától... úgy hogy senki sem támogatja őket, sőt gyakorlatilag ha eltűnnek, semmilyen következménye nem lesz... jó hogy az autonóm törekvésekre összpontosítanak.


Amúgy ez a ruszin kérdés bennem azt veti fel,hogy oké,jöjjenek. A magyar embernek nincs ezzel baja,mivel mi mindig is befogadó nemzet voltunk. Pár ország meg csinált elég szép tisztogatást a nemzetállamért. De ez az autonóm dolog hogy lenne? Van már ilyen Magyarországon? Mert engem tökre nem zavar ha mondjuk visszajönne Kárpátalja és ha a ruszinok békésen ott élnének,a saját kultúrájukban saját nyelvüket beszélnék és kint lenne a ruszin zászló. De miért is zavarjon? Engem nem érdekel ha az itt élő nemzetek egymás közt a saját nyelvükön beszélnek.

Én azt is beismerem,hogyha egy népcsoport elakarna szakadni az országtól,akkor azt én sem venném jó néven.. Sőt néha az is b***** a csőröm,hogy van horvát párt. Ezekre az őseink már megtalálták a választ és működött is,egész egyszerű: Az itt élő népeket nem kell szekálni és Magyarországot (akkor királyságot) az ő hazájukká is kell tenni. Horvát,szlovák,kuruc,kun,hajdú..stb rendes ember? Igen,akkor kit érdekel,hogy ő otthon mit csinál?

A szlovákok is különbséget tesznek a történelmi(uhorsko) és a jelenlegi Magyarország(Madarská) közt, miért? Mert kezdik felfogni,hogy a történelmi Magyarország az itt élő népek közös hazája volt.

Én simán belemennék abba,hogy Magyarország,"Szlovákia" és Horvátország egyesüljön, félfederációban. De ha csak az egyikkel akkor sem lenne kifogásom,a szlovákokkal az a helyzet,hogy programot kéne szervezni,a turisztikát felélesztve utaztatni a szlovákokat és magyarokat oda-vissza,hogy észrevegyék a gyűlölet mesterséges, sztereotípiákon és történelemhamisításon alapszik.


Csak akarat és szorgalom kérdése.
Kárpátaljánál ugyan ez a helyzet,csak utána a határ mentét pár évig fokozatosabban kéne védeni. Nekünk ez jó lenne,mert fejlődne a hm.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Haditechnikai kerekasztal, ahol Grgly az asztal fölött áll, és mindenkinek a fejére koppint aki nem azt mondja amit kell :D
A tüntetős videó maradhatott volna az Kárpátaljáról szól, így Ukrajnáról is.

Lehet,hogy GrGLy már tud valamit?

Lehet mégis jön Kárpátalja? Akkor az videó már részben tárgytalan,bár így lenne :D :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="Python">Meg kihagytam, hogy született egy új "szexszimbólum". ;) :)

Blonde Bombshell: Crimea prosecutor internet sensation & 'wanted' in Kiev
http://www.youtube.com/watch?v=kCMDBqHa78Y


Prokuror Natasa :)

https://www.youtube.com/watch?v=PaheAngutIk

Szerelmes lettem! Natasa cejetlek, a szívem a tiéd! :)

</blockquote>
Húzzál sorszámot. Te lehetsz a 83miliomodik.
Előbb azért hallgasd meg beszélni.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Oroszul nem értek, de aranyos a hangja. Politikai hovatartozása se érdekel. Talán tájszólással beszél a leányzó? :).

Putyin szuper fegyvere natasa... na meg az átállt delfinek:

N9KC4MB.png

1620914_1513046812255198_989964785_n.jpg

Aotqi94.gif

natalia-1.gif

putin_animals_15b.jpg


Bocs a offért, több nem lesz de ezeket muszáj volt :).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 241
67 957
113
Komolyan mondom... el tököltünk 1 hónapot az ukrán egységre. Most már elment a hajó, szvsz és nekik kint sokkal xarabb lesz mert senkire sem számíthatnak egy ellenséges környezetben. Az unió amit vártak hogy jobb lesz, meg magasan tojik rájuk azt sem tudja léteznek. Egyébként a fidesz hozzáállása kárpátaljához ami eldöntötte bennem hogy nem rájuk szavazok.
 

karl

Member
2014. március 23.
32
0
6
<blockquote rel="Unio"><blockquote rel="Python">Meg kihagytam, hogy született egy új "szexszimbólum". ;) :)

Blonde Bombshell: Crimea prosecutor internet sensation & 'wanted' in Kiev
http://www.youtube.com/watch?v=kCMDBqHa78Y


Prokuror Natasa :)

https://www.youtube.com/watch?v=PaheAngutIk

Szerelmes lettem! Natasa cejetlek, a szívem a tiéd! :)

</blockquote>
Húzzál sorszámot. Te lehetsz a 83miliomodik.
Előbb azért hallgasd meg beszélni.
</blockquote>

nekem tetszik a hangja, nem hadar
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
GrGLy bácsi dolgozott,addig örüljetek míg nem díjjazza. Nem a legjobb.. :D

Martonyi elhatárolódott már Magyarországtól?

Ezen röhögtem, de sajnos true dat.



Boki: Lennél szíves közben járni az ügyünkkel a hölgynél ? :D
Elég nagy az "olvasó"tábora :D


Amúgy érdekelne,hogy hányan vannak az ukránok, Ukrajnában.

Nagyon izmoznak csak lehet, az oroszok és a polskák bezúzzák őket ha nagyon ugrálnak.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: One of these six will be Ukraine's next president
http://www.youtube.com/watch?v=tobR17RBnW4

Russia: Sberbank and VTB open Crimean branches
http://www.youtube.com/watch?v=0gOkP9CnpOA

Russia: First delivery of Russian T-72 tanks arrive in Crimea
http://www.youtube.com/watch?v=swyRqWAUi1I
 

karl

Member
2014. március 23.
32
0
6
Ukrajnában nagyon sok orosz van. Szerintem a legérdekesebb a különbség a magukat orosz nyelvűnek és orosz etnikumúaknak tartók közötti jelentős eltérés. Etnikai eltérés? Keleti szlávok között? Ugyan már. Etnikai eltérés szerintem pl. a török népeknél van, a kazahok (kipcsak) és az oguz törökök között. Egy nyelvcsalád, de külön rassz. A múlt hétvégén a Margit szigeten a 26-os buszra felszállt három turista, bőven 50 felettiek. Angolul megkérdezték tőlem, tudok-e pénz váltani. Utána hallottam, egymás között oroszul beszéltek. Valamennyire tudok oroszul, szóba elegyedtem velük, vásárolni akartak, beküldtem őket a West-End-be. Dnyipropetrovszkból jöttek, az már nem annyira kelet-ukrajnai rész, mint a "donbass" de ők oroszul beszéltek egymás között.