[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Mekkora fail :DDD


Kicsit szubjektívabban..
Amúgy bármit mondunk, azok az emberek ott vannak, tudták és vállalták a következményeket. Jelenleg terroristák,ahogy már valaki leírta, fegyverrel az államhatalommal szemben,akadályozzák az állam munkáját,megpróbálják szétszakítani. A biztonság az kérdőjel.Bárhogy nézzük ez a helyzet. Az ujjal mutogatás a majdanosokkal szemben elég érdekes, viszont ők "csak" az államhatalom ellen léptek fel, míg ezek az oroszok magával az állammal és az ország területével szemben. A kisebbségi kérdés valós és jelentős,ez igaz.

A majdanosok és a mostani oroszok is foglaltak el kormány épületeket,rendőrőrsöket így azért a közbiztonságot felszámolták/veszélyeztetik.

A módszerek különbözőek, ahol bizony az oroszok a honorálhatóbbak,legalábbis tudtommal nem olyan aljasak.

A másik kérdés pedig maga a kormány... ezek legitimitása eléggé kérdőjeles, nem választások alapján kapták meg a hatalmat, hanem oda lőtték magukat, ez most megbomolhatna, ahogy az ország határai is, nyilván ezt nem fogják hagyni.

A korrekt az lenne,ha a választások után kezdene el mindenki ugrálni,hogy ki,mit és hogyan szeretne, mert akkor <i><b>elvileg</b></i> már az ukrajnában élők döntik el,hogy kik legyenek kormányon. Csak ugye az sem a majdannak sem az oroszoknak nem lesz jó,hiszen "stabil" vezetés lenne. Most szerintem elég kevesen bíznak ebben a kormányban...

Azért nem mindegy,hogy egy parancs teljesítése után, egy hónap késéssel a plecsnikért vagy az ítéletekért állnak majd sorba...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Az lesz erdekes mikor az elso MANPAD ok feltunnek. Valszeg azt is a helyi " GUM" bol szerzik majd.


már tegnap hoztak olyan "keletbarát felkelőkről valamelyik fórumon, ahol furcsa módon ezek az önkéntesek olyan kézifegyverekkel védték az oroszbarát keletet, ami a szovjetekenél is a spec alakulatoknál van: hangtompítos gépkarabély és mesterlövészpuska, AK új gránátvetős változata, Groza etc.... biztos bolhán vették, vodkáért...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
ukr262x4iti.jpg



Szlavojanszk felett.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Ja kis kiegészítés: Azért Ukrajnában a fegyveres csoportoktól való félelem és ezekre való hivatkozás kicsit nonszensz, hiszen nem Magyarországról van szó,ahol 1 töltényért szét rúgják az ember hátsóját és ráültetik pár évig.. 1 db lőszer miatt,igen itt óriási patáriát csapnak (nem is baj). Ehhez képest ukrajnában.... szerintem minden 2. háztartásban van lőfegyver.

(Beszéltem 1 16! éves Kárpátaljai csajszival, na mi a hobbija? Hát nem a tollaslabda... Egy 16 éves lányka elég jól bánik a puskával, mesterlövész akar lenni, erre meg otthon gyakorol.)

Az ak-t nem tudom mennyire számít ott durvának, de a pisztoly és néhány puska (nem feltétlen légpuska!) tuti nem.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Elvileg ezen a videón ukrán különlegesek foglalják vissza a Kramatorszki repteret.

http://www.youtube.com/watch?v=X25w6tRtELA
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Mekkora fail :DDD


Kicsit szubjektívabban..
Amúgy bármit mondunk, azok az emberek ott vannak, tudták és vállalták a következményeket. Jelenleg terroristák,ahogy már valaki leírta, fegyverrel az államhatalommal szemben,akadályozzák az állam munkáját,megpróbálják szétszakítani. A biztonság az kérdőjel.Bárhogy nézzük ez a helyzet. Az ujjal mutogatás a majdanosokkal szemben elég érdekes, viszont ők "csak" az államhatalom ellen léptek fel, míg ezek az oroszok magával az állammal és az ország területével szemben. A kisebbségi kérdés valós és jelentős,ez igaz.

A majdanosok és a mostani oroszok is foglaltak el kormány épületeket,rendőrőrsöket így azért a közbiztonságot felszámolták/veszélyeztetik.

A módszerek különbözőek, ahol bizony az oroszok a honorálhatóbbak,legalábbis tudtommal nem olyan aljasak.

A másik kérdés pedig maga a kormány... ezek legitimitása eléggé kérdőjeles, nem választások alapján kapták meg a hatalmat, hanem oda lőtték magukat, ez most megbomolhatna, ahogy az ország határai is, nyilván ezt nem fogják hagyni.

A korrekt az lenne,ha a választások után kezdene el mindenki ugrálni,hogy ki,mit és hogyan szeretne, mert akkor <i><b>elvileg</b></i> már az ukrajnában élők döntik el,hogy kik legyenek kormányon. Csak ugye az sem a majdannak sem az oroszoknak nem lesz jó,hiszen "stabil" vezetés lenne. Most szerintem elég kevesen bíznak ebben a kormányban...

Azért nem mindegy,hogy egy parancs teljesítése után, egy hónap késéssel a plecsnikért vagy az ítéletekért állnak majd sorba...

Teljesen egyetértek veled jó megközelítés a dolgoknak.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
hiryu:
A piacos elmélethez annyit,hogy pár éve bárki tudott volna akár kézigránátot is szerezni. Nekem mesélte anno haverom,hogy 5000 forintért árultak gránátokat a kicsikínaik. Na most én szívesen vettem volna, akkor viccesnek tűnt ha eldobálom valahol kint a határban .. stb.

Csak ugye kérdés,hogy az eldobálás előtt lehet,hogy :
a, jelvénybe ütköztem volna
b, a kicsi kínaiak jobbnak látják az operációt és a szervkereskedelmet,
c, lehet hogy eldobás előtt vagy egy komolyabb kilengés/ütődés során a vérfestést csinált volna.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hogy állunk Szlavojanszk belvárosában? Azok a szépen felöltözött egységes kinézetű RPG-s úriemberek merre vannak, hogy az ukraán belbiztonság vér nélkül bemehetett?
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
az orosz hírekben úgy jelent meg ez a kép, mint szeparatisták.
http://www.6264.com.ua/news/516719

jól látom hogy digitalmintás cucc orosz?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A failt természetesen dima hozzászólására reagáltam. Még mindig nevetek... hülye média :DDD

hiryu, a dollár is elkezdhet zuhanni, nem is kicsit... főleg ha Kína és India beáll Oroszország mögé.

Be lehet fagyasztani az orosz nagy emberek vagyonát és a cégeikét, a nyugat a ruszkik számláját, míg a ruszkik az eu seggét fagyasztják be. Melyiknek lesz nagyobb visszhangja?

A pénzügyekhez pedig láttuk,hogy mennyi orosz tőke van a nyugati bankoknál, ilyen-olyan formában..

Azt is megnézném,hogy hány orosz vállalat van az EU-ban és az USA-ban, illetve hány nyugati vállalat van Oroszországban. Kérdés ki,mit,hogyan tudna pótolni. Szerintem azért például Oroszországban több az új nyugati jármű,mint fordítva.. ráadásul nem kis darabszámban...


De ilyen nagy számban úgy sem fogják egymást szivatni, majd mindenki elkezdi felhúzni a farmjait. Oroszország pénzzel támogatja a tőle keletre lévő kis farmjait, azok akár le tudják foglalni az USA barát kis államokat, India és Kína itt hatalmas orosz stabilitást jelenthet, meg Észak-Korea. Afrikában úgy is áll a bál. Európában: a keleti országok, kicsik és megosztottak. Mi kis államok vagyunk,hogy ugráljunk, hiába magyaráznak a nyugati államok, biztonságos távolból, senki sem fog neki menni az oroszoknak, sem katonailag, sem gazdaságilag, sem sehogy a szavakat kivéve. Így szerintem ukrajna eléggé magára maradt, a nyugat küldheti a jobb szektorosokat, de : Előbb - utóbb elfogynak és minden ember megfogja elégelni ott,hogy háború közeli a helyzet...

A katonaságról annyit,hogy kevés az eszköz, az emberek is fogyhatnak,pénz az nincs. Szerintem az afgán példa csak a robbanószerkezeket elég molotovra és rakétákra cserélni. Nem biztos,hogy olyan nagyon mennének majd az ukrán katonák... ha igen akkor fogynak az eszközök, amiknek a száma véges...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
http://www.hidfo.net/2014/04/15/felmondott-us-donald-cook-legenysege

Ez Áprilisi tréfa??Vagy..??

Kamuszaga van, de hogy összecsinálták magukat páran a 12 áthúzás alatt az egészen biztos. Az esetek 100%-ában ahoz vannak szokva, hogy többszörösen túlbiztosíttak, és náluk jóval gyengébb ellenfelet kell nagyon távolról nagyon modern és drága fegyverekkel likvidáljanak, akiknek semmi esélye ahoz, hogy visszalőjjenek. Errefel meg alig jon át a csónak a tengerre, máris egy olyan ellenfél ront rá, amelyik tényleg ellenfél, és nem egyszer, hanem másfél óra alatt 12x. Sőt amíg itt vannak, az oroszok akár egy hadgyakorlatba is belekezdhetnek a Fekete tengeren, persze olyanba ami már "rég tervbe volt" és "semmi köze az ukrajnai eseményekhez vagy az amerikai hajóhoz" :)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
beböktem találomra párat az oroszbarát önkéntesekről, /legalábbis az a képaláírás)

Volt a tube-on egy video Tigr-en furikázó, Kord-dal. rpg-30-al? etc nyomuló "önkéntesekrőL", de mára leszedték, "szerzői jogok védelmére hivatkozva.
na mindegy talán megtalálnak belőle a srácok valamit.
volt pár twitteres link, most egyik sem elérhető.
most elteszem magam holnapra, jóéjt.