[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 517
113
Nem. Kellene, hogy optimistán lássam a Zrínyit?
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy az elvonási tünetek miatt hajtod a hülyeséget két hete lassan, vagy gyári àllapot.

Mondjuk 8 éve vagyok a fórumon szóval a kérdés költői...

De leszokhatnál az indulatból kommentelésről mert nagyon sok felesleges karakter születik semmiért és alap nélkül..
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy az elvonási tünetek miatt hajtod a hülyeséget két hete lassan, vagy gyári àllapot.
Mondjuk 8 éve vagyok a fórumon szóval a kérdés költői...
De leszokhatnál az indulatból kommentelésről mert nagyon sok felesleges karakter születik semmiért és alap nélkül..
Én örülök, hogy optimista vagy. De itt egy hónap alatt kiürítették a keleteurópai lőszerraktárakat 152-es és 122-es lőszer után kajtatva. Most, hogy az ukránok dögivel kapnak 155-ös tüzérséget ez hamarosan megtörténik a nyugati raktárakkal is. Azokat pedig pótolni fogják egy-két éven belül és addigra például nincs kész a várpalotai gyár, így olyan nyugati üzemek fognak felfutni, modernizálásra kerülni a mostani és jövőbeni rendelések reményében amiket korábban leírtak, bezártak, minimál kapacitással termeltek. És nem olyan kis és renitás államban, mint Magyarország, hanem németeknél, francikáknál, olaszoknál, stb. Magyarán a leendő várpalotai kapacitás fölöslegessé és versenyképtelenné vált a NATO-n belül. Ez csak egy példa, hogy a zajló folyamatok hogy tesznek a haderőfejlesztési álmok alá! Az meg egy másik, hogy a haderőfejlesztés ipari partnerei egyre másra teszik ugyanazokat az ajánlatokat minden potenciális vevőnek, amit mi kaptunk és amiről itthon azt állították, hogy ez majd komoly exportpotenciált jelent. Hát ha valaki komoly mértékben vásárol, akkor ugyanezzel az ajánlattal kapja a csomagot, szóval nincs itt semmilyen potenciális komoly export a mi leendő gyárainkból!

Hogy mitől lát valaki optimistán ennek ellenére azt nem tudom. Semmi pozitívat nem látok ezekben a fejleményekben.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 969
27 006
113
Kétlem, hogy oda adnák nekik a gyártási jogot csak úgy Maróth lassan 4 éve tárgyal velük és csak most kezd látszódni a fény az alagút végén
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 517
113
Én örülök, hogy optimista vagy. De itt egy hónap alatt kiürítették a keleteurópai lőszerraktárakat 152-es és 122-es lőszer után kajtatva. Most, hogy az ukránok dögivel kapnak 155-ös tüzérséget ez hamarosan megtörténik a nyugati raktárakkal is. Azokat pedig pótolni fogják egy-két éven belül és addigra például nincs kész a várpalotai gyár, így olyan nyugati üzemek fognak felfutni, modernizálásra kerülni a mostani és jövőbeni rendelések reményében amiket korábban leírtak, bezártak, minimál kapacitással termeltek. És nem olyan kis és renitás államban, mint Magyarország, hanem németeknél, francikáknál, olaszoknál, stb. Magyarán a leendő várpalotai kapacitás fölöslegessé és versenyképtelenné vált a NATO-n belül. Ez csak egy példa, hogy a zajló folyamatok hogy tesznek a haderőfejlesztési álmok alá! Az meg egy másik, hogy a haderőfejlesztés ipari partnerei egyre másra teszik ugyanazokat az ajánlatokat minden potenciális vevőnek, amit mi kaptunk és amiről itthon azt állították, hogy ez majd komoly exportpotenciált jelent. Hát ha valaki komoly mértékben vásárol, akkor ugyanezzel az ajánlattal kapja a csomagot, szóval nincs itt semmilyen potenciális komoly export a mi leendő gyárainkból!

Hogy mitől lát valaki optimistán ennek ellenére azt nem tudom. Semmi pozitívat nem látok ezekben a fejleményekben.
Mert a tizedét nem látod és a semmiből extrapolálsz ez egy nagyon rossz szokásod.

Főleg, hogy szarabb új üzemet nyitni nyugatabbra mint itt és ha most kezdik el akkor még ott sincs mint mi épülő gyárunk. A lőszerigényeket màr a korábbi időszakban sem tudták kielégíteni a jelenlegi üzemek nem véletlenül hozzàk ide a lőszergyártást mivel sokkal olcsóbb itt a termelés és több a munkaerő.

Pont a lőszer az amit ez nem fog érinteni. A kapacitás bővítés ebben a szegmensben nem csak úgy egyik napról a másikra megy.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Mert a tizedét nem látod és a semmiből extrapolálsz ez egy nagyon rossz szokásod.
Legnagyobb sajnálatomra nem angol, holland, német polgár vagyok, hogy részletes jelentések alapján tájékozódhassak. De mégcsak nem is a svéd emirátusokban élek, ahol az utolsó hatalmon lévő woke liberálbolsevik fehér emberek dettó nem bírják megállni sehogy, hogy a zsigereik mélyéből fakadó nyugati késztetésből ne tegyenek közzé részletes jelentéseket az adókoronák elköltésének mikéntjéről, okairól és megalapozottságáról.

Én magyar adófizető vagyok, kívül a nyugat hatókörén. Rossz tapasztalataim vezérfonala mentén max sejthetem mit és miért tesz a kormány, ami annyira az enyém mint tagjainak luxusjachtja. Semmivel sem vagyok jobb helyzetben, mint bulgár, ukrán vagy orosz kortársam e téren.

Szóval elnézést, ha pesszimista vagyok. Elvégre itt élek!

Ps. Megjegyzem, ehhez képest elég gyakran beletrafál a pesszimizmusom...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Hát ami katonai témában ajvékra került részedről az marha ritkán jön össsze.

Nagyon jó példa az MG ről ìrt korai posztjaid amit betettek a másik topikban.
Pedig az is bejött, csak nem annyira pesszimistán. A túlárazás megvan, nem racionális beszerzések is vannak. Eddig nem domináltak. Később le is írtam, hogy MG pozitív csalódás volt. De ehhez kellett Benkő reformja is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 517
113
Pedig az is bejött, csak nem annyira pesszimistán. A túlárazás megvan, nem racionális beszerzések is vannak. Eddig nem domináltak. Később le is írtam, hogy MG pozitív csalódás volt. De ehhez kellett Benkő reformja is.
A Benkő meg a reform egy mondtatban emlegetve még viccnek is rossz.

Ezért mondom, hogy minimális és nagyon sokszor fals infó alapján adod elő az orákulumot. Amit már sokadszorra kapsz meg tőlem. Ha nincs értékelhető információd inkább ne vedd elő a kristàlygömböt mert értelmes eredményt nem látsz benne.
 
H

Hummen23

Guest
A Benkő meg a reform egy mondtatban emlegetve még viccnek is rossz.

Ezért mondom, hogy minimális és nagyon sokszor fals infó alapján adod elő az orákulumot. Amit már sokadszorra kapsz meg tőlem. Ha nincs értékelhető információd inkább ne vedd elő a kristàlygömböt mert értelmes eredményt nem látsz benne.
Tegnap @Green Leader említette, hogy bizonyos beszerzések személyes nézetkülönbségek miatt nem valósultak meg eddig.
Ezek Benkő személyéhez köthető problémák voltak?
Nem szereti, esetleg nem ismeri az új technikai megoldásokat?
Nehéz volt az ő személyével modernizálni?
 
  • Hűha
Reactions: vasszekely

polyfag

Well-Known Member
2019. január 8.
92
353
53
Tegnap @Green Leader említette, hogy bizonyos beszerzések személyes nézetkülönbségek miatt nem valósultak meg eddig.
Ezek Benkő személyéhez köthető problémák voltak?
Nem szereti, esetleg nem ismeri az új technikai megoldásokat?
Nehéz volt az ő személyével modernizálni?
Ezt Maróth is elmondta többször, hogy a HM-el nehéz volt...lassan haladtak a dolgok, előrébb tarthatnánk. A drón kérdés se lenne már kérdés!
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113
Pedig az is bejött, csak nem annyira pesszimistán. A túlárazás megvan, nem racionális beszerzések is vannak. Eddig nem domináltak. Később le is írtam, hogy MG pozitív csalódás volt. De ehhez kellett Benkő reformja is.
És nem lett igaz, amit ott írtam? Négy zászlóalj Lynx árán veszünk hármat például!
matematikus-l%C3%B6l%C5%91.gif

vezesd már le nekem hogyan jött ki neked hogy mi 3 zászlóaljat veszünk 4 áráért ... de valahogy biztos vagyok benne hogy ezt csak hasra csapásra mondod ...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Amihez Benkő nem nyúlt, az pont a HM a maga kissé bürokratikus szervezetével. Na az lesz most racionalizálva!
A HM-Vezérkar viszonyt tette rendbe. Strukturálisan ez a döntő hosszú távon, ha nem szarnak bele! Minden katonai kérdésben, így lényegilega beszerzéseknél is a vezérkar alá rendelt szervek meghatározta szempontoknak kell döntőeknek lenniük.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
A Benkő meg a reform egy mondtatban emlegetve még viccnek is rossz.

Ezért mondom, hogy minimális és nagyon sokszor fals infó alapján adod elő az orákulumot. Amit már sokadszorra kapsz meg tőlem. Ha nincs értékelhető információd inkább ne vedd elő a kristàlygömböt mert értelmes eredményt nem látsz benne.
Miért? Vannak valós infóim, mint egy nyugati NATO tag állampolgárának?

Ps: Nem a te hibád, hogy nem nyugati illiberalizmus van nálunk...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 517
113
Miért? Vannak valós infóim, mint egy nyugati NATO tag állampolgárának?

Ps: Nem a te hibád, hogy nem nyugati illiberalizmus van nálunk...
Egy példa.

Arról sincsen fingod se, hogy mit tartalmaz a szlovák ajánlat vagy a görög vagy vagyvagy (de még az ausztrál se pedig az fejlett nyugati demokrácia) a miénkről nem is beszélve. Mégis a semmit akarod összehasonlítani és vered nyálad a saját magad által generált indokolatlan felháborodásra.

Tipikusan a csendben maradtál volna okosabb maradtál volna esete.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
És előkerült a 120mm-es nagytestvér is:

fg_2413576-idr-637.jpg


6266adaaf2186538982054.jpg



Fuck yeah! :D:D
Kell egy ilyen is, kártevōket irtani a vetésben.
:oops:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
gumiheveder viccen kívül hasznos lenne olyan járművekre amiknek a kerékképlete és az alváz illetve test elemei megengedik annak alkalmazását.
kb mint a hólánc (amikor szükség van rá felkerül amikor hátárnyos lenne használata akkor nem)



Gumiheveder csak szopás egy fix tengelyekkel rendelkező gépnél,mert lepippantja egymást a személyzet,mire felrakja,nem is tudom van e fix tengelyes láncos gép.
Lennie kell a láncot/gumihevedert is használni tudó gépnek a lánc feszítéséhez egy nem fix tengelynek,de ilyen meg 3 tengelyes tgk-n,amit kardánokkal hajtunk,és rugózottak a tengelyek,kb lehetetlen kialakítani,anélkül meg nem lehet láncot fel/le aplikálni,illetve láncot még talán,ha oldani lehet valahol,van benne patent szem,mert a gumihevederben nincs.
Vagy olyan oldható de könnyü acél lánc kell,mint a fa kiközelítőkön van,vagy eleven gumihevederes kell legyen.
Megjegyzem, hogy ha helyzet van,és olyan terepre kell menni,akkor azt azelőtt fel kell tenni,mert amikor már elakadt,vagy fél méteres sárban van,akkor ismét gruppen lesz,nem láncolás,majd harcolás.
Ill a mezőgazdasági gépekhez van ún segéd kerék,ami mindig rajta lehet,terepen,és azon kívül is,de az kilóg oldalra 20-25 centit oldalanként,a humiabroncs síkjából,ahogy elkaparna,vagy elsüllyedne a gép,a segédkerék eléri a talent,és megkapaszkodik,lesz újra tapadás.
Az utóbbi filléres cucc,5 perc alatt fel/le szerelhető 1 gépi kulccsal/kerék.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Úgy látom van: az alábbi képen látható a vezető nyitott ajtajának zsanérjai. Szóval hátra lehet kiabálni, hogy "ötöt lőjetek" vagy "töltsetek gyorsabban"! :D

gid-3.jpg



Avagy:Jóska b+a 22-es tárolóban van a védőital,nehogy betöltsd,mert elvesztjük a háborút!
:rolleyes::D