Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem maguktól az eszközöktől kellene rettegeni hanem legfejebb attól, hogy:

ad.1 Mire használják.
ad.2 Tökre teszik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 849
113
Nem rettegek az eszközöktől,hanem a hatásukat kerülném el,hogy pl egy nem létező értékrendet sajátítson el a srác,amit valaki kitalált,és nagy zsét vág be vele.Elkerülném,hogy minden figyelmét az újabb,és újabb,színesebb,villogóbb semmikre fordítsa,hogy onnan tanuljon meg viselkedni,kommunikálni,barátkozni,csajozni,stb.Komoly irány változások történnek a tápcsatornámban,mikor a vele korú gyerekek zombiként ülnek a szünetben a folyosón,és b@sztatják azt a sz@rt,20cm-ről csetelnek egymással,ezt látják otthon,lájkolnak valamit a világ túloldaláról,de nem tud elmenni a boltba kenyérért,olyan személyiség zavaros mind,egy domb tetőn lakunk,annyi esze nincs egynek sem,hogy segítsen a nőknek,öregeknek felhozni a szatyrait,jó,ha nem lökik fel őket.
Nem mellesleg tanítják őket az iskolában informatikára,amennyi kell nekik ebben a korban,itthon is használhatják a gépet,de azt nem engedem,hogy egész nap azt simogassa.
Amint kialakul a saját érdeklődési köre,amit nem a netről talál ki neki valaki,akkor arra fordíthatja az energiáit,idejét,ebben a korban még bármire fogékonyak,ami abból a sz@rból jön,de értéktelen.
Igazából én már az ő korában tudtam mit akarok csinálni,ekkor már egész nyári szüneteket töltöttem a határban,a gépeket tanulmányozva,fel pattantam rájuk,kikérdeztem az összes kombájnost,traktorost,teherautó sofőrt minden műszaki paraméteréről,10km-t tekertem éjszaka,hogy lássam a Rábákat éjjel kivilágítva szántani,a kavicsbánya cccp gépei pedig,mint légynek a mézeskanál.... ):
Net nélkül.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
A 10 éves lányom is már jó ideje nyúz egy okostelefonért, de én is hasonlóan gondolom, mint te.
Van gépe, de azon is csak annyit lóghat amennyit én engedem neki, jellemzően heti 2-3 órát.
A telefonnal kapcsolatban annyi engedményt kapott, hogy vettem neki egy nagyon buta telót, hogy hívhasson ha valami fontos közlendője lenne, de azzal is csak az általam megadott 4 számot hívhatja fel (anya, apa, nagyszülők). Ennyi idős korban ez szerintem untig elég. Mondtam neki, hogy okostelefonja majd akkor lesz, ha 14 éves kora után nyári munkával megkeresi a rávalót. Akkor legalább érzi majd a súlyát, az értékének és megtanul vigyázni is rá.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Aki jár horgászni kívánom hogy ilyet fogjon:DDD

http://www.kozpont.ro/wp-content/uploads/halac.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
pff
Dehogy van. A gyerek nem fogja az apja gyermekkorat ujra elni.
Papajoe azert nem netezett a mobiljaval, mert akkor még nem volt ilyesmi es nem pedig azert, mert ez volt az o szabad valasztasa. Sot, a hozzaferheto technika megszallotja volt o is. Tisztara apja a gyerek. :D
Raadasul pont az o generacioja talalta ki es epitette a mobilokat (es a netet). Nem igazsagos ebbol kizarni a kolkot. (Szerintem.)
on
 
M

molnibalage

Guest
pff
<blockquote rel="phaidros">Igazad van!
Dehogy van. A gyerek nem fogja az apja gyermekkorat ujra elni.
Papajoe azert nem netezett a mobiljaval, mert akkor még nem volt ilyesmi es nem pedig azert, mert ez volt az o szabad valasztasa. Sot, a hozzaferheto technika megszallotja volt o is. Tisztara apja a gyerek. :D
Raadasul pont az o generacioja talalta ki es epitette a mobilokat (es a netet). Nem igazsagos ebbol kizarni a kolkot. (Szerintem.)
on</blockquote>

Szerintem is ökörség. Nem az határozza meg valaki értékrendjét, hogy milyen technikai eszköze van. A fejekbe máshogy kerülnek értékek...
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
+1

Mala.com

P1110087-1000x288.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 538
113
Nem rettegek az eszközöktől,hanem a hatásukat kerülném el,hogy pl egy nem létező értékrendet sajátítson el a srác,amit valaki kitalált,és nagy zsét vág be vele.Elkerülném,hogy minden figyelmét az újabb,és újabb,színesebb,villogóbb semmikre fordítsa,hogy onnan tanuljon meg viselkedni,kommunikálni,barátkozni,csajozni,stb.Komoly irány változások történnek a tápcsatornámban,mikor a vele korú gyerekek zombiként ülnek a szünetben a folyosón,és b@sztatják azt a sz@rt,20cm-ről csetelnek egymással,ezt látják otthon,lájkolnak valamit a világ túloldaláról,de nem tud elmenni a boltba kenyérért,olyan személyiség zavaros mind,egy domb tetőn lakunk,annyi esze nincs egynek sem,hogy segítsen a nőknek,öregeknek felhozni a szatyrait,jó,ha nem lökik fel őket.
Nem mellesleg tanítják őket az iskolában informatikára,amennyi kell nekik ebben a korban,itthon is használhatják a gépet,de azt nem engedem,hogy egész nap azt simogassa.
Amint kialakul a saját érdeklődési köre,amit nem a netről talál ki neki valaki,akkor arra fordíthatja az energiáit,idejét,ebben a korban még bármire fogékonyak,ami abból a sz@rból jön,de értéktelen.
Igazából én már az ő korában tudtam mit akarok csinálni,ekkor már egész nyári szüneteket töltöttem a határban,a gépeket tanulmányozva,fel pattantam rájuk,kikérdeztem az összes kombájnost,traktorost,teherautó sofőrt minden műszaki paraméteréről,10km-t tekertem éjszaka,hogy lássam a Rábákat éjjel kivilágítva szántani,a kavicsbánya cccp gépei pedig,mint légynek a mézeskanál.... ):
Net nélkül.

Válasz a beszélgető topicban:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/44451/beszelgeto/p9
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 538
113
pff
<blockquote rel="phaidros">Igazad van!
Dehogy van. A gyerek nem fogja az apja gyermekkorat ujra elni.
Papajoe azert nem netezett a mobiljaval, mert akkor még nem volt ilyesmi es nem pedig azert, mert ez volt az o szabad valasztasa. Sot, a hozzaferheto technika megszallotja volt o is. Tisztara apja a gyerek. :D
Raadasul pont az o generacioja talalta ki es epitette a mobilokat (es a netet). Nem igazsagos ebbol kizarni a kolkot. (Szerintem.)
on</blockquote>


Gyorsabb voltál:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igen, de mindennek megvan a maga ideje és sorja.
És ha el is olvassátok, amit írtak, egyikőjük sem írta, hogy legyenek informatikai analfabéták, se pedig azt nem írták, hogy soha ne legyen okostelefonjuk.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Tinédzser korban alakul ki a gyerek szociális érzékenysége egy egész életre. Nem kell lapátolni bele a pénzt, de hogy egy tinédzser ne zárkózhasson fel a kortársai közé az veszélyes játék.
Nincs közös érték az iskolatársakkal, kimarad közös élményekből -> elzárkózás, magába fordulás -> gyűlölet az "átlagos" ember iránt --> felnőttkorban gyűlölet a fogyaztó, a globalizmus iránt, elvetése a technikának, -műszaki analfabetizmus -> érettségi után szakmunkás, diploma nuku

aztán a végén senki ne csodálkozzon ha kopaszra nyírja magát és bakancsot húz
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
RIADÓ!!! Pokémon van a Madison sugárút és a 27-ik utca sarkánál!

https://www.youtube.com/watch?v=TCBEbgYNI_M