1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Dassault Falcon 7X

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Terminator által indítva @ 2018. október 14..

1. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Most indul valahova......

2. formosa1

formosa1 Active Member

Ha szereted a repülést, tájékozódj a Falcon bizjetről. Vagy szajkózd a politikusok hülyeségét, de az nem a repülés szeretetéről szól...

3. arcas

arcas Well-Known Member

Aki itt valamit is szajkóz, az Te vagy, kedves Panoz. Akarod, hogy a topik össz-vissz másfél oldaláról idézgesselek?...Nekem tetszik ez a "bizjet",ha már itt van, akárki is repülget vele...Szevasz

4. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Mivel a Gripen lízingelt cucc, így telefon Svédországba, és kerék indul iziben, de nem a "futár" gép segítségével......

eevil likes this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

Lehet a kerék nem a legjobb példa, de azokat a dolgokat, alkatrészeket, ellenőrző-berendezések, fegyverek alkatrészeit, inditóit, részegységeit, szerszámokat, bármit egészen a kenőanyagokig, melyeket a magyar műszakiak használnak, azt nem a svédek cincálják a griffek után... Egyébként meg a NATO központok felé sem hiszem, hogy a kismillió papirmunkát, dokumentumokat csak simán mailen küldik, nem is kocsival viszik fel,...hanem kézből kézbe adják a megfelelő tisztek, szóval a futárgép az még ma is futárgép.

6. blogen

blogen Well-Known Member

Mindenes könnyű teherszállító és futárgépnek ez az ideális: L410NG
    A Falcon egy VIP gép, max diplomáciai futárnak fogják használni.

7. arcas

arcas Well-Known Member

Attól függ mekkora távolságokban gondolkodol...és a Falcon sokkal szebb mint az L410 :)

8. emel

emel Well-Known Member

Ne viccelj már, csak nem képzeled hogy egy vadászgépnél olyan fogyóanyagot mint egy kerék, azt Svédországból kell külön megrendelni és nincs tartalékban az üzemeltető alakulatnál néhány darab?!!

ms07, fip7, eevil and 1 other person like this.
  9. emel

emel Well-Known Member

Lehet hogy ez az "ideális", de csak ott ahol van ilyen. Nekünk nincs, Falcon viszont van. VIP-gép akkor ha VIP utazik rajta, ha futár-anyagot, gép-alkatrészt vagy sérült/beteg katonát, állampolgárt szállítanak vele akkor meg szállítógép.

fip7 and arcas like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. arcas

arcas Well-Known Member

Pillanatkép a mozgalmas légtérről - Falcon és Airbus:

Terminator likes this.
  12. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

A Debreceni reptéren vendégeskedik a Falcon, egy Bombardier Global 6000 társaságában. Vajon csak véletlen egybeesés, vagy ez lesz a 2. kisgép?

13. megazez

megazez Well-Known Member

lehet véletlen, miért nem vesznek még 1 falcont?

14. ms07

ms07 Well-Known Member

Amikor augusztusban megjött a Falcon, akkor azt pletykálták, hogy a 2. Falcon is már az országban van, de azóta nagy a csend

Terminator likes this.
  15. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

Mondjuk szerintem is hülyeség lenne 2 különböző típust üzemben tartani, ugyanabból a kategóriából!

16. arcas

arcas Well-Known Member

Csak remélni tudom, hogy a másik Falcon (mi más lenne) valami specializált/átépített lesz...ezért ez a csúszás.

17. Celebra

Celebra Well-Known Member

Álom,álom,édes álom....Mint a tartalék alkatrészt szállitó VIP gép.....

18. arcas

arcas Well-Known Member

Ne kezd már megint...,tudom mit ír erről az index meg tsai...

19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Én nem.Nem olvastam,csak tisztában vagyok a Nagy Magyar Valósággal.Ha vesznek mégegy Falcont,akkor 3helyett 4kormánygép lesz.Csak szürkérefestve,hogy katonai szállitóként lehessen rá hivatkozni.Parasztvakitás.

20. ms07

ms07 Well-Known Member

A 7X-ből nem igazán van átépített sehol, jó lenne, ha nem mi kezdenénk el egy szem géppel, mert abból csak szopás üzemeltetés lesz. Épp elég a H145, ami majdnem proto, és a tippelt Kc390, török magyar szf vas... A Z2026 végére tiszta tesztközpont lesz a MH, minden kisdarabos technika megtalálható lesz nâlunk :D

fip7, vilmoci and anonim999 like this.

Ezen oldal megosztása