[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A gidránban az ülések száma egy ordas nagy kamu. 2 emberrel kevesebb fér bele mint ami rá van írva.
nem is azt álítottam.
hanem hogy ugyan annyi embberrel a gidrán sokkal tágasabb. a dingo alapbol 6 fős 2 vezető 3 fő a hátsóülléseken +1 beforgatva mint a buszon.
6 fővel a gidránba táncolni lehet a hátso szekcióba üllú kb válaszhat melyik oldalra kuporodik 2 széket befoglalva. ha meg a többszékes dingot nézzük 2 ember elöl közöttük egy probál elférni behúzott nyakkal asebességváltón hátul 3 ember velük szembe 2 úgy fér csak el hogy 2 ember terpeszt a másik kettó meg zárt lábakkal ül egymás lábai között.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ültem mindkettőben és a terepjáró képességet leszámítva mindenben jobb a Dingo.


A terepjáró képesség csak egy faktor a sok közül.
én is ültem mind a 2 be. dingoba többféle kivitelbe is. a Dingo egyáltalán nem kényelmes.
ha a terepjáróképesség nem tétel akkor a desszant irányok?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 777
113
nem is azt álítottam.
hanem hogy ugyan annyi embberrel a gidrán sokkal tágasabb. a dingo alapbol 6 fős 2 vezető 3 fő a hátsóülléseken +1 beforgatva mint a buszon.
6 fővel a gidránba táncolni lehet a hátso szekcióba üllú kb válaszhat melyik oldalra kuporodik 2 széket befoglalva. ha meg a többszékes dingot nézzük 2 ember elöl közöttük egy probál elférni behúzott nyakkal asebességváltón hátul 3 ember velük szembe 2 úgy fér csak el hogy 2 ember terpeszt a másik kettó meg zárt lábakkal ül egymás lábai között.
A Gidrán egy nyomortany a Dingo-hoz képest mindenhogy.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
A gidránban az ülések száma egy ordas nagy kamu. 2 emberrel kevesebb fér bele mint ami rá van írva.
Pedig elég tágasnak látszik...melyik ülés "kamu"?
(A képen egy Ejder van mondjuk...)

ejder-2.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
jobb hátul ültél valamelyik székbe úgy hogy a veled szembelevőbe ült valaki? úgy van benne 6 fő
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 777
113
Pedig elég tágasnak látszik...melyik ülés "kamu"?
(A képen egy Ejder van mondjuk...)

ejder-2.jpg
A hátsó 4-ből kettő. Pigmeusuk épphogy elférnek, de egy egészséges (ezalatt nem azt értem, hogy elhízott, hanem szó szerint egészséges) magyar ember már nyomorog hátul még kisgatyában is, nemhogy harcászati felszerelésben. És hely sincs benne a katonák felszerelésének.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
A hátsó 4-ből kettő. Pigmeusuk épphogy elférnek, de egy egészserrges (ezalatt nem azt értem, hogy elhízott, hanem szó szerint egészséges) magyar ember már nyomorog hátul még kisgatyában is, nemhogy harcászati felszerelésben. És hely sincs benne a katonák felszerelésének.
Ezt is mg kellene toldani 40-50 centivel, mint a NMS-t...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A hátsó 4-ből kettő. Pigmeusuk épphogy elférnek, de egy egészséges (ezalatt nem azt értem, hogy elhízott, hanem szó szerint egészséges) magyar ember már nyomorog hátul még kisgatyában is, nemhogy harcászati felszerelésben. És hely sincs benne a katonák felszerelésének.
igen csak ha ugyan azt a létszámot akarod beletenni mint a dingoba akkor azon a hátsó 4 széken 1 ember ül. a gidránba.
rád is csukták a dindo ajtaját ? nem zavarta a lábad az ajtóba lévő tároló pl?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 035
113
6 fővel a gidránba táncolni lehet
Ha a 6 főnek ott van a cucca megnèznèm azt a táncot. :D

Míg a dingónak azèrt van egy használható csomagtartója.

Pár napos kitelepülèseken 4 en alig fèrtünk a g270esekben. Úgy hogy lőszer + nem volt nálunk.
Víz is amennyi az útra kellett, mert hozták a teherautók.

Ha a gidránba beraksz 6 hátizsákot. Hálózsákokat. Neadjisten observer sátrakat.
3 napra vizet/lőszert/kaját ott sem kell leejteni egy szem szotyit sem.

Ezt úgy írom nem vagyok egy nagy dingo fan.
Bár az ülèsei szerintem nagyon kènyelmesek, jó tartásúak.
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ha a 6 főnek ott van a cucca megnèznèm azt a táncot. :D

Míg a dingónak azèrt van egy használható csomagtartója.

Pár napos kitelepülèseken 4 en alig fèrtünk a g270esekben. Úgy hogy lőszer + nem volt nálunk.
Víz is amennyi az útra kellett, mert hozták a teherautók.

Ha a gidránba beraksz 6 hátizsákot. Hálózsákokat. Neadjisten observer sátrakat.
3 napra vizet/lőszert/kaját ott sem kell leejteni egy szem szotyit sem.

Ezt úgy írom nem vagyok egy nagy dingo fan.
Bár az ülèsei szerintem nagyon kènyelmesek, jó tartásúak.
6 fővel a gidránba a teljes hátsó szekcióba ami 4 üllésnyi hely 1 ember tartozkodik.
míg a dingo esetében 6 fővel mind a 6 fő akkora helyen van mind a gidránba 5 fő.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 035
113
6 fővel a gidránba a teljes hátsó szekcióba ami 4 üllésnyi hely 1 ember tartozkodik.
míg a dingo esetében 6 fővel mind a 6 fő akkora helyen van mind a gidránba 5 fő.
Dingónak van csomagtartója.
Gidránnal nincs.
Valahova rakod a cuccaid.

Tudom fel lehet kívülre kötözni.
De az lenne a legutolsó. Hamar nem fèr a belsejèbe semmi.
Amíg ott van hely addig oda fognak pakolni.
Így a cucc elfoglalja a helyet ami amúgy tènyleg ott lenne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Dingónak van csomagtartója.
Gidránnal nincs.
Valahova rakod a cuccaid.

Tudom fel lehet kívülre kötözni.
De az lenne a legutolsó. Hamar nem fèr a belsejèbe semmi.
Amíg ott van hely addig oda fognak pakolni.
Így a cucc elfoglalja a helyet ami amúgy tènyleg ott lenne.
azonos létszám esetén 3 szabad szék marad a gidránba. (eggyes jövőbeni variánsoknál rakodotér) ha a dingo esetében 6 fő vel számolsz a gidrán esetében is számolj 6 fős variánsal. (ne 9 főssel) vagy akkor a dingo esetében is számolj 9 főssel (olyan nincs csak 8) ahol a hátsó szekcióba egymással szembe vannak forgatva a székek és a 2 szembelevő szék között van 30 cm jobb esetben 40.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 035
113
azonos létszám esetén 3 szabad szék marad a gidránba. (eggyes jövőbeni variánsoknál rakodotér) ha a dingo esetében 6 fő vel számolsz a gidrán esetében is számolj 6 fős variánsal. (ne 9 főssel) vagy akkor a dingo esetében is számolj 9 főssel (olyan nincs csak 8) ahol a hátsó szekcióba egymással szembe vannak forgatva a székek és a 2 szembelevő szék között van 30 cm jobb esetben 40.
Tök jó lenne ha legalább veled aki voltál ès vagy katona nem autóskártya szinten kellene beszèlgetni.
Mert ha a gidránba beül a 8 katona akkor mar nem fèrnek be a cuccai.
Míg a dingóban igen.
Az meg hogy cucc nèlkül menjenek bárhova, az max egy gyakorlaton realitás.

De amúgy èn nem szeretem a dingót. Pont mert a terepjáró kèpessège szerintem szar.
Nem vagyok oda ezèrt a kategóriáèrt.
Akkor már inkább matv/jltv/nms szint ami bejön.

Gidránban meg nem ültem órákat hátul hogy igazán meg tudjam itèlni.
Ránèzèsre azèrt mivel a dingo ülèseinek jobb az oldaltartása ezèrt kènyelmesebb vele utazni.
Nem lobogsz ide-oda ami még hosszabbtávon fárasztó.
Hiába vagy bekötve.
Cougarban 1-szer mentem "nagyobb" távot. Amikor zötykölődsz ide-oda szar úton, már az fárasztó hogy tartod magad lábbal.


Másrèszt sokszor a tervezők mintha nem vennèk figyelembe, hogy ezekre az ülèsekre felszerelèssel, mellèny esetleg camelback háton ülnek.
Èn azèrt nem hordtam camelt mert úgy az ülőlap szinte mindenben rövid.
Így nem tudsz normálisan ülni. Akkor már a lábad sem fèr el rendesen sok gèpben. Pedig èn 175 vagyok. Szóval nem egy ègimeszelő
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Tök jó lenne ha legalább veled aki voltál ès vagy katona nem autóskártya szinten kellene beszèlgetni.
Mert ha a gidránba beül a 8 katona akkor mar nem fèrnek be a cuccai.
Míg a dingóban igen.
Az meg hogy cucc nèlkül menjenek bárhova, az max egy gyakorlaton realitás.

De amúgy èn nem szeretem a dingót. Pont mert a terepjáró kèpessège szerintem szar.
Nem vagyok oda ezèrt a kategóriáèrt.
Akkor már inkább matv/jltv/nms szint ami bejön.

Gidránban meg nem ültem órákat hátul hogy igazán meg tudjam itèlni.
Ránèzèsre azèrt mivel a dingo ülèseinek jobb az oldaltartása ezèrt kènyelmesebb vele utazni.
Nem lobogsz ide-oda ami még hosszabbtávon fárasztó.
Hiába vagy bekötve.
Cougarban 1-szer mentem "nagyobb" távot. Amikor zötykölődsz ide-oda szar úton, már az fárasztó hogy tartod magad lábbal.


Másrèszt sokszor a tervezők mintha nem vennèk figyelembe, hogy ezekre az ülèsekre felszerelèssel, mellèny esetleg camelback háton ülnek.
Èn azèrt nem hordtam camelt mert úgy az ülőlap szinte mindenben rövid.
Így nem tudsz normálisan ülni. Akkor már a lábad sem fèr el rendesen sok gèpben. Pedig èn 175 vagyok. Szóval nem egy ègimeszelő
ha a dingoba beletuszkolsz 8 katonát semmi helyed sincs komolyan egymással szembe levő székek annyira közel vannak egymáshoz hogy a lábad a másik székéhez ér.
OIP.YWozNIR-GvuTNth4WmrmfwHaFj
ez a 7 személyes Dingo2es. gidrán esetében 7 személy esetében még marad 2 szabad szék. (bizonyos verzióknál rakodótér) aki menetiránnyal háttal üll annak a be de inkább a kidesszant elégbonyesz annyira kicsi a hely hogy úgy ki se tud szállni hogy a szembelevő ne szálljon ki elötte.