[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Egy kórház egy óvoda is találatot kapott éjszaka Doneck-ben

Előbb utóbb betelik a pohár ahol a szakik vannak és a nép nem fog kérni belőlük mivel csak bajt hoznak rájuk ha már nem képesek őket megvédeni az Ukránoktól.

Putyinék a kisujjakat sem mozdítsák de sebaj most kapnak egy pofont Macedóniába .
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Oroszország kénytelen lesz beavatkozni, ha Ukrajna és Moldova továbbra is blokkolja a békefenntartókat a Dnyeszteren túl. Ez a közvetítés talk show "Special tudósítója" mondta Állami Duma helyettes Vjacseszlav Nikonov.
http://www.politnavigator.net/v-gosdume-obyavili-blokadu-mirotvorcev-v-pridnestrove-povodom-dlya-vojjny.html

A 15.ik nemzetközi brigád Dombas.Csehek,Szlovákok.
Ha jól olvasom akkor napi 5-20 új tag kéri csatlakozását hozzájuk.
http://www.politnavigator.net/chekhi-i-slovaki-formiruyut-batalon-v-sostave-armii-dnr.html
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Azon gondolkodom hogy normáááliiisak e
Lehet Csernobil még mindig sugároz!!....eszementek
Ukrán jelentés
Az Ötös ukrán tévécsatorna híradása szerint az éjjel Donyeck megye déli részén, az Azovi-tenger partján fekvő Mariupol kikötővárostól nem messze, a frontvonalnál lévő Sirokine falut érte újabb heves tüzérségi támadás, ami közben egy katona életét vesztette, ketten sérüléseket szenvedtek. A szakadárok a minszki megállapodásban tiltott nehéztüzérséget, 152, 122 és 120 milliméter kaliberű aknavetőket is bevetettek.
Az Azov zászlóalj tájékoztatása alapján a Donyeck környéki ukrán állásokat a szakadár erők 21-szer vették tűz alá, ebből tízszer nehéztüzérségi ágyúkkal és harckocsikkal.
A Donyeck megyei ügyészség csütörtökön arról adott hírt, hogy előző éjjel az önkényesen kikiáltott Donyecki Népköztársaság erői heves tüzérségi csapást mértek a frontvonalnál fekvő - egyébként szakadár ellenőrzésű - Horlivka település lakónegyedeire. Előzetes adatok alapján három civil vesztette életét és hárman sérültek meg, utóbbiak között egy hét és egy tizenhat éves gyerek
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/menesztette-porosenko-donyeck-megyei-kormanyzot-harcok-halottak
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 308
113
Csak mellékesen megjegyzem a tegnap említett két UH-60 ma délelőtt visszajött,és délután még egy. A 99-es koszovói harcok és Taszár megszűnése óta nem volt ilyen forgalom. Már csak a B-52-esek hiányoznak az égről párosával...
Most végre sikerült lekapnom távolodóban, volt közelebb is de mire befutottam a gépért... Hogy hova megy ennyi?
P1160839_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Újabb képek kerültek elő az orosz neonácik mindennapjairól, Donyeckben és Luhanszkban futótűzként terjed a náci ideológia.

Paul Gubarev Donyeck "népi kormányzója" tőről metszett neonáci
nazi-donetsk.jpg


Náci szeánsz valahol Donyeck környékén.
FdxLeTddHbA.jpg


"Sieg Heil!"
9W-Ul-WAvJc.jpg


Neonáci főpap.
EMrssOd9OSs.jpg


Ez a lányka nem marad ki egyetlen neonáci buliból sem.
k6x5VkFNSVk.jpg


Az állatkínzó náci és barátai.
IIheTIdA_jg.jpg


Girkin és a náci.
B-K-DFxek2U.jpg
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Ez már egy egész nagy katyvasz... Most náci harcol náci ellen, meg komcsi komcsi ellen??? Eddig ezek hol voltak a háború előtt. Egyszer csak kinöttek, mint gomba eső után. Idehaza, meg az unioba ilyen dolgokért lecsuknak.
Mikor lesz a zsidó harcol zsidó ellen stb...
Tényleg lassan jönnek a gyíkemberek...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Újabb képek kerültek elő az orosz neonácik mindennapjairól, Donyeckben és Luhanszkban futótűzként terjed a náci ideológia.

Paul Gubarev Donyeck "népi kormányzója" tőről metszett neonáci
nazi-donetsk.jpg


Náci szeánsz valahol Donyeck környékén.
FdxLeTddHbA.jpg


"Sieg Heil!"
9W-Ul-WAvJc.jpg


Neonáci főpap.
EMrssOd9OSs.jpg


Ez a lányka nem marad ki egyetlen neonáci buliból sem.
k6x5VkFNSVk.jpg


Az állatkínzó náci és barátai.
IIheTIdA_jg.jpg


Girkin és a náci.
B-K-DFxek2U.jpg

Nagyon terjed az SBU propaganda is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Village shelled as Minsk Agreement violations continue
https://www.youtube.com/watch?v=GGGi5i9K8w0

Ukraine: Five reportedly killed as Gorlovka is shelled again
https://www.youtube.com/watch?v=b-zanTT_T5E

Ukraine: Black dirt rains on residents after oil depot blaze in Kalynivka
https://www.youtube.com/watch?v=N1fRVlLvsDE
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Csak mellékesen megjegyzem a tegnap említett két UH-60 ma délelőtt visszajött,és délután még egy. A 99-es koszovói harcok és Taszár megszűnése óta nem volt ilyen forgalom. Már csak a B-52-esek hiányoznak az égről párosával...
Most végre sikerült lekapnom távolodóban, volt közelebb is de mire befutottam a gépért... Hogy hova megy ennyi?
P1160839_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az idot, iranyt es a helyet megtudod mondani?
 

hogre

New Member
2015. május 4.
29
0
1
Ez már egy egész nagy katyvasz... Most náci harcol náci ellen, meg komcsi komcsi ellen??? Eddig ezek hol voltak a háború előtt. Egyszer csak kinöttek, mint gomba eső után. Idehaza, meg az unioba ilyen dolgokért lecsuknak.
Mikor lesz a zsidó harcol zsidó ellen stb...
Tényleg lassan jönnek a gyíkemberek...


Istenem de szép is volna....egy cigány-zsidó háború!
Ez már túl náci volt tuti valakinek pedig én tuti végigdrukkolnám ,hogy sokáig tartson.
Nem örülnék ha a amcsizsici barátaink belerántanának minket is egy olyan háborúba ahol mi mint Magyarok semmit nem nyernénk.
....sőt senki itt európában-amcsik meg röhögnének nagyokat a dagadt valagukon otthon.
Ha Oo odabasz azt csak maguknak köszönhetik-szerintem is,bár a vélemémem mindenki leszarja.
Szakival mi lehet????
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Újabb képek kerültek elő az orosz neonácik mindennapjairól, Donyeckben és Luhanszkban futótűzként terjed a náci ideológia.

Paul Gubarev Donyeck "népi kormányzója" tőről metszett neonáci
nazi-donetsk.jpg


Náci szeánsz valahol Donyeck környékén.
FdxLeTddHbA.jpg


"Sieg Heil!"
9W-Ul-WAvJc.jpg


Neonáci főpap.
EMrssOd9OSs.jpg


Ez a lányka nem marad ki egyetlen neonáci buliból sem.
k6x5VkFNSVk.jpg


Az állatkínzó náci és barátai.
IIheTIdA_jg.jpg


Girkin és a náci.
B-K-DFxek2U.jpg

Nem szoktam reagalni kedves ulipo, de most megteszem.
Amit te neonaci szertartasnak hiszel, az osi pravoszlav elotti rituale "amilyen a Magyaroke is volt es meg rovasirast is hasznalnak" A kepen pont egy tuz-szertartast lathatsz. Tudod, Magyarorszagon is vannak ilyen csoportok, csak itt oket hagyomanyorzoknek hivjak es nem naciknak.
Legkozeleb ha felteszel valamit egy szakmai oldalra, legyszives olvas utanna, vagy kerjel elnezest a tobbiektol. Ez nem szegyen, hanem ferfias dolog!
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
<blockquote rel="bat77">Ez már egy egész nagy katyvasz... Most náci harcol náci ellen, meg komcsi komcsi ellen??? Eddig ezek hol voltak a háború előtt. Egyszer csak kinöttek, mint gomba eső után. Idehaza, meg az unioba ilyen dolgokért lecsuknak.
Mikor lesz a zsidó harcol zsidó ellen stb...
Tényleg lassan jönnek a gyíkemberek...


Istenem de szép is volna....egy cigány-zsidó háború!
Ez már túl náci volt tuti valakinek pedig én tuti végigdrukkolnám ,hogy sokáig tartson.
Nem örülnék ha a amcsizsici barátaink belerántanának minket is egy olyan háborúba ahol mi mint Magyarok semmit nem nyernénk.
....sőt senki itt európában-amcsik meg röhögnének nagyokat a dagadt valagukon otthon.
Ha Oo odabasz azt csak maguknak köszönhetik-szerintem is,bár a vélemémem mindenki leszarja.
Szakival mi lehet????
</blockquote>


Csak egy sört kérnénk. :D
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://kitekinto.hu/karpat-medence/2015/06/11/hajtovadaszat_indult_a_sorkotelesek_utan_ukrajnaban/#.VXnOH1I3iUk


A Técsői járás a sereghajtók között áll a sorkatonai szolgálatra való behívások terén. A sorköteles fiatalok nem hajlandók bevonulni, mert nem hisznek az ígéretnek, mely szerint az újoncokat nem viszik a háborús övezetbe.

A helyzet javítása érdekében akciócsoportokat alakítottak a regruták felkutatására. A rendőrökből, önkormányzati képviselőkből és a hadkiegészítő munkatársaiból alakított csoportok eddig 65 bevetésen próbálták becserkészni a sorköteles fiatalokat. A hajtóvadászat kevés eredménnyel járt, tudósít a Tyachiv News.

Csak néhány fiatalembert sikerült a sorozóbizottság elé citálni. A szolgálat alól kibúvókkal való konspirálás miatt felelősségre vontak 11 polgármestert és 14 tanácsi alkalmazottat.
 

szokol96

New Member
2015. június 9.
7
0
1
A náci témához: Szerintem a legutolsó vörös és a legmegátalkodottabb "fehér" is ugyanarra gondolna egy ilyen esetben: megvédeni a népet és a hazát. A politikai leszámolások jöhetnek majd, ha zavartalanul, külső behatás nélkül (ukik) intézhetik. Nem vagyok éppen Marx híve de a tanait "dicsőítő" személyekkel bármikor készen állnék a fegyveres harca, ha az ország sorsa forogna kockán. Viszont ez Novorosszija esetében kicsit összetettebb. Itt akármelyik militarista szervezet különösebb gond nélkül szerezhet valós harci tapasztalatot, amit véleménye szerint majd tud kamatoztatni egy bizonyos anyaországi "változásban". Ez nem lebecsülendő dolog. Másrészt azokat a csúnya ukrán nácikat( amúgy őket inkább sovinisztának hívnám) nem épp "árják" pénzelik és nem is ők vezetik az országukat. Ez, ha úgy vesszük kib*szottnagy öngól. Másrészt a különböző szélsőséges szervezeteknek van egységes ellenségképe az ukránokban. Jobboldalon az, hogy az usa és a bizonyos fajhoz tartozó oligarchák tartják őket markukban. Balról meg szintén a "vadkapitalista" usa és az oligarchák... Bonyolult dolog ez a háború...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Bezzeg ha ukrán nácik, illetve hagyományőrzők adnak elő hasonló tradicionális szkíta-szláv tűzrituálét, akkor előfordul ezen a szakma oldalon is, hogy a hozzáértők elmulasztanak utánaolvasni az erre vonatkozó néprajzi leírásoknak, pedig azok a hagyományőrzők is legalább olyan barátságos alakok mint ezek.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Szerintem hadjuk a politikat es az ideologiat masokra, mert az mindig magosztast szul es akkor az SZBU fog gyozni itt is.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Bezzeg ha ukrán nácik, illetve hagyományőrzők adnak elő hasonló tradicionális szkíta-szláv tűzrituálét, akkor előfordul ezen a szakma oldalon is, hogy a hozzáértők elmulasztanak utánaolvasni az erre vonatkozó néprajzi leírásoknak, pedig azok a hagyományőrzők is legalább olyan barátságos alakok mint ezek.

Meg mindig nem ismerted be a tevedesed....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az SZBU a CIA irányítása alatt van, a CIA meg a kapitalisták kezében, a kapitalisták meg a zsidók uralma alatt, a zsidók meg a gyíkemberek szolgái. Hagyjuk inkább a politizálást, inkább nézzük tovább hogy lövik a nácikat a jók.
 

hogre

New Member
2015. május 4.
29
0
1
ulippo
behalok Tőled.....
Én annó azért szerettem meg ezt a fórumot mert olyan dolgikat közölt amikkel többnyire egyetértettem és érdekelt.
Olvasom is rendületlen!(néha beleugatok)
.....vuszont nem értem azokat a nethuszárokat akik beugatnak olyan helyekre amelyek nézeteivel nem értenek egyet.
Szerintem itt is sok féle ember van fenn-de ettől még nem tuti,hogy 100%-ban egyetértünk.
Na de hogy valahová irogassak ahol totál nem úgy gondolkodnak ahogy én!?!?!?Még Norbi írásait is elolvasom-lehet vitázni,átgondolni a dolgokat esetleg.
Na de a Tiéd kedves ulippo......
Ehhet totál hülyének kell lenni....vagy valami fizetett bm-külügy-titkos agyfőzött szervezetesnek....
tudom és kérek elnézést.....
etetem a trollt.....


Mi van Szakival???