[HUN] Egyéb felszerelések és eszközök, élelmezés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 980
113
Szerintem tök hasznos lenne egy heveder 2 végén karabínerrel.
aminek az eggyik vége a hevederövre csatolható a másik a málhamellény hátán pántba. így egy esetleges sebesültkimentés esetén a katonának mindkét keze szabadon maradhatna. emelett sok egyéb szituációba is hasznos lehetne. (van neki biztos valami szakmai megnevezése de nemtudom mi az.)
A kutató mentőknél és a hegyimentőknél használnak ilyet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Szerintem tök hasznos lenne átvenni a honvédségnél is. összetekerve elfárne a málhaövön egy kis tatyóba vagy szakadócérnával összevarva. Majd beakasztja a sebesült málhamellényébe. és derékból lehet is húzni a delikvenst mivel húznia kell és a heveder öv elülső részén célszerú akasztani. a kimenekítő szembe áll azzal az irányal ahonnan az ellenséges tűz várható. és mindkét keze szabad a fegyver használatára. igazából mégha kúszva kellene menteni a kistársat is hasznos mert ez esetben is mindkét kéz szabadon maradna és nem kellene a grabancát fogni a sérültnek...
de szükség esetén számos más szituációba hasznos lehet az az 1-1,5 m es heveder 2 karabínerrel. (összevarrás helyett lehet valami gyengébb tépőzár keresztbevarva vagy gumikarika vagy kis vászontasak is elég lenne így bártabban használná egyéb célra már kiképzés alatt a baka.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
2_pontos_biztosito_heveder_23_151_70.jpg
kb ennyi lenne az egész. ha a nagy teherautó gumikat eltudják húzmni csípőből sport céllal sokan.... a hevederövnek bírnia kellene elvileg... (pénteken megpróblok vaakit rádumálni hogy próbáljuk ki málhamellényel heveder övvel karabélyal a dolgot.) feltéve ha sikerül addig ilyen vagy hasonló hevedert szereznem vagy csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 980
113
2_pontos_biztosito_heveder_23_151_70.jpg
kb ennyi lenne az egész. ha a nagy teherautó gumikat eltudják húzmni csípőből sport céllal sokan.... a hevederövnek bírnia kellene elvileg... (pénteken megpróblok vaakit rádumálni hogy próbáljuk ki málhamellényel heveder övvel karabélyal a dolgot.) feltéve ha sikerül addig ilyen vagy hasonló hevedert szereznem vagy csinálni.
Hát ha átlag tarcsis mellényről van szó akkor szét fog szakadni a gecibe :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
rendes taktikai mellényre aminek van ez a sebesült kihordó fül a hátán (grabanc) (ezért kell péntekig várni a tesztekkel :p akkor tudok elszabadulni kicsit a korházból iratokat leadni amég azokat iktatják egy gyors próba pont beleférne kint a gyepen.) meg egy normális taktikai övvel a kimentőnek... (legalábbis aki imitálni fogja)
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Vagy sajt vagy tejföl volt a két opció. A kettő együtt nem ment. Szerintem a rabokat is jobban tartják.
Nem vitatom amit írtok, csak nekem a nagyobbik most végez a Ludovikán, negyed évesként és elég sok alakulatnál voltak(sajna a Covid miatt kevesebbe mint kellett volna) és általában dícséri a kosztot. Azt mondja jól főznek szinte mindenhol.
Vagy én neveltem Spártaiasan, nem tudom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Nem vitatom amit írtok, csak nekem a nagyobbik most végez a Ludovikán, negyed évesként és elég sok alakulatnál voltak(sajna a Covid miatt kevesebbe mint kellett volna) és általában dícséri a kosztot. Azt mondja jól főznek szinte mindenhol.
Vagy én neveltem Spártaiasan, nem tudom.
Mivel etetted azt a gyereket? :eek::D
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Nem szoktam túl sok személyeset írni de most épp a témába vág hogy ezeket hogy láttam belülről. Először is a nem olyan távoli múltban szereltem le. Ebben részemről nem játszott szerepet a bér, sem olyan általános probléma (körülmények, légkör stb) amiben lehet ugyan hibát találni, de egyik sem volt olyan hogy amiatt lépjek. Teljesen kívülálló volt az ok, marhára nem volt könnyű meg gyors döntés és eléggé szégyelltem is (ezért se írtam róla nagyon) viszont amin átbillent a mérleg az a leszerelési tilalom volt, ha az nincs akkor valószínűleg nem szerelek le az utolsó napokban (max később) amikor még le tudtam, mert olyan volt a szitu ami mellett nem akartam vállalni hogy röghöz vagyok kötve ki tudja meddig. Ez BÉKEIDŐBEN teljesen abszurd, akkor ráadásul még tényleg csak a kovid volt amihez katonaként annyi közöm volt hogy kiképeztek fertőtlenítésre, semmi reális ok nincs rá hogy egy vírus miatt nem szerelhet le a katona meg a rendőr. (Alakulatváltással 10 hónapot voltam bent, így végig próbaidőn voltam, ebből a hosszabb időt Hódmezőn de jobban részletezni nem szeretném).

Na akkor a kajáról. 650 ft-ból kéne kijönnie az ebédnek de ezt nyilván nem úgy kell elképzelni mintha magadnak kéne bolti árakon összedobni egy ebédet. Hódmezőn nagyon jó volt az ebéd, változatos, finom, nagy adagok, akinek nem tetszett volna az finnyás :D
A kajacsomag amit kapsz határra, kiképzési foglalkozásokra lőtérőrségbe stb. az egy érdekes képződmény. Mennyiséggel, kalóriával nem volt baj, sőt a nagyja mindenkinél megmaradt még a legnagyobb embereknél is. Viszont összességében baromi egészségtelen, fél kiló fehér kenyér naponta, péksüti, rengeteg keksz csoki csipsz, szar konzervek, cukros üccsik. Nekem az volt benne a fura hogy mindig volt benne drága, márkás édesség, üdítő, gyümölcslé, közben a rendes kaja része meg a legolcsóbb löncshús-májkrém-felvágott meg kenyérből állt. Nem is a pénz volt rá kevés, hanem szarul költötték el. De az üdítőknek tényleg örültem, azok feldobták a menüt, meg a sok kis cuccot lehet egymás között cserélgetni, éjszakásba mindig volt energiaital, az sose kellett.
Szóval az árvízi kajacsomaghoz képest biztos hogy sokat fejlődött a sereg, és állítólag azóta is javult valamit, pl fehérjeszeletet is adnak.

Amit bírtam hogy a határ etapokra mindig járt multivitamin, napi 1 db amit zacsiba kiszámolva osztottak mint a drogot :D mondjuk általában a fele letelt az időnek mikor ezt kiosztották.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Nem szoktam túl sok személyeset írni de most épp a témába vág hogy ezeket hogy láttam belülről. Először is a nem olyan távoli múltban szereltem le. Ebben részemről nem játszott szerepet a bér, sem olyan általános probléma (körülmények, légkör stb) amiben lehet ugyan hibát találni, de egyik sem volt olyan hogy amiatt lépjek. Teljesen kívülálló volt az ok, marhára nem volt könnyű meg gyors döntés és eléggé szégyelltem is (ezért se írtam róla nagyon) viszont amin átbillent a mérleg az a leszerelési tilalom volt, ha az nincs akkor valószínűleg nem szerelek le az utolsó napokban (max később) amikor még le tudtam, mert olyan volt a szitu ami mellett nem akartam vállalni hogy röghöz vagyok kötve ki tudja meddig. Ez BÉKEIDŐBEN teljesen abszurd, akkor ráadásul még tényleg csak a kovid volt amihez katonaként annyi közöm volt hogy kiképeztek fertőtlenítésre, semmi reális ok nincs rá hogy egy vírus miatt nem szerelhet le a katona meg a rendőr. (Alakulatváltással 10 hónapot voltam bent, így végig próbaidőn voltam, ebből a hosszabb időt Hódmezőn de jobban részletezni nem szeretném).

Na akkor a kajáról. 650 ft-ból kéne kijönnie az ebédnek de ezt nyilván nem úgy kell elképzelni mintha magadnak kéne bolti árakon összedobni egy ebédet. Hódmezőn nagyon jó volt az ebéd, változatos, finom, nagy adagok, akinek nem tetszett volna az finnyás :D
A kajacsomag amit kapsz határra, kiképzési foglalkozásokra lőtérőrségbe stb. az egy érdekes képződmény. Mennyiséggel, kalóriával nem volt baj, sőt a nagyja mindenkinél megmaradt még a legnagyobb embereknél is. Viszont összességében baromi egészségtelen, fél kiló fehér kenyér naponta, péksüti, rengeteg keksz csoki csipsz, szar konzervek, cukros üccsik. Nekem az volt benne a fura hogy mindig volt benne drága, márkás édesség, üdítő, gyümölcslé, közben a rendes kaja része meg a legolcsóbb löncshús-májkrém-felvágott meg kenyérből állt. Nem is a pénz volt rá kevés, hanem szarul költötték el. De az üdítőknek tényleg örültem, azok feldobták a menüt, meg a sok kis cuccot lehet egymás között cserélgetni, éjszakásba mindig volt energiaital, az sose kellett.
Szóval az árvízi kajacsomaghoz képest biztos hogy sokat fejlődött a sereg, és állítólag azóta is javult valamit, pl fehérjeszeletet is adnak.

Amit bírtam hogy a határ etapokra mindig járt multivitamin, napi 1 db amit zacsiba kiszámolva osztottak mint a drogot :D mondjuk általában a fele letelt az időnek mikor ezt kiosztották.
Kár, hogy ilyen embereket veszít el a sereg..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Nem szoktam túl sok személyeset írni de most épp a témába vág hogy ezeket hogy láttam belülről. Először is a nem olyan távoli múltban szereltem le. Ebben részemről nem játszott szerepet a bér, sem olyan általános probléma (körülmények, légkör stb) amiben lehet ugyan hibát találni, de egyik sem volt olyan hogy amiatt lépjek. Teljesen kívülálló volt az ok, marhára nem volt könnyű meg gyors döntés és eléggé szégyelltem is (ezért se írtam róla nagyon) viszont amin átbillent a mérleg az a leszerelési tilalom volt, ha az nincs akkor valószínűleg nem szerelek le az utolsó napokban (max később) amikor még le tudtam, mert olyan volt a szitu ami mellett nem akartam vállalni hogy röghöz vagyok kötve ki tudja meddig. Ez BÉKEIDŐBEN teljesen abszurd, akkor ráadásul még tényleg csak a kovid volt amihez katonaként annyi közöm volt hogy kiképeztek fertőtlenítésre, semmi reális ok nincs rá hogy egy vírus miatt nem szerelhet le a katona meg a rendőr. (Alakulatváltással 10 hónapot voltam bent, így végig próbaidőn voltam, ebből a hosszabb időt Hódmezőn de jobban részletezni nem szeretném).

Na akkor a kajáról. 650 ft-ból kéne kijönnie az ebédnek de ezt nyilván nem úgy kell elképzelni mintha magadnak kéne bolti árakon összedobni egy ebédet. Hódmezőn nagyon jó volt az ebéd, változatos, finom, nagy adagok, akinek nem tetszett volna az finnyás :D
A kajacsomag amit kapsz határra, kiképzési foglalkozásokra lőtérőrségbe stb. az egy érdekes képződmény. Mennyiséggel, kalóriával nem volt baj, sőt a nagyja mindenkinél megmaradt még a legnagyobb embereknél is. Viszont összességében baromi egészségtelen, fél kiló fehér kenyér naponta, péksüti, rengeteg keksz csoki csipsz, szar konzervek, cukros üccsik. Nekem az volt benne a fura hogy mindig volt benne drága, márkás édesség, üdítő, gyümölcslé, közben a rendes kaja része meg a legolcsóbb löncshús-májkrém-felvágott meg kenyérből állt. Nem is a pénz volt rá kevés, hanem szarul költötték el. De az üdítőknek tényleg örültem, azok feldobták a menüt, meg a sok kis cuccot lehet egymás között cserélgetni, éjszakásba mindig volt energiaital, az sose kellett.
Szóval az árvízi kajacsomaghoz képest biztos hogy sokat fejlődött a sereg, és állítólag azóta is javult valamit, pl fehérjeszeletet is adnak.

Amit bírtam hogy a határ etapokra mindig járt multivitamin, napi 1 db amit zacsiba kiszámolva osztottak mint a drogot :D mondjuk általában a fele letelt az időnek mikor ezt kiosztották.
Ezt hívják minőségi éhezésnek. Az ok pedig az, hogy meg van határozva, hogy mennyi kalóriát kell egy napi kajának tartalmaznia. Azért adtak egy halom cukrot és fehérkenyeret, mert ennyi pénzből csak így jön ki a napi kalóriamennyiség.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
Én azt hallottam behozták sok helyen ezt a "vonal alatti rendszert" hogy felveszik azt aki kicsit maradt le és aztán fél év múlva újra megnézik és ha akkora se sikerül repül. Gondolom a nem harcoló alakulatoknál lehet ez így, Hódmezőn nem volt ilyen. Amúgy a 220 pont az tényleg gyerekjáték. Harcolóknál 300 alatt emberszámba se vesznek, asztmás voltam kiskoromban amiből kigyógyultam, a futás maradt a gyengém később is, de azért a 300-at így is karcoltam, na akkor képzeld el hogy aki a 220-at se éri el az milyen szinten van. Erre mindenkinek előre kell felkészülnie magától, tökéletesen lehet rá edzeni nem kell hozzá semmi csak futni felülésezni fekvőzni. Állapottól függően ha valaki nem extrém túlsúlyos szerintem 1-3 hónapos rendszeres edzéssel fel lehet jönni 300 körülre.
Köszi a beszámolót!
Az ésszerűség határáig kellene könnyíteni a bemenetet, pl. ez a vonal alatti rendszer működhet.
A normális, patrióta nevelés hátha segít a jelentkezők számán. Persze a normális fizu az megkerülhetetlen. Tovább kéne javítani az aktív-nem aktív arányt. Ez a vészhelyzeti trükközés nem segít, sőt.
Az meg felháborító, hogy a rabokra nagyobb a költségkeret, ezen fordítani kell.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Ezt hívják minőségi éhezésnek. Az ok pedig az, hogy meg van határozva, hogy mennyi kalóriát kell egy napi kajának tartalmaznia. Azért adtak egy halom cukrot és fehérkenyeret, mert ennyi pénzből csak így jön ki a napi kalóriamennyiség.
Ráadásul ugyanaz a norma mintha rohamoztunk volna egész nap a gyak téren, közben a határ azért nagyrészt autós buli vagy mafi, nem egy kemény fizikális erőkifejtés.