[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
A következő divatszínek vagy micsodák.
CDRdylLW8AAO-3v.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
"Mariupoli strand. Árvíz van az állásokban.:D "

Wáháááhááá! :D:D A tenger mellet pár méterrel a tengerszint alá ásnak lövészárkot a homokba? LOL :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
<blockquote rel="phaidros">Szaki01! Honnan tudjátok, hogy több a külföldi az ellenségnél? Miből lehet megkülönböztetni őket?

Szia!
Mint ìrtam felszerelés,ruhâzat.( kontractor)</blockquote>

Privát testőrök ,zsoldosok nem lehetnek? Vagy külföldi maszek kiképzők? Mindenesetre érdekes a félig civil öltözet, miért nem használnak katonai rendes ruházatot a fronton? Így viszont legalább jobban kiszúrhatók talán.
 

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
Szaki, ha éppen itt vagy: mi az igazság abból, hogy az éjjel ismét próbálkoztak a reptér visszavételével páncélosfedezet mellett? A Bal-rad azt írja, hogy "fél tucat" páncélos ott maradt... (csak érdekelne a megjelenített cikkeik igazságtartalma.)
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
"Mariupoli strand. Árvíz van az állásokban.:D "

Wáháááhááá! :D:D A tenger mellet pár méterrel a tengerszint alá ásnak lövészárkot a homokba? LOL :D
Ne legyél igazságtalan,mert lehet,hogy jet-skivel akarnak bent közlekedni,mivel az gyorsabb. ;)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
AZ ISZLÁM ÁLLAM SZINTJÉRE SÜLLYEDTEK AZ UKRÁN FEGYVERESEK
Keresztre feszítettek, majd tűzzel kínoztak egy embert az Azov ukrán egység katonái. Videó is van, de csak erős idegzetűeknek.
http://karpathir.com/2015/04/26/az-iszlam-allam-szintjere-sullyedtek-az-ukran-fegyveresek/
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
<blockquote rel="silurusglanis">Valószínűbb, hogy a jenkik a szakadár területről történő helyzetmeghatározást blokkolják. GLONASS?

Irànytû, térkép, vonalzó. Ezeket semmi nem zavarja!:)</blockquote>

És nem igényel elemeket, akkumulátorokat...
Amúgy ne tarts közel telefont a tájolódhoz, különben nagyon eltérít, és vigyázz a felső vezetékekkel is!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 880
113
Telefonos tájolóval valaki dolgozott-e komolyabban? Igen tudom, ha valakinek ilyen feladata van akkor nem a telefonjára fog hagyatkozni ha tájoló kell, de mégis. Én azt vettem észre az enyémnél, hogy folyamatosan 5-6 fok eltérés van a tájoló irányában attól függően, hogy a GPS be van-e kapcsolva vagy nincs. Pedig nem zavarja semmi, mert azt is jelzi, ha úgy lenne.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Telefonos tájolóval valaki dolgozott-e komolyabban? Igen tudom, ha valakinek ilyen feladata van akkor nem a telefonjára fog hagyatkozni ha tájoló kell, de mégis. Én azt vettem észre az enyémnél, hogy folyamatosan 5-6 fok eltérés van a tájoló irányában attól függően, hogy a GPS be van-e kapcsolva vagy nincs. Pedig nem zavarja semmi, mert azt is jelzi, ha úgy lenne.

"A mágneses deklináció modellezett változása Magyarországon 2010 közepén,a szekuláris hálózati méréseink alapján. A piros pontok a szekuláris hálózatunk állomásait jelölik."

Kovacs3.jpg


Szerintem nálatok simán lehet azaz 5-6 fok eltérés. Hagyományos tájolón általában állítható. Legalábbis én erre gondolok mint hibaforrás.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Deblacevónál zsákmányolt technika kb. 80% -át képesek rendbe hozni a többi az alkatrész donor v. "kuka". Most át is adtak 80 db felújított technikát, ha jól fordítgatom a szöveget.

CDX_LGOWMAI6XGQ.jpg

CDX_LKuWEAAtvw8.jpg

CDX_LK0WIAEYgXR.jpg

CDX_LKuWEAExZ9g.jpg
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Zaharcsenko: Több az önkéntes, mint amennyit szolgálatba tudunk állítani
Zaharcsenko donyecki vezető egy interjúban elmondta, hogy számos önkéntes érkezik a világ különböző pontjairól, és már olyan sokan vannak, hogy már nehézséget jelent elhelyezni őket megfelelő frontvonalra, azonban örömét is kifejezte emiatt, hiszen ez azt is mutatja, hogy a média hallgatása ellenére eljut az emberekhez az ukrán agresszió híre.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nagy taktikai hadgyakorlat, ha minden igaz LNK:
https://www.youtube.com/watch?v=GvLMEDtn8KQ

A 2. gyalogsági zászlóalj kiképzése (Jenakievo ?):
https://www.youtube.com/watch?v=GbAp4q0f4NE

Ghost-brigád kiképzésen:
https://www.youtube.com/watch?v=PutkzId-zZY
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Bő 1 hete - Givi interjú, Peszki és Szpartak kapcsán - angol felirat
https://www.youtube.com/watch?v=j2DXl_nR4Ic


Azov -os terepjáró vs. Ukrán Hadsereg tankja
https://www.youtube.com/watch?v=T3tcUBhgrck


Így első ránézésre fékezett az, csak nem adott bele mindent a harckocsi sofőrje.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az orosz védelmi minisztérium közleménye szerint az Ukrajnába küldött amerikai instruktorok nem a Lvov régióban, a Javoriv kiképző központban működnek – ahogyan azt az ukrán TV-csatornák mutatják -, hanem közvetlenül a harctéren, ráadásul városi környezetben zajlik az ukrán csapatok “kiképzése” Mariupol, Szeverodonyeck, Artemovszk és Volnovaka térségében.
A védelmi minisztérium akként értékeli az ukrán csapatok újabb – hivatalosan el nem ismert – offenzíváit, hogy az Egyesült Államok az Anatóliában május 13-14-én tartandó NATO-csúcstalálkozó előtt “bemelegítésként” provokációkat hajt végre a délkeleti régiókban, hogy az esemény a kiprovokált katonai válasz kiértékelésével, és Oroszország elleni vádak hangoztatásával telhessen.
http://hidfo.ru/2015/04/kozvetlen-a-harcteren-mukodnek-az-amerikai-instruktorok/