1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

fishbed likes this.
  2. arcas

arcas Well-Known Member

anonim999, arbalest, migfun and 4 others like this.
  3. migfun

migfun Well-Known Member

arcas likes this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Király!
    Még csak a feléig olvastam, de már most látok benne érdekeset. Ahogy gondoltam is, a konfigurációt meghatározó berendezések akár küldetés szinten is variálhatóak modul rendszerben. Kb. mint hogy a milyen periféria van egy laptora rádugva:

arcas likes this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

...csak megjön már az "eszük" egyszer! :D

+ ezért mondtam, hogy ha a kellő felszerelés és kiegészitők meg lesznek vásárolva, lehet akár 20db "tank-killer"-ünk, vagy 20db SAR, vagy bármilyen konfig...a lényeg, gyakorlatilag nem tud kiesni "képesség" a 20db-os flottából, mert nagyon rövid időn belül átcuccolhatók a dolgok egy másik gépre és mehet a banzáj...

Loken, alfa74, pöcshuszár and 3 others like this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Ne vicceljünk már.Olvassátok el a Honvédelmi Közlönyt abban benne van minden*.Nem a cég hibája,hogy fogalmatok sincs,arról mi az ami nyilvános és azt hol kell keresni...

*Olvasson utána annak,hogy mire valók a közlönyök aki nem hiszi.

zeal likes this.
  7. Terminator

Legyen egy kép a hetedikről is...

fishbed, arcas, Centurio and 6 others like this.
  8. Terminator

Centurio likes this.
  9. Terminator

10. Terminator

"In early 2021 Airbus Helicopters and Israeli firm Rafael will conduct test firings using the latter’s Spike ER munition; qualification should be achieved the following year."

Akkor ez eldőlt. Hamarabb lesz itthon az összes magyar gép, mint ahogy az integrációs teszteket elvégeznék a Spike-ra. Ha még valaki esetleg bizakodott... persze valószínűleg utólag is alkalmassá lehet tenni a gépeket a hordozására és akár még a szerződésben is benne lehet a folyamatos upgrade...

endre, Denomation, Centurio and 2 others like this.
  11. borisz

borisz Well-Known Member

Ha programot kell frissíteni, akkor nem nagy cucc.

Denomation likes this.
  12. Denomation

Denomation Member

Épp ellenkezőleg, én most vagyok bizakodóbb. Eddig csönd honolt a spike integrációja körül, csak azon a pár expo-n kiállított makettig jutottak. Talán mi is csak annyit nyilatkoztunk, hogy igény lenne rá. Igy hogy már a németek is terveznek vele “Although the German army envisages an anti-armour mission for the LUH SK fleet” talán nagyobb az esély arra, hogy egyszer tényleg spike - al az oldalukon láthatjuk repkedni a magyar gépeket. Valaki tudja esetleg, hogy milyen munkát jelenthet a jövőben a magyar gépekre integrálni a spike-ot? Esetleg csak egy szoftverfrissítés + némi fegyvertartó konzol, rakétablokk (na meg persze rakéta + képzés) beszerzés? Gondolok itt arra, hogy a HForce rendszer miatt működhetne ez amolyan “plug and play” - ként?

rudi likes this.
  13. borisz

borisz Well-Known Member

Elvileg ez lenne a rendszer lényege. Komolyabb bontás nélkül bővíthető.

endre likes this.
  14. Terminator

A Honvédség részéről voltak olyan nyilatkozták hogy majd a H225M-nek lesz páncélelhárító képessége. Mikor érkeznek a H225M-ek, 2023-tól? Na, addigra épp kész lesz az integráció a Hforce rendszerhez. A HForce meg ott lesz mindkét típuson... lehet tovább álmodozni/fantáziálni :)

Denomation likes this.
  15. rudi

rudi Well-Known Member

Szerintem @Denomation nél van a pont.
    A Spike integrációjához mi kell?
    - kell hozzá egy EO / IR torony meg a kabinba ennek a borkormánya - ez már megvan (mármint nem nekünk, csak a típushoz)
    - kellenek hozzá a fegyvertartók - ilyet is láttunk már (persze ezeket se a mi gépeinken)
    - végül kell hozzá a legfontosabb: egy Mission Computer ami az egész rendszert összefogja. Az általunk vàlasztott Hforc csomaghoz van egy Rockwell FMC-4212 MIC úgyhogy szerintem ezt is kipipálhatjuk.

Kell egy pár lövésztei teszt amit úgy tűnik a Németek szép csendben már lezavartak.

Szerintem innen már csak leginkább papírmunka...

svajcibeka, endre, Denomation and 2 others like this.
  16. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

17. Terminator

Ha ennyire egyszerű lenne, akkor csak megcsinálták volna már az elmúlt 1 évben... de nem történt semmi, most is ugyanott tart a dolog: ha a németek megrendelik (lesz végre valaki, aki kifizeti az integráció költségeit), akkor lesz ilyen rakéta. A szerb nemirányított rakétákkal hónapokig repültek és lövöldöztek Németországban.

endre likes this.
  18. borisz

borisz Well-Known Member

Összekevered szerintem.
    Más dolog a típusra integrálni, és más az egyes példányokra.

19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ne felejtsd el, hogy a németek érdeke ezen integráció! Nem csak az Ő helikoptereiknek van rá szükségük, de a német Eurospike Spike ER rakétáiról van szó! Meg Ők fognak ebből a későbbiekben pénzt csinálni.
    Ez kb. olyan, mintha a Magyar Honvédségen kérnéd számon, hogy miért nem a már létező Rheinmetall 130mm-es ágyújával rendeljük a Leopardjainkat.
    A Magyar Honvédség feladata, hogy olyan fegyverrendszereket tervezzenek beszerezni, amelyek legjobban beilleszthetők a jövő hadrendjébe. Gondolom a szerződésekben benne van az ATGM képesség is, aminek az integrációjára a gyártó határidőket vállalt. Ha nekünk ezek megfelelnek, akkor megrendeljük/tük. Értelemszerűen az ATGM integráció az egyik legutolsó a magyar rendszeresítési folyamatban. Senkit nem hajt a tatár.
    Jelenleg szerintem a szükséges pilóták fele sem áll rendelkezésre a 20 gépre. Miről beszélünk?

endre and Terminator like this.
  20. Terminator

A gyártó 2018 vége óta mondja hogy következő évben a páncéltörő rakéták integrációja jön. Most is ugyanezt mondják... majd a következő évben, 2021-ben elkezdik az integrációs munkákat. Ezek szerint senkinek sem sürgős a rakéta.

És megint a HM kommunikációja... kezdetben volt hogy lesz minden, aztán legutóbb már azt nyilatkozták hogy a "jelenleg elérhető legmagasabb szintet" rendelték meg.

endre likes this.

Ezen oldal megosztása