1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Azt volna még jó tudni, hogy egy ilyen kis masinának a harcterek felett mennyi a szinte kizárólag zavarótöltetekre, meg MAWS-ra épülő önvédelmi képessége, ha idő előtt fogy ki az infracsali a tárból. Vagy ha simán csak bedöglik a MAWS.

fishbed, vilmoci and fedett_mókus like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem ha ezt időben felismeriba szeményzet akkor azért van esély elhagynia a harcteret már ha ez opció.

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A szerbek próbálgatják a fegyvereket.

http://www.mod.gov.rs/cir/tekst/149...5-je-veliko-priznanje-za-nase-inzenjere-14995

Katonai Műszaki Intézet és a Jugoimport SDPR által kidolgozott és a Pancevo Utva-ban gyártott és a H helikopternél gyártott 80 mm-es rakétavető és 12,7 mm-es géppuska gondola tesztelése a Nikinci fegyverek és katonai felszerelések tesztelési központjában -145, nappali és éjszakai körülmények között, ezúttal nyáron kívül. A német és a német szakértők elégedettek az eddigi eredményekkel.

A helikopter HForce tűzvezérlő rendszereinek és e két fegyver elektronikájának összes biztonsági és integrációs tanulmánya befejeződött. Több tucat rakétát és több ezer 12,7 mm-es lövést dobtak el, és most alkalmunk volt arra, hogy hét 80 mm-es rakétát és a hozzá tartozó 12,7 mm-es géppuskákat teljesen felrobbantunk - mondta Miloradovic miniszterelnök-helyettes, és hozzátette: A próbák a jövő héten folytatódnak, lezárva a harci lövöldözős vizsgálatok programját.

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

A nemzetközi H145 topikba linkeltem be róla tegnap egy videót.

5. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

6. Terminator

A nyolcadik is átadható állapotban van már egy ideje. Kíváncsi vagyok, mikor érkezik a következő "szállítmány" Szolnokra...

arcas, tindalos, fishbed and 3 others like this.
  7. Allesmor Obranna

Akkor elég könnyen rá lehet venni ezt a kis masinát arra, hogy dolgavégezetlenül szakítsa meg idő előtt a feladatát és közel nulla harcértékkel repüljön haza, amíg még tud. Nem véletlen, hogy még a néphadsereges időkben kikopott ez a kategória nálunk (Mi-1, Ka-26, a Mi-2-esek meg csak kiképzőnek voltak használva), azóta meg csak a rendőrök és a mentők használnak ilyesmit.

Ez a húsz H145M főleg a TEK-nek lesz majd jó, meg a speciálisoknak, már ha a célkörzet közelébe tudnak jutni.

Luthero, fishbed and mindenen kívül like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Az SF-nek kéne a nagyobb gép is.Az SF jobban örült volna fele ennyi kicsinek meg vagy 10 nagyobbnak.

silurusglanis likes this.
  9. rudi

rudi Well-Known Member

A H145M megfelelően felszerelve tökéletesen alkalmas LEHET (!!) tankelhárító feladatra stand-off távolságból.
    Ez egyedül szándék ès pénz kérdése..
    Ilyen szerepkörben elég lehet neki az AMPS-MLR (ami MAWS meg RWR egyben)

arcas and emel like this.
  10. Allesmor Obranna

Így van. Ha nincs ott az a bizonyos ha. Már ha a stand off távolságból békésen tankokra vadászó szürkére festett civil gépet le nem szedik egy PKM-el egy bokorból. AMPS-MLR ide, vagy oda.

De most csak kekeckedek.
    Én harcihelikopter-párti vagyok és nálam a közepes szállítóhelikopter az vagy a Mi-8-as, vagy a Chinook.

Pocok75, Luthero, fishbed and 2 others like this.
  11. Centurio

Centurio Well-Known Member

12. Terminator

Leszereltek a zavarotoltet kivetoket az elso ket geprol is. A helikotervezetes gyakorlasahoz persze nincs is rajuk szukseg, ne kopjanak, ne seruljenek.

13. Terminator

14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

H145M-sorozat, 2020-as évad
    https://legiero.blog.hu/2020/02/19/h145m-sorozat_2020-as_evad
    Az első négy LUH konfigurációjú H145M tavaly év végi érkezése, a hazai üzem s vele együtt a kiképzési repülések megkezdése után idén újabb epizódokkal folytatódik a könnyű helikopterek beszerzésének magyarországi története. 2020-ban a tervek szerint összesen 12 példány - köztük az öt kutató-mentő (SAR) illetve a felfegyverzettek (MP) közül három - érkezik meg Magyarországra. Közben zajlanak a németországi típus- és szaktanfolyamok a hajózó és a műszaki állomány számára, a hazai kiképzési repülések és infrastrukturális fejlesztések.

Loken, BiancoGasto, arbalest and 3 others like this.
  15. Terminator

Semmi uj info nincs benne... ezt eddig is tudtuk. o_O

16. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nekem új infó az felszereltségi ütemezés.:cool:

17. Terminator

Ma Donauwörth környékén is sokáig repkedett egymás körül két gép, lehet hogy ott is légi fotózás volt. Nem gyakorlórepülésnek tűnt.

18. arbalest

arbalest Well-Known Member

2 hét alatt 1500 oldal átolvasása és bevasalása... Az szép! Nekem csak elolvasni nehéz lenne :D

Loken likes this.
  19. Terminator

A Gyűrűk ura 1-2-3 könyv összesen 1774 oldal, persze az nincs tele mindenféle bonyolult ábrákkal amit meg kell jegyezni :D

fishbed likes this.
  20. arbalest

arbalest Well-Known Member

Hát nem két hét alatt olvastam el :D

Ezen oldal megosztása