[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Tarisznyaképesség?
A Magyar Égre Magyar Csillagot radikálisan jobb oldali mélységesen ősmagyar és az egész világegyetemre kiterjedő szittya öntudattal rendelkező mozgalom nevében ezúton követeljük az illetékes elvtársaktól, bocsánat döntéshozóktól, hogy minden magyar katona számára biztosítsanak az alábbi képen látható szorgos magyar kezek által készített nemzeti tarisznyát,Ezzel is még jobban mélyítve katonáinkban a magyarság dimenziókat és időt átszövő kollektív érzését...

Szíriuszi üdvözlettel a vezetőség....

N-vtelen.jpg


:):)
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Így a középfokú technikusi és felsőfokú fegyvertervezői képzésekkel együtt elég világos mi a Gestamen projekt célja. Hazai szakemberképzés.
Szerinted miért a Dianára épül az egész?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 283
113
150 lőszeres csiga? Na az mekkora lessz?

Lehet még akár helikális is!

A Magyar Égre Magyar Csillagot radikálisan jobb oldali mélységesen ősmagyar és az egész világegyetemre kiterjedő szittya öntudattal rendelkező mozgalom nevében ezúton követeljük az illetékes elvtársaktól, bocsánat döntéshozóktól, hogy minden magyar katona számára biztosítsanak az alábbi képen látható szorgos magyar kezek által készített nemzeti tarisznyát,Ezzel is még jobban mélyítve katonáinkban a magyarság dimenziókat és időt átszövő kollektív érzését...

Szíriuszi üdvözlettel a vezetőség....

N-vtelen.jpg


:):)

Ezt a Tóth Gabin el tudnám képzelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 283
113
A helikális is csiga?

Valami elnyújtott csiga. :D

Akkor szerintem azt írnák.

Sok helyen nincs.
Talán èszak kóreában, vagy kínában van.

Úgy értem, hogy ad abszurdum elmehet abba az irányba is a fejlesztés. Szépen is nézne ki a fegyver egy kisebb bojler méretű valamivel a csöve alatt.
Én a dagi testőreinél láttam ilyen tárakat. NEm is értem, hogy hogyan bírhatták el.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 593
14 903
113

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 593
14 903
113
Nemrég volt szerencsém a géppisztoly változatott megnézni. Kicsit nehéznek tűnt de lehetet volna faragni belőle.
Mármint a gestament.

Ha igen, gondolom azèrt is nehèz(ebb) mert vannak közös részei a karabélyal.

Bár a scorpio is majdnem annyi mint a bren.

Bár mèg mindíg nem gondolom, hogy nagy szüksèg van egy majdnem karabèly mèretű gèppisztolyra.
Vagy nagyon gèppisztolyra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Mármint a gestament.

Ha igen, gondolom azèrt is nehèz(ebb) mert vannak közös részei a karabélyal.

Bár a scorpio is majdnem annyi mint a bren.

Bár mèg mindíg nem gondolom, hogy nagy szüksèg van egy majdnem karabèly mèretű gèppisztolyra.
Vagy nagyon gèppisztolyra.
szerinten az épp pont nem a honvédség prioritása miatt van/lesz csaj a honvédségnek is vennie kell ha már mások is vesznek karabélyt vagy valami ilyesmi. BM NAV a BV igénye is elég jelentős KGPmég mindig játszik ott pl.

ugye hogy nem is sok az a 100.000 lőfegyver.?
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 747
2 591
113
Mármint a gestament.

Ha igen, gondolom azèrt is nehèz(ebb) mert vannak közös részei a karabélyal.

Bár a scorpio is majdnem annyi mint a bren.

Bár mèg mindíg nem gondolom, hogy nagy szüksèg van egy majdnem karabèly mèretű gèppisztolyra.
Vagy nagyon gèppisztolyra.
Nem a gestament, hanem a danuvia 02 -est, arra gondoltam. Csak érdekesség képen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 593
14 903
113
ugye hogy nem is sok az a 100.000 lőfegyver.?
Nem sok a 100000.
Bár èn 200ra emlèkszem.

De abból a pisztoly ha kb mindenhol lecserèlik(pár kisebb tètelt leszámítva mint különleges erők/NAV).

Vagy rendszeresítik ott is ahol eddig nem volt(minden lövèsz/minden katona???),sokat elvisz.


Pl katasztrófavèdelemnek is van lövèszet.
Tűzoltókèpzèsbe pár ève az is benne volt.
Nem tudom nekik hogy van fegyverük.
Mennyi, hol tárolva.
Vagy ha kapnának az rendőrsègi kèszletből menne e.
BM NAV a BV igénye is elég jelentős KGPmég mindig játszik ott pl.
Navnál nem tudtam, hogy van kgp.
Mp5-öt.
Nèma megfigyelő aki navos azt írta UZI is van.

Bv-nèl van.
De nem hinnèm hogy pár ezer darabnál több .
Sok hálisten nem kèszült belőle
szerinten az épp pont nem a honvédség prioritása miatt van/lesz csaj a honvédségnek is vennie kell ha már mások is vesznek karabélyt vagy valami ilyesmi.
Ezt nem tudtam èrtelmezni. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya