[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

A

altx

Guest
A tobbi video is ugyanúhy elbújhat az ukrán onkéntes zászlóaljak gaztette mellett. De látom nem érted. Szerintem azt sem érted miért van az ukrán konfliktus.

Segítségul:
1. Nem írtam ukrán hadsereget
2. Nem írtam, hogy a szakik nem kovettek el semmit

Kell tudni helyesen értelmezni-mi bújik egy-egy szó jelentése mogott, stb.

persze hogy nem irtad...igy jobban hangzik a propaganda...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
UKRÁN börtön vár rá. A video szerint Kijevben ítélték el 13 évre terrorista szervezkedés miatt.
Tudom!
Arra akartam célozni nem ezek szerint félreérthetően, hogy fordított esetben 13év orosz börtön várományosaként Uli. mire lenne képes ,hogy kevésbé fájjon.
Tehát a video tartalmi hiteltelenségére akartam rávilágítani.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
A

altx

Guest
Na te aztán egy bizpol fórumon most nulláztad le magad.Mégis melyik honvédünket küldték kényszerrel Afgánba?
Eltévesztetted a házszámot szerintem a ligetvédők nem itt fórumoznak :)

En azt irom amit tudok, vagy latok sajat szememel.
Nemtom hogy menek a magyar katonak.
De nagyon jol tudom hogy itt szerbiaban a katonak hogy mentek haboruzni a horvatokhoz meg boszniaba.
Jott egy papir es menned kell. Ha nem akarsz elkapnak es mesz bortonbe.
Ismerek olyanokat akik megkaptak a meghivot es elhuztak nemetbe mert nem akartak haboruzni.
Ismerek olyat aki ako sorkatona volt, es csak egy reggel bepakoltak egy kamionba es elvittek a horvatokhoz. Nagyon kozeli rokonom. Az apja horvat. Az apja szulofalujat kellet hogy agyuzza.
Meg olyant is aki szinten nem akart es elfogtak. Fel evig volt bortonbe. A hideg betonon aludt telen. Amikor hazajot kismaicaba alt meletunk a hoban meg minuszban mi meg dideregtunk telikabatban. Meg azuta be is van kattanva egy kicsit.
 
A

altx

Guest
Te eleve ruszofób vagy igaz ? :)

nem mondanam.

jobban nyugat fele huzok, de nincs gondom senkivel, csak nem szeretem a propagandat a ketszinuseget meg stb.

nezzd vissza uliponak miket irtam amikor hozta a formajat. es persze a nagyokos EGYSZER sem tudot valaszolni.
na ebbol a szempontbol jobb vagy tole.
meg ha nem ertunk egyet egyaltalan akor is legalabb tudhatom a masik allaspontjat.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
En azt irom amit tudok, vagy latok sajat szememel.
Nemtom hogy menek a magyar katonak.
De nagyon jol tudom hogy itt szerbiaban a katonak hogy mentek haboruzni a horvatokhoz meg boszniaba.
Jott egy papir es menned kell. Ha nem akarsz elkapnak es mesz bortonbe.
Ismerek olyanokat akik megkaptak a meghivot es elhuztak nemetbe mert nem akartak haboruzni.
Ismerek olyat aki ako sorkatona volt, es csak egy reggel bepakoltak egy kamionba es elvittek a horvatokhoz. Nagyon kozeli rokonom. Az apja horvat. Az apja szulofalujat kellet hogy agyuzza.
Meg olyant is aki szinten nem akart es elfogtak. Fel evig volt bortonbe. A hideg betonon aludt telen. Amikor hazajot kismaicaba alt meletunk a hoban meg minuszban mi meg dideregtunk telikabatban. Meg azuta be is van kattanva egy kicsit.
Ez mind nagyon szép,hogy megosztod velünk egy polgárháború anatómiáját. Ugyan akkor nagy mértékű tudatlanságot tükröz egy jogállam működéséről.
Szóval senkit se visznek kényszerrel sehova.Sok pénzért mennek egy olyan háborúba amihez semmi közünk.Még ideológiai tartalom sincs mögötte mint esetleg az ukrán/orosz konfliktus külföldi szereplőiben.
Ez nem ítélkezés mert nagy úr a szükség csak tény.Még mielőtt valaki magára veszi.
De ismétlem ha ennyire nem vagy képben dolgokkal akkor kicsit visszás ez a lendület.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
A

altx

Guest
jol van...itt mindenki okos, jo tudja a teoriat, en mast latam es nem vagyok kepben sok mindenel.
en befejeztem itt a hulyeskedest.

Nem mergezem ezt a forumot a tudatlansagomal.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://mediarnbo.org/2017/03/03/map-ato-03-03-2017/?lang=en

03-03_eng.jpg


http://mediarnbo.org/2017/03/03/summary-information-from-ato-03-03-2017-video/?lang=en

 
  • Tetszik
Reactions: borisz

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

http://karpathir.com/2017/03/03/donyeck-vegleg-szakit-kijevvel/
"A donbászi felkelők megelégelték az ukrán nacionalisták blokádját, és most már ők hirdettek teljes zárást.
Alekszandr Zaharcsenko, a Donyecki Népköztársaság (DNR) vezetője bejelentette: minden fajta kapcsolatot megszüntetnek Kijevvel. Úgy fogalmazott, mára megtanultak élni Ukrajna nélkül és nincs rá többé szükségük.
Abszurdnak tartja, hogy Kijev nem volt képes felszámolni egy pár száz fős blokádot, ami azt is jelentheti, hogy így is tervezték..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belf...hirdetett-ki-donyecki-nepkoztarsasag-kijevnek

http://www.balrad.com/2017/03/03/szakitas-maradek-ukrajnaval/
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1488540743

https://dninews.com/article/dpr-head-announces-republic’s-tv-and-radio-expansion-ukraine
Zaharcsenko bejelentette, hogy a mai naptól kezdve DNR bővíti a rádiós és televíziós sugárzást Ukrajna Dnyipropetrovszk, Harkov és Kherson régióinak területére is.


DNR ugye először elfoglalta (nem siette el) az Ahmetov érdekeltségű telefontársaságot, államosít- ellenőrzése alá vonja a DNR területén lévő cégek adóztatását - és lényegében viszont blokádot hirdetett Ukrajna ellen, most pedig kitolja a saját kommunikációját egyes íly módon még elérhető Novorossiához sorolható Ukrajnai régiók lakossága felé.
És eszembe jut a régi mondás - A medve nem játék (és ezúttal kissé kiterjesztettem az orosz fogalmát az orosz kultúrájúnak tekinthető Donbasszra, még ha nem is tartozik (jelenleg) Oroszországhoz, de mindez vélhetően Putyin jóváhagyása nélkül nem igazán történhetett volna meg)
Régi igazság, - a kommunikációs csatornák megnyitása/elfoglalása/ellenőrzése egy háború legelső lépése. Az elmúlt három év tapasztalatából kiindulva ez most vagy így lesz, vagy nem. (és Pushilin megint bölcsen tárgyal majd..., bár az elmúlt időszakban erősen csökkent a szaki médiában való megjelenése)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 291
68 357
113
Az SCM pénzügyi és ipari csoport amely a fő foglalkoztató a kelet-ukrajnai konfliktuszónában elfogadhatatlannak tartja a militánsok erőszakos épületfoglalásait. Az érintett cégek megtagadják, hogy az illegális fegyveres csoportoknak fizessenek adót. Ha a militánsok ellehetetlenítik a működésüket, akkor azzal a helyi lakosok megélhetését teszik tönkre.
http://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-akhmetov-idUSKBN169126

A nagy foglalkoztató cégek nem fognak a terrorcsoportoknak adózni. Csak legális környezetben tudnak működni. Ha a Zaharcsenko miatt tízezrek veszítik el a munkájukat, akkor a lakosság el fogja zavarni őt a terroristáival együtt. Már így is nagyon rossz a hangulat, a militánsok csak a bajt hozták rájuk. Ha még a megélhetésüket is elveszik az illegális fegyveres akcióikkal, akkor betelik a pohár.
Amm mi a helyzet a blokáddal? Jó, vagy rossz? Legyen vagy ne legyen? Vagy nem illik beszélni róla mert Kijevnek nincs befolyása a területen?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 291
68 357
113
Szerencsétlent jól megkínozták és "megdolgozták" az SZBU barbárjai.
Buta volt hogy az ukránokon át akart hazatérni, vagy hova. Amúgy nem fog 13 évet ülni, még 3-at sem. Ettől függetlenül egyik ukrán börtön sem életbiztosítás számára,bár donbassz sem volt az csak másképp.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Hát az igen kemény bánásmód volt Givitol. :)

Ha tudnád mit csináltak az ukrán onkéntes neánáci zászlóaljak nem csak a szakikkal, de acivilekkel is , azt hiszem a sarokba húzódnál.

a tobbi videot nem komenteled?

latod nem vagy jobb az ulipotol. azt IRSZ ami csak NEKED megfelel.

nem az ukikrol van most szo, hanem rolad..az egyik felet dicsosited amikor mind a 2 fel tele van gyilkosokkal meg mindenfele legalja neppel.[/QUOTE]


Már miért ne dicsőíthetné valaki a donbasszi oroszokat, amikor a saját földjüket védik egy puccs után hatalomra juttatott patkányrezsimtől? Egy olyan patkányrezsimtől, amelyik nem szégyellte terroristának nevezni az államcsínyt el nem ismerő szlavjanszkiakat, kramatorszkiakat és egyéb kelet-ukrajnaiakat.