[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Az alsó már mindjárt jobb(orosz).

szittya88

Tök mind1,hogy a comb artériádat vagy a szívedet lövik el mert egyiknél sincs esélyed a túlélésre tűzharc közben.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Meg a tájékozódási pontokat távolságaikat akadályokat holttereket fedett tereket takarásokat müszaki zárakat és akadályokat terep tulajdonságokat stb (és nagy segítség mint a védőnek mint az utánpótlásnak)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Pár tűzvázlat:
amerikai:
figg-2.gif

F7910002.gif

szovjet:
pvnGW.jpg

Az "amerikai" a jellemző mifelénk is, kiegészítve néhány távolságadattal az irányzékállás meghatározásához. Amúgy a páncéltörő tűzvázlatok is ilyenek.
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="szittya88">Akagi röviden kamuzik itt össze vissza olyan dolgokról amiről halvány lila gőze sincs valójában... Mint a csak a lábamba kaptam repeszt (pl katonáéknál illik tudni hogy a lábsérülés nem lehet csak... A leghamarabb vérzel el és repesz esetén elég valószínű ez vagy a csont roncsolódása ami...) de "szakmai téren se éri el egy alapkiképzett tudását...)

GPU spec? Kérdezd Boki-t. </blockquote>

Ömm ne haragudj, tudom nem nekem szólt a komment. De ezt hogyan érted?
</blockquote>

Hevederezés, fedezettûz, egyéb nehézfegyverrel rendszerint nehéz GPU-val való " munka",célmegjelölés, célkivàlasztàs, stb
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Fulcrum11!
"Lehet, én vagyok naiv, de Mo-n annyira nem gyakorlat az állami szintű megfigyelése a közembernek... vagy tévedek?"
Akkor érdeklődj, hogy mi célt szolgál az ENIGMA 2000 berendezés.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
UAF is attacking NAF positions near Dzerzhinsk.
1-2 APC and 1 tank destroyed by Donetsk Militia near Dzerzhinsk
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
szittya88

Ne itthonból indulj ki,az oroszoknál vannak tűztámogató szakaszok ahol van géppuska ,nehéz-géppuska/AGSZ is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="szittya88">Akagi röviden kamuzik itt össze vissza olyan dolgokról amiről halvány lila gőze sincs valójában... Mint a csak a lábamba kaptam repeszt (pl katonáéknál illik tudni hogy a lábsérülés nem lehet csak... A leghamarabb vérzel el és repesz esetén elég valószínű ez vagy a csont roncsolódása ami...) de "szakmai téren se éri el egy alapkiképzett tudását...)

GPU spec? Kérdezd Boki-t. </blockquote>

Ömm ne haragudj, tudom nem nekem szólt a komment. De ezt hogyan érted?
</blockquote>

Hevederezés, fedezettûz, egyéb nehézfegyverrel rendszerint nehéz GPU-val való " munka",célmegjelölés, célkivàlasztàs, stb</blockquote>

Késő van már... a P-t automatikusan R-nek olvastam, így egészen mást jelentett. :)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
oké Dudi Akkor Mi a nehézgéppuskályának lövedékének röppályályának emelkedése 100 m en? Cm be jó lessz (megsugom nagyon egyszerű)
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
Na ne hogy te nehézgéppuskás legyél és 600 db lőszert cipelsz málhán

Nem:) de duoban "dolgozunk". Azaz van egy mindìg a közelemben. Ha tölt vagy csövet cserél a pkm fedi a célt. ( max1000-1200m ben kell gondolkodni- gyalogsàg,3-500m egyéb cél esetén). Ha ùj "értékes" cél bukkan fel nyomjelzôvel irànyítom a célra, stb...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Meg a tájékozódási pontokat távolságaikat akadályokat holttereket fedett tereket takarásokat müszaki zárakat és akadályokat terep tulajdonságokat stb (és nagy segítség mint a védőnek mint az utánpótlásnak)

Szakasz vagy század pk. szinten, nem az egyes harcosnak. A tüzérek meg más léptékben gondolkodnak. A tűzmegfigyelésről beszéltünk és nem egy sima lövész tűzvázlatról.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
oké Dudi Akkor Mi a nehézgéppuskályának lövedékének röppályályának emelkedése 100 m en? Cm be jó lessz (megsugom nagyon egyszerű)

Cm-ben?..... Milyen gpu? Milyen tengerszint feletti magasságon? Milyen hőmérséklet és páratartalom mellett?
Egyébként meg kit érdekel, azért van az irányzék, hogy állítson. Nem mesterlövész. Ezek nekik fontos tényezők.