1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nagyon remélem, hogy semmilyen szerb fegyver nem lesz a magyar gépeken. De akkora a ködösítés a kommunikációban, hogy egyre gyanúsabb...

arcas likes this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Erről én múltkor összedobtam egy elég hosszú hozzászólást, amiben megpróbáltam kibogozni a szerb irányított rakéta fejlesztéseket, amik nekünk a már aláírt és agyonajnározott védelmi fejlesztési együttműködésből fialhatnak.
    Aztán végül kitöröltem, mert gondoltam megint le leszek hurrogva a marhaságaimmal a szerb vonalon... :rolleyes:
    Na mindegy. A infók szerint mind a 2T5 (továbbfejlesztett Malyutka) mind a Spider (alias Pauk) felkerülhet a HForce alá. De szerintem a Mi-35-öseikre is illeszteni fogják. Miért ne tennék?
    A Spidert, az az EdePro fejleszti, aki az ALAS-t is. Annak ez a kisebb verziója.
    A szerbek egyik felelősével van itt egy interjú az ügyről. Aki érti foglalja össze legyen kedves, mert még automata felirat sem generálódott nálam hozzá.

Itt meg a szóban forgó rakétákat is meg lehet tekinteni "élőben". Mindkettő a Gazelle jobb oldali pilonján megtekinthető:

Mondjuk annyi csalás van benne,hogy a 2T5-nek 2 verziója van.

tonyo likes this.
  3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Hát nem tudom. Nekem az a sanda gyanúm hogy a szerb fegyvereket főként rakétás vonalon (atgm, stb) nem nézem le annyira. Főként az utóbbi időben amit alkottak. Gyakorlatilag az ősöreg Maljutka rendszerből kihozták a maximumot. Rádiós irányítás, 4-5 ezer méteres táv. Elvileg lézeres irányítas is terveztek hozzá. Egyébként biztosan valamilyen külső segítséggel tudtak fejleszteni. Mert lássuk be. Maguktol nem hiszem hogy egy ennyit is elértek.

4. pöcshuszár

Az EdePro cég egy belgrádi egyetemi spinout cég. Az egyik ottani prof. hozta létre állami támogatással. Ha jól tudom a saját fejlesztésű kis méretű sugárhajtóműből fejlesztették először a rendszereket. Először lépésről lépésre a rakétahajtóművek irányába, majd sikerült egy elég jó fejlesztett irányítást is mellé tervezni. Az ALAS termékskála már vagy a harmadik fejlesztésén van túl, már ami vezérlést illeti. Ha jól tudom, akkor a 2T5-öt nem ők fejlesztették.
    Ellenben a már előbb belinkelt videó egy picit későbbi részén feltűnik egy szintén az EdePro által fejlesztett (a kialakításából egyértelmű) másik fedélzeti fegyver is, ami ránézésre 2-3-szor olyan nagy (fehér színű a rakéta, piros fejjel) mint a Pauk.

5. Terminator

Ha a Mi-17/24-hez adnak még erre a 6 évre valamilyen fegyvert, azzal semmi problémám nincs. De ne legyen már ugyanolyan (amit ők gyártanak) fegyverzetű H145M helikopterünk a szomszédos nem NATO tag országgal, aki minden fegyverbeszerzését úgy kommentálja hogy "a NATO ellen, a haza védelmében".

Parapitecus and mindenen kívül like this.
  6. Terminator

7. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

8. Loken

Loken Well-Known Member

Most ezeken a januári fagyos napokon jól jön, hogy fedett helyen van a 4 db H145M-ünk. Főleg éjszaka. Egyébként ilyen hidegben is gyakorlatoznak velük? Vagy egyenlőre nem is repülnek, mert még nem zárult le az engedélyek beszerzése sem?

9. borisz

borisz Well-Known Member

Utoljára három hete láttam az egyiket repülni.

fedett_mókus and Loken like this.
  10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

11. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Gyurma likes this.
  12. Terminator

Folyamatot nézd... 2019 decemberében még azt nyilatkozta az Airbus vezér, hogy a románok átverték őket, mert nem rendelnek semmit és feleslegesen építették/bővítették a gyárat. Azóta a románok rendeltek H135/145-öt a légimentőiknek, a gyár megkapta az engedélyt a Pumák önálló módosítására, most már a bolgár gépeket is javíthatják... Decemberben itt a fórumon még arról ment az álmodozás, hogy jó lenne ha Magyarországra telepítenék át a gyárat.

13. Parapitecus

Lófülét telepítenek, a nyustyuk, pedig semmit sem fognak gyártani, mert csak a szájuk jár.

14. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ha vótmá akkor bocsi

Loken likes this.
  15. Negan

Negan Well-Known Member

H135 összeszerelés már volt(van?) Brassóban.

16. Parapitecus

Csak éppen semmit nem szerelnek megrendelés híján

17. rudi

rudi Well-Known Member

Azt írják hogy az Airbus Helicopters a Heli-Expo 2020-on megrendelést kapott 20 db H145-ös átalakítására ötlapásos főrotorosra.
    "...Airbus Helicopters concluded the 2020 Heli Expo with 38 orders, as well as 20 retrofits for the new five-bladed H145..."

Csak nagyon csendben...esetleg nem mi voltunk? (pls.pls.pls…:rolleyes:)

(megjegyzem H225-re továbbra sem kaptak egy db megrendelést sem...)

Denomation likes this.
  18. Parapitecus

De jó is lenne!

19. pöcshuszár

https://www.aircosmosinternational....ects-h225-helicopters-for-sar-operations-2581
    https://www.helis.com/database/news/heli-union-milestone-lease/

20. Terminator

Úgy tűnik hogy a döntéshozók az Airbus megoldásaiban látják a jövőt, így simán benne van hogy ebben is besegítenek "első nagyobb megrendelőként" az Airbus marketingeseinek....

Mint pl. ebben:

tindalos, Denomation, Gyurma and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása