[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Mivel sokáig feszegettem a festés témát, így szeretném azt én lezárni.
Az alábbi a Honvédség hivatalos állásfoglalása:

"... Köszönettel vettük érdeklődését a Magyar Honvédségnél beszerzésre került szárazföldi járművek mintázatával, valamint színeivel kapcsolatban.

Kérdésére az alábbi szakmai állásfoglalást tesszük:





A Magyar Honvédség újonnan beszerzett szárazföldi technikai eszközeinek színei a RAL színskálából kerültek kiválasztásra. A Leopard 2A4 és a 4x4 Ejder Yalcin – köznapi nyelven Gidrán – harcjárművek színvilága és mintázata azonos. A Gidránok esetében a külső és belső festékrendszer, illetve fedőfesték magasabb korrózió és vegyi anyag ellenálló képességgel rendelkezik, (Chemical Agent Resistant Coating, CARC), emiatt esetlegesen a színárnyalat eltérőnek tűnhet.

A színárnyalat eltérést a cégek által alkalmazott különböző festési szabvány (RAL és CARC), a felviteli technológia, illetve a méretkülönbség is okozhatja."​
Erről a két színvilágról beszélünk! Kiket néz ez hülyének? Nem igaz, hogyha hibáztak valahol, akkor nem tudják azt mondani, hogy bocs, itt benéztünk valamit! Mert nincs az a technológiai malőr, ami a felsőből alsót csinál. De legalább megtudtuk, hogy a Leopardokon látható festés a rejtőszínünk.
Nem ugyanazok a színek!

A KMW festés:
001-HAZAI.jpg


A török festés:
002-D-LI.jpg
 
H

Hummen23

Guest
Erről a két színvilágról beszélünk! Kiket néz ez hülyének? Nem igaz, hogyha hibáztak valahol, akkor nem tudják azt mondani, hogy bocs, itt benéztünk valamit! Mert nincs az a technológiai malőr, ami a felsőből alsót csinál. De legalább megtudtuk, hogy a Leopardokon látható festés a rejtőszínünk.
Azért kérdeztem meg, mert eddig semilyen hivatalos állásfoglalás nem történt a részükről. Ennyit kaptunk.
Viszont az én olvasatomban a Gidráné a "jó". Attól függetlenül, hogy én annak szurkolok.
De idővel úgyis kiderül.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
A festésbez.
Ha 2 különböző cég végzi, különböző festékkel, különböző technológiával, különböző anyagra, mégha azonos szinkódokat is használnak általában különböző, egymástól eltérő árnyalatok lesznek. Az lenne meglepő, ha azonos lenne. A mértéken lehet vitatkozni, de láttam már meglepő dolgokat.

Ezért az autóiparban, ahol fontos az egységes összkép külön folyamat van kidolgozva, ahol összehangolják a színeket. Mind árnyékban, mind napfényben. De ha bármilyen civil autót megnéztek alaposan, láthatóak lesznek a különbségek. Minél inkább prémium, annál kevésbé.

Szal ez sztem nem jóvanazúgy hanyagság, hanem eddig sosem volt szempont, ez a tanulópénz. Már ha a jövőben ez tényleg ennyire kulcskérdés lesz és nem fingfűrészelés az egész.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A festésbez.
Ha 2 különböző cég végzi, különböző festékkel, különböző technológiával, különböző anyagra, mégha azonos szinkódokat is használnak általában különböző, egymástól eltérő árnyalatok lesznek. Az lenne meglepő, ha azonos lenne. A mértéken lehet vitatkozni, de láttam már meglepő dolgokat.

Ezért az autóiparban, ahol fontos az egységes összkép külön folyamat van kidolgozva, ahol összehangolják a színeket. Mind árnyékban, mind napfényben. De ha bármilyen civil autót megnéztek alaposan, láthatóak lesznek a különbségek. Minél inkább prémium, annál kevésbé.

Szal ez sztem nem jóvanazúgy hanyagság, hanem eddig sosem volt szempont, ez a tanulópénz. Már ha a jövőben ez tényleg ennyire kulcskérdés lesz és nem fingfűrészelés az egész.
Jó, csak itt nem eltérő árnyalatok vannak, hanem két teljesen eltérő festés, amit egyértelműen gyökeresen különböző színekkel festettek le. Ezek a színek nem egymás árnyalatai és soha nem is lesznek azok. Azt próbálják most megmagyarázni, hogy miért hibáztak ekkorát és arra hivatkoznak, hogy nem tudnak rendesen festeni! Hát ez csodálatos, a rossz színű járműveket rendelő/átvevő fejes, most rákente a saját kaksiját a festőműhelyre. Vagy valami ilyesmire tudok csak gondolni, ismerve az ilyen szervezetek belső működését.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Jó, csak itt nem eltérő árnyalatok vannak, hanem két teljesen eltérő festés, amit egyértelműen gyökeresen különböző színekkel festettek le. Ezek a színek nem egymás árnyalatai és soha nem is lesznek azok. Azt próbálják most megmagyarázni, hogy miért hibáztak ekkorát és arra hivatkoznak, hogy nem tudnak rendesen festeni! Hát ez csodálatos, a rossz színű járműveket rendelő/átvevő fejes, most rákente a saját kaksiját a festőműhelyre. Vagy valami ilyesmire tudok csak gondolni, ismerve az ilyen szervezetek belső működését.

Valamelyik harcjármű festése el lett rontva. Persze, szép dolog ha a HM válaszol egy érdeklődő kérdésére, de elég komolytalan választ adott. Tata megadta a hivatalos színkódokat. Még makett festékben is megvannak ezek, én is összeszedtem. Nem az árnyalatok különböznek, hanem a színek. Az antracit szürke, az nem árnyalata a feketének. De a bézs sem a narancssárgának. A két barna is teljesen különbözik. Talán az alap NATO zöld, ami egyezhet, bár erre nem is figyeltem már én sem.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113
Egyébként, ha már festésről van szó, szerintetek megkapják a honvédség későbbi új teherautói is ezt a festés mintát, vagy marad a sima zöld?
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Én azt tudom elképzelni, hogy mivel az A4ek csak gyakorlók így nem kellet nekik magas vegyi anyag ellenálló képesség
Az ABV kiképzés is kiképzés. Vegyi anyagokkal és a mentesítésükre szolgáló, sokkal erősebb vegyi anyagokkal. Kinevettetné magát a KMW, ha egy vegyi anyag lemarná az álcamintát.
Nem is hallottam olyan festékről ami nem áll ellen a mosószereknek. o_O
Még az unokám dömperét is lehet mosni mosószerrel....
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 019
2 445
113
Eltelt már több mint egy hónap, mióta az első Gidránok megérkeztek. Most már szívesen látnék valami hivatalos tájékoztató tudósítást arról, hogy a csapatoknál vannak és használják őket.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az ABV kiképzés is kiképzés. Vegyi anyagokkal és a mentesítésükre szolgáló, sokkal erősebb vegyi anyagokkal. Kinevettetné magát a KMW, ha egy vegyi anyag lemarná az álcamintát.
Nem is hallottam olyan festékről ami nem áll ellen a mosószereknek. o_O
Még az unokám dömperét is lehet mosni mosószerrel....
A mentesítést szolgáló "sokkal erősebb" vegyianyag a mosószóda. Nátrium-karbonát. Meg lehet enni. Az időszakos álcázófestékeket nagynyomású mosóval le lehet mosni. Tűzoltóslaggal csinálták. Látni nem láttam, de így tanultam.
 
K

kamm

Guest
Eltelt már több mint egy hónap, mióta az első Gidránok megérkeztek. Most már szívesen látnék valami hivatalos tájékoztató tudósítást arról, hogy a csapatoknál vannak és használják őket.
? Gidran egyelore ugyanaz a 10 darab Jelcin van, amit mar lassan egy eve lesz, hogy atvettek. Azota semmi nem jott meg, no meg a kovetkezo 30-40 is meg Jelcin lesz, leghamarabb majd jovore indulhat valamifele gyartas a valodi (sajat design) GIdranbol.