[HUN] Dassault Falcon 7X

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 032
113
Csak hogy hogy is néz ki SIGINT gép (kívül, belül) és milyen szenzorok vannak rajta...
(mint tudjuk a a MASZOP os képviselő ezek helyére Photoshoppolt bőrfoteleket...:))
Ne legyél már direkt ilyen hülye!
Amelyiken Harangozó Teri unokája fotózott az semmiképpen sem az a gép volt.
Amin van vmiféle átalakítás folyamatban az a hangárban állt. Linkeltem is a progipontot. F7X felderítő képesség bemutatása, Nato hangár.

Egyébként mit tesznek az ellenzéki képviselő hölgyek es urak a magyar honvédség fejlesztésért és sikerért?
Mesterházyn kívül (ő legalább a NATO közgyűlési poziját nem lejáratókampányra használja) én úgy látom semmit, csak fúrják és lejáratni akarják a programot.
De van köztük olyan is, aki költségvetési módosítón keresztül pénzt akart elvonni a honvédségtől. Ezt legalább ne olyan nyújtsa be, aki honvédelmi bizottsági tag és aki erre a kecskeméti kisállatsimogatóra se tolta le a valagát.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Már nem emlékszek mikor nyilatkozta, de itt valóban csúsztatott, illetve nem bontotta ki az igazság minden részletét, Gyurcsány után szabadon. :)
Azaz amikor mondta, akkor a táblázat alapján még igaz is lehetett, hisz a kormány célú felhasználás tavaly 11% volt Attól nincs messze a 8%.
Viszont ha jól értelmezem a táblázatot, ebből a miniszterelnök utazásai hiányoznak. Az ő utazásai a kiemelt közjogi méltóságok közt szerepel, ami szintén 10%.Viszont ide beletartoznak nem kormánytagok is, tehát automatikusan nem adhatod hozzá a kormányhoz.
De ez innentől nekem már nagyon szőrszálhasogatás.


Ez a 70-30 elmondid hogy jött ki?
A táblázatban ez egyértelműen szerepel. Honvédségi, katonai igenybevétel 79% 2019ben, 83% 2020-ban.

Vedd észre a táblázatban hogy a felszállások számával számoltak, nem a repült időkkel...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Oké. :)
Bár ha engem megkérdeznek hányszor repültem ide vagy ida, nem a repülési idővel, hanem a felszállások számával számolok, de így értem a 70%-ot.

Statisztika szépségei...

Pl.
Havi 1 külügyes út New York/Washington oda-vissza: 1 x 2 x 10 óra repülés. = 20 óra
Havi 4 katonai út Pristina (heti egy) oda-vissza: 4 x 2 x 1,5 óra repülés = 12 óra

Mi az arány ha az utak számát számolod és mi ha a repült órákat? Ki használja többet a gépet?
És akkor megint el lehet kezdeni nyelvészkedni... de nem érdemes. Inkább találjuk ki, hogy mi lehet a felderítő eszköz.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 1586

Guest
Ne legyél már direkt ilyen hülye!
Amelyiken Harangozó Teri unokája fotózott az semmiképpen sem az a gép volt.
Amin van vmiféle átalakítás folyamatban az a hangárban állt. Linkeltem is a progipontot. F7X felderítő képesség bemutatása, Nato hangár.
- Nyugi, mások hülyítésében téged felülmúlni tökèletesen lehetetlen...
- Nem is tudtam hogy Harangozó Terinek van unokája? Ez volt azt hiszem a lényegi rész a hozzászólásodban...:)
- hangàrban átalakítás alatt álló gép: mostmár tényleg döntsétek már el hogy mi van, mert pl. a @Terminator azt írta hogy a gép másnap már el is repült?
Amúgy, borzasztó egyszerű lesz eldönteni hogy történt e valami átalakítàs....legjözelebb ha felbukkan a gép bàrhol a világban rá kell nézni és minden kiderül...
A kívülről nem látható felderítő berendezés egy ordas nagy marhaság. Kérlek ezzel ne fárassz...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 377
113
Statisztika szépségei...

Pl.
Havi 1 külügyes út New York/Washington oda-vissza: 1 x 2 x 10 óra repülés. = 20 óra
Havi 4 katonai út Pristina (heti egy) oda-vissza: 4 x 2 x 1,5 óra repülés = 12 óra

Mi az arány ha az utak számát számolod és mi ha a repült órákat? Ki használja többet a gépet?
És akkor megint el lehet kezdeni nyelvészkedni... de nem érdemes. Inkább találjuk ki, hogy mi lehet a felderítő eszköz.
Epp ez az hogy egy katonai celu repules szamithat egy utnak./ahol felszalt oda szall le./ egy kuldottsegi repules legyen az barmi 2 ut /oda es vissza./ tehatkapasbol dupla utkent szerepel /ugye nem ugrik ki ejtoernyovel a celpont felett a politikus./
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Epp ez az hogy egy katonai celu repules szamithat egy utnak./ahol felszalt oda szall le./ egy kuldottsegi repules legyen az barmi 2 ut /oda es vissza./ tehatkapasbol dupla utkent szerepel /ugye nem ugrik ki ejtoernyovel a celpont felett a politikus./

A katonák sem ugranak ki a Falconból és az A319-ből sehol :)
De értem mire gondolsz, pl a gyakorló repülésekre, amikor körberepülik fél Európát de nem szállnak le sehol.
Pl. Brüsszelbe meg sokszor mennek úgy, hogy egyik nap kiviszik az utasokat másnap-harmadnap meg értük mennek, így az meg két útnak számít. Jó észrevétel.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya
T

Törölt tag 467

Guest
Nahh, Uraim.

Kormánygép hívőknek:
Kormánygép! Bőrfotelek, beépített tv, kutyafasza, vak is látja. Az Airbus is elöl business class-os foteles, ne kábítsuk itt a népet.

Nem kormánygép hívőknek:
Nem kormánygép! Ha az lenne, csak politikusokat vinne, ami tényszerűen nem igaz. Az volna csak idióta pazarlás, ha csak arra használnák, így legalább visz katonai delegációkat rendszeresen. Meg persze politikusokat is, hiszen az konkrét feladatuk egyébként.

Lássuk be, mindkettőben van igazság. Már úgy értem, aki tényleg hívő természetesen az egyiket nem látja be. De a többiek továbbléphetnének, hm?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Kell nekunk annal tobb e teren mint amit a gripen tud? Vagy eleg az azok tehermetesitesere a tobblet miatt a nagyobb jarorozesi ido miatt.
Ertettem :)
A lenyeg ha elakarnak dugni valamit egy falconon megoldjak. Ahogy rengeteg masik Nagy nemzet is megoldja a hasonlokat ha mas nem a titkosszolgalataival... Nekunk lehet nem jo hogy tudjak hogy a gep at van alakitva hisz kitudja lehet egyszerketszer gyorsan lefestik iththon ha helyzet van. :)
Anyagilag se egy hatalmas osszeg 2 radar 2 zavarokontener 2 elektronikai felderito kontener. Vagy 2 db zavaro es felderito kontener. 2 gepre... Teljesen megfelel ami a gripenhez rendszeresitve van egyebkent.meg csak remdszeresiteni sem kell./egy resze tartalekbol is megoldhato/

Nincs még a Gripenekhez Reccelite felderítő konténer, mert még mindig nem vettek.

Akkor te valami ilyesmire gondolsz?

photo_9999_4721.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 377
113
Nem egesszen ha van sar kepes radar az orban folosleges az optika. A radar elorre es bizonyos szogbe kepes zavarasra es infok gyujtesere. A csomagterbe a kontenert csak azert irtam mert ugy egy modern kontenerrel az adatgyujtes es zavaras esetleges ha!is cel letrehozasa hatulso iranyba es es bizonyos szogekbe is biztositott lenne.
Optikai kep ha annyira sziukseges oldalablakokon keresztul is begyujtheto./es akkor a kameraknak nem kell szelsoseges viszonyokat kiallnia./tehat olcsobb./
Kulso fuggesztest egy esetleges celmegjelolo szerep eseteben latnak ertelmesnek de az meg eleg rizikos es ertelmetlen lenne ha fegyvert a gep maga nem hordoz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Nem egesszen ha van sar kepes radar az orban folosleges az optika. A radar elorre es bizonyos szogbe kepes zavarasra es infok gyujtesere. A csomagterbe a kontenert csak azert irtam mert ugy egy modern kontenerrel az adatgyujtes es zavaras esetleges ha!is cel letrehozasa hatulso iranyba es es bizonyos szogekbe is biztositott lenne.
Optikai kep ha annyira sziukseges oldalablakokon keresztul is begyujtheto./es akkor a kameraknak nem kell szelsoseges viszonyokat kiallnia./tehat olcsobb./
Kulso fuggesztest egy esetleges celmegjelolo szerep eseteben latnak ertelmesnek de az meg eleg rizikos es ertelmetlen lenne ha fegyvert a gep maga nem hordoz.
Elektronikus felderitő/zavaró gépbe nem igazán kell SAR radar.És radarral elektronikus jelet nemnagyon gyűjtesz és zavarsz.Szárny,esetleg törzs alatti felfüggesztők kialakitása elektronikus zavaró/felderitő konténerek hordozására viszont logikus.Szintén logikus,hogy ezek a konténerek kompatibilisek legyenek az alap vadászgéppel.De ez messze nem éri el egy spéci SIGINT gép szintjét.EA-6 szintjét talán,alulrol.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 032
113
- Nyugi, mások hülyítésében téged felülmúlni tökèletesen lehetetlen...
Ezt te mondod aki azt kutatja, mikor ugritt ki OV Svájcba a titkos bankszámlájáért, hogy utána Vegasba elkaszinózza?

-l
- Nem is tudtam hogy Harangozó Terinek van unokája? Ez volt azt hiszem a lényegi rész a hozzászólásodban...:)
Ezt a "tényállítást", azért ne raktározd el a tartós memóriádba. :)

- hangàrban átalakítás alatt álló gép: mostmár tényleg döntsétek már el hogy mi van, mert pl. a @Terminator azt írta hogy a gép másnap már el is repült?
Amúgy, borzasztó egyszerű lesz eldönteni hogy történt e valami átalakítàs....legjözelebb ha felbukkan a gép bàrhol a világban rá kell nézni és minden kiderül...
A kívülről nem látható felderítő berendezés egy ordas nagy marhaság. Kérlek ezzel ne fárassz...
Ki a fasz fáraszt ilyennel? Magadnak beképzeled, aztán megcáfolod.
A tököm tudja mi van a géppel.
Annyit állítottam, volt egy ilyen pontja az bizottsági ülésnek, ahol a hangárban álló Falcon felderítő képességeit mutatták be.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 032
113
Nahh, Uraim.

Kormánygép hívőknek:
Kormánygép! Bőrfotelek, beépített tv, kutyafasza, vak is látja. Az Airbus is elöl business class-os foteles, ne kábítsuk itt a népet.

Nem kormánygép hívőknek:
Nem kormánygép! Ha az lenne, csak politikusokat vinne, ami tényszerűen nem igaz. Az volna csak idióta pazarlás, ha csak arra használnák, így legalább visz katonai delegációkat rendszeresen. Meg persze politikusokat is, hiszen az konkrét feladatuk egyébként.

Lássuk be, mindkettőben van igazság. Már úgy értem, aki tényleg hívő természetesen az egyiket nem látja be. De a többiek továbbléphetnének, hm?
Sztem ez a kormánygép propaganda az ellenzék, főleg a sajtó mantrája, ami ide mindig begyűrűzik. Jó indok a plebs bosszantására.

Egyébként, ha az adatokat gépekre lebontva megnéznénk, akkor lehet hogy ez a mostani 80-20, 70-30 arány, (ízlés szerint:)) minimum az egyik F7X-nél forditott lenne a katonai arány hátrányára. De ez sztem normális.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt te mondod aki azt kutatja, mikor ugritt ki OV Svájcba a titkos bankszámlájáért, hogy utána Vegasba elkaszinózza?


Ezt a "tényállítást", azért ne raktározd el a tartós memóriádba. :)


Ki a fasz fáraszt ilyennel? Magadnak beképzeled, aztán megcáfolod.
A tököm tudja mi van a géppel.
Annyit állítottam, volt egy ilyen pontja az bizottsági ülésnek, ahol a hangárban álló Falcon felderítő képességeit mutatták be.
Szerintem személyeskedés helyett inkább technikai kommentekkel kéne érvelni...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 032
113
Szerintem személyeskedés helyett inkább technikai kommentekkel kéne érvelni...
Sztem próbálunk kimért úriemberek módjára beszélgetni, de tény, sztem mindkettőnknek ehhez sok önuralom kell.:)

Ha személyeskedünk, akkor én kedvelem a kommentjeit, de ebben a témában van egy becsípődése.

Belinkeltem a bőrfotelt :), a repülési adatokat és a bizottság napirendi pontjait. Ezek valamennyire "tényadatok" voltak. Innentől a többi fantázia kérdése. De oké, részemről ennyi.
 
S

speziale

Guest
Elektronikus felderitő/zavaró gépbe nem igazán kell SAR radar.És radarral elektronikus jelet nemnagyon gyűjtesz és zavarsz.Szárny,esetleg törzs alatti felfüggesztők kialakitása elektronikus zavaró/felderitő konténerek hordozására viszont logikus.Szintén logikus,hogy ezek a konténerek kompatibilisek legyenek az alap vadászgéppel.De ez messze nem éri el egy spéci SIGINT gép szintjét.EA-6 szintjét talán,alulrol.

Mondjuk egészen pontosan nekünk mi szükségünk is van elint/sigint képességre?
Amikor monduk normális légi felderítő kapacitás sincsen...
lehet inkább a Ps05-ös radar upgrade-t kellett volna meglépni (jelentős előrelépés a SAR képességben), meg beszerezni a Reccelite konténereket. Aztán pár év múlva meg jöhettek volna az Arexis pod-ok, amik bírnak elektronikus felderítő képeséggel...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Mondjuk egészen pontosan nekünk mi szükségünk is van elint/sigint képességre?
Amikor monduk normális légi felderítő kapacitás sincsen...
lehet inkább a Ps05-ös radar upgrade-t kellett volna meglépni (jelentős előrelépés a SAR képességben), meg beszerezni a Reccelite konténereket. Aztán pár év múlva meg jöhettek volna az Arexis pod-ok, amik bírnak elektronikus felderítő képeséggel...
Ez egy nagyon jó kérdés! (végre...)
Igazából a SIGINT / ELINT egy igazi high tech cucc és annak van értelme ilyesmire beruházni aki tudja is valamire használni a szenzorok által begyűjtött sok terabytenyi adatot.
Ha valakinek megvan a megfelelő elemző kapacitása annak ez egy borzasztó fontos információ forràs. Akinek nincs ilyen annak az egész semmit nem ér.
Az elektronikus hírszerzés az ország füle és szeme. Aki megfelelően tudja művelni azt nem lehet meglepni mert tisztában van a megfigyelt ország képességeivel, aktuális állapotával.
Általa biztosítható az ún. indormációs előny amit döntéshozatali előnyre lehet váltani, aki pedig gyorsabban és jobb döntéseket hoz az nyer. Ilyen egyszerű...
PS-05 Mk.IV majd a màr AESA Mk.V upgrade is nagyon fontos lenne a Gripenekhez (meg még jópár dolog....) de a egy jó radar meg egy harcászarti felderítő konténer vagy agy elektronikai támadó konténer soha nem helyettesítheti a szisztematikus, alapos stratégiai elektronikus hírszerzést.
Amúgy már egy jó radar meg egy elektronikus támadó konténer megléte is feltételezi hogy van SIGINT / ELINT kapacitásod. Ha a gépeden meg van fejlett EW rendszer ahhoz meg nélkülözhetetlen.
Az ezeknek a rendszereknek a lelkét jelentő az ellenséges elektronikai rendszerek jellemzőit leíró "könyvtár" szinte soha nem az adásvétel tárgya. Azt minden országnak magának kell begyűjtenie és karban tartania.

Tehát az ELINT / SIGINT képesség a fejlettség egy fokmérője. Óriási beruhàzás de a potenciális előnye is óriási.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Mondjuk egészen pontosan nekünk mi szükségünk is van elint/sigint képességre?
Amikor monduk normális légi felderítő kapacitás sincsen...
lehet inkább a Ps05-ös radar upgrade-t kellett volna meglépni (jelentős előrelépés a SAR képességben), meg beszerezni a Reccelite konténereket. Aztán pár év múlva meg jöhettek volna az Arexis pod-ok, amik bírnak elektronikus felderítő képeséggel...
A jó információ fél győzelem.Av agy ahogy Sun Tsu mondá,a kémektől semmi pénzt ne sajnálj.
Viszont amit Te irsz,az is nagyon kéne.
Tehát az ELINT / SIGINT képesség a fejlettség egy fokmérője
Talán meglepő,de nekünk a 90es évek végéig világszinten is jegyzett elektronikus felderitő képességünk volt.Az Egérlyuk rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Nekem meg az jutott eszembe, hogy a Honvédség ezzel foglalkozó földi egységeivel mi lehet a helyzet, milyen a felszereltségük... biztos vannak pl. a hegytetőkre telepítve antennák, amik figyelnek a nap 24 órájában és azokat valaki ki is értékeli.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken