1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Dassault Falcon 7X

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Terminator által indítva @ 2018. október 14..

1. borisz

borisz Well-Known Member

Az jó vagy rossz?

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Vasárnap délután meg visszarepült Budapestre.

Hogy ennek mi értelme volt ünnepnap és hétvégén... valaki nem szeret kocsival hazamenni Kecskemétre? :D

Egyébként most épp minden gép (2 A319 és 2 Falcon) Ferihegyen van, ha minden igaz.

borisz likes this.
  3. exi

exi Active Member

A két falcon ma Tel-Avivban.

tindalos, therob, svajcibeka and 4 others like this.
  4. megazez

megazez Well-Known Member

Miért van letakarva a HUAF meg a felségjelzés? Vagy még mindig nincs saját lajstromban?

5. arcas

arcas Well-Known Member

Ezek szerint még mindig nincs teljesen átpapirozva,..de fontos lehetett oda repülni, egyszerre...bizom benne sokáig lesznek ott, mert akkor már végre történik valami a beigért képességekkel kapcsolatban.

6. Terminator

Kapnak vegre vedelmi rendszert?
    Az A319esek meg még mindig enelkul viszik a valtast mindenhova?

7. arcas

arcas Well-Known Member

Kb. itt kezdődik minden, ez lenne a minimum:

Terminator likes this.
  8. Terminator

Remelem nem csak azert mentek, mert a politukusokat kellett Jeruzsalembe vinni es olyan sokan voltak a kiserettel egyutt hogy nem fertek el egy Falconban. (Az egyetlen repulokepes A319esssel pedig a Vezer megy Brusszelbe.)

9. Gyurma

Gyurma Active Member

Szijjártóékat vitte ki.

10. migfun

migfun Well-Known Member

Akkor most az MH összes épkézláb gépe a kormányt szállítja a szélrózsa minden irányába? Még szerencse, hogy épp nincs katonai szállítási feladat, bérelhetnénk megint valami vasat :cool:

sequadon and borisz like this.
  11. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Szerintem meg a Magyar Honvédség is egy állami szerv, a kormány irányítása alatt. Ezért nem értem, hogy miért rugóznak még mindig egyesek ezen. Ha dedikált kormánygépet vettek volna akkor azért menne a sivalkodás. (Az már tényleg pazarlás lenne szerintem is.)
    Még szerencse, hogy minden egyéb károgás és ellenszél ellenére elérhetőek az állami kapacitások, és nem menetrend szerinti járatokon kell utaztatni a kormányfőt, minisztereket és nemzetbiztonságilag védendő személyeket :cool:

fulcrum11 likes this.
  12. Terminator

A HA-LKX mar ujra Ferihegyen van. A 606os meg repult tovabb mashova.

13. migfun

migfun Well-Known Member

Igazad van, fontos, hogy tudjuk őket szállítani. Nem is tudom, hogy bírták évekig a kereskedelmi járatok első osztályán a szenvedést. (csendesen megjegyzem, Schuster úr szlovák államfőként önszántából vonattal is utazott, ha éppen elegendőnek gondolta)
    Azért "rugózok" rajta, mert a beszerzésnél minden lehetséges fórumon tagadták, hogy kormánygépe(ke)t vettünk. Ha 3/3 arányban egy időben a rendelkezésre álló gépeket erre használják, akkor kilóg a lóláb, vagy legalább is úgy érzem, hülyének néztek. Egyszerű könyvelési trükknek láttatja a beszerzés honvédségi jellegét a GDP-arányos katonai ráfordítások százalékos emeléséhez.
    Tudom, nem teljesen így van, de túl sokszor van ilyen érzetem a kihasználtság felől.

fishbed, sequadon and Celebra like this.
  14. rudi

rudi Well-Known Member

Kár...én már kibékülnék egy ilyen kis ELBIT féle egyszerű kialakítású Special Mission géppel..

arcas likes this.
  15. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Azért tagadták, mert nem kormánygépek :D Legfeljebb kettős felhasználású gépeknek lehetne őket nevezni. Az esetek 80-90-ki tudja hány %-ában katonákat szállítanak, csak ugye azok az esetek nem kerülnek be a hírekbe. Kivéve ha egy félbolond LMP-s tyúk meglátja az Orbán nevet az utaslistán :D Még akkor is sikított amikor a MH fegyverzeti igazgatója utazott az Airbuson. Szerinte ugyanis neki se szabadna...

arcas and tindalos like this.
  16. Terminator

Már újra itthon van mindkét Falcon.

17. Terminator

Weasel007: rajzolj már nekünk egy magyar felségjeles ELINT Falcon-t pl. a lenti képekből, mert úgy tűnik hogy sosem lesz ilyen, csak álmodozunk róla.
    (Sosem lesz ilyen, mert csak "légi harcálláspont" lesz.)

18. arcas

arcas Well-Known Member

Szomorúan olvasom :confused::oops:

19. Terminator

20. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása