[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nem értem a mondataid mögötti motivációd.

Vannak alapvetések az üzleti életben, a kapitalizmusban ha úgy tetszik. Valaki valamit kitalál és azt megpróbálja eladni .. a vevő pedig a saját igényei szerint megvásárolja vagy nem.. Ilyen értelemben te is dolgozol valahol, eladod a munkaerőd és azt vagy megveszi valaki vagy nem.. Amit mi kifejlesztünk a németekkel karöltve abban is benne van az a lehetőség, hogy nem veszi meg a vevő..

Nem értelek.. ennek alapján a te gondolkodásod azon alapszik, hogy "el se megyek megpróbálni eladni a munkaerőm, mert azt úgy sem veszik meg" !? ..

Ennek analógiájára.. akkor ne kezdjünk bele semminek a gyártásába mert az csak elénk rakott csont meg kidobott pénz meg lopás (meg mittudomén miket gondolsz) ..

Mi van akkor ha az egy meglévő fegyverrendszeren alapszik amiket itt említesz a Kanadaiak kapcsán.. Haver.. menjenek ki a szakemberek az erdőbe és gyűjtsenek össze faágakat aztán kezdjenek újra mindent az őskortól?

Én nem tudom te mit dolgozol mit csinálsz mennyi idős vagy stb.. ne értsd félre nem személyeskedni akarok.. de ilyeneket nem kéne magaddal tenned szerintem.. mármint így gondolkodni nem biztos hogy jó. Teljesen normális hangnemben írom le ezt neked. Nem küldelek el a francba ne értsd félre. Szerintem örülhetsz nyugodtan dolgoknak az életedben. Ahogy ennek is örülhetünk.. meglátjuk mi sül ki belőle.. mindenki a legjobbat akarja! :)

Ahogy a német is enni akar adni a gyerekének és szeretné élvezni a munkája gyümölcsét és a magyar is.. meg amúgy a legtöbb ember az életben így van ezzel.. Na jó ez már önsegítő fórumnak fog tűnni ezzel a hozzászólással :D


ha családod a meglévő válllalkozók mellett akar egy pizzázót nyitni az utcátokban, a spórolt pénzetekből, akkor is azt mondod: "persze, ugorjunk bele, maximum nem vesznek belőle, de nekünk évekig pizzánk?

Azaz miből gondolod-komolyan érdekel, - hogy a német-magyar-török öszvér akkora exportsiker lesz?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
ha családod a meglévő válllalkozók mellett akar egy pizzázót nyitni az utcátokban, a spórolt pénzetekből, akkor is azt mondod: "persze, ugorjunk bele, maximum nem vesznek belőle, de nekünk évekig pizzánk?

Azaz miből gondolod-komolyan érdekel, - hogy a német-magyar-török öszvér akkora exportsiker lesz?
Hát az RM lát benne valamit ezek szerint, ha annyira szar lenne akkor nem mentek volna bele, mert csak rontaná a brandjüket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
A RM honlapján dual fegyverzetű -saját cégen belüli toronynak csak ezek vannak feltüntetve:

https://www.rheinmetall-defence.com.../turret_systems_and_weapon_stations/index.php

Se a német Natter, se a Viperre nem dob fel a net ilyen eszközt. Illetve találtam egy Viper RC fegyverállványt, amit az Apache gépágyújához terveztek

Ami 2018ban a német járműre integrálva volt: The optional remote weapon station can be fitted with a machine gun (up to 12.7 mm) or a 40 mm automatic grenade launcher. A protected ringmount with similar armament options can also be fitted. If necessary, the protection level can be enhanced still further by integrating additional assemblies. These include Rheinmetall’s Acoustic Sniper Localisation System (ASLS) and Situational Awareness System (SAS), assuring 360° monitoring of the vehicle’s surroundings. Rheinmetall’s Rapid Obscurant System (ROSY) system for generating a smoke screen is an option. Unlike conventional smoke/obscurant systems, ROSY creates an instantaneous, extensive, multispectral interruption of the line of sight, including a dynamic wall of smoke/obscurant that provides moving objects with sustained protection and concealment. The under-development Active Protective System (APS) will be a further option.The optional remote weapon station can be fitted with a machine gun (up to 12.7 mm) or a 40 mm automatic grenade launcher. A protected ringmount with similar armament options can also be fitted. If necessary, the protection level can be enhanced still further by integrating additional assemblies. These include Rheinmetall’s Acoustic Sniper Localisation System (ASLS) and Situational Awareness System (SAS), assuring 360° monitoring of the vehicle’s surroundings. Rheinmetall’s Rapid Obscurant System (ROSY) system for generating a smoke screen is an option. Unlike conventional smoke/obscurant systems, ROSY creates an instantaneous, extensive, multispectral interruption of the line of sight, including a dynamic wall of smoke/obscurant that provides moving objects with sustained protection and concealment. The under-development Active Protective System (APS) will be a further option.

Mo
Lehetséges, hogy teljesen új RCWS-t fejlesztenek?
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Összességében elmondható, hogy bár a Zrínyi-2026 program ke-
retében beszerzés alatt lévő eszközök beérkezésével jelentős minő-
ségi ugrás következik majd be a szárazföldi erő haditechnikai állomá-
nyában, de szükséges lesz a következő lépésben beszerzendő eszkö-
zökön is már elgondolkodni. Ennek megtervezésekor célszerű lenne

figyelembe venni annak lehetőségét, hogy a program végével már
meglévő harckocsiképesség mellé szükségesnek mutatkozik-e egy

olyan eszközrendszer beszerzése is, mely a páncélvédettség tekintet-
ében ugyan elmarad a klasszikus harckocsik védelmi képességétől, de

minden más tekintetben fel tudná vele venni a versenyt, és több tekin-
tetben jobb tulajdonságokat produkál, mint a legtöbb, jelenleg rend-
szerben lévő harckocsitípus.

Bármilyen eszköz is kerüljön beszerzésre 6-8 év múlva, azok bizto-
san már egy jól működő, az eszközök logisztikai élettartam- mene-
dzselését elektronikus alapokon kezelő rendszerrel kerülnek támoga-
tásra, mely program hivatott kiváltani a múlt századi papíralapú, mára

már idejét múlt nyilvántartási rendszert (törzskönyv, munkalap,

K

adatgyűjtő boríték, technikai kiszolgálási terv stb.). Ez az álom csak
akkor jöhet létre, ha a már említett szemléletváltás alapja, az MH-ban

érvényben lévő Technika Kiszolgálási Rendszer teljes átalakítása vég-
rehajtásra kerül, átalakul a XXI. század igényeinek megfelelő tartalom-
mal. Ennek értelmében ezen rendszernek kompatibilisnek kell lennie

az új eszközökhöz előírt karbantartási rendszerekkel, mint például a
Leopard harckocsikat gyártó KMW vállalat által biztosított, a járművek
üzembentartását előíró ILME16, integrált logisztikai rendszerrel.

Szerintem te fizetve vagy hogy ide irkáljál.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
En mar belinkeltem oda a wikit es kertem is segitseget, hogy keressetek mar elo legyszi a linket ill videot, cikket, akarmit, ahol a RM emliti, hjogy kukazzak a 4x4 programjukat es erre fognak ragyurni helyette... de egyelore semmi. :(
Na megtaláltam egy helyen!
De tudud mi az érdekes!? Hogy a Portfolio Offolta ezt a részt,pedig ezt a cikket onnan vették át,és Maróth mondta...

https://www.teletrader.com/bejelent.../details/54132995?internal=1&ts=1608752241436
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
- Érdemes beleolvasni a kommentekbe is ;)


- Érdekes "hír-morzsára" lettem figyelmes: a Gidran, mint a D-20-asok vontató járműve ! ? !

Nem kicsi erre feladatra?
Mindamellett jó lenne, ha jó (/elég) lenne !
Kinek kellenek a d-20 -ok amikor jönnek a pzh-ák meg a himars-ok....?!:)