[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Köszi. Ha lassan is, de majd csak megtanulom, hogy a mainstreamnek megfelelő hozzászólások engedélyezettek, kérdezni és beszerzések értelmét megkérdőjelezni nem szabad, válaszolni pedig lehetőleg indulatból, kizárólag személyeskedve, lekezelő és kioktató stílusban.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Köszi. Ha lassan is, de majd csak megtanulom, hogy a mainstreamnek megfelelő hozzászólások engedélyezettek, kérdezni és beszerzések értelmét megkérdőjelezni nem szabad, válaszolni pedig lehetőleg indulatból, kizárólag személyeskedve, lekezelő és kioktató stílusban.
Jajj,mártírkodj még tovább légyszíves... Ez már tényleg a dedó szint amit művelsz.:oops:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Erről beszélek. A személyeskedésen felül van esetleg valami érdemi mondanivalód is?
Veled ellentétben nekem van... Leírsz egy rakás baromságot,amiről süt,hogy a leghalványabb fogalmad sincs a dolgokról... nagyon sokan leírják neked,hogy hülyeségeket hordasz össze,elég szépen és normálisan elmagyarázva a dolgokat,erre te nekiállsz toporzékolva hisztizni,mint valami óvodás...
Amúgy a Zrínyivel kapcsolatban senki nem állította,hogy ne lennének alapvető gondok. Csak így kapásból mondjuk az egyéni felszerelések. Évek telltek el,és meg mindig ott tartunk,hogy nincs megfelelő minőség és mennyiség,a katonáknak még mindig mindig egy rakás dolgot saját zsebből kell beszerezni. Vagy ott van a bérezés. Van pofájuk az éppen megnyilatkozó vezetőknek minden egyes ezzel kapcsolatos megszólalást azzal kezdeni,hogy a katona,az ember az első,ehhez képest a legutóbbi béremelés kb. az inflációt nem követi le,na ez már a bicskanyitogató szint... Ezek a legalapvetőbb dolgok amire egy haderőfejlesztést építeni lehet,de még azt se lehet mondani,hogy halványan derengene a távolban legalább a szándék a megoldásra. Pedig az eddigi beszerzések volumenében ez sem lenne épp csillagászati összeg... Vagy ott van a tartalékos rendszer,amire oldalakat lehetne szánni,meg ezt többen meg is tették,röviden csak annyi,hogy a 60 éves Bandi bá'-ból,meg a 40 kilós irodista Annácskából összeverbuvált Volksturmot nézegetve azért vannak bajok...
Technikai oldalról is van meg bőven mit hozzáadni,pl. a rakétatüzérséget nagyon hiányolja mindenki...
Nagyon is van erről itt normális diskurzus,na ezt te köszönő viszonyból sem ismered...
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Kéne egy párbaj/anyázó topik, most rajtatok lehetne tesztelni, hogy működik-e? :D :D
Egyszer mentem bele tényleg ronda személyeskedésbe,pont veled... Emiatt most is megkövetem magam,és elnezést kérek tőled,mert idióta módjára viselkedtem. Na ezt mégegyszer nem szeretném elkövetni. Sok mindenben nem értek veled egyet,de nagyon is meg tudom érteni sok érvedet,azt meg,hogy adott témaval kapcsolatban áldozol rá idöt és energiát,és utánajársz/olvasol annak,amivel kapcsolatban megnyilvánulsz,egy pillanatig sem vonom kétségbe,és ezt nagyin is tisztelem. Na Neronál ennek meg a szikráját se látom... De akkor sem szeretném anyázásba fordítani a dolgokat...;)
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Veled ellentétben nekem van... Leírsz egy rakás baromságot,amiről süt,hogy a leghalványabb fogalmad sincs a dolgokról... nagyon sokan leírják neked,hogy hülyeségeket hordasz össze,elég szépen és normálisan elmagyarázva a dolgokat,erre te nekiállsz toporzékolva hisztizni,mint valami óvodás...
Nem emlékszem rá, hogy ezt a stílust egyszer is megengedtem volna magamnak bárkivel szemben.

A kérdésem pedig nem az egyéni felszerelésre és a tartalékos rendszerre, hanem a futárfeladatokra vonatkozott.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Köszi. Ha lassan is, de majd csak megtanulom, hogy a mainstreamnek megfelelő hozzászólások engedélyezettek, kérdezni és beszerzések értelmét megkérdőjelezni nem szabad, válaszolni pedig lehetőleg indulatból, kizárólag személyeskedve, lekezelő és kioktató stílusban.
Te ez haditechnikai fórum, nem a Nők Lapja hiszti vagy mártír vagyok rovat.
Ha fikázni akarod a haderőfejlesztést, akkor a média 90%-ban sikeres lájkgyűjtést és vállveregetést tudsz kapni. Itt a Zrínyi proginak nagyobb a népszerűsége, mert a 80-as évek óta ehhez fogható haderőfejlesztés nem történt Mo-n. Ezért ha vannak is benne hibák a többség elégedett a beszerzésekkel max. többet akar.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Te ez haditechnikai fórum, nem a Nők Lapja hiszti vagy mártír vagyok rovat.
Ha fikázni akarod a haderőfejlesztést, akkor a média 90%-ban sikeres lájkgyűjtést és vállveregetést tudsz kapni. Itt a Zrínyi proginak nagyobb a népszerűsége, mert a 80-as évek óta ehhez fogható haderőfejlesztés nem történt Mo-n. Ezért ha vannak is benne hibák a többség elégedett a beszerzésekkel max. többet akar.
És ha nem vállveregetést akarok kapni, hanem választ egy kérdésemre? Mint általában egy fórumon szokás.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 056
113
Klasszikus értelemben vett futárfeladat már nemigen van.
A “futárfeladat” egy archaikus kifejezés, de a Honvédség lomhasága sajnos ezen a téren is kiütközik.
A mára már funkcióját vesztett kifejezést automatikusan csatolják magához a méretkategóriához.
Ez ugyanolyan hiba, minthogy Szolnokon a fegyveres tanteremben a negyven éves szovjet haditechnikát ábrázoló tablók máig titkos minősítésűek.
Nem azért, mert NATO tagként, magától a NATO elől titkoljuk ezeket, nem is azért, mert a gyártóország oroszok elől.
Csakis azért, mert a titkosítás alóli feloldás egy bonyolult, bürokratikus folyamat és ezzel eddig nem volt érkezése senkinek se igazán törődni.
De a szabály, az szabály, ami titkos, az titkos is marad.
A H145M feladatköreinek listázásakor valaki a néhai Mi-1, Mi-2, Ka-26 és Zlín Z-43 hasonló tevékenységéből indult ki és ez máig mantra maradt.

Nem kerülne semmibe, ha napjainkban, 2021-ben már nem emlegetnénk a “futárfeladat” szerepet, ahogy a NASAMS, vagy a Mistral kezelőinek esetében se használjuk a “légoltalmi tüzér” kifejezést.

Természetesen a H145M esetében a gyakorlatban már szó nincs “futárfeladat” szerepkörről, ahogy a Falcon és a Zlin esetében sincs.
Csak a Honvédség malmai kicsit lassan őrölnek és néhány HM píáros még nem vette fel a Zrínyi 2026 fordulatszámát.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Nem emlékszem rá, hogy ezt a stílust egyszer is megengedtem volna magamnak bárkivel szemben.

A kérdésem pedig nem az egyéni felszerelésre és a tartalékos rendszerre, hanem a futárfeladatokra vonatkozott.
Arra kaptál választ,én meg arra válaszoltam,amit utána előadtál...
Figyelj,ha megy ez a nagymellénnyel kinyilatkoztatás,meg minden leszarozása bármi érdemleges érv nélkül,akkor ne gyere már ezzel a passzívagresszív bullshittel,meg a mártír szerepben pózolással,és,hogy úgy teszel,mintha nem is értenéd,hogy mire kapsz ilyen válaszokat,csak mert valaki visszamert szólni,mert ez így szánalmas...
Lehet érvelni,bizonyítani az igazad,ilyennel is meglephetnél végre minket,mert az aztán végképp nem igaz,hogy itt nem lehet ellenérveket,meg kritikát megfogalmazni.Ha vennéd a fáradtságot,rengeteg ilyet találhatsz,kapásból felsoroltam én is neked jópárat...Csak az a baj,hogy a topic névadójanál maradva,a H145-el kapcsolatban amit lerendeztél,az kb olyan,mintha az AN-2es hajókon azt kérnéd számon,hogy miért nincs rajta Tomahawk,mert miért nem tud róla F-35B üzemelni... Az aknaszedő/tűzszerész képesseg meg egy semmit érő szar,mert azzal nem lehet bombázni Bukarestet... Így meg rohadt nehéz téged kicsit is komolyan venni...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
És ha nem vállveregetést akarok kapni, hanem választ egy kérdésemre? Mint általában egy fórumon szokás.

Egyetértek!
"Kedves" korábbi "Hozzászólók"???

"Bontakozzatok ki" a szakmai kérdésben!!!



Fontos személyt, információt, parancsot, stb. vihet.
Ez volt az egyetlen kérdéshez kapcsolódó hsz, a többi csak Covid-os, unatkozás elleni szurkálódós gépelgetés.

Legközelebb egyenesen vigyétek is át a beszélgetőbe, mert ezzel, itt, csak szemeteltetek, mellébeszéltetek.


Az egy igazi válaszon kívül ötletetek sem volt, idézem a korban ehhez és hozzátok illő viselkedéshez az óvónénis intelmet: "...Szégyelljétek magatokat!" ezekért az óvodás szintű beszólásokért!



Egyébként pedig a tervezett haderő méretéhez és szükségleteihez képest nekem is kicsit túl hangsúlyosnak tűnik a helik száma, amellett, hogy korlátozottan alkalmas csak harci tevékenységre, ami a közeljövőben előreláthatóan jelentősen tovább csökken!

Mindez egy olyan technikánál aminek a fenntartási költsége az egekben van.
Mellette szó, hogy bár jelenleg kevés és szűkülő alkalmazási köre van, de ez a drónok előretörésével --nem túlozva-- beláthatatlan a közeljövöbeni alkalmazásokat tekintve.
A beszerzés is --emlékeim szerint-- elég kedvező áron sikerült, ilyen gyorsan változó alkalmazású eszköznél a későbbi fejlesztés iránya dönti el, hogy jó vagy rossz vétel volt, ki lett-e használva a korábban nem látott/nem látható lehetőség.

Amennyire én látom, kicsit az "alkalmi vétel" civil életbeli kifejezés fedi legjobban --szerintem--, némi biztosan sejthető jóindulat-vásárlási szándékkal.
Kicsit bizonytalan de akár jól is folytatható jövőbeli (drón-)alkalmazási területet látok Pl, jó vételnek tartom, ha megtöltik tartalommal!







Kiméra "fórum-barátunk" itteni tartalmának 95%-a pedig valóban kimerül az általad is említett fő-áramlatú vélemény támogatásában. Szelíden fogalmazva: nem nagyon látok tőle valós beadott tartalmat, inkább korlátozó, bunkóságot közelítő "kritikákat" .

Neki (vissza-)címezve az idézet: "Így meg rohadt nehéz téged kicsit is komolyan venni..."
 
  • Tetszik
Reactions: Nero von Schwartz

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93

Arra kaptál választ,én meg arra válaszoltam,amit utána előadtál...
Figyelj,ha megy ez a nagymellénnyel kinyilatkoztatás,meg minden leszarozása bármi érdemleges érv nélkül,akkor ne gyere már ezzel a passzívagresszív bullshittel,meg a mártír szerepben pózolással,és,hogy úgy teszel,mintha nem is értenéd,hogy mire kapsz ilyen válaszokat,csak mert valaki visszamert szólni,mert ez így szánalmas...
Lehet érvelni,bizonyítani az igazad,ilyennel is meglephetnél végre minket,mert az aztán végképp nem igaz,hogy itt nem lehet ellenérveket,meg kritikát megfogalmazni.Ha vennéd a fáradtságot,rengeteg ilyet találhatsz,kapásból felsoroltam én is neked jópárat...Csak az a baj,hogy a topic névadójanál maradva,a H145-el kapcsolatban amit lerendeztél,az kb olyan,mintha az AN-2es hajókon azt kérnéd számon,hogy miért nincs rajta Tomahawk,mert miért nem tud róla F-35B üzemelni... Az aknaszedő/tűzszerész képesseg meg egy semmit érő szar,mert azzal nem lehet bombázni Bukarestet... Így meg rohadt nehéz téged kicsit is komolyan venni...
Látom rossz napod van, barátom. Mindenesetre megtisztelő, hogy a pszichológiai profilirozásommal trollkodod szét a topicot. Jobbulást.
 
  • Vicces
Reactions: Chima3ra

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Egyetértek!
"Kedves" korábbi "Hozzászólók"???

"Bontakozzatok ki" a szakmai kérdésben!!!




Ez volt az egyetlen kérdéshez kapcsolódó hsz, a többi csak Covid-os, unatkozás elleni szurkálódós gépelgetés.

Legközelebb egyenesen vigyétek is át a beszélgetőbe, mert ezzel, itt, csak szemeteltetek, mellébeszéltetek.


Az egy igazi válaszon kívül ötletetek sem volt, idézem a korban ehhez és hozzátok illő viselkedéshez az óvónénis intelmet: "...Szégyelljétek magatokat!" ezekért az óvodás szintű beszólásokért!



Egyébként pedig a tervezett haderő méretéhez és szükségleteihez képest nekem is kicsit túl hangsúlyosnak tűnik a helik száma, amellett, hogy korlátozottan alkalmas csak harci tevékenységre, ami a közeljövőben előreláthatóan jelentősen tovább csökken!

Mindez egy olyan technikánál aminek a fenntartási költsége az egekben van.
Mellette szó, hogy bár jelenleg kevés és szűkülő alkalmazási köre van, de ez a drónok előretörésével --nem túlozva-- beláthatatlan a közeljövöbeni alkalmazásokat tekintve.
A beszerzés is --emlékeim szerint-- elég kedvező áron sikerült, ilyen gyorsan változó alkalmazású eszköznél a későbbi fejlesztés iránya dönti el, hogy jó vagy rossz vétel volt, ki lett-e használva a korábban nem látott/nem látható lehetőség.

Amennyire én látom, kicsit az "alkalmi vétel" civil életbeli kifejezés fedi legjobban --szerintem--, némi biztosan sejthető jóindulat-vásárlási szándékkal.
Kicsit bizonytalan de akár jól is folytatható jövőbeli (drón-)alkalmazási területet látok Pl, jó vételnek tartom, ha megtöltik tartalommal!







Kiméra "fórum-barátunk" itteni tartalmának 95%-a pedig valóban kimerül az általad is említett fő-áramlatú vélemény támogatásában. Szelíden fogalmazva: nem nagyon látok tőle valós beadott tartalmat, inkább korlátozó, bunkóságot közelítő "kritikákat" .

Neki (vissza-)címezve az idézet: "Így meg rohadt nehéz téged kicsit is komolyan venni..."
Annyira tudtam,hogy jössz! :D Mondjuk,nem én hazaárulóztam/románoztam le eddig a fél fórumot,khmm...:oops: Amúgy,hogy halad az Lmzek Haditechnikai Zrt.? ;)
 
  • Vicces
Reactions: krisss

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Annyira tudtam,hogy jössz! :D Mondjuk,nem én hazaárulóztam/románoztam le eddig a fél fórumot,khmm...:oops: Amúgy,hogy halad az Lmzek Haditechnikai Zrt.? ;)
Az jó mert én sem, tudod: "Akinek nem inge..."
Úgy tűnik ma sem pólóba öltöztél :oops: ...

Köszönöm utolsó kérdésed, "vicces" kérdésre:
.

;) :) :D ...



.

Egyébként pedig: "A kutya ugat, a karaván halad..."
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Az jó mert én sem, tudod: "Akinek nem inge..."
Úgy tűnik ma sem pólóba öltöztél :oops: ...

Köszönöm utolsó kérdésed, "vicces" kérdésre:
.

;) :) :D ...



.

Egyébként pedig: "A kutya ugat, a karaván halad..."
Félreértések elkerülése miatt tisztázzuk,a végén azt a kérdést humorosnak,de nem szemétkedésnek szántam! ;) Csatlakozom azokhoz a fórumtársakhoz,akik ezt javasolták neked. Végre kiépülőben van itthon egy normális hadiipar,miért nem próbálsz szerencsét valahol? Vagy ha ennyire hiszel az igazadban,a terveidben akkor vállalkozz! Annál biztosan többre mész vele,mintha csak egy haditechnikai oldal fórumját írógatod tele...
Magára a fórumra rátérve pedig hidd el,egy pillanatig sincs semmi gondom az ötletelésekkel. Amit veled kapcsolatban promlémásnak gondolok,hogy úgy viselkedsz,mintha a HTKA fórum a te személyes blogodként funkcionálna,az ötleteidre meg ha bármiféle ellenérvet kapsz(na nem tőlem,mert én is csak egy lelkes "civil" vagyok,szóval ezt nem veszem zokon...),konrétumokkal,tényekkel alátámasztva,akár katonáktól,akár a témaban járatos szakemberektől,de az nem egyezik az elképzeléseddel,akkor egy pillanatig sem vagy hajlandó ezt figyelembe venni...
Viszont tartom magam ahhoz,hogy nagyon is megvan a helye a véleményednek,a tervezgetéseidnek,de komolyan kérdezem,hogy miért nem nyitsz erre egy külön topic-ot? Összeszedettebb,átláthatóbb is lenne,ha az ötletelések egy helyre lennének gyűjtve,meg az emberek szívesebben is olvasnák így szerintem,ha nem minden fórumot ezzel szórnál tele...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Az jó mert én sem, tudod: "Akinek nem inge..."
Úgy tűnik ma sem pólóba öltöztél :oops: ...

Köszönöm utolsó kérdésed, "vicces" kérdésre:
.

;) :) :D ...



.

Egyébként pedig: "A kutya ugat, a karaván halad..."
Azért közben csak sikerült megint egyet lerománoznod.... :cool: Jajj, LMzek,javíthatatlan vagy... :D:D:D
 
W

Wilson

Guest
Félreértések elkerülése miatt tisztázzuk,a végén azt a kérdést humorosnak,de nem szemétkedésnek szántam! ;) Csatlakozom azokhoz a fórumtársakhoz,akik ezt javasolták neked. Végre kiépülőben van itthon egy normális hadiipar,miért nem próbálsz szerencsét valahol? Vagy ha ennyire hiszel az igazadban,a terveidben akkor vállalkozz! Annál biztosan többre mész vele,mintha csak egy haditechnikai oldal fórumját írógatod tele...
Magára a fórumra rátérve pedig hidd el,egy pillanatig sincs semmi gondom az ötletelésekkel. Amit veled kapcsolatban promlémásnak gondolok,hogy úgy viselkedsz,mintha a HTKA fórum a te személyes blogodként funkcionálna,az ötleteidre meg ha bármiféle ellenérvet kapsz(na nem tőlem,mert én is csak egy lelkes "civil" vagyok,szóval ezt nem veszem zokon...),konrétumokkal,tényekkel alátámasztva,akár katonáktól,akár a témaban járatos szakemberektől,de az nem egyezik az elképzeléseddel,akkor egy pillanatig sem vagy hajlandó ezt figyelembe venni...
Viszont tartom magam ahhoz,hogy nagyon is megvan a helye a véleményednek,a tervezgetéseidnek,de komolyan kérdezem,hogy miért nem nyitsz erre egy külön topic-ot? Összeszedettebb,átláthatóbb is lenne,ha az ötletelések egy helyre lennének gyűjtve,meg az emberek szívesebben is olvasnák így szerintem,ha nem minden fórumot ezzel szórnál tele...

Szerintem LMzek 2.0 ötletelésére az a magyarázat, hogy ő a Currus alkalmazotja :):).