[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
649edd8b70b91306262941.jpg
649edd90589a1713953075.jpg
649edd8f73241877665379.jpg
Itt miért a 7,62x39es van a kezükben?? Kik ezek amúgy??
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Felderítők.
Mivel az 5.56-os lőszerből hadikészlet raktárfeltöltés van éppen ezért a nem létfontossàgú kiképzési rendezvényekre ( nem nagy nemzetközi gyakorlat, nem creval) előkerült az a pár száz 7.62×39-es bren.
Nem tudtam hogy ezt a kalibert is rendszerbe vettük!! Köszi az infót!
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Raerhet, mert en par ev alatt sikeresen elfelejtettem... nalunk is szemelyre szolo volt mindig is, bar nekem 2x is cserelve lett (az elso mert kikepzos fatusas AK volt, aztan az elso AMMSz vmiert fura hangot adott, igy hamar kaptam masikat.)
DS 4495, AMD 65, ami a nevemen volt 1983-85 között.....
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Tegnap már feldobtam a kérdést, de nem érkezett rá válasz.

Az új 8 fős rajban lesz dmr katona bren 2 br-el? Vagy szakasz szinten, esetleg továbbra is csak század szinten az szvd-t váltva?

Ha nem is lehet benfenteseknek megválaszolni, mert "titkos", ki-hogy csinálná?

Én szerintem hasznos lehet raj szinten is a kiemelt, távoli célok pontos leküzdése, ráadásul rengeteg lőszert is lehet vele spórolni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and cirqle

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Az új 8 fős rajban lesz dmr katona bren 2 br-el?
Én szerintem hasznos lehet raj szinten is a kiemelt, távoli célok pontos leküzdése, ráadásul rengeteg lőszert is lehet vele spórolni.
Szia,

Szamomra egyertelmu, hogy raj vagy felraj (tuzcsoport) szinten kell DMR. Az viszont mar logisztikai kerdes, hogy egy normal loveszrajnak mennyire bonyolitjuk el a loszerellatasat. Vagyis en ezt osszekotnem azzal a kerdessel, hogy geppuska lesz-e a rajokban. Ha igen, akkor 7.62-es DMR nem plusz logisztikai problema.

Ellenben egyetlen 7.62-es fegyverkent nem raknek DMR-t a rajba, akkor inkabb legyen minden szakasznak egy olyan raja, ahol koncentraljak a 7.62-es loszereket hasznalo fegyvereket ("cserebe" felrajonkent legyen tavcso vagy nagyito a fegyveren).

ui. ha nem lett volna egyertelmu, az en szememben tovabbra is az 5.56-os fegyver max. golyoszoro, nem geppuska.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
bren cz BR amennyire a sima bren optika nélkül nem nyerte el a tetszésemet... a BR (bár nem lőttem vele) elég jól megfogott. meglepően kicsi egyébként. egy esetleges kaliberváltás esetén a BR-t simán eltudnám képzelni karabély helyett. lehet hogy nagyot mondok és felesleges mert csökkenti a rohamerőt de bizonyos csapatoknál simán eltudnák kézelni 2 db ot rajonként. mondjuk hogy a gázdugatyú vezető ennyire nyitott elsőnek zavaró volt de müködési elvből ha jól meg van tervezve nem okozhat problémát külső koszolódás.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek and bel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
A sín rövidsége és a tárkioldó rossz helye kijött itthon is.
Amúgy a tárkioldót egy csap kiütésével el lehet távolítani és meg is oldódott a probléma.*

*Itt természetesen a tok bal oldalán a sátorvas tövében lévő "bal kezes" tárkilodóról beszélek én is és az emberke is a videóban.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and bel

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Zseniális ez a hadiiparfejlesztés. Horror pénzekért építúnk gyárakat, ahonnan rajtunk kívül nem vásárol senki és nem is fog. Talán lehetett volna belőle valami, ha öntöttük volna a fegyvert Ukrajnába, mert a hadiipar elkötelezett háborúpártisággal üzlet csak. De Orbánék kivégezték a saját programjukat.

Nem lesz semmilyen magyar hadiipar. Elhagyott, pusztuló gyárak lesznek, meg továbbra is roncs Honvédség. Mert elpazarolták a pénzt.