• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 710
80 071
113
ghostrider

Nem homokzsák hanem az álcaháló készlet tokja benne az álcahálókkal és alakmásítóval.

Szerintem azért van fordítva mert akkor ragasztották fel amikor hátrafelé nézett a torony aki ragasztott pedig nem figyelte csak azt,hogy a jármű eleje felé legyen az ék csúcsa.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 710
80 071
113
Ott van a legjobb helyen.A küzdőtérben a deszant is alig fér el így oda nem rakhatod viszont a gépágyút megvezető keret alatt senkit nem zavar.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 315
68 518
113
232-esen jó irányba néz a hadijel?

Ez az elterelés.:) Mikor meglátja az ellenség nem tudja majd eldönteni hogy előre vagy hátra felé tart a jármű.:)
Ahogy nézem ezt a szép képet meg a szír-donyecki videókat nagyon jó célpontok ott egy kupacon. Ha ennyit ér az amerikai kiképzés...:D Már csak egy 152mm-es gránát vagy egy Grad sorozat kéne.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Amikor majd menekülést színlelnek mint eleink, az ellen majd jól megkeveredik. Hátrafelé nyilazás és ellencsapás...

;)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Kicsit meglepve vettem észre, hogy hiába Btr-80 a topiknév, az gyakorlatilag nem erről a típusról szól, pedig lenne miről beszélgetni. Ma került a birtokomba ez, meg is osztanám veletek téma-indítónak.
2008-6-38.jpg

2008-6-39.jpg

2008-6-40.jpg

2008-6-41.jpg

2008-6-42.jpg

2008-6-43.jpg


Először is, van valaki, aki a folytatást betudná illeszteni? Másodszor, van valakinek infója az itt említett új típusváltozatokról? Jöhetne írás, személyes vélemény, kép, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A mentő változat borzalom.
Miért? Gondolom hiába a megnövelt "deszanttér", még így is elég szűk, de azon túl? A többiről van valami infód? Amikről a cikk ír, azokat mind felújították/átalakították? Radikálisabb módosítások közül csak a mentő változatot látom, pl aknavető-platform szerintem biztosan nincs. Szerintem.
Úgy látom a 44. oldal lemaradt:
2008-6-44.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 536
113
Reméltem, hogy a HTKA fórumozók közül nem voltam egyedül a ma reggeli látvánnyal:
Szokásos szerdai budapesti ügyintézésre igyekeztem az M3-as autópályán.
A hatvani Mol kútnál pihent egy kisebb katonai konvoj: Uralok, MAN-ok, no meg két BTR!
Ők hamarabb indultak tovább, mint én, így a Gödöllő előtti emelkedőn értem őket utol.
Most szűkebb a tér az építési munkálatok miatt az úton, így gyönyörűen érzékelhető volt a két BTR 2,9 méter szélessége.
Meghökkentő látvány volt, hogy az egyiknek a harmadik; "C" tengelyen a bal oldalon nem volt kerék!
A jármű másik oldalát nem láttam, így nem tudom, hogy ott ki volt e mind a négy kereke:)
Az ominózus futómű lógott a levegőben és - amennyire a forgalom és építési zajból kivehető volt - "csörömpölve" forgott a kerékagy.
Vélelmezem, hogy a nagy szögben "tört" kardáncsuklók zenéltették a hajtásláncot.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Meghökkentő látvány volt, hogy az egyiknek a harmadik; "C" tengelyen a bal oldalon nem volt kerék!
A jármű másik oldalát nem láttam, így nem tudom, hogy ott ki volt e mind a négy kereke:)
Az ominózus futómű lógott a levegőben és - amennyire a forgalom és építési zajból kivehető volt - "csörömpölve" forgott a kerékagy.
Vélelmezem, hogy a nagy szögben "tört" kardáncsuklók zenéltették a hajtásláncot.

Na igen, ebből a szempontból lehet jobb egy gumikerekes, mint egy lánctalpas APC/IFV. Mert, ha elveszti egy kerekét, mondjuk RPG, vagy akna miatt, még utána simán eldöcög. De ha egy lánctalpasról kapja le az egyik lánctalpat, akkor annak annyi. Gyakorlatilag mozgásképtelen lesz.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 774
28 763
113
Reméltem, hogy a HTKA fórumozók közül nem voltam egyedül a ma reggeli látvánnyal:
Szokásos szerdai budapesti ügyintézésre igyekeztem az M3-as autópályán.
A hatvani Mol kútnál pihent egy kisebb katonai konvoj: Uralok, MAN-ok, no meg két BTR!
Ők hamarabb indultak tovább, mint én, így a Gödöllő előtti emelkedőn értem őket utol.
Most szűkebb a tér az építési munkálatok miatt az úton, így gyönyörűen érzékelhető volt a két BTR 2,9 méter szélessége.
Meghökkentő látvány volt, hogy az egyiknek a harmadik; "C" tengelyen a bal oldalon nem volt kerék!
A jármű másik oldalát nem láttam, így nem tudom, hogy ott ki volt e mind a négy kereke:)
Az ominózus futómű lógott a levegőben és - amennyire a forgalom és építési zajból kivehető volt - "csörömpölve" forgott a kerékagy.
Vélelmezem, hogy a nagy szögben "tört" kardáncsuklók zenéltették a hajtásláncot.

Felfedezted a Honvédség legújabb szupertitkos Nemzeti Kerékcsere Képességét?
 

cnrhs3

Member
2013. március 16.
459
3
18
Dudi!
A hetvenes évek közepén már javítottam passzív "éjjellátókat". A kalocsai HK ezrednél. Igaz csak a MOM által gyártott 13,5 PSZH torony gpu-hoz tartozót. Nyolcszáz méterig pontos volt!
Nem véletlen, hogy a mai napig sem forgalmazható (tiltott) a 8X30-as MOM által gyártott passzív infra távcső.
Ha valaki kétli az állításom: a katonakönyvemben a beosztásom:
Lőelemképző műszerész és lokátor technikus.

Akagi
A BTR 80-ba a korszerűsítés során a Currus egy a PSZH éjszakai távcsövéhez nagyon hasonlót épített be. Ez a technológia bizony feltámadt hamvaiból. "KM1M kettős működésű irűnyzó távcsó beépítése"
currus.hu/hadiipari-fejlesztes.html
"KM1M kettős működésű irűnyzó távcsó beépítése"
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
243
759
93
Üdv.Az én ismereteim szerint , a BTR–80/A 30mm es gépályúja nem tesz lehetővé pontos tűzelést,oldal irányban . Mivel nem stabil a járművel együtt.
Előre rövid sorozat ok,de oldalra felejtős a pontos tűzvezetés.