1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. arcas

arcas Well-Known Member

Téves kijelentés.

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Viszont kivenni belőle értelmetlen! Egy nagyobb teljesítményű lézer pointerről beszélünk. Ezzel nem fogsz szinte semmit sem spórolni. Egy 1M USD-s torony esetén ennek semmi értelme. Ha nem a Wescam MX-15, hanem valamilyen egyszerűbb torony kerül fel, abban is valószínűleg van célmegjelölő (pl. MX-8)
    Meg minek rendszeresítsenek 2 különböző tornyot?

3. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Persze, totál értelmetlen, nem is kérdés. De ettől még nem kell (célmegjelölő). CSAR-hoz mondjuk már előfordulhat...

4. pöcshuszár

A németek ugyan azt az MX-15-öt tették a SAR gépeikre, amelyikkel itthon folyt a fegyverzeti teszt. ;)

Érdemes feliratoztatni, és automatikus fordíttatni!

SilvioD and Gaudi like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor?

6. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Szinte biztos, hogy nálunk is így lesz.

7. arcas

arcas Well-Known Member

Mind a 20(!)db HForce3-as, csak az egyes konfigurációkhoz szükséges felszerelések/eszközök/kiegészítők lesznek 5-5-10 (harci/Sar/Luh) arànyban először beszerezve.
    Nem tudom jobban érzékeltetni, de kb. mint amikor van 14 C/D Gripened melyekre 5 gépre való SDB tartód, 5 gépre való Amraam indítód és 4 gépre való felderítő/elektronikus zavaród van. Mindegyik képes bármelyik konfig hordozására (mert C/D-k) - sőt kombinálhatod is - de az adott eszközökkel gazdálkodhatsz, amig nem veszel hozzá még.
    Így lesz ez a H145M-el is.

svajcibeka and Gaudi like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt írtam én is H-Force rendszer alatt.5 gépet tudunk egyszere a legmagasabb H-Force szinten reptetni.Itt ugye mi a fegyverzetről beszéltünk csak.

honved likes this.
  9. emel

emel Well-Known Member

Nem feltétlenül, csak éppen az nem lehet sufnituning-szerű félig házibarkács-megoldás, hanem végig kell járni vele a hivatalos engedélyeztetési utat.

10. pöcshuszár

Ez melyik szint szerinted?
    Mert a várható eszközökből ilyet össze tudnánk rakni 10-et is - ha akarnánk. (amennyiben a pilonok megvannak)
    Mert szerintem a HForce fegyverzeti kit az mindenből 2-t tarmalmaz, mint itt, nem?:

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nekem az a gyanúm, hogy az első kép a jó megfejtés. 5 olyan lesz. Ez lett bemutatva élőben, úgy néz ki a makett is, amit átadtak.... azaz lesz 5 rakétablokk, 5 gépágyú konténer. (Esetleg +1 tartalék mindkettőből). És 10 db szenzortorony. De ne legyen igazam...

12. borisz

borisz Well-Known Member

A reduktorgyár?
    Egy lézeres szir-szart?

13. borisz

borisz Well-Known Member

Bizony.
    Nem ám elmegyünk a Praktikerbe pár csavarért. Volt is ilyen miatt gépvesztesség az USA-ban. Vettek valami bolti tömítőgyűrűt, aztán megfáradt idő előtt.

14. Szittya

Szittya Well-Known Member

Mivel dudinak reaga!tam a fegyvertartojara nemtudommmiert az ellenkezoje a lezeres t hozod fel

15. borisz

borisz Well-Known Member

Kurvára alig lehet érteni a karakterhalmazaidat. :(

arcas and Sulaco like this.
  16. Szittya

Szittya Well-Known Member

/Kényszerhelyzetről beszéltünk.Előbb lesz itthon fegyvertartó gyártca mint FLIR.../ezt irta dudi ezt ideztem.

/Az tuti szerintem gyulan is legyartana az airbus ha ugy van/. Ezt valaszoltam. Szerintem neked vannak ertelmezesi problemaid mert ezt egy 5 eves is kepes ertelmezni nem nekem karakterhalmozasaim /ez esetben ez fix./ erted o allitott valamit en helyeseltem /az tuti./ erted?/miert van olyan erzesem hogy kotekedsz? Ha az a celod miert nem egy valos karakterhalmozasba kotsz bele? Meg talan igazad is lenne./kurvara meg mehetsz mar ha videki vagy./

17. dudi

dudi Well-Known Member

Számomra is az logikus amit Terminator ír.
    Ha lesz ATGM akkor tudjuk kihasználni a +5db FLIRT.

18. Terminator

Azért az jól jellemzi a beszerzés kommunikációját, hogy majdnem 2 évvel a megrendelés után is csak találgatjuk hogy milyen fegyverzet lesz...

19. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ehhez hozzá kell szokni minden beszerzésnél. De miről vitatkoznánk, ha minden tiszta lenne? o_O

Gaudi, pöcshuszár and Terminator like this.
  20. Terminator

Csak találnánk valami témát... pl. hogy miért ezt vették és nem mást :D

Gaudi and SilvioD like this.

Ezen oldal megosztása