Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 006
113
Remélem nem ilyesmitol frusztrált a fórum truck drivere.....
:eek::D

 
M

molnibalage

Guest
A munkavédelmi verseny mai győztesei.

262515487_1536496563385768_6810928045466937522_n.jpg
 

andris.7

Well-Known Member
2016. szeptember 17.
82
426
53
Messenger-ben küldte egy ismerősöm, gondoltam megosztom veletek.
A különösen veszélyes vad vadászata.

A tárgyban említett vad, a puna minden veszélyessége mellett nagyon kedves és becses állatka.
Forró égöv alatt, dombos, szakadékos helyen él. Fiatal korában egy kis forrás tövében lapul, később bozót nő körülötte.
A puna kifejlődési ideje 18 év.
Alakjára a tudósok nem tudnak megegyezni, mert szem csak ritkán látja, olyan rejtetten él.
Szőrméje különböző színű lehet: világos vagy sötét, szőke, barna esetleg vörös. A fekete puna a legvérmesebb.
Az ápolt punának sajátságos illata van, az ápolatlannak még inkább. A kifejlett példányok néha vért köpnek, ilyenkor vadászati tilalom van rá.
Egyébiránt természete odaadó. Kizárólag húsevő. Bár fogazata nem fejlődött ki, a csontkeménységű húst szereti. Ha hozzájut, boldog, lélegzete eláll, levegő után kapkod, néha harap.
A puna igen elterjedt, értékes állatka. Szegény és gazdag egyforma hévvel vadászik rá.
A szegények vagyoni helyzetüknél fogva csak egy punát tartanak, és azt lövöldözgetik tehetségük szerint.
Egyesek külön erre a célra berendezett punalövöldébe járnak, ahol belépődíjat fizetnek. A puna vadászata igen veszélyes sport, ezért óvatos vadászok gumipáncéllal védekeznek.
A punának egy-két lövés meg se kottyan, ellentétben a többi ragadozóval, sőt élvezettel tűri. A puska láttán nem menekül el, azt bevárja és le is fekszik előtte. Különösen kedveli a nagy kaliberű lőfegyvert. A punát nem lesből, hanem egészen közelről lövik.
Legmegszokottabb a fekvő helyzetből leadott lövés. Az állva lövést is gyakorolják, de nem különösebben ajánlatos, mert a vadász lába hamar elfárad. Fiatal vadászok ismétlőpuskát használnak, nem ritka esetleg egy alkalommal a három - négy lövés sem. Idősebb sporttársak már egy, maximum két lövéssel beérik. Elöregedett vadászok annyira megbarátkoznak a punával, hogy már nem is lőnek rá, csak cirógatják, nyalják-falják.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ez megy manapság ☝️
Az éjszaka havazott!

Reggel 8 óra: építettem egy hóembert.

8:10 - Egy feminista arra járt és kérdőre vont, miért nem egy hónőt építettem?

8:15 - Építettem egy hónőt.

8:17 - Feminista szomszédom szememre hányta, hogy a hónőnek nagy mellei vannak és ez másutt is tárgyiasítja a hónőket.

8:20 - A szomszédban élő meleg pár kiborult és rágta a fülemet, építsek ehelyett két hóembert.

8:22 - A transznemű férfi...nő...személy kérdőre vont, miért nem építek egyetlen hóembert, levehető részekkel.

8:26 - Az utca végén lakó vegánok panaszkodtak, hogy a répaorrt nem lehet hóemberek dekorálására használni.

8:28 - Rasszistának neveztek, mert a hóemberek fehérek voltak.

8:30 - A szemben lakó muszlim úr követelte, hogy a hónő viseljen burkát.

8:40 - Kiérkezett a rendőrség, amiatt, hogy valakit megsértettek

8:42 - A feminista szomszéd ezúttal a hónő kezében lévő partvis eltávolítását követelte, mert ez a nők háziasszonyi szerepét jelképezte.

8:43 - Megjelent az önkormányzat emberi méltóságért felelős
tisztviselője és megfenyegetett, hogy kilakoltatnak.

8:45 - Előkerült az ABC tévé stábja és megkérdezte, tudom-e a
különbséget hóférfi és hónő között? Azt feleltem, hogy a hógolyók, és most már szexista is vagyok.

9:00 - Szerepeltem a hírekben, mint terroristagyanús, rasszista, homofób, érzékenységeket sértő személy, aki a zavarosban halászik kedvezőtlen időjárás esetén.

9:10 - Faggattak, van-e tettestársam. Gyerekemet állami
gondozásba vették.

9:29 - Szélsőbaloldali tüntetők, akik az égvilágon minden miatt
sértettnek érezték magukat, felvonultak az utcánkban és lefejezésemet követelték.

Többé nem építek hóembert
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 453
113
Ez megy manapság ☝️
Az éjszaka havazott!

Reggel 8 óra: építettem egy hóembert.

8:10 - Egy feminista arra járt és kérdőre vont, miért nem egy hónőt építettem?

8:15 - Építettem egy hónőt.

8:17 - Feminista szomszédom szememre hányta, hogy a hónőnek nagy mellei vannak és ez másutt is tárgyiasítja a hónőket.

8:20 - A szomszédban élő meleg pár kiborult és rágta a fülemet, építsek ehelyett két hóembert.

8:22 - A transznemű férfi...nő...személy kérdőre vont, miért nem építek egyetlen hóembert, levehető részekkel.

8:26 - Az utca végén lakó vegánok panaszkodtak, hogy a répaorrt nem lehet hóemberek dekorálására használni.

8:28 - Rasszistának neveztek, mert a hóemberek fehérek voltak.

8:30 - A szemben lakó muszlim úr követelte, hogy a hónő viseljen burkát.

8:40 - Kiérkezett a rendőrség, amiatt, hogy valakit megsértettek

8:42 - A feminista szomszéd ezúttal a hónő kezében lévő partvis eltávolítását követelte, mert ez a nők háziasszonyi szerepét jelképezte.

8:43 - Megjelent az önkormányzat emberi méltóságért felelős
tisztviselője és megfenyegetett, hogy kilakoltatnak.

8:45 - Előkerült az ABC tévé stábja és megkérdezte, tudom-e a
különbséget hóférfi és hónő között? Azt feleltem, hogy a hógolyók, és most már szexista is vagyok.

9:00 - Szerepeltem a hírekben, mint terroristagyanús, rasszista, homofób, érzékenységeket sértő személy, aki a zavarosban halászik kedvezőtlen időjárás esetén.

9:10 - Faggattak, van-e tettestársam. Gyerekemet állami
gondozásba vették.

9:29 - Szélsőbaloldali tüntetők, akik az égvilágon minden miatt
sértettnek érezték magukat, felvonultak az utcánkban és lefejezésemet követelték.

Többé nem építek hóembert
Már a havat is betiltották, és a Fekete Fenyőünnep van a Fehér Karácsony helyett. :mad:
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113

Egy ír, egy olasz és egy lengyel ülnek a bárban, valahol New Yorkban. Nagyon jól érzik magukat és egyetértenek, hogy ez egy nagyon jó kis bár. Aztán az ír azt mondja:
– Ja, ez egy tényleg frankó bár, de ahol én születtem, Dublinban, van egy ennél sokkal jobb. MacDougal a bár neve, és ott rendelsz egy piát, aztán még egyet, akkor MacDougal személyesen kihoz egyet ingyen!
A többiek egyetértenek, hogy az tényleg egy jó hely lehet. Utána az olasz kezdi mondani:
– Viszont ahol én születtem, Pármában, ott van egy annál is jobb kocsma: a Vinny kocsmája. Ott, ha iszol egy piát, Vinny hoz egyet ingyen. Veszel még egyet, Vinni hozza a következőt ingyen.
A többiek egyetértenek, hogy az tényleg egy jó hely lehet.
Végül a lengyel jut szóhoz
– Azt gondoljátok, hogy annál jobb hely nincs? Ahonnan én származom, ott van egy hely, úgy hívják “Warshowski”. Na, ott ha bemész, akkor rögtön fizetnek neked egy piát. Aztán, ha megittad, akkor még egyet. Utána fizetnek egy harmadikat is, majd hátravisznek egy kis szobába, ahol egy állati nagyot kefélhetsz!
– Ezt már nevezem! – mondja a másik kettő. – Az tényleg egy fantasztikus jó hely lehet! De ezt csak hallomásból tudod, vagy ez tényleg így megtörtént veled?
Mire a lengyel:​

– Hát igazából nem velem, hanem a húgommal!​