[HUN] AK-63 modernizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 322
113
Van egyáltalán értelme még pénzt kidobni ilyen modernizációkra? Szerintem inkább legyen több bren...
Egy Ak modernizációt ismerek ami tényleg jó lehet de valószínűleg túl drága lenne, pár napja linkeltem is a Kasnyikov variánsok topic-ba. De szerintem pénzkidobás lenne ilyesmivel bohóckodni.
azért is lettek a brenek mert erre már rég rájöttek hogy pénzkidobás.
 
  • Tetszik
Reactions: andris.7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Van egyáltalán értelme még pénzt kidobni ilyen modernizációkra? Szerintem inkább legyen több bren...
Egy Ak modernizációt ismerek ami tényleg jó lehet de valószínűleg túl drága lenne, pár napja linkeltem is a Kasnyikov variánsok topic-ba. De szerintem pénzkidobás lenne ilyesmivel bohóckodni.
Ez egy majdnem 10 éve felfüggesztett projekt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
@Szittya csak neked. ;)
Nagynehezen megtaláltam.
Elég jól leírja mi faszkodás ment ekörül is.
Bár itt hálistennek. :D
Így csak minimális darabszám készült.

 
  • Tetszik
Reactions: bel

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Kiknek akarják adni, a "szittyáknak"?

Most már inkább a különlegeseknél lehet még használatban. Más alakulatoknál, gondolom bemutatókon, toborzókon lehet még látni. A rendszerváltás után helyét kereső Honvédség egyik vadhajtása, kézifegyver téren. Olyan kevés lett modernizálva, hogy nem kell vele számolni, mint amivel felszerelnek komplett alegységeket. Pld. területvédelem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 322
113
@Szittya csak neked. ;)
Nagynehezen megtaláltam.
Elég jól leírja mi faszkodás ment ekörül is.
Bár itt hálistennek. :D
Így csak minimális darabszám készült.

nekem nem kell bemutatnod lőttem mind 3 verzióval. és az ára miatt az elejétől elleneztem amikor még a kezembe sem vólt a efgyver.
azértt mert az AK t az eggyik legbiztonságosabb karabélynak tartom nem jelenti azt hogy a kedvencem vagy ragaszkodnák hozzá.
alapból nem vagyok oda a karabélyért. szerintem nem sokra való fegyver...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
nekem nem kell bemutatnod lőttem mind 3 verzióval. és az ára miatt az elejétől elleneztem amikor még a kezembe sem vólt a efgyver.
azértt mert az AK t az eggyik legbiztonságosabb karabélynak tartom nem jelenti azt hogy a kedvencem vagy ragaszkodnák hozzá.
Ettől a biztonságos jelzőtől a fejem megfájdul...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
Az értelmesen kivitelehető AK modernizációnak az tette be a kaput amikor valami hülye fasz a a deszantverziót választotta alapfegyvernek a fatusás helyett...

Mi az, hogy deszantverzió ?

Az Orosz AK-74M-nél és a Szajgáknál ott csak egyetlen modell létezik, és oldalra visszahajtható a válltámasza.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
nekem nem kell bemutatnod lőttem mind 3 verzióval. és az ára miatt az elejétől elleneztem amikor még a kezembe sem vólt a efgyver.
azértt mert az AK t az eggyik legbiztonságosabb karabélynak tartom nem jelenti azt hogy a kedvencem vagy ragaszkodnák hozzá.
alapból nem vagyok oda a karabélyért. szerintem nem sokra való fegyver...
A lényeg az lett volna a cikkben, hogy kb mennyit gyártottak. :mad:
Krissstől forrást kértél.
Én meg emlékeztem valamire, vagy félórát kerestem neked. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
Behajtható válltámasz a desszant. Meg volt a fatusás.

AK-63D(eszant) (aláfordítós váltámaszos) AK-63F(atusás)

Oroszoknál kettő az egyben.

Nekem Szajga MK-102-esem van, "civil" AK-101-es, NATO lőszeres AK-74M, és oldalra visszahajtható a válltámasza, amit azért beújítok.

dhTwRw5.jpg


Zenitco modernizációvá szeretném felépíteni.

 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Oroszoknál kettő az egyben.

Nekem Szajga MK-102-esem van, "civil" AK-101-es, NATO lőszeres AK-74M, és oldalra visszahajtható a válltámasza, amit azért beújítok.

dhTwRw5.jpg


Zenitco modernizációvá szeretném felépíteni.

Ahogy minden fegyvert a kalasnyikovot is folyton fejlesztik.
Így jutottak el idáig.
Kellett hozzá majd 30 év.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Oroszoknál kettő az egyben.

Nekem Szajga MK-102-esem van, "civil" AK-101-es, NATO lőszeres AK-74M, és oldalra visszahajtható a válltámasza, amit azért beújítok.

dhTwRw5.jpg


Zenitco modernizációvá szeretném felépíteni.

A 74M lett kettő az 1-ben, az AKM-hez volt aláforítós válltámaszos is. Illetve a sima 74-es fix tusos, a behajtható (van aláfordítós és háromszög oldalró fordítható) az AKS-74
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
A 74M lett kettő az 1-ben, az AKM-hez volt aláforítós válltámaszos is. Illetve a sima 74-es fix tusos, a behajtható (van aláfordítós és háromszög oldalró fordítható) az AKS-74

De nem nagy dolog végigzongorázni a fejlődést.

AKM és AK-74-es kaliberben, meg csőtorkolati szerelvényben különböznek. Az AK-74-es és az AK-74M meg abban, hogy a válltámasz és előagy fa / üvegszálas műanyagból van. A visszahajthatóság nem akkora lépés ?

Amúgy modernizációilag van a Ratnyik és a Zenitco, nekem a Zenitco jön be jobban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
De nem nagy dolog végigzongorázni a fejlődést.

AKM és AK-74-es kaliberben, meg csőtorkolati szerelvényben különböznek. Az AK-74-es és az AK-74M meg abban, hogy a válltámasz és előagy fa / üvegszálas műanyagból van. A visszahajthatóság nem akkora lépés ?

Amúgy modernizációilag van a Ratnyik és a Zenitco, nekem a Zenitco jön be jobban.
Annyira nem nagy lépéps mivel addig is megvolt csak praktikusabban lett megoldva. Az aláhajtós megoldás viszont nagyon rossz mivel egy elég nagy rugós mechanika van a tokon belül és megnehezíti, hogy bármilyen más válltámaszt feltegyél.

Van még 60 féle cég ami AK-t modernizál oroszokon belül a világpiacon meg még több.
A zenitco-s cuccok elég combosak súlyra van ismerősöm aki a céges puskájára vett belőre dolgokat. De valóban a leghasználhatóbbak, ha egy régi AK-t akarsz értelmesen upgradelni.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
Annyira nem nagy lépéps mivel addig is megvolt csak praktikusabban lett megoldva. Az aláhajtós megoldás viszont nagyon rossz mivel egy elég nagy rugós mechanika van a tokon belül és megnehezíti, hogy bármilyen más válltámaszt feltegyél.

Van még 60 féle cég ami AK-t modernizál oroszokon belül a világpiacon meg még több.
A zenitco-s cuccok elég combosak súlyra van ismerősöm aki a céges puskájára vett belőre dolgokat. De valóban a leghasználhatóbbak, ha egy régi AK-t akarsz értelmesen upgradelni.

Itt az alapoknál romlottak el a dolgok, mindenhol a Varsói Szerződésben AKM-ek voltak, nekünk meg az AMD-65-ös, és csak a 80-as években lett rendszeresítve az AK-63-as, pedig mint a neve mutatja, előbb is lehetett volna.

Mire jók ezek a hülye elnevezések a fegyverek / fegyverrendszereknél, miért nem M4-es az M4-es, miért kell össze-vissza M27 / M38 / MR 223 / 556 / L109 vagy a Kalasnyikovot eredeti Orosz helyett AK-55 / 63 / AMD / PA Md. 1986 nevekkel illetni ?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Itt az alapoknál romlottak el a dolgok, mindenhol a Varsói Szerződésben AKM-ek voltak, nekünk meg az AMD-65-ös, és csak a 80-as években lett rendszeresítve az AK-63-as, pedig mint a neve mutatja, előbb is lehetett volna.

Mire jók ezek a hülye elnevezések a fegyverek / fegyverrendszereknél, miért nem M4-es az M4-es, miért kell össze-vissza M27 / M38 / MR 223 / 556 / L109 vagy a Kalasnyikovot eredeti Orosz helyett AK-55 / 63 / AMD / PA Md. 1986 nevekkel illetni ?
Az AKM és az AK-47 közti különbség a mart tok helyetti sajtolt tok meg a kompenzátor. Az AMD konkrétan egy AKM átalakítva (sajtolt tokos nem mart)
A csehszlovákoknál meg Vz.58 volt ami szintén nem stimmel. Románoknál a pöcsmarkolatos AK megint más.

Amúgy meg a kézifegyver nincs ingyen. Ennyi az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG