[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
Úgy látom, hogy az ukik összéb húzták magukat kicsit.
Két kisebb lakott részről hátráltak be a nyugati oldalon....ha igaz
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Fiúk!

Én úgy látom, hogy nincs független, objektív hírforrás, mindegyiket kellő kritikával és távolsággal kell kezelni. Tehát én elolvasok mindent, amit tudok. Az Index meg az Origó, a Hír24, stb. mennyivel objektívebb?
Ti vagytok a legjobb hírforrás, de ti még nem kértetek támogatást a működéshez. Ti értetek a hadi technikához, amihez én nem is konyítok.
Egyébként a Bal-Rad lehoz többször olyan átvett híreket, elemzéseket, amelyeket érdemes elolvasni. Itt egy ilyen:

https://balrad.wordpress.com/2015/02/09/ukrajnaban-uj-irak-keszul/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 645
113
Nem olyan rossz a bal-rad. Igaz néha nehéz kihámozni a lényeget,az uki veszteségek meg 10-el osztandók. Viszont vannak benn olyan infók amik valósak,és első kézből valók. Na és a kommentek között is lehet találni hasznosat.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
Van itt olyan ,aki az Ukrán határ kozelében él?
Mennyi menekultet lehet látni,eggyáltalan mennyivel másabb az élet az ország azon felén mint mikor béke volt?

Nekem él ismerősöm Kárpátalján, Huszt közelében.
Ketten átjöttek, mert magyarok.
A harmadik család nem jött át, mert Ukrán a családfő és azt mondja, hogy felesleges eljöniük, mert a behívótól megvédi a családot az, ha "szöröstalpú" a családfő, tehát nem félnek a behívástól.
Egy srác van még, aki viszont már idejekorán dobbantott és Nyíregyházán él most, az ő családjában más hadkötelezett nincs egyenlőre. (anyukája telefonon szólt neki, hogy kapott behívót, szóval nem is tervezi, hogy hazamegy)
Én Bp-i vagyok és elég sokat autózva, arra felfigyeltem, hogy jelentősen megnőtt az ukrán rendszámú autók száma.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Putyin: katasztrófával fenyeget az ukrajnai helyzet
Forrás: https://kuruc.info/r/4/139262/

A szerdai minszki találkozóval kapcsolatban Putyin azt mondta, azt akkor tartják meg, ha addig sikerül kellő mértékben egyeztetni az utóbbi időben intenzíven tárgyalt álláspontokat.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Felrobbant egy vegyi üzem Donyeckben

Közben az ukrán és az orosz tömegtájékoztatás arról adott hírt, hogy vasárnap, éjfél előtt körülbelül egy órával hatalmas robbanás rázta meg Donyeck városát. A detonáció erős villanással járt, és pánikot okozott a városban. Eduard Baszurin, a donyecki szakadár erők parancsnoka azt mondta, hogy a robbanás egy vegyi gyárban történt, amely robbanóanyagot gyárt ipari célra, illetve tüzérségi lövedékekhez és légi bombákhoz. Baszurin szerint feltehetően találat érte az üzemet. A RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség tudomása szerint vannak sérültjei a robbanásnak.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/139270/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 582
18 506
113
<blockquote rel="mohacsan">Van itt olyan ,aki az Ukrán határ kozelében él?
Mennyi menekultet lehet látni,eggyáltalan mennyivel másabb az élet az ország azon felén mint mikor béke volt?

Nekem él ismerősöm Kárpátalján, Huszt közelében.
Ketten átjöttek, mert magyarok.
A harmadik család nem jött át, mert Ukrán a családfő és azt mondja, hogy felesleges eljöniük, mert a behívótól megvédi a családot az, ha "szöröstalpú" a családfő, tehát nem félnek a behívástól.
Egy srác van még, aki viszont már idejekorán dobbantott és Nyíregyházán él most, az ő családjában más hadkötelezett nincs egyenlőre. (anyukája telefonon szólt neki, hogy kapott behívót, szóval nem is tervezi, hogy hazamegy)
Én Bp-i vagyok és elég sokat autózva, arra felfigyeltem, hogy jelentősen megnőtt az ukrán rendszámú autók száma.</blockquote>

Én is budapesti vagyok nagyon sokat autózom a városban és ezt én is észleltem. Sokkal több lett az ukrán rendszámú gépkocsi a városban mint pár hónappal ezelőtt. Sőt már olyat is láttam, hogy hátizsákos fiatalok mászkálnak a városban és a hátizsákjukon ott lengedezik az ukrán zászló. Meg is lepődtem rendesen.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Szerdán dől el Ukrajna sorsa? – Erről tárgyalnak majd a csúcsvezetők!
http://karpathir.com/?p=20067

Ez lesz a következő napok menetrendje a szerdai minszki csúcs előtt:



A vasárnapi német-francia-orosz-ukrán államfői telefonkonferencia után hétfőn ezen államok, azaz az ún. normadiai négyek magas rangú diplomatái kezdenek egyeztetést Berlinben, hogy átdolgozzák a tavaly szeptemberben kötött, de a harcoló felek által gyakorlatilag teljes mértékben figyelmen kívül hagyott minszki fegyverszüneti megállapodást.
Ezzel párhuzamosan Brüsszelben az Európai Unió tagállamainak külügyminiszterei találkoznak majd, akik diplomáciai források szerint újabb természetes és jogi személyek ellen rendelhetnek el vagyonbefagyasztást és beutazási tilalmat az ukrajnai eseményekkel kapcsolatban. Strasbourgban összeül az európai parlament is, ahol szintén napirenden lesz az ukrán válság.
Angela Merkel német kancellár szintén hétfőn az Egyesült Államokban tesz látogatást, ahol találkozik Barack Obama amerikai elnökkel. Tárgyalásuk legfőbb pontja az ukrán válság lesz, azon belül is az ukrán hadsereg esetleges amerikai felfegyverzése, aminek kapcsán az utóbbi napokban ellentétes álláspontot fogalmazott meg Berlin és egyes amerikai politikai körök.
Kedden Fehéroroszországban az úgynevezett kontaktcsoport tagjai, azaz az ukrán és az orosz kormány, valamint az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megbízottjai az oroszbarát kelet-ukrajnai szeparatisták képviselőivel kiegészülve tanácskoznak majd.
.... A minszki megállapodásról, majd az új megállapodás vitás kérdéseiről értekezik továbbiakban a cikk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
Felrobbant egy vegyi üzem Donyeckben

Közben az ukrán és az orosz tömegtájékoztatás arról adott hírt, hogy vasárnap, éjfél előtt körülbelül egy órával hatalmas robbanás rázta meg Donyeck városát. A detonáció erős villanással járt, és pánikot okozott a városban. Eduard Baszurin, a donyecki szakadár erők parancsnoka azt mondta, hogy a robbanás egy vegyi gyárban történt, amely robbanóanyagot gyárt ipari célra, illetve tüzérségi lövedékekhez és légi bombákhoz. Baszurin szerint feltehetően találat érte az üzemet. A RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség tudomása szerint vannak sérültjei a robbanásnak.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/139270/

Lehet tippelni, hogy mennyi idő alatt nyilatkoznak kijevben arról, hogy a szakik magukra robbantották a vegyi üzemet. Szerintem ma előadják és le is hozza pár hírportál. Mindenesetre a szétlőtt kovoly és az ilyen robbanások nem tsznek jót a szaki morálnak.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
Nem olyan rossz a bal-rad. Igaz néha nehéz kihámozni a lényeget,az uki veszteségek meg 10-el osztandók. Viszont vannak benn olyan infók amik valósak,és első kézből valók. Na és a kommentek között is lehet találni hasznosat.
Azért már vizionáltak olyat is, hogy a szakik áttörték a frontot és Harkov felé menetelnek. :D

Tényleg lehet infokat elcsípni, de annak az oldalnak az eszmeisége egy selejt, egy diktátorral a címlapon, rózsaszínű álmodozással a kommunizmus iránt, szent Sztálinnal, stb.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser"><blockquote rel="mohacsan">Van itt olyan ,aki az Ukrán határ kozelében él?
Mennyi menekultet lehet látni,eggyáltalan mennyivel másabb az élet az ország azon felén mint mikor béke volt?

Nekem él ismerősöm Kárpátalján, Huszt közelében.
Ketten átjöttek, mert magyarok.
A harmadik család nem jött át, mert Ukrán a családfő és azt mondja, hogy felesleges eljöniük, mert a behívótól megvédi a családot az, ha "szöröstalpú" a családfő, tehát nem félnek a behívástól.
Egy srác van még, aki viszont már idejekorán dobbantott és Nyíregyházán él most, az ő családjában más hadkötelezett nincs egyenlőre. (anyukája telefonon szólt neki, hogy kapott behívót, szóval nem is tervezi, hogy hazamegy)
Én Bp-i vagyok és elég sokat autózva, arra felfigyeltem, hogy jelentősen megnőtt az ukrán rendszámú autók száma.</blockquote>

Én is budapesti vagyok nagyon sokat autózom a városban és ezt én is észleltem. Sokkal több lett az ukrán rendszámú gépkocsi a városban mint pár hónappal ezelőtt. Sőt már olyat is láttam, hogy hátizsákos fiatalok mászkálnak a városban és a hátizsákjukon ott lengedezik az ukrán zászló. Meg is lepődtem rendesen.
</blockquote>

Én egy olyan terepjárót láttam (hazai rendszámmal), aminek a csomagtartója ukránul tele volt írva mindenféle ukrán jelszavakkal.
Ilyesmik: Donbass visszaveszünk, Oroszok kifelé Donbassból!, meg volt rajta valami szerintem légierőt dicsőitő felírat is.
Mondjuk ezen meglepődtem rendesen.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 954
56 983
113
Vicces oldal a balrad. A tartalomtól fúggetlenül mindig mosolyognom kell a hireik stilusán. Majdnem olyan vicces, mint a kuruc. Politikai szempontból persze mindkettő szemét, szerintem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
<blockquote rel="ms07"><blockquote rel="boki">Ukrán támadás Donyeck ellen Tocska-U
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J5gS0_9mWHM

Eltalált valamit?</blockquote>

A donyecki vegyipari uzemet.</blockquote>

Akkor ahogy ígérték elkezdik lerombolni a bukás előtt az infrastruktúrát, csak hogy ha már nem az övék, másé ne lehessen. Igazi európééééééééér felfogás?
 

guzo

Member
2015. január 27.
48
0
6
ukrán zászló a hátizsákon? LEvetetném velük ...hát azért ehhez vastagbőr kell, ekkora pofátlanságot....ne itt hazafiaskodjon, amikor meg elvárják, hogy a magyarok áldozati bárányok legyenek. Biztos vagyok benne, hogy ezek nem kárpátaljai magyarok vagy ruszinok, azok aztán nem tennék ki az ukrán zászlót.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
<blockquote rel="plushun">

<blockquote rel="hausser"><blockquote rel="mohacsan">Van itt olyan ,aki az Ukrán határ kozelében él?
Mennyi menekultet lehet látni,eggyáltalan mennyivel másabb az élet az ország azon felén mint mikor béke volt?

Nekem él ismerősöm Kárpátalján, Huszt közelében.
Ketten átjöttek, mert magyarok.
A harmadik család nem jött át, mert Ukrán a családfő és azt mondja, hogy felesleges eljöniük, mert a behívótól megvédi a családot az, ha "szöröstalpú" a családfő, tehát nem félnek a behívástól.
Egy srác van még, aki viszont már idejekorán dobbantott és Nyíregyházán él most, az ő családjában más hadkötelezett nincs egyenlőre. (anyukája telefonon szólt neki, hogy kapott behívót, szóval nem is tervezi, hogy hazamegy)
Én Bp-i vagyok és elég sokat autózva, arra felfigyeltem, hogy jelentősen megnőtt az ukrán rendszámú autók száma.</blockquote>

Én is budapesti vagyok nagyon sokat autózom a városban és ezt én is észleltem. Sokkal több lett az ukrán rendszámú gépkocsi a városban mint pár hónappal ezelőtt. Sőt már olyat is láttam, hogy hátizsákos fiatalok mászkálnak a városban és a hátizsákjukon ott lengedezik az ukrán zászló. Meg is lepődtem rendesen.
</blockquote>

Én egy olyan terepjárót láttam (hazai rendszámmal), aminek a csomagtartója ukránul tele volt írva mindenféle ukrán jelszavakkal.
Ilyesmik: Donbass visszaveszünk, Oroszok kifelé Donbassból!, meg volt rajta valami szerintem légierőt dicsőitő felírat is.
Mondjuk ezen meglepődtem rendesen.


</blockquote>

Szerintem, csak így engedték át őket a határon útlevél nélkül. :D

Mint az a civil, aki Putyin képével autókázott Oroszországban, és még a rendőr is tisztelgett neki, elengedte, amikor megállították. :) (Volt róla videó.)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 582
18 506
113
ukrán zászló a hátizsákon? LEvetetném velük ...hát azért ehhez vastagbőr kell, ekkora pofátlanságot....ne itt hazafiaskodjon, amikor meg elvárják, hogy a magyarok áldozati bárányok legyenek. Biztos vagyok benne, hogy ezek nem kárpátaljai magyarok vagy ruszinok, azok aztán nem tennék ki az ukrán zászlót.

Magyar rendszámú parkoló autóban is láttam kis mini ukrán zászlót ami az elülső ablakra volt felbiggyesztve. Az, hogy nekünk vagy másoknak mi a véleménye erről az egész háborúról az egy dolog, de az nekem is átfutott az agyamon, hogy ha ennyire büszke rá akkor miért nincs a fronton.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
„Oroszországgal közös a kultúránk. Az amerikaiak oroszokkal kapcsolatos érdekei nem ugyanazok, mint Európa érdekei Oroszországgal. (...) Nem akarjuk, hogy újjáéledjen a hidegháború Európa és Oroszország között.”

(Nicolas Sarkozy)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="ms07"><blockquote rel="boki">Ukrán támadás Donyeck ellen Tocska-U
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J5gS0_9mWHM

Eltalált valamit?</blockquote>

A donyecki vegyipari uzemet.</blockquote>

Akkor ahogy ígérték elkezdik lerombolni a bukás előtt az infrastruktúrát, csak hogy ha már nem az övék, másé ne lehessen. Igazi európééééééééér felfogás?</blockquote>

Európai érték . Ha nem hódolsz be- elpusztítunk mindent jelszó alapján.....