[HUN] Egyéb felszerelések és eszközök, élelmezés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
És nem áll el sokáig, megavasodik.
elvileg van egy eljárás amivel szavatossági idő kitolható (gyártanak is egyébként ilyen termékeket kis mennyiségbe) de a civil piacon ezekre nincs különösebb igény némileg költségesebb és bonyolultabb az eljárás per db ra vetítve egy számjegyű % ba a költségeltérés egyébként. (ismerem a tesókat még abbol a korból amikor betonkeverővel kavartak egy csalládiház melléképületébe baján.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Én meg egy ehető MRE-t.
én összeraknák neked olyat hogy ihaj kicsipénzből.
kínai zaskósleves bolti tésztaételek amihez csak forróvizet kell hozzáadni egy kis puffasztott rizzsel paszkaval kicsi méz lekvár azalatgyümi rágógumi 3:1 be kv pár májkrém/pástétom.

igazából a ramentésztás kínai leveseket meg az instant bolti tészaételekből építeném a gerincét. amit a boltban is kapni az megfelelő minőség hisz ha az ember pénzt ad érte akkor olyan szar nem lehet ha szar lenne nem gyártanák.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
én összeraknák neked olyat hogy ihaj kicsipénzből.
kínai zaskósleves bolti tésztaételek amihez csak forróvizet kell hozzáadni egy kis puffasztott rizzsel paszkaval kicsi méz lekvár azalatgyümi rágógumi 3:1 be kv pár májkrém/pástétom.

igazából a ramentésztás kínai leveseket meg az instant bolti tészaételekből építeném a gerincét. amit a boltban is kapni az megfelelő minőség hisz ha az ember pénzt ad érte akkor olyan szar nem lehet ha szar lenne nem gyártanák.
pászkával kapcsolatosan az általam linkelt videóból kiderül, hogy miért nem jó ötlet :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 125
113
Együttérzésem.
162197235850568597.jpg

Ilyen van mellé :D azzal egész ehető :D
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
162197235850568597.jpg

Ilyen van mellé :D azzal egész ehető :D
meg a paszkaval jól kilehet kanalazni belőlle pláne a régebbiekből ahol elvállott a pástétom a doboz falától (dekicsit rámozgatva a frissnél is egész jól kijön ott kicsit maszatol talán néha) a maradék pászka kicsit felvizesítve (feldörzsölve vízzel) majd mesózva egyébként egész rágcsálhatóvá vállik. ;) ha van vegeta azt is elbírja az ínyencebbeknek.

kedvencem az aszalt gyümölcs.
a kv mégha telyes is nagy ajándék
rágó cukor is tök fain mindig van az embernél valami.

a konzerv meg konzerv az az izraelibe és mindbe IS van színte.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
én a gyors tésztaleveseket nagyon hiányolom belölle azok a krémlevesek viszont nem rosszakk a cékláért nem vagyok oda (de tudom nem árt valami vérszínnű/szeű néha 1-1 adagba mivel szar úgyis megmarad legalább 1. ha idöközönként jut.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
kis aludobozba meg pikk pakk lehet pici vizet forralni (a hagyományos kiskonzervdoboz ebbe szerintem jobb vagy a vadaltas) lehet kvzni :) a nagy kajásba meg a teának lehet vizet melegíteni mire elkészül jól is esik a meleg kajára. (nyáron elég egy pikszist melegíteni abba a teát elkészíteni majd felönteni hideggel. télen meg kisadagokba készítve nem kell kihüljön)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
meg a paszkaval jól kilehet kanalazni belőlle pláne a régebbiekből ahol elvállott a pástétom a doboz falától (dekicsit rámozgatva a frissnél is egész jól kijön ott kicsit maszatol talán néha) a maradék pászka kicsit felvizesítve (feldörzsölve vízzel) majd mesózva egyébként egész rágcsálhatóvá vállik. ;) ha van vegeta azt is elbírja az ínyencebbeknek.

kedvencem az aszalt gyümölcs.
a kv mégha telyes is nagy ajándék
rágó cukor is tök fain mindig van az embernél valami.

a konzerv meg konzerv az az izraelibe és mindbe IS van színte.
A konzerveket -elvileg- hátsó részeken és kiképzési feladatokkor kapsz.
Én személy szerint jobban kedvelem -bár nem praktikus, mint az ilyen dehidratált meg por, meg mittomén miket.
+ az olívát meg a halvát is roppant szeretem. De azt a barmot, aki kitalálta, hogy sós mogyoró legyen benne...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
a porral az a baj hogy ahhoz kell a víz is tehát csak az épp lesomagolt csomag súlya a kevesebb de a hozzá adandó vízet pluszba még cipelni kell ugyan ott van az ember. csak a porosat mindenképp el kell készíteni hidegen nem oldódik rendesen. a gonzerv hidegen előkészítés nélkül is ehető. nem kell szakácskodni pici vizet ide pii vizet oda rázogatni nézegetni pofáéncsap a göz... így fektesd a zacskót majd fordítsd meg... meg jó lerafadt nem szivárog gőztől puffad? vajon párolódik?

betolod arcba azt jónapot ha úgy van nem feltétlen kell melegítgetni. amikor meg van rá idő had legyen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
a porral az a baj hogy ahhoz kell a víz is tehát csak az épp lesomagolt csomag súlya a kevesebb de a hozzá adandó vízet pluszba még cipelni kell ugyan ott van az ember. csak a porosat mindenképp el kell készíteni hidegen nem oldódik rendesen. a gonzerv hidegen előkészítés nélkül is ehető. nem kell szakácskodni pici vizet ide pii vizet oda rázogatni nézegetni pofáéncsap a göz... így fektesd a zacskót majd fordítsd meg... meg jó lerafadt nem szivárog gőztől puffad? vajon párolódik?

betolod arcba azt jónapot ha úgy van nem feltétlen kell melegítgetni. amikor meg van rá idő had legyen.
Ellenben sokkal nehezebb, több helyet foglal.
Meg azért lássuk be, a videóban szereplő babot babbal, meg még egy kis babot, azért okozhat problémákat.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ha az a sok-sok éves konzerv mennyiség, ami le van tárolva elfogy:
teljesen átáll a Tzahal a 'modern' MRE-re, vagy rittyentenek a géhások valami jóféle konzerv egytálételt például.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Ellenben sokkal nehezebb, több helyet foglal.
Meg azért lássuk be, a videóban szereplő babot babbal, meg még egy kis babot, azért okozhat problémákat.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ha az a sok-sok éves konzerv mennyiség, ami le van tárolva elfogy:
teljesen átáll a Tzahal a 'modern' MRE-re, vagy rittyentenek a géhások valami jóféle konzerv egytálételt például.
ugyan úgy helyetfoglal a száraz is csak 2 komponensbe ott a vízet kell külön vinned. ami plusz hely
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 632
113
én összeraknák neked olyat hogy ihaj kicsipénzből.
kínai zaskósleves bolti tésztaételek amihez csak forróvizet kell hozzáadni egy kis puffasztott rizzsel paszkaval kicsi méz lekvár azalatgyümi rágógumi 3:1 be kv pár májkrém/pástétom.

igazából a ramentésztás kínai leveseket meg az instant bolti tészaételekből építeném a gerincét. amit a boltban is kapni az megfelelő minőség hisz ha az ember pénzt ad érte akkor olyan szar nem lehet ha szar lenne nem gyártanák.
Úgy okoskodj, hogy az iható víz nem adottság, a tablettával tisztítottból meg főzzön akinek román anyja van.

Szerintem az ozmózisos kéziszűrő alapfelszerelés kellene legyen, csak sajnos helyet foglal minden hátizsákban.

Szóval az amerikai mre a jó vonal a víz nélkül kész kajákkal szerintem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Úgy okoskodj, hogy az iható víz nem adottság, a tablettával tisztítottból meg főzzön akinek román anyja van.

Szerintem az ozmózisos kéziszűrő alapfelszerelés kellene legyen, csak sajnos helyet foglal minden hátizsákban.

Szóval az amerikai mre a jó vonal a víz nélkül kész kajákkal szerintem.
legyyen annak vízszűrője akinek szüksége van rá nehogymár a kajacsomag része legyen.
Mindenki másnak ott a palackos víz amit be kell rakni az MRE mellé is és a konzerv mellé is. Csak nem mindegy mennyi marad inni és menyitt kell elfözögetni. ha nins víz az MRE nél baszhatod a licsi locsi szűrőt a konzerv meg tartalmaz vizet a plussz víz jó lessz meginni. addig sem kell szürögetni. a konzerv dobozba vízforralás meg a legjobb szűrő (ha azt nézzük ami kis adagba veszélyes lehet a vízbe az a baktérium vírus nem a vastartalma vagy algatartalma.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
hasznos a vízszűrő hasznos a vízszűrő de ha választhatnák hogy alaoból ihatatlan vízet szűrőzés után vagy forralás után innák meg a forralást választanám. (attol még nem árt ha van valakinél egy szűrő de szerintem felesleges mindenkinek van textíl szűrő covidmaszk)

átkell önteni az orvosi maszkon (még mindig van) egyébként raktáron. a megevett konzervnek a dobozába fellforralni a vízet. ha már ennyire sere az ügyesebbek még fakérget is raknak egy egy főzésbe
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
plussz a konzerv dobozból lehet csinálni jelzőrendszert kolompot. nagyon sere lenne a szitu tuti a konzervet kérném. csomo mindenre jó a doboz fém alapból és a papírja még ég is.
ásni is lehet a konzervdobozzal jobb mint körömbe a retek vagy zacskóval a kézen