[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

terko

New Member
2013. február 11.
29
0
1
Többen nem sokra értékelik az olaszok ezen tankját. Én ettől függetlenül kedvelem az Ariete -t.

A fegyverzet megegyezik a Leopárd 2, illetve Challenger 2 típuséval. Ugyanaz a Rheinmetall 120 mm-es, L/55 kaliberhosszúságú harckocsiágyú. A páncélzata titkosított, de annyit tudni, hogy a nyugati harckocsiknál alkalmazott szendvics páncélzatot alkalmazák itt is. Mozgékonyság nem kiemelkedő, de elfogadható.

Manapság sokan beszélnek olasz - magyar együttműködésről helikopter beszerzés kapcsán. (Majd meglátjuk mi sül ki ebből is.) Én örülnék, ha elhasználódott T-72 típusú harckocsiinkat erre Ariete-re cserélnénk. szerintem összességében jelentősebb harcértéket képvisel.  
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 045
113
Type 10-k akcióban:
lWqFSM3d0B0.jpg

Ebből kéne nekünk nagyon jó kicsi és modern is.

Inkább egy t-90ms tudnám hasonlítani ezt
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 045
113
Ha már ennyire pénztelenség árulkodik akkor nem vennénk már inkább t-73b3 tankokat? azokkal éjjel nappal lőhetünk nagyobb távolságról és védettebb is egy kicsivel.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Ha már ennyire pénztelenség árulkodik akkor nem vennénk már inkább t-73b3 tankokat? azokkal éjjel nappal lőhetünk nagyobb távolságról és védettebb is egy kicsivel.

Sok fölösleges hülyeségre van pénz. Erre is lenne. (Ha akarnák)
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
10
18
Ha már ennyire pénztelenség árulkodik akkor nem vennénk már inkább t-73b3 tankokat? azokkal éjjel nappal lőhetünk nagyobb távolságról és védettebb is egy kicsivel.

Mert minden tévhit ellenére a T-72B3<b><i> DRÁGA </i></b> és drágán fenntartható jármű.

A T-72B önmaga 2 millió (2009) a B3 update +1,5 misi (2015) és még némi kozmetika és verdesi a 4 millió USD-t (a Cseh és lengyel kurrens verziók 5 misi környékén játszanak)

Csak viszonyításként mondom, hogy egy Leo2A6 6,6 milló USD.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 894
113
gaborv

"Csak viszonyításként mondom, hogy egy Leo2A6 6,6 milló USD."

Honnan van ez az ár? Mert úgy tudom, hogy az utóbbi időben nem gyártottak új A6-ost! Csak update volt meg használt eladás.

Egy új A7 ára , nekünk való kis mennyiség esetén is 38 millió euró/darab környékén van/lehet:
http://www.army-guide.com/eng/product4464.html
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Szerintem, a harckocsi csereprogram a gazdasagi szal mellett jelenleg politikai oldalrol is nehez dio lehet.

M1 - nem eleg megfelelo a motor miatt + Uh-1 tapasztalat alapjan feltetelezem "ingyen" is megkernek az arat a lepukkantabb export verzionak is ami mar 20 eve all valahol a sivatagban. Ki kell varni az elnokvalasztast is...komplikalt

Leok - nemetek most epp haragszanak rank :p

Leclerc - gyanusan draga, de nem tudok politikai godrol. Masvalaki esetleg?

Merkava - tobben irtak,h. nem a mi terepuknre terveztek. Ezt nem teljesen ertem, mert mifelenk vannak surun lakott teruletek, lapos kiterjedt teruletek es a teljes karpatok is, szoval elege valtozatos. Politikai szempontbol lehet,h. kapnank a migr. valsag kacsan a helyi felekzet vedelme erdekeben, bar lehet,h. csak a penz beszel.

K1 - talan lehetne befuto a jelenlegi korulmenyek kozott.

Barmely V4 T-72 klon - jelenlegi szituban ha masodvonalas is es gazdasagi szempontbol nem is elenyos 2 tipus jelenlete, szerintem esszeru lenne megtartani/beszerezni, mert problema eseten sok helyrol lehet alkatreszt vagy komplett rakomannyit "gyorsan" szerezni belole ha szukseg volna ra.

Tudom, h. nem anyaghaborura kell keszulnunk de latszik a Donbasz-i konfliktusban is, hogy jol jon a masodvonalas technika is a gyalogsagot megtamogatni.

Tobben is irtak, minden a koncepcio lenyege. A T-72-re manapsag mint konnyu tankra kell tekinteni es nem szabad a landzsa hegyekent elkepzelni modern(!) HK-k ellen.

Ebbol is latszik,h. a szerepkoroket egy modern konfliktusban talan egy kicsit dinamikusabban kellene kiosztani helyzettol fuggoen.
De ez csak az en velemenyem.

Nyugodtan irjatok le miben miert tevedtem az egyes gondolatoknal, vagy miben jobb egy masik nezopont.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
Szerintem, a harckocsi csereprogram a gazdasagi szal mellett jelenleg politikai oldalrol is nehez dio lehet.

M1 - nem eleg megfelelo a motor miatt + Uh-1 tapasztalat alapjan feltetelezem "ingyen" is megkernek az arat a lepukkantabb export verzionak is ami mar 20 eve all valahol a sivatagban. Ki kell varni az elnokvalasztast is...komplikalt

Leok - nemetek most epp haragszanak rank :p

Leclerc - gyanusan draga, de nem tudok politikai godrol. Masvalaki esetleg?

Merkava - tobben irtak,h. nem a mi terepuknre terveztek. Ezt nem teljesen ertem, mert mifelenk vannak surun lakott teruletek, lapos kiterjedt teruletek es a teljes karpatok is, szoval elege valtozatos. Politikai szempontbol lehet,h. kapnank a migr. valsag kacsan a helyi felekzet vedelme erdekeben, bar lehet,h. csak a penz beszel.

K1 - talan lehetne befuto a jelenlegi korulmenyek kozott.

Barmely V4 T-72 klon - jelenlegi szituban ha masodvonalas is es gazdasagi szempontbol nem is elenyos 2 tipus jelenlete, szerintem esszeru lenne megtartani/beszerezni, mert problema eseten sok helyrol lehet alkatreszt vagy komplett rakomannyit "gyorsan" szerezni belole ha szukseg volna ra.

Tudom, h. nem anyaghaborura kell keszulnunk de latszik a Donbasz-i konfliktusban is, hogy jol jon a masodvonalas technika is a gyalogsagot megtamogatni.

Tobben is irtak, minden a koncepcio lenyege. A T-72-re manapsag mint konnyu tankra kell tekinteni es nem szabad a landzsa hegyekent elkepzelni modern(!) HK-k ellen.

Ebbol is latszik,h. a szerepkoroket egy modern konfliktusban talan egy kicsit dinamikusabban kellene kiosztani helyzettol fuggoen.
De ez csak az en velemenyem.

Nyugodtan irjatok le miben miert tevedtem az egyes gondolatoknal, vagy miben jobb egy masik nezopont.

72-es vonalat el kell felejteni főleg,azt ami nálunk pihen a raktárban tovább kell lépni.
-sokkal jobb viszonyba vagyunk a németekkel,mint gondolnád főleg Viktor Seehoferrel Rheinmetall,BMW,Krauss stb. mind Bajor. szép ellentételezés jön ki egy vásárlásból lisencgyártásból
tehát Leo nagyon is esélyes! Használt nem nagyon van a piacon csak új jöhet szóba Spanyol van eladó 104 db,de,olyan lelakott állapotban vannak,hogy még a Csehek is azt mondták,hogy skip a projekt pedig ők megvették volna őket.
-Merkava 4 árban a legjobb védettsége az egyik legjobb és szerintem tökéletesen megfelel Mo.-nak + IFV alap sok közös alkatrész logisztikai szempontból előnyös+könnyen lehet belőle páncélos tarackot csinálni
-K2 nagyon drága ellentételezés esélye,értéke kicsi pedig ez és a Leo 2 felel meg a Mo. viszonyoknak a legjobban
-az Amcsik hamarabb dobnak M1-et a Balti államoknak,Horvátoknak,Románoknak,mint nekünk több ezer pihen nekik raktáron.
-Challenger egy pár évvel ezelőtt akartak belőle eladni,de a helyzet változott,most kőkeményen modernizálnak
-Leclerc annyi pénz a postán sincs és a Franciák több szempontból,se megbízhatók és,ezt itt,most nem fejteném ki miért

Tehát Leo és Merkava,ha nyugati.

Szovjet technikán túl kell lépni!
 
M

molnibalage

Guest
M1 - nem eleg megfelelo a motor miatt + Uh-1 tapasztalat alapjan feltetelezem "ingyen" is megkernek az arat a lepukkantabb export verzionak is ami mar 20 eve all valahol a sivatagban. Ki kell varni az elnokvalasztast is...komplikalt
Mi a nem megfelelő benne?

K1 - talan lehetne befuto a jelenlegi korulmenyek kozott.
Az eltérő erőforrást leszámítva a K1harcértéke és védelme valahol az M1IP és M1A1 között van félúton.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
<blockquote>M1 - nem eleg megfelelo a motor miatt + Uh-1 tapasztalat alapjan feltetelezem "ingyen" is megkernek az arat a lepukkantabb export verzionak is ami mar 20 eve all valahol a sivatagban. Ki kell varni az elnokvalasztast is...komplikalt
Mi a nem megfelelő benne?

K1 - talan lehetne befuto a jelenlegi korulmenyek kozott.
Az eltérő erőforrást leszámítva a K1harcértéke és védelme valahol az M1IP és M1A1 között van félúton.</blockquote>

Igen, az eroforras es a politikai "szal" miatt gonoltam,h. a k1/2 megelozne nalunk az M1-et.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 323
76 951
113
molni

Mi nem kapnánk urános A2-t(senki nem kap még a kengurúsok sem) anélkül pedig a páncélzata nem annyira jó.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 045
113
Akkor hajrá legalább 30 db Merkava 4-et! Többre úgy sem jutna gondolom. Na persze a trophy védelmi rendszerrel !
 
M

molnibalage

Guest
molni

Mi nem kapnánk urános A2-t(senki nem kap még a kengurúsok sem) anélkül pedig a páncélzata nem annyira jó.
Itt M1A2-re gondolsz? Az M1A1HA és HC milyen nagyobb pc. védettsséggel bír?

Az M1A1 páncélvédettsége is fényévekkel magasabb szinten van, mint a jelenlegi T-72 gépeinként és a környező államok szintjét nézve overkill lenne, ergo megfelel. Az is kérdéses, hogy milyen APFSDS lövedéket kapnánk hozzá, mert ezzel teljes a kép meg azzal hogy milyen ERA felrakása lehetséges az M1-re.

A németek nem tudom, hogy mit adnának.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
521
1 013
93
<blockquote rel="dudi">molni

Mi nem kapnánk urános A2-t(senki nem kap még a kengurúsok sem) anélkül pedig a páncélzata nem annyira jó.
Itt M1A2-re gondolsz? Az M1A1HA és HC milyen nagyobb pc. védettsséggel bír?

Az M1A1 páncélvédettsége is fényévekkel magasabb szinten van, mint a jelenlegi T-72 gépeinként és a környező államok szintjét nézve overkill lenne, ergo megfelel. Az is kérdéses, hogy milyen APFSDS lövedéket kapnánk hozzá, mert ezzel teljes a kép meg azzal hogy milyen ERA felrakása lehetséges az M1-re.

A németek nem tudom, hogy mit adnának.</blockquote>

A6-ot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 323
76 951
113
Az amik nem exportálják a szegényített uránnal megerősítet Abramset az anélküli védettsége pedig nem éri el a Leopard 2 A4 ennek ellenére minden téren fényévekkel jobb harcászati tulajdonságokkal rendelkezik mint a mi hetvenketteseink.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Azért valljuk be, új(szerű) mbt-k soha a büdös életben nem lesz. Meg úgy is csak mutatóba szereznénk be kis mennyiséget, onnantól meg tök mind1, hogy a7+ vagy a4 az a leopard. Nagyon gyorsan kifogynánk belőlük háború esetén.

Európában meg lassan már csak a lelakott a4-ek maradtak, a 20 éves sivatagban tárolt abrams sem jobb alternatíva. Eljárt felettük az idő. Viszont hatalmas a fejlesztési potenciál bennük, a környéken meg bőven elegendők, sőt. A GDLS egyébként igény szerint tud MTU dízelt építeni az abramsba.

Itt jön képbe az, hogy meg kéne érteni végre valahára: nem fogunk potens, jó állapotú használt haditechnikát találni potom pénzért. Költeni kell egy beszerzésnél a felújításra, upgrade-ra elég súlyos pénzeket, amit mi nem szeretünk.
És akkor még hol a support, a kiképzés, lőszerek.

A lengyel a4 felújítás sem olcsó, pedig sok mindent otthon csinálnak, vagy ott a marokkói abrams üzlet.

A politikai szál meg bármelyik országtól ott lesz, legfeljebb kicsit "feljebbről" szólnak le.

Szívesen látnék én is felújított k1a2-őt itthon, sok elemet átvettek a k2 programból hozzá. A k1/k1e1-nél megtartották a 105mm-es löveget, a toronyba nem fér bele a 120-as, a k1a1-nek már teljesen más a belső elrendezése, kívülről is különbözik kicsit a torony formája. Kérdés az, hogy tudnak-e nélkülözni a koreaiak a k2 gyártásának felfutásáig, mivel a pattonokat kivonják, és a helyüket elvileg a k1e1/k1a2-ek veszik át a másodvonalas egységeknél.
A probléma, hogy nincs elszeparálva a lőszer a toronyban, mint a többi nyugati modern mbt-ben, mind a testben van.

Elborult sci-fi kategória:
A vt-4-nél engem a thaiföldi üzlet technológiai traszfer része érdekelne. Kíváncsi vagyok milyen szintű lehet. Ha benne van minden a páncélösszetételtől az FCS-ig bezárólag, akkor nagyobb mennyiség esetén a hülyének is megérné. Páncélt valószínűleg 30 év múlva se tudnánk gyártani:D:D, de ha a komolyabb fedélzeti berendezéseket magunktól lennénk képesek javítani illetve újragyártani, már az is hatalmas lépés lenne.
Ennél jobban függetleníteni úgy sem tudnánk magunkat egyetlen országtól sem.

Sci-fi kategória 2, de nem tank:
Igazából az ukránokat kellett volna már rég lerabolni technológiával. Az anyjukat is eladnák, most meg pláne.
(Gondolok itt atgm-re és komplett távirányítású toronyra, btr-3 know-how btr felújítás megkönnyítéséhez. Szentgotthárdon van allison hajtóműgyár és a rábák man motorja mehetne bele... Ez jó bemelegítő lenne mondjuk a rosomak hazai gyártásához. A btr-ket meg szép fokozatosan le lehetne adni területvédő/nemzeti gárda egységeknek stb)
Valahol el kell kezdeni, ha szeretnénk újjáéleszteni a hadiiparunkat.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
... meg azzal hogy milyen ERA felrakása lehetséges az M1-re.
...

Inkabb a csalodottsag beszel belolem, de a jelenlegi szitut elnezve,h. a T-72-re a lehetsegeshez kepest mennyi ERA-t pakolunk szkeptikus lennek,hogy barmit is plusszban raknank ra ami nem eleve a beszerzeskor kerul hozzank . . . :(

Bar az is igaz,hogy eles helyzetben Sziriaban meg az epitkezesi tormeleket is raerositettek + a BTR-eket is boven teleracsozzak elesben, szoval lehet,h. valami hasonlo lenne itt is.

Ossz-vissz ami szinte a legfontosabb, kellene valami szemleletvaltas "elkotyavetyeles" ellen, de elhiszem, hogy ez jelenleg sci-fi.