[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az IMF bizonytalan időre elhalasztotta az Ukrajnának szánt kölcsön újabb egymilliárd dolláros részletének kiutalását, a Donbasszban kialakult gazdasági helyzet (kereskedelmi utak lezárása, államosítás, stb.) miatt. Ugye Ulippo, nem volt öngól a gazdasági blokád? :D
Mocskos orosz propagandát terjesztesz, Ukrajnában minden jó minden szép minden nagyon rendben van! :)
 
  • Tetszik
Reactions: grigorij3
T

Törölt tag 1526

Guest
Az ukrán kormány ezekkel szövetkezik,háborúzik,Ulipo pedig itt ezen a fórumon a képviselőjük.

Én vagyok aki ezen a fórumon a legtávolabb áll tőlük, de valóban vannak néhányan akik megdöbbentően hasonló elveket vallanak velük és ugyanazt képviselik ezen a fórumon amit ők.

Például amikor ezek a Szics alakok előadják az elvi alapvetéseiket mint hogy "a nemzetek Európájáért és a liberális dekadencia ellen kell küzdeni, és fel kell készülni a kontinensen várható vallásháborúra, amely az Európát elárasztó muzulmán menekültek miatt fog kitörni" és hogy jelszavuk "nemet az Európai Unióra", akkor szerintem többen is magukra ismernek, mintha csak tükörbe néznének.

Azok képviselik őket ezen a fórumon akik szóról szóra ugyanazt fújják mint ők. Még az egymás iránti gyűlöletükben is ugyanolyanok, persze ellenkező előjellel mert ilyen ez a nacionalizmus, de lényegében ugyanazt képviselik.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Én vagyok aki ezen a fórumon a legtávolabb áll tőlük, de valóban vannak néhányan akik megdöbbentően hasonló elveket vallanak velük és ugyanazt képviselik ezen a fórumon amit ők.

Például amikor ezek a Szics alakok előadják az elvi alapvetéseiket mint hogy "a nemzetek Európájáért és a liberális dekadencia ellen kell küzdeni, és fel kell készülni a kontinensen várható vallásháborúra, amely az Európát elárasztó muzulmán menekültek miatt fog kitörni" és hogy jelszavuk "nemet az Európai Unióra", akkor szerintem többen is magukra ismernek, mintha csak tükörbe néznének.

Azok képviselik őket ezen a fórumon akik szóról szóra ugyanazt fújják mint ők. Még az egymás iránti gyűlöletükben is ugyanolyanok, persze ellenkező előjellel mert ilyen ez a nacionalizmus, de lényegében ugyanazt képviselik.
Ennek szívből örülök. Elég ellenszenves ahogy az ukrán kormány lefekszik nekik miközben "Európába" igyekszik. Azért annak örülök,hogy a kormányt és így téged is csak a nagy közös ellenség terel egy táborba. Természetesen így már megérthető elnézhető ez a szövetség.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ennek szívből örülök. Elég ellenszenves ahogy az ukrán kormány lefekszik nekik miközben "Európába" igyekszik. Azért annak örülök,hogy a kormányt és így téged is csak a nagy közös ellenség terel egy táborba. Természetesen így már megérthető elnézhető ez a szövetség.
Azok vannak velük egy táborban akik az ő elveiket vallják. Én azokat az ukránokat támogatom akik igent mondanak az EU-ra, ez egy másik tábor ami szerintem vállalható.

A másik tábor meg küzdjön csak a liberális dekadencia ellen és készüljön a vallásháborúra a muszlim menekültek ellen, és legyenek rá büszkék, hogy hű elvbarátaik a Karpatszij Szicsben velük vannak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ukrakjna és az ukrán nép előbb takarítsa el ezt a szemetet a parlamentjéből kezdjen Autonómiákon gondolkodni aztán lehet az EU.-ról is beszélgetni.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and emel
T

Törölt tag 1526

Guest
Ukrakjna és az ukrán nép előbb takarítsa el ezt a szemetet a parlamentjéből kezdjen Autonómiákon gondolkodni aztán lehet az EU.-ról is beszélgetni.
Sem a Karpatszkij Szics, sem a Jobb Szektor, sem a Svoboda nincs a parlamentben, úgyhogy kidobni sem kell őket, mert bent sincsenek. Autonómián lehet gondolkodni, de csak miután Oroszország kivonult onnan, mert az nem autonómia ha egy szomszédos ország proxihadserege uralja a területet, ilyen autonómia sehol sincs a világon. Azt pedig szerencsére nem te döntöd el mikor lehet az EU-ról beszélni.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 609
8 053
113
Én vagyok aki ezen a fórumon a legtávolabb áll tőlük, de valóban vannak néhányan akik megdöbbentően hasonló elveket vallanak velük és ugyanazt képviselik ezen a fórumon amit ők.

Például amikor ezek a Szics alakok előadják az elvi alapvetéseiket mint hogy "a nemzetek Európájáért és a liberális dekadencia ellen kell küzdeni, és fel kell készülni a kontinensen várható vallásháborúra, amely az Európát elárasztó muzulmán menekültek miatt fog kitörni" és hogy jelszavuk "nemet az Európai Unióra", akkor szerintem többen is magukra ismernek, mintha csak tükörbe néznének.

Azok képviselik őket ezen a fórumon akik szóról szóra ugyanazt fújják mint ők. Még az egymás iránti gyűlöletükben is ugyanolyanok, persze ellenkező előjellel mert ilyen ez a nacionalizmus, de lényegében ugyanazt képviselik.

Te kis hazudós, milyen hosszú az orrod..........
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Sem a Karpatszkij Szics, sem a Jobb Szektor, sem a Svoboda nincs a parlamentben, úgyhogy kidobni sem kell őket, mert bent sincsenek. Autonómián lehet gondolkodni, de csak miután Oroszország kivonult onnan, mert az nem autonómia ha egy szomszédos ország proxihadserege uralja a területet, ilyen autonómia sehol sincs a világon. Azt pedig szerencsére nem te döntöd el mikor lehet az EU-ról beszélni.
Említettem én ezt a három szervezetet? Nem, én szemétről írtam.
Pont úgy nincs Oroszország a két megyében mint ahogy az általad írt szervezetek sem ülnek az ukrán parlamentben.;)
Egyébként írtam én azt,hogy Autonómia címszóval rájuk gondoltam? Nem.
Kárpátalja volt a téma.
De azt azért megengeded,hogy véleményem legyen arról,hogy ezt az országnak nevezett kuplerájt olyan távol kell tartani mint pestisest a vasárnapi misétől.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tartsunk az ungvari ulippo-klónok ele tukrot:
C7TRvq1UwAAZgn0.jpg


:)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Azok vannak velük egy táborban akik az ő elveiket vallják. Én azokat az ukránokat támogatom akik igent mondanak az EU-ra, ez egy másik tábor ami szerintem vállalható.

A másik tábor meg küzdjön csak a liberális dekadencia ellen és készüljön a vallásháborúra a muszlim menekültek ellen, és legyenek rá büszkék, hogy hű elvbarátaik a Karpatszij Szicsben velük vannak.

Igen Ulippo én elhiszem, hogy Ukrajna EU integrálódási folyamatát támogatod ezzel nincs is gond. A baj ott van, hogy a kormány szemethúny az ilyen szélsőségesek tevékenységei felett, hovatovább enged nekik (lásd ominózus blokád). Miközben szavakkal elítéli őket a tettei pont az ellenkezőjét mutatják. Fel kellene vállalni az államnak végre azt a feladatát is, hogy pl nem enged ezeknek a politikai és félkatonai szervezeteknek. Csak ugye ez nem megy, mivel maga az állami vezetés is tele van szélsőséges emberekkel. Nagyon jól mutatja Ukrajna politikai instabilitását az a szó szerinti ökölharc ami majdnem nap mint nap lezajlik a parlamentben. Erre egy jó szó van, káosz. Sajnálatos módon ez fogja eredményezni az ország széthullását. Az állam egyre kevésbé képes kontrollt gyakorolni azokon a területeken ahol kellene.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/03/20/mos...ettos-allampolgarsagrol-szolo-kijelenteseire/
"Hennagyij Moszkal, Kárpátalja megye kormányzója az interjúra reagálva közölte, nem felel meg a valóságnak Szadovij állítása, amely szerint kettős állampolgár lenne Kárpátalja lakosságának 30-40 százaléka.
A megyevezető Moskal.in.ua személyes honlapján tett bejegyzésben azt írta, nagyon csodálkozik azon, hogy egy ilyen komoly politikus hasonló kijelentéseket tesz.
“El nem tudom képzelni, honnan vette az információt, talán Szadovij úr a pártjával személyesen portánkénti bejárást végzett Kárpátalján, és megszámolta a külföldi állampolgárokat” – jegyezte meg ironikusan a megye kormányzója.
Moszkal azt írta, nem érti, hogyan lehet teljes komolysággal állítani, hogy egyes térségekben csak külföldi (kettős) állampolgárok élnének, és ennek kapcsán területek más országoknak történő átadásáról elmélkedni. A megye kormányzója tiltakozott az ellen is, hogy Kárpátalja lakóit ukrán szakértők, újságírók, politikusok, akik szerinte soha nem jártak a vidéken, a médiában minden alap nélkül gyakran illetik a szeparatizmus vádjával. Szerinte ez nagyfokú felelőtlenségre vall."


Moszkal menteni próbálja a menthetőt.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/03/20/ori...az-ukran-hatosagok-az-orszag-keleti-reszeben/
"Hatalmas mennyiségű, illegálisan felhalmozott fegyvert és lőszert találtak az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) és a rendőrség munkatársai az ország keleti részében, egy Zaporizzsja melletti faluban lévő vállalat területén – hozták nyilvánosságra a hatóságok vasárnap.
Az SZBU honlapján közzétett információ szerint a zaporizzsjai cég hangárjában a hatóságok lefoglaltak egy légvédelmi rakétarendszert, 124 darab RPG-26-os gránátvetőt, 50 darab RPG-7-es páncéltörő gránátvetőt, 105 gránátlövedéket és egy 82 milliméter kaliberű aknalövedéket. A hangár átkutatásakor találtak még 30 darab aknatevőhöz való detonátort, 240 füstgránátot, továbbá nagy mennyiségű lőszert. Utóbbiról pontos adatot nem közöltek.
A közlemény szerint a hatóságok nyomozást indítottak annak kiderítésére, kik halmozták fel a fegyverarzenált, valamint hogy honnan származnak a lerakatban talált katonai eszközök és lőszerek..."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 010
87 728
113
http://karpathir.com/2017/03/20/ori...az-ukran-hatosagok-az-orszag-keleti-reszeben/
"Hatalmas mennyiségű, illegálisan felhalmozott fegyvert és lőszert találtak az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) és a rendőrség munkatársai az ország keleti részében, egy Zaporizzsja melletti faluban lévő vállalat területén – hozták nyilvánosságra a hatóságok vasárnap.
Az SZBU honlapján közzétett információ szerint a zaporizzsjai cég hangárjában a hatóságok lefoglaltak egy légvédelmi rakétarendszert, 124 darab RPG-26-os gránátvetőt, 50 darab RPG-7-es páncéltörő gránátvetőt, 105 gránátlövedéket és egy 82 milliméter kaliberű aknalövedéket. A hangár átkutatásakor találtak még 30 darab aknatevőhöz való detonátort, 240 füstgránátot, továbbá nagy mennyiségű lőszert. Utóbbiról pontos adatot nem közöltek.
A közlemény szerint a hatóságok nyomozást indítottak annak kiderítésére, kik halmozták fel a fegyverarzenált, valamint hogy honnan származnak a lerakatban talált katonai eszközök és lőszerek..."

Nocsak, megoldódik a maláj gép esete? Mégsem a szakadárok voltak, hanem egy privát BUK? :)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1490008773

Ma Kramatorszkban, Ukrán hazafiak, Szberbank fiókot falaznak. (még több kép a cikkben)

azov_nacionalnyy_korpus_kramatorsk_sberbank_rossiii_blokiruyut_1.jpg


azov_nacionalnyy_korpus_kramatorsk_sberbank_rossiii_blokiruyut_7.jpg





Most vagy a többség megvan fázva, és azért takarja az arcát, vagy a többség nem szívesen mutatná közülük az arcát ilyen akción nyilvánosan Kramatorszkban.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/03/20/sajat-gyartasu-fegyvereket-teszteltek-az-ukranok/
"Két, páncélozott harckocsikra szerelhető fegyvermodult teszteltek Ukrajnában. Pontosságot, hatékonyságot és gyorsaságot teszteltek. A döntést a közeljövőben hozza meg a védelmi minisztérium, csak utána rendelnek a fegyvergyártótól..."

http://karpathir.com/2017/03/20/nepszeru-az-ukranok-koreben-az-orosz-allampolgarsag/
"Százezernél is több ukrán kapott tavaly orosz állampolgárságot, állítja a kijevi törvényhozás első alelnöke.
Irina Herascsenko közlése szerint 2016-ban 100 696 ukrán vette fel az orosz állampolgárságot, ami majd kétszer annyi, mint 2015-ben, amikor 67 400-an választották az orosz állampolgárságot. Adatait az orosz diplomáciai forrásokra alapozta a parlament alelnöke..."

http://www.hidfo.ru/2017/03/nato-barat-neonacik-miatt-esik-szet-ukrajna/
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed