Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="ghostrider"><blockquote rel="molnibalage">Fel nem fogom, hogy mi ez a nagy pokeizé mánia

Nem vagy egyedül ezzel.</blockquote>

Aki nem abban az időben volt fiatal amikor ment a sorozat a TV-ben meg emellett volt gyűjtögetős-harcolós tazós játék is belőle az nem tudja ennek az értékét-jelentőségét felfogni!De a fiatal kispávák akik most akaszkodtak rá mert "hű de jó app" amit ki kell próbálni és hypeolni ,azok sem tudják mindezt értékelni! Nem volt még akkoriben szociális sz@rság háló meg otthon bent ülős készítsünk vlogot meg sok reality agymenést !
Szóval aki tényleg ismerte és annó ebben az időben élte gyerekkorát annak ige is most ez "mánia" !
Nem kell rögtön lehurrogni meg értetlenül állni ez előtt !
A sok szellemi kútmérgezésnek biztosan ( fb,tw,inst), és még sorolhatnám a sok használhatatlan szemetet annak biztosan több értelme van !
Ez szórakozás, kikapcsolódás nem pedig birkanevelde!
Majd lecseng ez is de addig is jó húzása volt a Nintendonak !


</blockquote>

Na igen, én még akkor voltam gyerek amikor hatalmas dilemma volt, hogy "számtek" szakkör vagy Dragon Ball, mert a faluban csak az iskolának volt 6 db számítógépe, azok is Svájcból kapott őskövületek voltak... Szerencsére a szakkört néhány hét után későbbre rakták fél órával.
Meg eleinte német RTL-en néztük húgommal Pokemon-t (náluk teljesen más neve van a legtöbbnek), majd egyik reggel bejelentették az RTL Klub-bon, hogy hamarosan ők is elkezdik vetíteni. Valahol még talán megvan a féltve őrzött Pikachu kártyám, a ~600 Yu-Gi-Oh lap mellett :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én abba a korosztályba tartozom, de akkor is azt mondom, hogy orbitális baromság. Bár nem értem, hogy miért nem a beszélgetőben van ez a téma.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
<blockquote rel="molnibalage">Fel nem fogom, hogy mi ez a nagy pokeizé mánia

Nem vagy egyedül ezzel.</blockquote>

Szerintem jó dolog. Ha lenne okostelóm, én is kipróbálnám. Végre egy olyan digitális játék ami rendesen megmozgatja az embert.

Alapvetően az emberek gyűjtőszenvedélyére épít.


<blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="ghostrider"><blockquote rel="molnibalage">Fel nem fogom, hogy mi ez a nagy pokeizé mánia

Nem vagy egyedül ezzel.</blockquote>

Ezt tiltsák be, ne az Übert. Kíváncsi vagyok,. mennyi idő múlva hal majd bele valaki.</blockquote>


Már meg is történt, na nem a betiltás, hanem a halál

http://24.hu/tech/2016/07/20/pokemon-gozas-kozben-lottek-le-a-tinedzsert/
</blockquote>

Pikacsu lőtte le?

Egyébként nem néztem a sorozatot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 092
113
Sosem szerettem a Pokemonos mesét én becsületes Dragon Ball meg Pálya Ördögei fan voltam :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 546
113
Örülök neki hogy hülye vagyok az okos telefonhoz. :D Pár évig Grepoliszoztam nagyban, függőként, teljesen felesleges volt. Kb 3 éve semmilyen játékon nem játszottam, kinőttem. Többé nem is akarok belemerülni semmibe.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 943
113
<blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="ghostrider"><blockquote rel="molnibalage">Fel nem fogom, hogy mi ez a nagy pokeizé mánia

Nem vagy egyedül ezzel.</blockquote>

Ezt tiltsák be, ne az Übert. Kíváncsi vagyok,. mennyi idő múlva hal majd bele valaki.</blockquote>
Az Überrel kapcsolatban meg helyesen jártak el ! (pont)
</blockquote>

Egyébként a Pokemon GO-t miért is kéne betíltani? Kérlek találj már rá egy elfogadható indokot.

Na de az uber sem kelletett volna.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
1334533969909340

Link: https://www.facebook.com/TrollDemokracia/photos/a.922141514481923.1073741828.922133074482767/1334533969909340/?type=3&theater
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 814
113
<blockquote rel="Lapua"><blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="ghostrider"><blockquote rel="molnibalage">Fel nem fogom, hogy mi ez a nagy pokeizé mánia

Nem vagy egyedül ezzel.</blockquote>

Ezt tiltsák be, ne az Übert. Kíváncsi vagyok,. mennyi idő múlva hal majd bele valaki.</blockquote>
Az Überrel kapcsolatban meg helyesen jártak el ! (pont)
</blockquote>

Egyébként a Pokemon GO-t miért is kéne betíltani? Kérlek találj már rá egy elfogadható indokot.

Na de az uber sem kelletett volna.</blockquote>


A belvárosi forgalomban az autókban a sofőrök kezében ott a mobil és izgatottan dobálják a labdákat a megtalált pokemonokra és közben nem figyelnek a forgalomra... autópályán ugyanígy ... egymásnak mennek az emberek a járdán mert az egyik csak a telefonján a pokemont figyeli (és mondja hogy bocs pokemont keresek).... ugyanígy megy át az úttesten is.... egy hete még normális emberek most lezárt helyekre próbálnak bejutni, hátha van ott valami ritka pokemon... késnek a találkozókról mert a környéken meg akarják találni az összes pokemont...

Nem lenne ezzel semmi baj, ha a pokemonok elhelyezkedése nem véletlenszerű lenne, hanem inkább geocaching jelleggel mindig valamilyen érdekes, de biztonságos helyen lennének, ami csak gyalog közelíthető meg. Akkor egy jó ötlet lenne, hogy sétálásra ösztönzi az embereket. Persze lehet hogy az általam leírtak csak a nagyvárosokban okoznak problémát. Én nem értek hozzá, csak a környezetem változását figyelem napok óta. Lehet hogy nem az alkalmazás a veszélyes, hanem az ember. De azt azért lehetett tudni, hogy az emberek egy része így fog viselkedni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 849
113
Kajak retardált az új nemzedék,12. éves a nagyobbik fiam,hetente meg kell vívnom vele az okostelefont akarok/tabletet akarok/és már minden osztálytársamnak van című harcot.Mondtam nekik,hogy ha közép iskolába mennek,és nem helyben,akkor kapnak egy legolcsóbb telefont,hogy elérhessek minket,azt csókolom.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 678
9 306
113

Azért manapság az okostelefon egy kisgyereknek is alapdolog :) Nem maradhat ki a technológiai fejlődésből.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Off
Kajak retardált az új nemzedék,12. éves a nagyobbik fiam,hetente meg kell vívnom vele az okostelefont akarok/tabletet akarok/és már minden osztálytársamnak van című harcot.Mondtam nekik,hogy ha közép iskolába mennek,és nem helyben,akkor kapnak egy legolcsóbb telefont,hogy elérhessek minket,azt csókolom.
Vagy az is lehet, hogy nekik van igazuk. Ami neked az elozo evezredben a konyv volt, az nekik ma a telefon/tablet. (Kis csusztatas, de azert ertheto az analogia remelem.)
Nem baj az, ha a gyerek nem digitalis analfabetakent no fel. Boltold le vele, hogy ha megtanulja programozni akkor kaphat egyet. Win-win.
A legolcsobb mobilok hasznalhatatlanok. Csak a bosszusag van veluk. 30-40 kozott mar vannak jo vetelek. O, igen. Fajni fog. :p
On
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
papajoe vegyél neki egy tabletet aminek a használati idejét lekorlátozod pl napi fél órára vagy hétvégére vagy akármire. Természetes, hogy kívánja az új játékot meg ami másnak is van, 50 éve is ugyanilyen volt minden gyermek, csak akkor nem volt se tablet se okostelefon, viszont volt labda, fakard, csúzli, stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 546
113
12 évesen? Tedd össze a kezed hogy idáig kibírta. 3 közvetlen munkatársam "kellett" hogy ellássa gyerekét, unokáját 7-10 éves kor között tablettel és okos telefonnal mert már mindenkinek van a gyerek szerint. Az egyik kb jó 1 év alatt a 3-ik tabletot venné már mert a gyerek 2-t kifektetett. A másik is már vett egy újabbat két év után mert az előző az "gagyi" volt. :D Nekem 3 kölkem van, már előre rettegek. Arra lyukadtam ki hogy megkapják nagy könyörgés után ha egy rendszeres feledatot,munkát átvesznek tőlem vagy az anyjuktól kb örökre. Pl,napi szemét ürítés, vagy hasonló. Így nekünk se kell szétszakadni a sok feladattal.