[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Ja igen géppuskaállvány, örülök, hogy felhoztad

Ott kezdeném, hogy nagyon cinikus vagyok. Főleg a magyar fegyveres szervekkel meg mindennel ami hozzájuk tartozik úgy unblokk.

De a hozzád hasonló gyengébbek kedvéért akik nem veszik észre szarkazmust, cinizmust egy ember mondanivalójában,( végtére is honvédnek elég 8 álltalános) s levezetem miért is írom azt amit.

Tegyük fel, hogy nem Gidránokra lesz magyar nebulók álltal fejlesztett manuális torony GÉPPUSKÁHOZ (persze tudom én is, hogy nem sok esély van rá).
Mi másra mehetne még rá? Talán a jövőben RM-el fejlesztett 8x8-ra? Az még nagyobb blamázs lenne? Kétlem
vagy netán 2021-ben akarják feltalálni spanyolviaszt és majd nemzetközni exportsikerre pályázni? Kétlem
Bár az is lehet, hogy bekerült egyetemi tananyagba mérnököknek? Vagy pont hogy nincs rendes mérnökképzés Magyarországon és HM lesz helyettesítő tanár?
Van még rengeted bullshit kategória, meg persze értelmes elméletem, csak hát az a fránya cinizmus ugye.
A cinizmus nem helyettesíti az intelligenciát és bizonyos szint után inkább detrimentálisan hat rá...

Az a géppuskaállvány könnyű terepjáróra való leginkább (ami amúgy esélyes, hogy lesz és a light utilty felszereltségen nem zavar senkit sem a géppuskaállvány kerete mivel elég a géppuska felszerelésének lehetősége mint alapfelszereltség egy elsősorban nem harci alkalmazású kocsi önvédelmére) .
Maga a projekt célja a műszaki egyetemek és a honvédségi innovációs központ kezdeti együttműködésének kialakítása. Tudod a nebulók szoktak mindenféle projektmunkákat vállalni is kreditpontokért, ösztöndíjért satöbbiért nem feltétlen lesz belőle konkrét termék. Ahogy terveztek már a műegyetemen drónt is nem egyet, ami nem került megrendelésre, mert nem is ez a lényege a dolognak. Hanem maga a mérnökképzés ilyen irányú fejlesztése is illetve, hogy az itt képzett mérnökök esetleg később a leendő hadiipar felé orientálódjanak a karrierjük során.

Az meg, hogy az utóbbi 1 hónapban minden adott alkalommal amikor felkerül valami cikk vagy képanyag erről a nyomott gépről amit amúgy a géppuskaállványos cikk meg sem említ, te nagy "cikusan", szarkasztikusan és főleg viccesen beböfögöd, hogy "höööh Anulu páncélautó géppuskaállvány" azt még az ember veheti először poénnak szarkazmusnak stb-nek (bár az előadásodban ez kb annyira jön át ezekkel a tulajdonságokkal mint a Makkoshotykai asszonykórus siratóéneke) a sokadik ilyen után arra következtet az ember, hogy neked ez segít a mentális önkielégítésben amire meg valljuk be nem vagyunk túlzottan kíváncsiak.

A jogos kritikának van helye és értelme, a folyamatos indokolatlan köpködés csak szánalmas és nevetségessé tesz.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
Ja igen géppuskaállvány, örülök, hogy felhoztad

Ott kezdeném, hogy nagyon cinikus vagyok. Főleg a magyar fegyveres szervekkel meg mindennel ami hozzájuk tartozik úgy unblokk.

De a hozzád hasonló gyengébbek kedvéért akik nem veszik észre szarkazmust, cinizmust egy ember mondanivalójában,( végtére is honvédnek elég 8 álltalános) s levezetem miért is írom azt amit.

Tegyük fel, hogy nem Gidránokra lesz magyar nebulók álltal fejlesztett manuális torony GÉPPUSKÁHOZ (persze tudom én is, hogy nem sok esély van rá).
Mi másra mehetne még rá? Talán a jövőben RM-el fejlesztett 8x8-ra? Az még nagyobb blamázs lenne? Kétlem
vagy netán 2021-ben akarják feltalálni spanyolviaszt és majd nemzetközni exportsikerre pályázni? Kétlem
Bár az is lehet, hogy bekerült egyetemi tananyagba mérnököknek? Vagy pont hogy nincs rendes mérnökképzés Magyarországon és HM lesz helyettesítő tanár?
Van még rengeted bullshit kategória, meg persze értelmes elméletem, csak hát az a fránya cinizmus ugye.

Mondjuk igen, abban is jobb vagyok ha már felhoztad.
ha ennyire jó vagy akkor fogd meg szépen lmzek kolléga kezét aztán menjetek el együtt vmi afrikai országba "szakérteni" végre....
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
magyar nebulók álltal fejlesztett manuális torony GÉPPUSKÁHOZ
Ezt honnan szeded, valami konkrétum?
Vagy csak az irritálóan profi cinizmusod agyszüleménye ez is?
Egyébként jártál felsőfokú műszaki tanulmányok közelében, vagy ezt is csak facebook fórum szintű tudással kritizálod?
Úgy sejtem lila dunsztod sincs mennyi és milyen területen képes a hazai mérnökállomány most is nemzetközi szinten teljesíteni. Igen, jellemzően multiknál, de a tudás helyben/fejben van, és marad, azt már csak a fej tulajdonosa tudja elvinni innen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Fogadok te templomba is jársz minden vasárnap.
Te vagy a sèrtett kisfiú a homokozóban kábé .. csak nem veszed észre :D Igen mindenki dolgozhatna hatèkonyabban.. téged meg a te munkádat kéne fényképezni minden nap. Biztos bele lehetne kötni abba is.. és te a fizetésed más emberektől kapod ugyanúgy.. önmagába harapó sárkányt kreálsz aztán amikor visszaszáll rád csodálkozol. Haver, menj oda dolgozni és festesd le jobban, vagy lektoráld a srácot aki alábeszèlt a videónak.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Pogány

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
A cinizmus nem helyettesíti az intelligenciát és bizonyos szint után inkább detrimentálisan hat rá...
Ezt melyik Coelho műben olvastad?


Az a géppuskaállvány könnyű terepjáróra való leginkább (ami amúgy esélyes, hogy lesz és a light utilty felszereltségen nem zavar senkit sem a géppuskaállvány kerete mivel elég a géppuska felszerelésének lehetősége mint alapfelszereltség egy elsősorban nem harci alkalmazású kocsi önvédelmére) .

A jövőbeli teherautó volt egyik elméletem, de ugye én pesszimista vagyok.

Maga a projekt célja a műszaki egyetemek és a honvédségi innovációs központ kezdeti együttműködésének kialakítása. Tudod a nebulók szoktak mindenféle projektmunkákat vállalni is kreditpontokért, ösztöndíjért satöbbiért nem feltétlen lesz belőle konkrét termék. Ahogy terveztek már a műegyetemen drónt is nem egyet, ami nem került megrendelésre, mert nem is ez a lényege a dolognak. Hanem maga a mérnökképzés ilyen irányú fejlesztése is illetve, hogy az itt képzett mérnökök esetleg később a leendő hadiipar felé orientálódjanak a karrierjük során.
Biztos sok olajsütő pályamunka is van, honvédségi felkérésre.

Na Lmzek tud szakmai érveket is felhozni.
Szakmai érvek a nepotizmus országában? Ahol a gépágyú az GÉPPUSKA egy hivatalos szakmai videóban.

Vagy csak az irritálóan profi cinizmusod agyszüleménye ez is?
Csak leesik végre.

Egyébként jártál felsőfokú műszaki tanulmányok közelében, vagy ezt is csak facebook fórum szintű tudással kritizálod?

Várjál mindjár linkelem a okleveleim csak lefénymásolom a közmunkások irodájában, csak megkérdezem Pistabácsit ide adja-e biciklijét, hogy hazatekerjek értük.

Úgy sejtem lila dunsztod sincs mennyi és milyen területen képes a hazai mérnökállomány most is nemzetközi szinten teljesíteni. Igen, jellemzően multiknál, de a tudás helyben/fejben van, és marad, azt már csak a fej tulajdonosa tudja elvinni innen.
Valóban nem, ezért is hiszek el minden amit a propaganda lenyom a torkomon.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Te vagy a sèrtett kisfiú a homokozóban kábé .. csak nem veszed észre :D Igen mindenki dolgozhatna hatèkonyabban.. téged meg a te munkádat kéne fényképezni minden nap. Biztos bele lehetne kötni abba is.. és te a fizetésed más emberektől kapod ugyanúgy.. önmagába harapó sárkányt kreálsz aztán amikor visszaszáll rád csodálkozol. Haver, menj oda dolgozni és festesd le jobban, vagy lektoráld a srácot aki alábeszèlt a videónak.

Ingyen azt se csinálnám.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
A cinizmus nem helyettesíti az intelligenciát és bizonyos szint után inkább detrimentálisan hat rá...
Tudod a túlkompenzálás tipikus példája, pont annak a bizonyos intelligenciának a hiánya miatt ;)

Biztos sok olajsütő pályamunka is van, honvédségi felkérésre.
Drón és lánctalpas kisrobot manipulátor karokkal (EOD robot szerűség) már volt. Különböző szenzorok egyebek szintén.



Na Lmzek tud szakmai érveket is felhozni
A szakmai érveket a mondandójára értem amit elő szokott hozni a fejtegetései során és amit tőled nem nagyon láttam még.



Valóban nem, ezért is hiszek el minden amit a propaganda lenyom a torkomon.
Mármint azért nem tud megtervezni semmit mert magyar mérnök? Hát baszki gratulálok a szegénységi bizonyítványod MSC-re bővült.

tumblr_p7yas3Gi7P1tc2ak8o1_1280.png
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Két gyors kérdés: miért rendőr vezeti fel őket és nem katonai rendész, illetve 1:20-nál milyen sisak van a főtörzsön?
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Milyen szakmai érvet vársz? Mi ellen mi mellett? ha erre válaszol egyből írni is fogom? Esküszöm

Tudod a túlkompenzálás tipikus példája, pont annak a bizonyos intelligenciának a hiánya miatt
Ne higgy el mindent amit olvasol vagy mondanak. (na ezt pont ott tanultam amit nem árulnék el, de nem a laktanya kantinjában vagy edzőtemében)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Milyen szakmai érvet vársz? Mi ellen mi mellett? ha erre válaszol egyből írni is fogom? Esküszöm

Tudod a túlkompenzálás tipikus példája, pont annak a bizonyos intelligenciának a hiánya miatt
Ne higgy el mindent amit olvasol vagy mondanak. (na ezt pont ott tanultam amit nem árulnék el, de nem a laktanya kantinjában vagy edzőtemében)
Hát ha magadtól nem jut eszedbe semmi akkor az a te problémád.

Pszcihológia és szociológia órán tanultam az egyetemen ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Hát ha magadtól nem jut eszedbe semmi akkor az a te problémád.

Pszcihológia és szociológia órán tanultam az egyetemen ;)

Igaz, elnézést kérek, zavaró lehet a "Milyen szakmai érvet vársz?" Ezt ne vedd figyelembe csak a 2. mondatot második felét.
De gondolom el tudtad olvasni azt is, hisz tanult ember vagy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Két gyors kérdés: miért rendőr vezeti fel őket és nem katonai rendész, illetve 1:20-nál milyen sisak van a főtörzsön?
Gondolom gyorsabban kiért a Tatai rendőrőrs közelebb volt mint a Győri regionális katonai rendészeti központ és nagyjából 5 percre van a lehajtó a lőtérre ami miatt tök felesleges a Győri rendészt áthívni.

A sisak sima Mich 2000-es 15M huzattal és egy éjjellátó konzollal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
Igaz, elnézést kérek, zavaró lehet a "Milyen szakmai érvet vársz?" Ezt ne vedd figyelembe csak a 2. mondatot második felét.
De gondolom el tudtad olvasni azt is, hisz tanult ember vagy.
A szakmai érvek hiányát úgy általában a honvédséggel kapcsolatos megnyilvánulásaidra értettem.

Elmondtam a géppuska állvány miértjét mivel ez az együttműködési program lényege az egyetemekkel, hogy a hadiipar felé irányítsák a mérnököket amiből majd egyszer vagy lesz valami vagynem. És az innovációs központ majd eldönti, hogy használható-e valamire, arra hozták létre, hogy lehet hozzájuk menni ötletelni és amit érdemes támogatnak hátha hasznosítható. Természetesen ez az elmélet amiből majd meglássuk mi valósul meg mivel roppantul gyerekcipőben jár még a dolog.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Komolyan mondom csináljunk egy HtKa-s paintball találkozót, alkossunk csapatokat mint pl. a T-72 modernizátorok meg készítsünk gyilkos drónt repülőből kedvelők vagy cinikusok és tudományosok néven, lőjük egymást szét majd igyunk egy jó hideg sört és egy fasza házi pálinkát, csináljunk egy fasza marhalábszár pörit és spongyát rá....mert ez az agymenés lassan kezd rátelepedni a fórumra! Csak egy bejelentést csak egyet!:cool::p
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Igaz, hogy lehetne ezernyi érvet felhozni azon béli meggyőződésem mellet, hogy miért nem hiszek sem a magyar hadiiparban sem a magyar honvédségben, pedig szeretnék hisz csak magyar volnék.

úgy általában én nem hiszek sem a magyar honvédségben sem a haderőfejlesztésben, pedig szeretnék.
Igaz nem teljesen helytálló analógia, de ugye nem kérnél szakmai érveket egy paptól sem hite mellett vagy ellene?