[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Vissza az eredeti témához:
akkor most már kijelenthetjük, hogy ez a határidő is ugrott?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Megtisztelő, hogy ennyire követted a hozászolásaimat!

Mi okom lenne nem követni? :)




Úgy tudjuk, kétféle helikopter beszerzése van napirenden. Egy könnyebb típust szereznének be a légi mentőknek és a rendőrségnek, a honvédség pedig amellett, hogy szintén részesedne ezekből, még közepes szállítóhelikoptereket is kapna. Az sincs kizárva, hogy a két kategória szállítását különböző pályázók nyerjék el.

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/donthetnek-a-helikopterek-beszerzeserol-1276453

Hoppácska! Mostanra sikerült eljutniuk addig, amit mi már vagy két éve megállapítottunk itt? Ez határozott előrelépés a részükről. :D Az meg külön öröm, hogy arra is sikerült rájönniük (bár nekem erős a gyanúm, hogy csak azért, mert valamelyik kormánytag, vagy a tanácsadója végre rátalált a HTKA-ra), hogy, ha nekünk esetleg épp úgy jobb, akkor az is opció lehet, hogy az eltérő méretkategóriájú heliket külön gyártótktól szerezzük be.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 502
113
<blockquote rel="okdoki">Megtisztelő, hogy ennyire követted a hozászolásaimat!

Mi okom lenne nem követni? :)




Úgy tudjuk, kétféle helikopter beszerzése van napirenden. Egy könnyebb típust szereznének be a légi mentőknek és a rendőrségnek, a honvédség pedig amellett, hogy szintén részesedne ezekből, még közepes szállítóhelikoptereket is kapna. Az sincs kizárva, hogy a két kategória szállítását különböző pályázók nyerjék el.

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/donthetnek-a-helikopterek-beszerzeserol-1276453

Hoppácska! Mostanra sikerült eljutniuk addig, amit mi már vagy két éve megállapítottunk itt? Ez határozott előrelépés a részükről. :D Az meg külön öröm, hogy arra is sikerült rájönniük (bár nekem erős a gyanúm, hogy csak azért, mert valamelyik kormánytag, vagy a tanácsadója végre rátalált a HTKA-ra), hogy, ha nekünk esetleg épp úgy jobb, akkor az is opció lehet, hogy az eltérő méretkategóriájú heliket külön gyártótktól szerezzük be.
</blockquote>

Sőt, még az is lehet, hogy mégis államközi szerződés lesz...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="okdoki">Megtisztelő, hogy ennyire követted a hozászolásaimat!

Mi okom lenne nem követni? :)




Úgy tudjuk, kétféle helikopter beszerzése van napirenden. Egy könnyebb típust szereznének be a légi mentőknek és a rendőrségnek, a honvédség pedig amellett, hogy szintén részesedne ezekből, még közepes szállítóhelikoptereket is kapna. Az sincs kizárva, hogy a két kategória szállítását különböző pályázók nyerjék el.

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/donthetnek-a-helikopterek-beszerzeserol-1276453

Hoppácska! Mostanra sikerült eljutniuk addig, amit mi már vagy két éve megállapítottunk itt? Ez határozott előrelépés a részükről. :D Az meg külön öröm, hogy arra is sikerült rájönniük (bár nekem erős a gyanúm, hogy csak azért, mert valamelyik kormánytag, vagy a tanácsadója végre rátalált a HTKA-ra), hogy, ha nekünk esetleg épp úgy jobb, akkor az is opció lehet, hogy az eltérő méretkategóriájú heliket külön gyártótktól szerezzük be.
</blockquote>

Sőt, még az is lehet, hogy mégis államközi szerződés lesz...
</blockquote>

Az államközi szerződést szerintem bármilyen megoldás esetén sem tudjuk elkerülni, a fegyverkereskedelmen azért minden állam rajta tartja a szemét valamilyen szinten. A franciák arról híresek, hogy ha pénzt látnak, akkor gondolkozás nélkül bárkinek eladnak bármit (lásd Mistral-üzlet). Ettől függetlenül azért nehezen tudom elképzelni, hogy ha mondjuk 1980-ban a magyar vezetés úgy dönt, hogy rendel vagy 20 Mirage-2000 vadászgépet, akkor azt bármilyen pénzért is leszállították volna egy VSz-tagállamnak!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 102
15 698
113
Az államközi szerződést szerintem bármilyen megoldás esetén sem tudjuk elkerülni, a fegyverkereskedelmen azért minden állam rajta tartja a szemét valamilyen szinten. A franciák arról híresek, hogy ha pénzt látnak, akkor gondolkozás nélkül bárkinek eladnak bármit (lásd Mistral-üzlet). Ettől függetlenül azért nehezen tudom elképzelni, hogy ha mondjuk 1980-ban a magyar vezetés úgy dönt, hogy rendel vagy 20 Mirage-2000 vadászgépet, akkor azt bármilyen pénzért is leszállították volna egy VSz-tagállamnak!

Én is, mivel a Mirage-2000 csak 82-ben állt szolgálatba:)

Ezzel együtt a románok gyárthattak(!) Puma helikopikat (meg talán aluette-eket), és a jugók is kaptak asszem Maverick rakétákat. Persze ők nem voltak VSZ-tagok, de tudható volt, hogy pl. repülőgépfejlesztésileg is együttműködtek a románokkal.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">

Az államközi szerződést szerintem bármilyen megoldás esetén sem tudjuk elkerülni, a fegyverkereskedelmen azért minden állam rajta tartja a szemét valamilyen szinten. A franciák arról híresek, hogy ha pénzt látnak, akkor gondolkozás nélkül bárkinek eladnak bármit (lásd Mistral-üzlet). Ettől függetlenül azért nehezen tudom elképzelni, hogy ha mondjuk 1980-ban a magyar vezetés úgy dönt, hogy rendel vagy 20 Mirage-2000 vadászgépet, akkor azt bármilyen pénzért is leszállították volna egy VSz-tagállamnak!

Én is, mivel a Mirage-2000 csak 82-ben állt szolgálatba:)

Ezzel együtt a románok gyárthattak(!) Puma helikopikat (meg talán aluette-eket), és a jugók is kaptak asszem Maverick rakétákat. Persze ők nem voltak VSZ-tagok, de tudható volt, hogy pl. repülőgépfejlesztésileg is együttműködtek a románokkal.</blockquote>

Így van, de ha az első szériából akartál venni, legalább ennyivel előtte rendel ni kellett belőle!:)
A románok akkor már (Caeusescu idején)erősen kilógtak a sorból, kaphattak ezt-azt, de pl. pont a közös román-jugó Orao project is azért lett elég sikertelen, mert végül csak az utánégető nélküli hajtóművet kaphatták meg, így nem lehetett konkurencia a Jaguarnak a nemzetközi piacon.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
http://www.aeromagazin.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=1047%3Akelend%C5%91ek-az-orosz-helikopterek-%C3%A1zsi%C3%A1ban&Itemid=116
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
http://www.aeromagazin.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=1047%3Akelend%C5%91ek-az-orosz-helikopterek-%C3%A1zsi%C3%A1ban&Itemid=116

Jelenleg szerintem az orosz típusok nem jöhetnek szóba sajnos (mert NATO, meg embargó, stb.), amcsit meg a korábban felsorolt okok miatt nem lenne célszerű beszerezni. Úgyhogy maradnak az európaiak (AW és EC/AH. Ami nem is baj, mert a totálisan prototípus fázisban lévő S-97 és SB>1 helin kívül nem igazán tudnak valós és korszerű alternatívát kínálni (az S-92 nem tűnik olcsóbbnak, mint az AW101 és a jellemzői rosszabbak is, annál kisebb tartományban meg pláne jobban járunk, ha európai gyártótól veszünk, különösen a supportot nézve).
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
286
220
43
Úgy látom pár hétig felkapott hír volt a médiában a helikopter beszerzés, azóta hirtelen megint nagy csend lett. Nem lesz itt l... sem. Megvárják amíg a pilóták műszakiak szépen elmennek, aztán már helikopter sem fog kelleni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Úgy látom pár hétig felkapott hír volt a médiában a helikopter beszerzés, azóta hirtelen megint nagy csend lett. Nem lesz itt l... sem. Megvárják amíg a pilóták műszakiak szépen elmennek, aztán már helikopter sem fog kelleni.

Igen, utána meg szépen felkérünk valami külső légierőt, hogy biztosítsa a KÖTELEZŐ kutató-mentő szolgálatot az ország területén, és persze jó zsírosan fizetünk nekik, mert anélkül nem vállalják. Ha ez nincs, akkor tartok tőle, a légiforgalom széles ívben el fog kerülni bennünket, vagy a magasabb kockázat miatt rohadt drágák lesznek a repülőjegyek.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Szerintem megvárják a lengyel tender eredményét, addig nem lesz itt semmi.
Simán el tudom azt képzelni, hogy így akarják rendbe tenni a megromlott kapcsolatokat. Ha x típus nyeri ott a tendert,akkor azt ott helyben fogják gyártani is. Tehát mi is azt fogjuk rendszeresíteni, amit a lengyelek gyártanak.
 

mitulatbati

New Member
2015. március 30.
6
0
1
Sziasztok!
Úgy néz ki lassan tisztul a kép a beszerzés összetételéről.(Pénzügyi téren)

http://www.dehir.hu/belfold/hende-csaba-a-tiszteknek-es-az-altiszteknek-is-melto-illetmeny-jar/2014/12/29/
 

mitulatbati

New Member
2015. március 30.
6
0
1
Látom , és tudom hogy régi cikk, de eddig csak annyit tudtam hogy kb. ennyi az összeg összesen. Azt hogy mire mennyit terveznek, azt most látom először .Ebben a katyvaszban számomra ez is hír.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Igazából ez már nem hír! Most már azon lepődnék csak meg, ha az ígéreteken kívül, másban is történne előre lépés!