[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
én nem értelek benneteket. jobb ez mint ami volt? működik? ha 6 helyett csak 5 ember ül bele akkor elfértek? akkkor csak 5 ember uljön bele...venni kell plussz 10 darabot.
az a baj az egész honvédséggel hogy merev. menjn ki zsidóországba oszt nézd meg hogyan öltöznek meg minden. le van szarva minden, csak a cél a lényeg. nálunk meg szétfossa magát mindenki a semmire...vigyázállás meg minden....ma pont bent voltam a honvédben. 60plusszos, mozgássérült emberek..ez az őr:))) fülbevalós a főnökük...férfi. katasztrófa az egész....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Én meg azt nem értem, hogy tudsz ilyet kérdezni? Mit nem értesz azon, hogy a szerzdősen? A honvédségnek nem sok köze van a szerződésnek mivel azt Maróth Intézi és az ipari háttér és a licencjogok hazai gyártás szervízháttér és támogatás, komolyan mondom mintha nem is az iparban dolgoznál hanem egy fatelepen vágójóskaként..
én a személyzetről beszéltem
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 596
113
az a baj az egész honvédséggel hogy merev. menjn ki zsidóországba oszt nézd meg hogyan öltöznek meg minden. le van szarva minden, csak a cél a lényeg. nálunk meg szétfossa magát mindenki a semmire...vigyázállás meg minden....ma pont bent voltam a honvédben. 60plusszos, mozgássérült emberek..ez az őr:))) fülbevalós a főnökük...férfi. katasztrófa az egész....
Azt vágod, hogy az őrök azok sima civil FBÖ-k?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Én meg azt nem értem, hogy tudsz ilyet kérdezni? Mit nem értesz azon, hogy a szerzdősen? A honvédségnek nem sok köze van a szerződésnek mivel azt Maróth Intézi és az ipari háttér és a licencjogok hazai gyártás szervízháttér és támogatás, komolyan mondom mintha nem is az iparban dolgoznál hanem egy fatelepen vágójóskaként..
ne haragudj, de ez valszeg olyan dolog amit én nem értek meg. Mi az hogy ez van? Azonnal változtatni ha nem jó..és ez van. lehet nem jól látom. vak vagyok. elnézést....kizárt dolognak tartom hogy ha ma valami nem jol muködik az holnap is ugy legyen. kizárt.sok sok !
Nálam másnap nem igy van. nálatok is lehetne..
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 596
113
ne haragudj, de ez valszeg olyan dolog amit én nem értek meg. Mi az hogy ez van? Azonnal változtatni ha nem jó..és ez van. lehet nem jól látom. vak vagyok. elnézést....kizárt dolognak tartom hogy ha ma valami nem jol muködik az holnap is ugy legyen. kizárt.sok sok !
Nálam másnap nem igy van. nálatok is lehetne..
Mármint hogy azért nincs még bejelentve az NMS 4x4 mert a szerződés még nincs letárgyalva? Vagy most mivan? Most vesztettem el a fonalat.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Azt vágod, hogy az őrök azok sima civil FBÖ-k?
Vágom...de azt nem értem hogy erre mi szükség? ez is a hm költségvetéséből megy? kb 65 éves öreg emberek mérik 46-os surranóban a hőmérsékletet. bociban. alig tudnak járni..Őket kellene először bevinni a kórházba. rajtuk meg ott van 2-3 fülbevalós kopasz "igazi katona" aki basztatja a kocsikat.meg kiskirálykodik a nyuggereken. az az életük hogy felhivják egymást 10 méterről hogy mizus:_-))) szerintem ez felesleges ..ezt azonnal meg kell szuntetni..itt megy el a lóvé...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Vágom...de azt nem értem hogy erre mi szükség? ez is a hm költségvetéséből megy? kb 65 éves öreg emberek mérik 46-os surranóban a hőmérsékletet. bociban. alig tudnak járni..Őket kellene először bevinni a kórházba. rajtuk meg ott van 2-3 fülbevalós kopasz "igazi katona" aki basztatja a kocsikat.meg kiskirálykodik a nyuggereken. az az életük hogy felhivják egymást 10 méterről hogy mizus:_-))) szerintem ez felesleges ..ezt azonnal meg kell szuntetni..itt megy el a lóvé...
csak kiváncsiságból menj már be a honvéd kórházba.......köszi
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 596
113
Akkor minek re
Hát én elolvastam, és egyáltalán nem értem mit miért írtál le. Biztosan van édtelme a te szemszögedből. De hidd el, k*rvára nem jön át miről beszélsz!
Fordítok. Mostmár öszzeraktam.

Járt a honvéd kórházban, ahol látott HM-ei-s vén dagi FBŐ-ket, meg egykét katonát és az egyiknek fülbevaló volt a fülében (mondjuk az tényleg gáz egyenruhában) és még kopasz is volt. És nem tetszett neki, ahogy terelgetik a nyugdíjasokat meg gondolom ahogy beszéltek velük (mondjuk mindenhol vannak bunkók) és, hogy mekkora pénzpazarlás az, hogy öreg biztonsági őröket fizet a HM és a katonák a kórházban vannak és kommandírozzák a nyugdíjasokat.

Na @Szatmár72

HM Ei-s FBŐ-k: Ők jórészt visszafoglalkoztatott szolgálati nyugdíjasok akik azért vállalják ezt hogy megkapják a teljes nyugdíjukat meg még egy kis zsebpénzt. Na mivel ők kapnak nyugdíjat ezért fillérekbe kerül a foglalkoztatásuk egy normális biztonsági cég helyett ezért velük őriztetik a HM objektumokat és a befizetett pénz a honvédségtől visszacsorog az államkincstárba miközben az Ei-s vezetők jó osztalékot kapnak (Ezt a rendszert a Fidesz találta ki a korkedvezményes nyugdíj eltörlésekor és azóta is nagyon jól keresnek rajta)

A kórházakba a honvédségtől a kutya nem akart menni, úgy kellett ez nekünk mint egy falat szar egy haderőfejlesztési program idején, hogy több ezer ember a nyugdíjasokat kommandírozza a kórházakban. Csak hát akkora a létszámhiány a szar bérezés meg egyéb dolgok miatt az egészségügyben évek óta hogy amikor bejött a covid ráparancsolt a kormány (nem a honvédelmi vezetés találta ki) hogy a kisegítő kórházi munkákra adjunk embert mert gyorsabb és töredékébe kerül ahhoz képest, hogy a kórházi kisegítő dolgozóknak minimálbérnél többet adjanak, hogy menjen oda valaki egyáltalán. (ezt is a kormányon kérd számon ha nem tetszik) Az meg hogy a nyugdíjasokkal esetleg ingerültebb valaki kurva sok oka lehet, mondjuk az, hogy lehet hetek óta csinálja már 12 órában a terelgetést és már elfogyott a türelme a dolog miatt mert az öregek azért kicsit be vannak fosva ilyenkor amikor bemennek a kórházba oltásra satöbbire és szoktak értetlendkedni és lehet már a fazonnak már elege lett az aznapi 5 ezredik hülye kérdésből.
Megjegyzem ugyan ez az oka a rendőrségi közös járőrözésnek is. (Ott se lesz rendőr amíg a kezdő fizu 140 ezer szintén a kormányhoz menj vele panaszra)

Amúgy lehet nagyjából értette volna mindenki mit akarsz mondani, hogy ha egy normális hozzászólásban leírod mit tapasztaltál és mi a véleményed erről nem két mondatokra szabva mondjuk a magyar haderő fejlesztései irányai topikban külön kommentben és nem egy olyan kommentet beidézve kezded meg egy technika saját topikjában az elképzelést aminek semmi köze a dologhoz amiről beszélni szeretnél.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
én nem értelek benneteket. jobb ez mint ami volt? működik? ha 6 helyett csak 5 ember ül bele akkor elfértek? akkkor csak 5 ember uljön bele...venni kell plussz 10 darabot.
Na ezt a részt még NAGYJÁBÓL értettem, de ezután elveszítettem a fonalat....ígyhát csak erre megpróbálok reflektálni.
Tudod ez olyan, mint amikor elmész a 6 fős családodnak autót venni, és akkorhogyan próbálják rádmelegíteni, juszt sem akarsz megvenni egy 5 személyes autót. Mi a tökömet csinálsz a 6. fővel? Viszed a csomagtartóban? Rendelsz neki taxit? Vagy csak szimplán fut a kocsi után, mint a csahos kutya?
45x el lett mondva, hogy sem az NMS, sem a Jelcin/Gidrán nem lövész rajjárműnek lett véve. Ez olyan "rajokhoz" lesz hozzárendelve, ahol a legkisebb mozgatni való alegység maximuma 5-6 fős, vagy annál kisebb. egyszerűen azért, mert már a jelzett max. 6 fő is igen neccesen fér bele, pláne, ha valami terjedelmesebb berendezést, vagy fegyvert kell magukkal vinni.
 
Last edited by a moderator:

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 911
113
Akkor minek re

Fordítok. Mostmár öszzeraktam.

Járt a honvéd kórházban, ahol látott HM-ei-s vén dagi FBŐ-ket, meg egykét katonát és az egyiknek fülbevaló volt a fülében (mondjuk az tényleg gáz egyenruhában) és még kopasz is volt. És nem tetszett neki, ahogy terelgetik a nyugdíjasokat meg gondolom ahogy beszéltek velük (mondjuk mindenhol vannak bunkók) és, hogy mekkora pénzpazarlás az, hogy öreg biztonsági őröket fizet a HM és a katonák a kórházban vannak és kommandírozzák a nyugdíjasokat.

Na @Szatmár72

HM Ei-s FBŐ-k: Ők jórészt visszafoglalkoztatott szolgálati nyugdíjasok akik azért vállalják ezt hogy megkapják a teljes nyugdíjukat meg még egy kis zsebpénzt. Na mivel ők kapnak nyugdíjat ezért fillérekbe kerül a foglalkoztatásuk egy normális biztonsági cég helyett ezért velük őriztetik a HM objektumokat és a befizetett pénz a honvédségtől visszacsorog az államkincstárba miközben az Ei-s vezetők jó osztalékot kapnak (Ezt a rendszert a Fidesz találta ki a korkedvezményes nyugdíj eltörlésekor és azóta is nagyon jól keresnek rajta)

A kórházakba a honvédségtől a kutya nem akart menni, úgy kellett ez nekünk mint egy falat szar egy haderőfejlesztési program idején, hogy több ezer ember a nyugdíjasokat kommandírozza a kórházakban. Csak hát akkora a létszámhiány a szar bérezés meg egyéb dolgok miatt az egészségügyben évek óta hogy amikor bejött a covid ráparancsolt a kormány (nem a honvédelmi vezetés találta ki) hogy a kisegítő kórházi munkákra adjunk embert mert gyorsabb és töredékébe kerül ahhoz képest, hogy a kórházi kisegítő dolgozóknak minimálbérnél többet adjanak, hogy menjen oda valaki egyáltalán. (ezt is a kormányon kérd számon ha nem tetszik) Az meg hogy a nyugdíjasokkal esetleg ingerültebb valaki kurva sok oka lehet, mondjuk az, hogy lehet hetek óta csinálja már 12 órában a terelgetést és már elfogyott a türelme a dolog miatt mert az öregek azért kicsit be vannak fosva ilyenkor amikor bemennek a kórházba oltásra satöbbire és szoktak értetlendkedni és lehet már a fazonnak már elege lett az aznapi 5 ezredik hülye kérdésből.
Megjegyzem ugyan ez az oka a rendőrségi közös járőrözésnek is. (Ott se lesz rendőr amíg a kezdő fizu 140 ezer szintén a kormányhoz menj vele panaszra)

Amúgy lehet nagyjából értette volna mindenki mit akarsz mondani, hogy ha egy normális hozzászólásban leírod mit tapasztaltál és mi a véleményed erről nem két mondatokra szabva mondjuk a magyar haderő fejlesztései irányai topikban külön kommentben és nem egy olyan kommentet beidézve kezded meg egy technika saját topikjában az elképzelést aminek semmi köze a dologhoz amiről beszélni szeretnél.


Emellett még --szerintem-- arról van szó még, hogy Ő is rosszul van attól a látszat-/pót-cselekvésektől, amik még mindig túl sokszor folytatódnak, amiknél az elsődleges nem a valós eredmény felmutatása, hanem megalkuvó politikai és társadalmi kompromisszumok, amikben lassan "feloldódik" a Zrínyi2026.

Vannak területek, ahol nincs túl sok helye a kompromisszumnak, ha valódi eredményt akar valaki elérni.
Ha "elég" a látszat, akkor valóban "nem szabad" levetetni a fülbevalót, és "fogyókúráztatni" a bácsit, stb ...


Rengeteg nagyon jó folyamat veszett már el az elvtelen végrehajtás miatt.



Szerintem ez a folyamat zavarja.
...ha igen, akkor egyetértek vele!


U.i: Legalább is Nekem ez a véleményem és a konstruktív kritikám!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 596
113
Emellett még --szerintem-- arról van szó még, hogy Ő is rosszul van attól a látszat-/pót-cselekvésektől, amik még mindig túl sokszor folytatódnak, amiknél az elsődleges nem a valós eredmény felmutatása, hanem megalkuvó politikai és társadalmi kompromisszumok, amikben lassan "feloldódik" a Zrínyi2026.

Rengeteg nagyon jó folyamat veszett már el az elvtelen végrehajtás miatt.
Szerintem ez a folyamat zavarja.
...ha igen, akkor egyetértek vele!


U.i: Legalánbbis Nekem ez a konstruktív kritikám!
Vannak területek, ahol nincs túl sok helye a kompromisszumnak, ha valódi eredményt akar valaki elérni.
Ha "elég" a látszat, akkor nem szabad levetetni a fülbevalót, fogyókúráztatni a bácsit, stb ...
Az FBŐ-s bácsit minek fogyókúráztassa, semmi dolga vele a honvédségnek. A munkáltatójának van. A fülbevalóért meg fejbe kéne rugdalni... Az olyan szinten szabályzat (Na meg jó ízlés) ellenes.


Amúgy én akkor elengedtem a kollégát mint komolyan vehető fórumtagot amikor tavaly kitalálta, hogy valami szupertitkos egység tagja amiről a Nyírségben székel és ha beszélne róla meg kell, hogy öljön minket.... (aztán közben meg akkora fogalom (meg szövegértelmezési és fogalmazási) zavarokkal küzd mint ide Lacháza)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 911
113
Az FBŐ-s bácsit minek fogyókúráztassa, semmi dolga vele a honvédségnek. A munkáltatójának van. A fülbevalóért meg fejbe kéne rugdalni... Az olyan szinten szabályzat (Na meg jó ízlés) ellenes.


Amúgy én akkor elengedtem a kollégát mint komolyan vehető fórumtagot amikor tavaly kitalálta, hogy valami szupertitkos egység tagja amiről a Nyírségben székel és ha beszélne róla meg kell, hogy öljön minket.... (aztán közben meg akkora fogalom (meg szövegértelmezési és fogalmazási) zavarokkal küzd mint ide Lacháza)

Ha olyasmire gondolt, amit írtam, "akkorisis" egyetértek vele(emlékszem az "érdekes" információira), De: mert szegény "Zrínyi" költség-hatékonysága (Át/Érték arány!!!) a sok politikai alku közben kezdte közelíteni "az béka ***gét", a szerbekéhez képest PL!!! ( +utolsó U.i.!)

Ha nem erre gondolt akkor magammal értek egyet " . "




OFF

U.i: Az elhízott bácsika(és minden hasonló kondíciójú idős) tüdőkapacitása a belsőszervi zsírrétegek miatt, harmada-negyede az egészséges állapot szerinti életkori lehetőségeinek.
Ami "csak" akkor lesz gond, amikor a tüdőkapacitása a Covid miatt a pillanatnyi 3-4-5%-ra esik vissza: A harmadolt-negyedelt pillanatnyi kapacitás 3-4-5%-a miatt hallnak meg arányaiban sokkal többen Magyarországon a kevésbé elhízott idős-korosztályos országoknál!

ON


U.i: A románok --általam viccesen megfogalmazott, de az ellentételezés anyagi terheit szemléletesen mutató példa:-- Z2026 kompenzálására (kb.: " ...elég majd 2025-ben olajat cserélnünk, a gépeinkben középső szintig, a mostani minimum helyett!"), azért sajnos erősen tartalmaz igazság-magot!!!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 596
113
U.i: A románok --általam viccesen megfogalmazott, de az ellentételezés anyagi terheit szemléletesen mutató példa:-- Z2026 kompenzálására (kb.: " ...elég majd 2025-ben olajat cserélnünk, a gépeinkben középső szintig, a mostani minimum helyett!"), azért sajnos erősen tartalmaz igazság-magot!!!
Amúgy tényleg rosseb tudja már ki mondta, hogy mindenbe beleakaszkodsz amit alkalmasnak látsz a (a szerintem) téves elgondolásaid alátámasztására de eléggé igaza volt :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
Na ezt a részt még NAGYJÁBÓL értettem, de ezután elveszítettem a fonalat....ígyhát csak erre megpróbálok reflektálni.
45x el lett mondva, hogy sem az NMS, sem a Jelcin/Gidrán nem lövész rajjárműnek lett véve. Ez olyan "rajokhoz" lesz hozzárendelve, ahol a legkisebb mozgatni való alegység maximuma 5-6 fős, vagy annál kisebb.
Tudod ez olyan, mint amikor elmész a 6 fős családodnak autót venni, és akkorhogyan próbálják rádmelegíteni, juszt sem akarsz megvenni egy 5 személyes autót. Mi a tökömet csinálsz a 6. fővel? Viszed a csomagtartóban? Rendelsz neki taxit? Vagy csak szimplán fut a kocsi után, mint a csahos kutya?
45x el lett mondva, hogy sem az NMS, sem a Jelcin/Gidrán nem lövész rajjárműnek lett véve. Ez olyan "rajokhoz" lesz hozzárendelve, ahol a legkisebb mozgatni való alegység maximuma 5-6 fős, vagy annál kisebb. egyszerűen azért, mert már a jelzett max. 6 fő is igen neccesen fér bele, pláne, ha valami terjedelmesebb berendezést, vagy fegyvert kell magukkal vinni.
OFF
Szeretnék saját magamtól is elhatárolódni, szokásosnál is értelmetlenebb hozzászólásom miatt! Most mentségemre legyen mondva valami telefon-fórummotor-szerkesztési-szingularitás-megkettőzés áldozata lettem. Már feljelentettem magam a Moderátoroknál. :(
ON
 
K

kamm

Guest
Amúgy tényleg rosseb tudja már ki mondta, hogy mindenbe beleakaszkodsz amit alkalmasnak látsz a (a szerintem) téves elgondolásaid alátámasztására de eléggé igaza volt :D
En nem viccelek, amikor probalom lebeszelni a drogokrol... valami nagyon kemeny hallucinogen cuccot nyomhat(ott), egeszen elkepeszto dolgokat tud elorangatni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely