Humor (csak haditechnikával kapcsolatos)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 841
37 981
113
Na, már a románok is 600 Gidránról tudnak :D
Wow! A Honvédség minden katonájára jut majd egy?! Az komoly! :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 235
113
2024 február van. Lassan 5 év telt el a topik első bejegzése óta.

A magyar döntés a Gidránról nyilván valamivel ez előtt megszületett.

A II. vh európai része picit több, mint 5 és fél év alatt lement.

Nekünk ennyi idő nem volt elég egy ***os MRAP gyártásának beindítására.

Némi tiszteletdíjért nagyon lelkesítően biztatnék mindenkit, hogy "Haladjáál máár!" , de még nem kértek fel. :/
 
  • Szomorú
Reactions: Pogány

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 051
5 032
113
GFPWGBUWAAEOOAh

Repülőgép-hordozó azonosító. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Ez egy belső HTKA poén, amikor építették a zalaegerszegi Rheinmetall gyártat az építkezésre kirakott budik méretéből próbálták itt páran kiszámolni mekkora lesz a gyárcsarnok :D
Köszönöm, már itt voltam, és olvastam, egyszerűen csak a dupla szó hozta poén lehetőségét, nem akarva elvicceskedni a dolgot.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 524
113
Köszönöm, már itt voltam, és olvastam, egyszerűen csak a dupla szó hozta poén lehetőségét, nem akarva elvicceskedni a dolgot.
Azért, hogy egyértelmű legyen az újaknak is, 119x110x231 cm-es a alapul vett általánosan elterjedt toitoi constru széria. Ebből fakadóan kiválóan alkalmas a magasság mellett szélesség, hossz, terület és térfogatszámításra is. :rolleyes:
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Azért, hogy egyértelmű legyen az újaknak is, 119x110x231 cm-es a alapul vett általánosan elterjedt toitoi constru széria. Ebből fakadóan kiválóan alkalmas a magasság mellett szélesség, hossz, terület és térfogatszámításra is. :rolleyes:
Csak a korrektség kedvéért: tehát 3,02 m3 az egy toitoi, hivatkozva krisss információjára ez 2 toi- val egyenértékű, ebből levezetve egy toi: 1,511 m3.
A mai napon is hasznos információval gazdagodtam, köszönöm mindenkinek a közreműködést!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 524
113
Csak a korrektség kedvéért: tehát 3,02 m3 az egy toitoi, hivatkozva krisss információjára ez 2 toi- val egyenértékű, ebből levezetve egy toi: 1,511 m3.
A mai napon is hasznos információval gazdagodtam, köszönöm mindenkinek a közreműködést!
Még annyi, hogyha tömeget kívánnál toitoi-ban kifejezni, akkor 72 a váltószámod, azaz pl. egy 67,5 metrikus tonna, tehát 67500 kg tömegű Leopard 2a7+ az 937,5 toitoi. Örömmel állok a rendelkezésedre az ilyen komoly hadiipari és technikai számítások legfontosabb standardjának tágykörében. :D
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Még annyi, hogyha tömeget kívánnál toitoi-ban kifejezni, akkor 72 a váltószámod, azaz pl. egy 67,5 metrikus tonna, tehát 67500 kg tömegű Leopard 2a7+ az 937,5 toitoi. Örömmel állok a rendelkezésedre az ilyen komoly hadiipari és technikai számítások legfontosabb standardjának tágykörében. :D
Pont ezen gondolkodtam, köszönöm a segítségedet!
Miután a kommunikáció világában élünk, sokkal jobban, és félelmetesebben hangzik, hogy a jövőben felálló nehézdandár 41250 toitoi tömegével súlyt le az ellenre, mindtha a 44 hk-ra hivatkoznánk.