1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Dassault Falcon 7X

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Terminator által indítva @ 2018. október 14..

1. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Valamiért mégis ezt válaztották nem volt kötelező ezzel jönni.

2. formosa1

formosa1 Active Member

Valamiért 190 üres hely volt a 2 Wizz gépen...! :)

3. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Erről beszélek mindenki eldönthette kockáztat vagy a biztosra megy felárér cserébe. Mi gépünk viszont üres járatba ment ki ezt számold az árhoz.

4. formosa1

formosa1 Active Member

Hozzászámoltam, pláne hogy a kint rekedt magyarokat EGY darab LOT-os Dreamliner is hazahozhatta volna 880 USD-nél jóval olcsóbban /- kevesebb gép, kisebb magyar személyzet, kevesebb üzemanyag, kevesebb reptéri illeték, NULLA technikai megállóval/... :(

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

7. Denomation

Denomation Active Member

8. Terminator

Budapest - Belgrád - Budapest

kiskrumpli likes this.
  9. Terminator

10. arcas

arcas Well-Known Member

Terminator likes this.
  11. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Ma Nyíregyháza felett:

Egyébként meglepően halk!

SilvioD and arcas like this.
  12. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Egyébként meglepően halk!

Igen ezen meglepődtem én is milyen halk, szombaton jött ilyen egy alacsonyan, talán Pápára mehetett.

13. formosa1

formosa1 Active Member

Hja kérem, a milliárdosok nem azért bérelnek ilyen üzleti gépet, hogy megsüketüljenek...! :)

14. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

Ettől egy Airbus A400M sem hangosabb, ilyen sebességnél! Persze az engem is meglepett!

15. BJani

BJani Member

Ebben azért nem lennék biztos! Itt Budapesten én zárt ablakoknál is hallom, ha FL330/350-en elzúg felettünk... Szerintem hangosabb, mint egy vele egyméretű jet, a jóval kisebb Falconnál meg egészen biztosan.

formosa1 and Terminator like this.
  16. formosa1

formosa1 Active Member

A civil járatokat teljesítő gépek között bő 30 évig az Avro RJ /BAe-146/ volt a legcsendesebb. Ezt a címet ma a Bombardier által fejlesztett CSeries - Airbus A220 - birtokolja.

Azt nem tudom, hogy az üzleti és a katonai gépeknél van e ilyen összehasonlítás...

17. BJani

BJani Member

Egyébként kb 25 perc múlva megint lesz egy RAF A400 Budapest felett, lehet hallgatózni... ;)

18. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Csendes volt.... :)

19. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

2 éve, az ETAP-T hadgyakorlatkor egy A400M a fejem felett húzott el mélyrepülésben! Amíg nem ért fölém, csak enyhe fütyülést lehetett hallani! Meg is lepődtem, amikor megláttam pár 10 méterrel felettem! Az igaz, hogy a kertben voltam, gyümölcsfák között, amik kicsit tompíthattak a hangján!
    Viszont Ferihegyen nem jártam sűrűn, de amikor ott voltam, 2X is egy kisebb méretű JET hangjára indultak be az autók riasztói, a nagyokat meg sem érezték! Persze ettől a Falcon még lehet csendes!

20. Terminator

Ezen oldal megosztása