[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Nem gondoltam, hogy ennyire tematizálni tudjuk a H145M hazai rendszeresítési procedúrát.... :cool: :rolleyes: :D :D
Akkor szedjük össze, hogy 2 évvel az első 4 gép megérkezése után hol tartunk...
Ezeket próbálták ki eddig kb. ebben a sorrendben:
  • személyszállítás
  • az ejtőernyősök ugrottak belőle
  • sebesültszállító konfigurációban
  • ember kiemelése csörlővel
  • 20 mm-es gépágyús lövészet
  • külső teher emelés

Mi volt még?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Az utolsó nekünk...

263425543_4851570161596999_6905368564725700603_n.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Megjelent a Repüléstudományi Közlemények új száma:

33. Évfolyam, 2. Szám (2021)

Tartalomjegyzék:

Elment Kővári Laci
Drones in Smart Cities
A légi uralom elméletének hatása az Izraeli Légierő kialakulására és fejlődésére
Megakonstellációk
Katonai helikopterek komplex elektronikai hadviselési önvédelmi rendszereinek értékelése
Kiemelten fontos objektumok drón általi légi megfigyelések elleni védelmi képességeinek performanciavizsgálata
A CFM56 típusú kétáramú gázturbinás sugárhajtómű égésterének numerikus áramlástani modellezése
Légiforgalmi áramlásszervezési eljárások bevezetése a Magyar Honvédség repülőterein
Pilóta nélküli légijármű-rendszerek tanúsítása – avagy a termékbiztonságtól a típusalkalmasságig
Az Airbus H145M helikopter fegyverei II. – HForce fegyverrendszer
The Role of Drones in Enhancing Production Efficiency of Nuclear Facilities
Az űrhaderő és az űrstratégia a többpólusú világban
A civil drónszabályozáson innen, a katonain túl
A HFORCE rendszerről szóló cikkben ez van:
"HForce 3-opció: amely a fentebb említett képességeken túl lehetővé teszi az irányít-ható rakéták alkalmazását is. A Magyar Honvédség által megrendelt 20 db H145M helikopter is ebben a konfigurációban készül el"
Vagyis elvileg van 20 könnyű támadó helikopterünk?!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
A HFORCE rendszerről szóló cikkben ez van:
"HForce 3-opció: amely a fentebb említett képességeken túl lehetővé teszi az irányít-ható rakéták alkalmazását is. A Magyar Honvédség által megrendelt 20 db H145M helikopter is ebben a konfigurációban készül el"
Vagyis elvileg van 20 könnyű támadó helikopterünk?
Ez azért nem lehet igaz, mert sok gépen az EOS "tartó állványa" sem került kialakításra...
Ez azért nem lehet igaz, mert sok gépen az EOS "tartó állványa" sem került kialakításra...
Jó esetben is csak HForce 1-opció lehet, amely a ballisztikus fegyverek alkalmazását teszi lehetővé a HMSD segítségével.
Az mondjuk örvendetes, hogy legalább mind a 20 felfegyverezhető...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Ez azért nem lehet igaz, mert sok gépen az EOS "tartó állványa" sem került kialakításra...
Ezt a két képet nézd meg egy kicsit jobban (nagyon jól lehet őket nagyítani)...

2020. december 18.

2020. július 1.

Utána pedig az összes többi gép fotóján nézd meg a gépek orr-részét. Szerintem látható, hogyan van rögzítve a szenzortorony.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Ezt a két képet nézd meg egy kicsit jobban (nagyon jól lehet őket nagyítani)...

2020. december 18.

2020. július 1.

Utána pedig az összes többi gép fotóján nézd meg a gépek orr-részét. Szerintem látható, hogyan van rögzítve a szenzortorony.
Én sok gépen nem látok/láttam állványt - nyilván nincs képe minden gépről...
Szóval mi az állításod?
pl. az utolsó előtti gépen nyoma sincs annak hogy lehetne EOS-t tenni rá...
 
  • Dühítő
Reactions: ravenlord

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Én sok gépen nem látok/láttam állványt - nyilván nincs képe minden gépről...
Szóval mi az állításod?
pl. az utolsó előtti gépen nyoma sincs annak hogy lehetne EOS-t tenni rá...
Ott van az általad linkelt hírben egy jó kép, amin látszik:

619d10f97e6f7651435984.jpg


A sínek és a kábelek csatlakozóhelyei minden gépen ott vannak. A szenzortorony és sínek között két "háromszög alakú vasdarab" van 2-2 csavarral. Leszerelik a "drótvágót" a sinek közül és már mehet is fel a torony a sínekre. Hogy milyen más "elektronikai dobozt" és mást kell még betenni a gépbe ilyenkor azt nem tudom, de valószínűleg azoknak is ki van építve a helye minden gépen. Nem az a kérdés hogy fel lehet-e szerelni minden gépre a szenzortornyot és a fegyverfüggesztőket, hanem hogy ezekből mennyit vettek.
 
Last edited:
T

Törölt tag 467

Guest
Én sok gépen nem látok/láttam állványt - nyilván nincs képe minden gépről...
Szóval mi az állításod?
pl. az utolsó előtti gépen nyoma sincs annak hogy lehetne EOS-t tenni rá...
Az összes (!) gép HForce Option 3 képes, fogadd el. Ami azt jelenti, hogy mindegyikre függeszthető a torony, az oldalán ott a függesztőpont, és a számítógépe tudja is kezelni őket.
A gonosz gyilkoló gépezet megelőzött. :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
A sínek és a kábelek csatlakozóhelyei minden gépen ott vannak. A szenzortorony és sínek között két "háromszög alakú vasdarab" van 2-2 csavarral. Leszerelik a "drótvágót" a sinek közül és már mehet is fel a torony a sínekre. Hogy milyen más "elektronikai dobozt" és mást kell még betenni a gépbe ilyenkor azt nem tudom, de valószínűleg azoknak is ki van építve a helye minden gépen. Nem az a kérdés hogy fel lehet-e szerelni minden gépre a szenzortornyot és a fegyverfüggesztőket, hanem hogy ezekből mennyit vettek.
Van ahol látványosan ott az EOS platformja, van ahol meg nincs... Gondolom, hogy mind be van kábelezve, meg ott HForce computer, csak ez kívülről nehezen megállapítható...
A Wescam tornyok száma a kérdéses. Lehet, hogy ha jön hozzá a Spike ER2 akkor még vesznek plusz EOS tornyokat...
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Nem teljesen értem, hogy mire gondolsz. Tudnál mutatni egy képet?
Sok fotó átnézése után arra jutottam, hogy amit keresek "állványt" az inkább a kamera része és nem a helikopteré.
Összezavart, hogy a drótkötélvágó hol van hol nincs...úgy tűnt hogy vagy drótkötél vágó van vagy EOS...
Összességében már én is úgy gondolom, hogy tényleg mindegyikre lehet EOSt tenni... :)


 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Teljes a flotta – a Magyar Honvédség átvette a huszadik új forgószárnyas

Átadták a Magyar Honvédség képviselőinek a huszadik H145M helikoptert a cég donauwörthi gyárában, 2021 december 2-án.

61a90df8690ce844680743.jpg

FFnY6upXsA021J7


Airbus Helicopters: "Handing over the last H145M to the Hungarian Defence Forces today. The 20 Helikopter were delivered on time, on budget & on quality. The robust multirole twin-engine Helikopter is gaining popularity among defence forces due to its excellent price-performance ratio & the short delivery time."
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Megint a bespeedezett srácot vitték magukkal. Gazsi, a troll. :cool:

Kommenteket a poszt alatt tilos elolvasni, agysorvadást lehet kapni. :D

A kiszolgáló-eszközökkel együtt összesen mintegy 105 milliárd forintba került ez a fejlesztés – számolt be a televízió riportjában. Eddig 60 magyar pilótát képeztek ki erre a típusra, és most újabb fiatalokat toboroznak, akik „szívesen vezetnék a világ egyik legmodernebb forgószárnyasát”.

A nincs elég pilóta a 20 gépre kinteot lezárhatjuk....