T
Törölt tag
Guest
Mondjuk amikor ki vagy be szállsz a BMP -be?
Mi elég sűrűn hajtottuk ki/be az AMD -t. Beszálláshoz behajtottuk, majd a BMP -ben kinyitottuk, mert a tartóba úgy lehetett betenni.![]()
Mondjuk amikor ki vagy be szállsz a BMP -be?
Mi elég sűrűn hajtottuk ki/be az AMD -t. Beszálláshoz behajtottuk, majd a BMP -ben kinyitottuk, mert a tartóba úgy lehetett betenni.![]()
Akkor minek hajtottak be? Ha 5 másodperc múlva kihajtottad?Mondjuk amikor ki vagy be szállsz a BMP -be?
Mi elég sűrűn hajtottuk ki/be az AMD -t. Beszálláshoz behajtottuk, majd a BMP -ben kinyitottuk, mert a tartóba úgy lehetett betenni.![]()
Mindig a géppuskás meg a mesterlövész szállt be először. Nekik még bőven volt helyük. De amikor télen negyediknek, hátadon a VV cuccal beszállsz az ajtó mellé, már nem olyan tágas. Ráadásul abban az időben még menet közben kellett ki / be szállni. Vagyis a BMP lassan ment és himbálózott, miközben az ajtót csuktuk be. Emiatt az ajtót részben lábbal nyitottuk / csuktuk. Álló géppel túl könnyű lett volna.Akkor minek hajtottak be? Ha 5 másodperc múlva kihajtottad?
Simán ki-be fèrsz vele.
Pkm-el meg dragunoval mit csináltatok ami másfèlszer olyan hosszú?
Kettèfűrèszeltètek, aztán összehegesztettètek?

Már ne haragudj de ha a géppuskás meg az SVD-s ül legkívül akkor van a legkönnyebb dolguk, hisz ha minden kötél szakad be is adhatják a fegyverüket beszállás előtt és kiszállásnál nem kell végigszenvedniük magukat az egész desszantteren keresztül, csak ki kell lépniük.Mindig a géppuskás meg a mesterlövész szállt be először. Nekik még bőven volt helyük. De amikor télen negyediknek, hátadon a VV cuccal beszállsz az ajtó mellé, már nem olyan tágas. Ráadásul abban az időben még menet közben kellett ki / be szállni. Vagyis a BMP lassan ment és himbálózott, miközben az ajtót csuktuk be. Emiatt az ajtót részben lábbal nyitottuk / csuktuk. Álló géppel túl könnyű lett volna.![]()
Nézd meg hol van a géppuskás lőrése a BMP-1-en.Már ne haragudj de ha a géppuskás meg az SVD-s ül legkívül akkor van a legkönnyebb dolguk, hisz ha minden kötél szakad be is adhatják a fegyverüket beszállás előtt és kiszállásnál nem kell végigszenvedniük magukat az egész desszantteren keresztül, csak ki kell lépniük.
Mi mindent úgy csináltunk, ahogy a szovjetek kitalálták. Legbelül a géppuskások (2 volt a rajban) utána az RPG -s és a mesterlövész, kívül a lövészek. Ha bármiért ki kellett szállni 1 - 2 embernek, (pl. felderítés) akkor a lövészek szálltak ki. Nem volt cserebere hogy kiszáll géppuskás hogy a lövész ki tudjon szállni, aztán visszaül. A sorrend kötött volt. Mindkét oldalon dedikált ember volt, akinek az ajtó nyitás volt a feladata.Én is karabélyos voltam.Mindig a géppuskás meg a mesterlövész szállt be először. Nekik még bőven volt helyük. De amikor télen negyediknek, hátadon a VV cuccal beszállsz az ajtó mellé, már nem olyan tágas. Ráadásul abban az időben még menet közben kellett ki / be szállni. Vagyis a BMP lassan ment és himbálózott, miközben az ajtót csuktuk be. Emiatt az ajtót részben lábbal nyitottuk / csuktuk. Álló géppel túl könnyű lett volna.![]()
Legyen, én biztos nem ültettem volna legbelülre.Nézd meg hol van a géppuskás lőrése a BMP-1-en.Mi mindent úgy csináltunk, ahogy a szovjetek kitalálták. Legbelül a géppuskások (2 volt a rajban) utána az RPG -s és a mesterlövész, kívül a lövészek. Ha bármiért ki kellett szállni 1 - 2 embernek, (pl. felderítés) akkor a lövészek szálltak ki. Nem volt cserebere hogy kiszáll géppuskás hogy a lövész ki tudjon szállni, aztán visszaül. A sorrend kötött volt. Mindkét oldalon dedikált ember volt, akinek az ajtó nyitás volt a feladata.
Az ajtót egy csomószor ki kellett rúgni.Már ne haragudj de ha a géppuskás meg az SVD-s ül legkívül akkor van a legkönnyebb dolguk, hisz ha minden kötél szakad be is adhatják a fegyverüket beszállás előtt és kiszállásnál nem kell végigszenvedniük magukat az egész desszantteren keresztül, csak ki kell lépniük.
Én '85-86-ban voltam Szombathelyen lövész. AMD-65 "géppisztolyom" volt.Én is karabélyos voltam.
63d.
Le is vették volna a felyemet, ha becsukom a válltámaszt ès úgy desszantok.
Én is ajtónyitó voltam.
Alló helyzetben, meg menetközben is.
Az ajtót alló gépnél is lábbal nyitottak, ha nem vizszintesen állt meg.
Nem csak menet közben.
Hiszen az ajtó kurva nehéz volt.
Marhaságot tanítottak neked.
De gondold át és ne állj ki a hülyeség mellett.
Lehet hogy azért nem preferálták hogy mindig legyen nyitva a válltámasz, mert egy törékeny szar volt. Egyszer nekem is letörött.Nem kérdezték, hogy hová szeretnél ülni. Ha géppuskás voltál, akkor belül volt a helyed. Ott volt a géppuska lőrése, és ott volt olyan fegyver tartó is, amibe befért a géppuska.Legyen, én biztos nem ültettem volna legbelülre.
Soroskènt nálunk is havi 1 eltört.Én '85-86-ban voltam Szombathelyen lövész. AMD-65 "géppisztolyom" volt.Lehet hogy azért nem preferálták hogy mindig legyen nyitva a válltámasz, mert egy törékeny szar volt. Egyszer nekem is letörött.
„Az egész nemzetet fogják szolgálni”...
A hagyományőrzés kiemelt jelentőséggel bír a Nemzeti Közszolgálati Egyetem számára, amely – többek között – a Ludovika Fesztivál keretében szervezett „száznapos ünnepségben” is megelevenedik.
Már ne haragudj de ha a géppuskás meg az SVD-s ül legkívül akkor van a legkönnyebb dolguk, hisz ha minden kötél szakad be is adhatják a fegyverüket beszállás előtt és kiszállásnál nem kell végigszenvedniük magukat az egész desszantteren keresztül, csak ki kell lépniük.
Pkm-el meg dragunoval mit csináltatok ami másfèlszer olyan hosszú?
Kettèfűrèszeltètek, aztán összehegesztettètek?
Persze ezèrt.Szenvedtek vele. De az AMD válltámaszát tényleg behajtottuk, ki és beszálláskor.
Mivel békeidőben
békeidőben
Az AMD -nek sokkal egyszerűbb és gyorsabb nyitni a váltámaszát.Bár a 63d-nek és a amd-nek máshogy nyílik a válltámasza.
play.google.com
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..