[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 955
13 855
113
Nem én továbbra se látom a 60 éves és eleve fos motort berhelni.

Én meg elnézést kérek, hogy "nem reszelem itt(is) tovább a pukit", hogy erősítsem közben azt a várható tényt, hogy tíz(+) milliárd € elköltése után annak kell a legnagyobb örömünknek lenni, hogy várhatóan 10milliárd HUF töredékét sem tudjuk a nyomorult BTR-ekre költeni!



Ezennel egyetértek Veled! Mindenben igazad van!


További jókat:
  1. mentem a megmaradt legszinvonalasabb HTKA-alfórumba, ;)
  2. ...és a felszabadult időmben arra gyúrok "atomilag", hogy --minimum politikailag-- nekifutásból tudjak alárúgni azoknak, akik miatt ide jutottunk! "Cső... + :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 712
127 830
113
Én meg elnézést kérek, hogy "nem reszelem itt(is) tovább a pukit", hogy erősítsem közben azt a tényt, hogy tíz(+) milliárd € elköltése után annak kell a legnagyobb örömünknek lenni, hogy 10milliárd HUF töredékét sem tudjuk a nyomurult BTR-ekre költeni!

Mindenben igazad van! További jókat:
  1. mentem a megmaradt legszinvonalasabb HTKA-alfórumba, ;)
  2. ...és a felszabadult időmben arra gyúrok "atomilag", hogy --minimum politikailag-- nekifutásból tudjak alárúgni azoknak, akik miatt ide jutottunk! "Cső... + :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
Puszi a hasdadra.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 962
58 654
113
Acél-kerámia kompozit hazai gyártásban fele (se) olyan nehéz

A kerámia kompozitok heroin árban vannak.
Ha nem baj, közzé teszem amit neked írtam nem rég:
Amit én javasolnék, és csak páncélzati oldalról:
1. Belső aramid repeszfogó bélés.
2. CFPR padló erősítés belülről.
3. Kb. 10 mm-s 500+HB-s acél lemez alulról az első és a második tengely alá, távtartó kerettel.
4. Víznél kisebb fajsúlyú "úszó" blokkok az oldalsó felső ívekre. Ezekre több anyag is alkalmas, fém és kerámia habok. Nem tudom mihez fértek hozzá.
5. Új halonnal oltós tűzoltó rendszer.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 432
11 434
113
Én egészen addig szimpatizáltam a BTR-el amíg közel nem kerültem hozzá. Egy muzeális retek. Szégyen hogy az maradt meg a szovjet technikából ami kb a legjobban elcseszett konstrukció.
Gratulalok most sikerult tobb szaz btr-80ast vegig serteni.Most mindegyiket simogathatjak es vigasztalhatjak a katonak hogy nem retkek, hogy be induljanak.. :( o_O
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
678
2 962
93
"Én tapasztaltam azt, hogy gépen kellett volna elhagyni a laktanyát, de gyalog mentünk, mert nem indultak"

Ezt egy motorcsere megoldaná. Ha a Gidrán motor+váltót bele lehetne tenni az egyszerűsítené a logisztikát.
Nem tudom hogy belefér -e. A jármű tömege hasonló.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 716
11 180
113
Én egészen addig szimpatizáltam a BTR-el amíg közel nem kerültem hozzá. Egy muzeális retek. Szégyen hogy az maradt meg a szovjet technikából ami kb a legjobban elcseszett konstrukció.
En ugy 6-8 eve mondogatom, hogy fel kellene az osszeset gyujtani. Egy gurulo koporso, miota 25-30 mm lett a standard gepagyu szinte mindenen.
Ha jo allapotban lennenek, akkor esetleg a teruletiseknek le lehetett volna passzolni. Minden masra teljesen alkalmatlan.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 142
6 749
113
En ugy 6-8 eve mondogatom, hogy fel kellene az osszeset gyujtani. Egy gurulo koporso, miota 25-30 mm lett a standard gepagyu szinte mindenen.
Ha jo allapotban lennenek, akkor esetleg a teruletiseknek le lehetett volna passzolni. Minden masra teljesen alkalmatlan.
Pontos helyzetértékelés. De olyan helyzetbe vezették a honvédséget, hogy a semmi és a sz*r közül lehet választani.
Kb 3-4 szék közül sikerült a földre ülnünk.