[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Azt lehet tudni milyen szerepet fog játszani ez a jármű a löv zászlóaljnál.

Csak azért kérdezem mert elvileg ezek a gépek a tüzéreké, mégis a videóban rendre tünnek föl lövész zászlóaljas tiszthelyettesek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 219
119 874
113
Azt lehet tudni milyen szerepet fog játszani ez a jármű a löv zászlóaljnál.

Csak azért kérdezem mert elvileg ezek a gépek a tüzéreké, mégis a videóban rendre tünnek föl lövész zászlóaljas tiszthelyettesek.
Általános Sofőrképzés van, hogy legyen elég kiképzett sofőr, meg majd cserebere is lehet szerintem.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Általános Sofőrképzés van, hogy legyen elég kiképzett sofőr, meg majd cserebere is lehet szerintem.
Lövészetes videóban is lehet látni. Vagy amikor megérkeznek Tatára.

Csak azért gondolkoztam mert eddig a tüzérek voltak hangoztatta. És felmerült bennem akkor nekik minek a képzés/vagy mire lessz az 1lövészbe rendszeresítve.
Ha meg nem lessz csak "unaloműzésből" vannak ott?
Azt nem hinném.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 219
119 874
113
Lövészetes videóban is lehet látni. Vagy amikor megérkeznek Tatára.

Csak azért gondolkoztam mert eddig a tüzérek voltak hangoztatta. És felmerült bennem akkor nekik minek a képzés/vagy mire lessz az 1lövészbe rendszeresítve.
Ha meg nem lessz csak "unaloműzésből" vannak ott?
Azt nem hinném.
Valszeg a harcjárművezetők mind megkapják a képzést rá, amilyen leterheltség van a létszámhoz esélyes, hogy feladatokon cserélgetni kell a söfőröket.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Lövészetes videóban is lehet látni. Vagy amikor megérkeznek Tatára.

Csak azért gondolkoztam mert eddig a tüzérek voltak hangoztatta. És felmerült bennem akkor nekik minek a képzés/vagy mire lessz az 1lövészbe rendszeresítve.
Ha meg nem lessz csak "unaloműzésből" vannak ott?
Azt nem hinném.
Ez egy támogató jármű, szerintem lesz minden alegysegnél, valamilyen alváltozatban. Logikus, hogy mindenki megismerkedjen vele.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Ez egy támogató jármű, szerintem lesz minden alegysegnél, valamilyen alváltozatban. Logikus, hogy mindenki megismerkedjen vele.
Oks. ;)
Ez volt a kérdésem. Tudjuk e mire.

Szóval ebben a videóban is 1 lövészes tiszthelyettes van, irányzóképzésen.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 526
113
Egy újabb kép...

E1BVGbKX0AEGNy7
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 030
113
Lehet fejlesztési topickba kellene, de az Ejder Yalcin és a Yörük súlyáról eszembe jutott, hogy a Gamma Zrt. folytatásként inkább egy kisebb talajnyomású, nem túl nehéz, úszóképes, 10-12-14 (vagy még több) főt is szállítani képes kis masinát hegesszen össze.
Egy ilyesmire nagyobb szükség lenne, és egy ilyen jobban is mozogna a sok folyóvízzel szabdalt nagy magyar alföldön, homokban sárban.
Valami olyasmi mint az SBA-60K2 Bulat.

Azért majd kíváncsi leszek, hogy ilyen időben hogyan is viselkedik a 14 tonnájával a bükkben hegynek fel egy dűlőúton, vagy épp valahol az alföldön egy szántóföld melletti ahol a traktorok járnak. Pláne ha több is megy egymás után.

A BTR-80 hasonló súllyal 8x8. Kicsit kisebb felülettel kerekenként. Hmmmm


1511533641_16-ejder-yalcin.jpg


A fenti hozzászólásokba is leírt probléma megoldására fel kellene készülni, miszerint a 8X8-as BTR-nél a hasonló súly 8 kerék abroncsán oszlik meg, ami felületek egyenként (becslés alapján) ugyan kicsit kisebbek, mint a Gidran egy abroncsának felfekvő felülete, de a BTR-nél 8 darab van belőle, míg a Gidran-nál csak 4!!!

Én "csöndben" elkezdenék keresni valami "peres" gumit, aminek 10-25%-kal nagyobb felülete lapul a talajra.
Nem izrael, sivatag, török/Közel-Kelet-hegyek vannak nálunk, hanem ellenkezőleg, a hazai "alap" talajviszony a süppedőbb, a honi esősebb éghajlattal... !!!

Egy eső utáni Alföld-teszt-túrát --egy 15,5 tonna súllyal-- kíváncsian néznék!!!
...élesben már nem lesz lehetőség a --szerintem biztos-- probléma javítására.

Sok jó tulajdonsága mellett ezt jó lenne "befoltozni", hogy a többi maradéktalanul tudjon érvényesülni!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 526
113
Én "csöndben" elkezdenék keresni valami "peres" gumit, aminek 10-25%-kal nagyobb felülete lapul a talajra.
Nem izrael, sivatag, török/Közel-Kelet-hegyek vannak nálunk, hanem ellenkezőleg, a hazai "alap" talajviszony a süppedőbb, a honi esősebb éghajlattal... !!!
Akkor is ha ezek a járművek misszióba mentek volna/mennek az általad felsorolt területekre?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 030
113
Akkor is ha ezek a járművek misszióba mentek volna/mennek az általad felsorolt területekre?
A szélesebb gumik hátrányait sokkal könnyebb ellensúlyozni (kevéssel nagyobb fogyasztás, ...), mint rossz terepjáró képességet amit keskeny abroncsok miatti magas talajnyomás okoz.

A balkáni kampányra tökéletesek lesznek

Igen. Szélesebb gumikkal is.
Az itthoni, Kárpát-medencés talajhoz "Kárpát-medencés"(alacsonyabb) talajnyomású, szélesebb gumi célszerű.

Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse