Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
ac5ba5b1bf5611652cb99a3e3ac62cfb.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
A koreai TV megint alakított. Ezúttal nem az állami, hanem a privát MBC.
Az olimpiai bevonulásnál minden országhoz odaraktak egy kis kártyát, hogy mi jut eszükbe róla.
E6-8gtIVoAcF1v1

Ukrajna Csernobil.

E6-8g7rUUAcmhrx

Haiti lázongások.

E6-8hH_VgAAl6gX


El Salvador bitcoin.
(Ha valaki nem érti )

E6_Xf5bVgAAvqkx

Kína... az a pötty az igen, Vuhan a kártya alsó kék sora pedig:
Korona beoltottak aránya: -
Nálunk mit raktak oda? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó
T

Törölt tag 2361

Guest
Amit ilyenkor szoktam hallani...

"Így volt a rajzon"
"Majd a festék javít rajta"
"Régebben atomerőműben hegesztettem, picit kijöttem a gyakorlatból.."
"Szar a gép, meg nem állt kézre"
"Rosszul rakta össze a lakatos"
"Nem szép, de erős"
"Majd a lakatos összeköszörüli"
"Be volt gyulladva a szemem, mert tegnap sokat kellett szénnel faragni"
"Rossz a testkábel"
"Zavart, hogy a híddarú állandóan elmegy felettem"
"Csak az anyagvizsgáló köcsögösködik"
"Hollandiában bányatámot hegesztettem, ott így kérték"
"Figyelj, már akkor csövet hegesztettem, amikor te még a világon sem voltál"
"Ezt ennél jobban nem lehet meghegeszteni"
"Igazából nem ezzel az eljárással, anyagcsoporttal meg szabvánnyal dolgoztam eddig"
"SZAR A VOLFRÁM, A PIROS JOBB"
"Kényelmetlen a kesztyű"
"Nem állt kézre"
"Azt az éjszakás műszak rakta össze, meg az éjszakások hegesztették és kibaszásból írták oda az én azonosító számomat"
"Tegnap meccsen voltunk és későn értünk haza"
"BELÉMBASZTAAZASSZONYAZIDEGET"
"Napok óta nem iszom"
"Az ott azért néz ki rosszul, mert a hamu beesett a pajzsba"
"Siettem, holnap disznóvágás, Főnök is jöhet, lesz pálesz, nem kell dolgozni"

Anno, amikor katona voltam, volt velunk egy siptar (alban) gyerek, es mindig dicserte magat hogy o hogy dolgozik, ilyen mester, olyan mester, igy hegeszt, amugy hegeszt, a piz meg csak folyik mint a csapbol wazze... Mar olyan unnalmas volt hogy mi is meguntuk meg a tisztek is, de valahogy erdekes volt, amikor nagyobb melo volt (akor pakoltuk vissza a raktarba amit szethordtak a bombazas ideje alatt) akor mindig vhogy megfogta a kanyart.

Na mindegy, es egy nap elromlott vmi a kiskamionon, es par szaz meterre arebb volt egy kis automehanikus muhely, hat mondja a tiszt gyorsan elviszuk oda, valami oreg mester volt ott es mindig segitett, es jojon a "hegeszto szakerto" is velunk.

Elmegyunk a mesterhez, mar oda is elert a gyerek hirneve, es a beszelgetes vhogy igy ment:
Mester - van itt hegeszteni valo, hallom jo mester vagy, csinald meg te..
"Szakerto" - ooo ez nem az a fajta gep amit en hasznalok, en ilyet meg olyat szoktam (nemtom magyarul h mondjak)...

A mester holt komolyan - HAT EZ AZ :D


Es igy...tobbe nem halgattuk hogy dicserte magat a csavo, volt meg fel ev a katonasagbol, egyszer sem emlitette tobbet a hegesztes szot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Vagy sikerült neki, és végre maga a híres Gyalogkakukk! :oops:

Rég voltam gyerek. Évtizedek óta Tommal, Tunyacsáppal és a rohamosztagosokkal vagyok. Azt hiszem van egy új reményem. Talán az évek alatt nem csak én, de Kakukk is lassult… :rolleyes:
Sokan nem tudják, de az utolsó részben elkapja és megeszi a madarat, jútúbon megtalálod. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
A koreai TV megint alakított. Ezúttal nem az állami, hanem a privát MBC.
Az olimpiai bevonulásnál minden országhoz odaraktak egy kis kártyát, hogy mi jut eszükbe róla.
E6-8gtIVoAcF1v1

Ukrajna Csernobil.

E6-8g7rUUAcmhrx

Haiti lázongások.

E6-8hH_VgAAl6gX


El Salvador bitcoin.
(Ha valaki nem érti )

E6_Xf5bVgAAvqkx

Kína... az a pötty az igen, Vuhan a kártya alsó kék sora pedig:
Korona beoltottak aránya: -
Németeknél nem volt egy horgos kereszt? :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Németeknél nem volt egy horgos kereszt? :D
Ellenkezőleg. Koreában már volt ebből balhé:
020221-GFRIEND-Sowon-Instagram.jpg

Ugyanis ott f.ngjuk nincs mi a horogkereszt. Nem tanítják. Nekik az egy budhista pozitív szimbólum. Tudják, hogy a japánok, indiaiak használják, templomok tele vannak vele és pozitív.
A fenti képért a lányt szanaszét szedték a nemzetközi trollok, a koreaiak meg nem értették mi a baj. Nekik ez csak egy valami repülő kapitány bábu.
Nem tudják összekötni a németeket vele.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Az elsőt komolyan gondolják? Egyszer lesz csak komoly közlekedési baleset és viszi az egész gázvezetéket azütközés. Anyám.
Néha nehezen hisz az ember a saját szemének amikor ilyet lát, pedig ez van.

Lehet, hogy ez menőség arrafelé, hogy ebben a faluban van gáz...
Vagy csak olcsóbb volt így mint elvezetni a föld alatt...
Az a pár lovaskocsi ami meg arra jár, úgy gondolhatták nem jelent veszélyt....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 529
29 737
113
Néha nehezen hisz az ember a saját szemének amikor ilyet lát, pedig ez van.

Lehet, hogy ez menőség arrafelé, hogy ebben a faluban van gáz...
Vagy csak olcsóbb volt így mint elvezetni a föld alatt...
Az a pár lovaskocsi ami meg arra jár, úgy gondolhatták nem jelent veszélyt....
Annak idején a felderíthetőség és a szerelhetőség+robbanásveszély volt az indok.
 
  • Tetszik
Reactions: endre