[HUN] Dassault Falcon 7X

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

torsen

Guest
Ettől még hogy megosztó és kicsit nyilván színezett, lényegét tekintve igaz amit leírtam...

Ez nem megosztó (de az!de a megosztást nem te okoztad, megvan az már 2002. óta!) hanem sajnos igaz és gyáva hozzáállás! Az, hogy azért hazudunk, hogy ne kelljen megmagyarázni valamit! Ne kenjük már az ellenzékre! Annak az a dolga, hogy baszlassa a kormányt ahol csak lehet! Ezt csinálta orbán is! Ő is elment brüsszelbe, ő is indítványozta a magyar kormány eu-s vizsgálatát, ő is szavazott a magyar KORMÁNY ellen. És ezt akkor mindenki így fogta fel! Te azt gondoltad akkor (ha egyáltalán emlékszel rá) hogy a magyar embereket támadja? Mindegy,nem akarok politizálni. Ez egy gyáva, sunyi, hazug hozzáállás, a megmagyarázhatatlan(nak tartott) beszerzések eltitkolása, mert félnek, hogy a csóró szavazó szemében ez luxus. Holott tudjuk, hogy nem az, de a saját dumájukkal a puritán, olcsó államról, szembe megy! Saját csapdájukba esnek és így próbálnak kimászni.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 583
5 179
113
Szombati francia kiruccanás: 606 Párizsból, 605 Bordeaux-ból tart hazafelé

4fb68164b772654e8053fc8142fe1929.png
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 466
14 640
113
Biztosan vittek ki sárga mellényeket :) :) :)

Akkor ezentúl nagyon odafigyelek, ha a híradóban megjelenik, hogy a kormány vásárolt iskolabuszt (pc elnöki limuzin), M1A2 vagy Leopard 2 hókotrót, csillagászati távcsövet (tüzérség), mezőgazdasági permetezőt (F35), kéziszerszámokat (Bren). Értem én, nem vagyok hülye... nagyon.. :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 657
12 336
113
... Annak az a dolga, hogy baszlassa a kormányt ahol csak lehet!...

Itt van a kutya elesve kérem. Az össznépi lovonfordítvaülés tipikus esete. Nemhiába na, lovas nemzet vagyunk, vagy mi...

Az ellenzéknek nem az a dolga, hogy a kormányt basztassa egész nap. Tévedés. Az ellenzéknek életképes alternatívát kellene kínálni a kormány programja helyett. Ehelyett az ellenzék egyetlen lényegi mondanivalója az, hogy: NEM. Hja kérem ez nem egy program, egy folyamatos hőzöngés. Amíg a kormány teljes spektrumban nyomja a bullshittet, addig az ellenzék képes ebbe még újabb dimenziókat is nyitni. Az ellenzéknek nem az lenne a dolga, hogy a kormánygép árát szalagcímekben váltsa át lélegeztetőgépek árára, hanem rá kellene mutatnia, hogy a haderőreformnak nevezett bullshitteléssel felhabosított helybenjárás és zsákutcában tövig nyomott gázpedál miért baromság. Ehelyett mi van? Eddig csak a röpködéssel foglalkoztak meg Demeternek sikerült beleállni fejjel a betonba, mindeközben a kormány köszni jól van, a Falconok repülnek, a pógár meg vakul ahogy kell... Csak mindezalatt a Kovács12-nek még mindig lukas a bakancsa...

Bocs az offért, kicsúszott. Majd legközelebb kevesebbet iszok...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113
Itt van a kutya elesve kérem. Az össznépi lovonfordítvaülés tipikus esete. Nemhiába na, lovas nemzet vagyunk, vagy mi...

Az ellenzéknek nem az a dolga, hogy a kormányt basztassa egész nap. Tévedés. Az ellenzéknek életképes alternatívát kellene kínálni a kormány programja helyett. Ehelyett az ellenzék egyetlen lényegi mondanivalója az, hogy: NEM. Hja kérem ez nem egy program, egy folyamatos hőzöngés. Amíg a kormány teljes spektrumban nyomja a bullshittet, addig az ellenzék képes ebbe még újabb dimenziókat is nyitni. Az ellenzéknek nem az lenne a dolga, hogy a kormánygép árát szalagcímekben váltsa át lélegeztetőgépek árára, hanem rá kellene mutatnia, hogy a haderőreformnak nevezett bullshitteléssel felhabosított helybenjárás és zsákutcában tövig nyomott gázpedál miért baromság. Ehelyett mi van? Eddig csak a röpködéssel foglalkoztak meg Demeternek sikerült beleállni fejjel a betonba, mindeközben a kormány köszni jól van, a Falconok repülnek, a pógár meg vakul ahogy kell... Csak mindezalatt a Kovács12-nek még mindig lukas a bakancsa...

Bocs az offért, kicsúszott. Majd legközelebb kevesebbet iszok...
Teljes mértékben igazad van, ha ittál most, ha nem.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 133
7 891
113
@notaricon
Mit csinált a fidesz ellenzékben: NEM. Alternatíva: NEM (volt, csak a nem). Az ellenzéknek - ha már nincs hatalmon - az a dolga, hogy a kormányzat körmére nézzen. Én értem, hogy a mindenkori kormánynak ez nem tetszik, de ez van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 361
43 711
113
@notaricon
Mit csinált a fidesz ellenzékben: NEM. Alternatíva: NEM (volt, csak a nem). Az ellenzéknek - ha már nincs hatalmon - az a dolga, hogy a kormányzat körmére nézzen. Én értem, hogy a mindenkori kormánynak ez nem tetszik, de ez van.
A fidesztől is pontosan ennyi telt, ez egyértelmű! Nálunk konstruktív ellenzék, érdemi ellenzéki munka sosem volt, pártoktól/oldaltól függetlenül.

Mindegyik csak rombolni tudott.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 133
7 891
113
A fidesztől is pontosan ennyi telt, ez egyértelmű! Nálunk konstruktív ellenzék, érdemi ellenzéki munka sosem volt, pártoktól/oldaltól függetlenül.

Mindegyik csak rombolni tudott.
Ez így igaz. Nem egy német parlament a mienk, az tuti. Ott Kohl a krományváltás után kitüntette Helmut Schmidtet, aztán Schröder Kohlt, mert elismerik a másik teljesítményét.
 
T

torsen

Guest
Itt van a kutya elesve kérem. Az össznépi lovonfordítvaülés tipikus esete. Nemhiába na, lovas nemzet vagyunk, vagy mi...

Az ellenzéknek nem az a dolga, hogy a kormányt basztassa egész nap. Tévedés. Az ellenzéknek életképes alternatívát kellene kínálni a kormány programja helyett. Ehelyett az ellenzék egyetlen lényegi mondanivalója az, hogy: NEM. Hja kérem ez nem egy program, egy folyamatos hőzöngés. Amíg a kormány teljes spektrumban nyomja a bullshittet, addig az ellenzék képes ebbe még újabb dimenziókat is nyitni. Az ellenzéknek nem az lenne a dolga, hogy a kormánygép árát szalagcímekben váltsa át lélegeztetőgépek árára, hanem rá kellene mutatnia, hogy a haderőreformnak nevezett bullshitteléssel felhabosított helybenjárás és zsákutcában tövig nyomott gázpedál miért baromság. Ehelyett mi van? Eddig csak a röpködéssel foglalkoztak meg Demeternek sikerült beleállni fejjel a betonba, mindeközben a kormány köszni jól van, a Falconok repülnek, a pógár meg vakul ahogy kell... Csak mindezalatt a Kovács12-nek még mindig lukas a bakancsa...

Bocs az offért, kicsúszott. Majd legközelebb kevesebbet iszok...

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam a "baszlatással". Azt értettem alatta, hogy folyamatosan kényszerítse a kormányt egy jobb irányba. Ha kell mondjon annyit, hogy nem, ha kell fogalmazzon meg alternatívát és legyenek olyan ötletei, amit a kormány baszlatásnak él meg! Én nem azt írtam, hogy csak a tagadás a megoldás, mert az nem vezet sehova. Pont látjuk!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 871
8 035
113
A dolgok lényege, hogy vettek egy másik 7x-et is mégpedig közel azonos időszakban mint a másikat, de ezt nem festették át, és gyakorlatilag Ferihegyen bujtatták. A műszakiakat megfenyegették, ha beszélnek a gépről akkor repülnek (gép nélkül). A HM Sajtósok, sem mondhattak semmit, pedig volt sajtóterv, hogy bemutassák, mintz Z2026-öt. Rogan propagandaminisztériuma mindent felügyel, és a vajda személyesen nem engedélyezte, hogy a második Falconról a Z2026-tal kapcsolatban akár egy szó is essen. A Zoom kutakodása után, lettek elbaszott HM megnyilvásulások. A NER-sek srácok azt hiszik, hogy egyrészt erővel mindent, mindig átvernek, a másik pedig, hogy az Interneet korában sem derül ki semmi..
Egyébként meg höböröghetünk, de a fidesz szavazóréteg, ha aranyhintót vennének a vajdának, és eladnák csapatszállítóként, arra sem reagálna, mert a kormánymédia azt is lehazudná az égből, és leírná, hogy előttük, meg repülőszőnyegen jártak a szocik és minden migráns és soros..
Én is tudtam pld. a második 7x-ről, meg sokan mások, de nem lehetett leírni, akinek akármilyen HM-es kötődése van..
Ami érdekes inkább az Benkő nyilatkozata a harmadik A319-ről???.. Lassan kis légitársaság leszünk... Minek kell három A319-es, amely közül egyiken sincs széles rakodóajtó, konténeres szállítás stb. A "rámpás" csapatszállítókról meg nagy kuss van (pedig a háttérben dolgoznka azért az illetékesek)..
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 310
13 238
113
A dolgok lényege, hogy vettek egy másik 7x-et is mégpedig közel azonos időszakban mint a másikat, de ezt nem festették át, és gyakorlatilag Ferihegyen bujtatták. A műszakiakat megfenyegették, ha beszélnek a gépről akkor repülnek (gép nélkül). A HM Sajtósok, sem mondhattak semmit, pedig volt sajtóterv, hogy bemutassák, mintz Z2026-öt. Rogan propagandaminisztériuma mindent felügyel, és a vajda személyesen nem engedélyezte, hogy a második Falconról a Z2026-tal kapcsolatban akár egy szó is essen. A Zoom kutakodása után, lettek elbaszott HM megnyilvásulások. A NER-sek srácok azt hiszik, hogy egyrészt erővel mindent, mindig átvernek, a másik pedig, hogy az Interneet korában sem derül ki semmi..
Egyébként meg höböröghetünk, de a fidesz szavazóréteg, ha aranyhintót vennének a vajdának, és eladnák csapatszállítóként, arra sem reagálna, mert a kormánymédia azt is lehazudná az égből, és leírná, hogy előttük, meg repülőszőnyegen jártak a szocik és minden migráns és soros..
Én is tudtam pld. a második 7x-ről, meg sokan mások, de nem lehetett leírni, akinek akármilyen HM-es kötődése van..
Ami érdekes inkább az Benkő nyilatkozata a harmadik A319-ről???.. Lassan kis légitársaság leszünk... Minek kell három A319-es, amely közül egyiken sincs széles rakodóajtó, konténeres szállítás stb. A "rámpás" csapatszállítókról meg nagy kuss van (pedig a háttérben dolgoznka azért az illetékesek)..

Maradjunk annyiba, hogy ha az SRA-ban autókázol, ne fényképezgesd a gépeket, erre felhívták a varjak a figyelmünket. Se az ACE előtt állót, de a másikat.
Bejön egy kötelék Apache meg Black Hawk - kutyát nem izgatja, fotózd ahogy jólesik - de ezeket...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 267
113
. A műszakiakat megfenyegették, ha beszélnek a gépről akkor repülnek (gép nélkül). A HM Sajtósok, sem mondhattak semmit, pedig volt sajtóterv, hogy bemutassák, mintz Z2026-öt. Rogan propagandaminisztériuma mindent felügyel, és a vajda személyesen nem engedélyezte, hogy a második Falconról a Z2026-tal kapcsolatban akár egy szó is essen.

Meg tudja ezt még más is erősiteni, vagy Te most ezt igy gondoltad és leirtad?
Összeesküvéselmélet születik:
- "Rogan propagandaminisztériuma"
- "vajda személyesen"
- "Zoom kutakodása" (ez azért vicces, mert a szálakról itt ketten is tudnánk mesélni)
- "NER srácok" az "erővel" (Yoda-t is láttam)
- aztán van egy szokásos "fidesz szavazóréteg" instant lehülyézése, 51-es körzet beli titkos repülő izékkel ("aranyhintó" és "repülőszőnyeg")
- aztán a "tudtam" mindenről, de elvisz a Man in Black

:D Sirok...

Az a harmadik A319 mindenkinek meglepi, én sem értem, hogy miért kell, bizom benne legalább ez valamiben más lesz mint a többi (+VIP bőrfotel, TV, vagy végre valami specializáltabb katonai cucc).

A "rámpás" cucc nagy "kuss-a" azért annyit elengedett, hogy 3db lesz, de eddig sem kötöttek sok mindent az orrunkra. Kiderül, majd ha kiderül.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 583
5 179
113
Meg tudja ezt még más is erősiteni, vagy Te most ezt igy gondoltad és leirtad?
Összeesküvéselmélet születik:
- "Rogan propagandaminisztériuma"
- "vajda személyesen"
- "Zoom kutakodása" (ez azért vicces, mert a szálakról itt ketten is tudnánk mesélni)
- "NER srácok" az "erővel" (Yoda-t is láttam)
- aztán van egy szokásos "fidesz szavazóréteg" instant lehülyézése, 51-es körzet beli tikos repülő izékkel ("aranyhintó" és "repülőszőnyeg")
- aztán a "tudtam" mindenről, de elvisz a Man in Black

:D Sirok...

Az harmadik A319 mindenkinek meglepi, én sem értem, hogy miért kell, bizom benne legalább ez valamiben más lesz mint a többi (+VIP bőrfotel, TV, vagy végre valami specializáltabb katonai cucc).

A "rámpás" cucc nagy "kuss-a" azért annyit elengedett, hogy 3db lesz, de eddig sem kötöttek sok mindent az orrunkra. Kiderül, majd ha kiderül.

Angelsoul már meg is erősítette, hogy titkolni kellett a második Falcont.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Egyébként meg höböröghetünk, de a fidesz szavazóréteg, ha aranyhintót vennének a vajdának, és eladnák csapatszállítóként, arra sem reagálna, mert a

160/1996. (XI. 5.) Korm. rendelet a védett személyek és a kijelölt létesítmények védelméről
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99600160.KOR


Az egyes védett személyek állami légijárművel történő szállításáról szóló 47/2005. HM–BM–GKM–KüM–MeHVM együttes utasítás
http://193.224.76.2/downloads/konyvtar/digitgy/legiero/3.html

(1996-ban, 2005-ben ki is kormányzott ?) (költői kérdés)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 310
13 238
113
Angelsoul már meg is erősítette, hogy titkolni kellett a második Falcont.

Megkértek, ennyi. Az FBÖ meg ha kér valamit, elfogadod.
Valahol van benne ráció, mert mondjuk az A319 állapotáról nem kéne mindenfelé posztolgatni. Az egy stratégiai eszköz az ország védelmében. tudom a szerelőktől mi van vele, de nem adjuk tovább. Az más tészta.
A focimeccsre taxizó luxuxgép meg megint más.