[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 725
2 497
113
Hátttt, én 40 db H-145 öt tulzásnak tartok.
Legyen még hozzá H-225 is vagy valami nagyobb.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Szerintem most mindenkitől veszünk valamit aki számít (fura "harmóniát" érzek az erőben :) )

V4: -ALCA v. NG +valami nyeles autó
Eu: -H145
Orosz: -felújítások
Br: - C-390 ?
usa -most akkor mégsem lesz Blackhawk? :)


Akkor Kínától és Dél-Koreától mégsem veszünk semmit? :)

Pedig de szép logisztikai káosz lett volna...

Rendőrség: 10 MD902
Mentők: 9 EC-135
Honvédség: meglévő helikopterek orosz felújítása
Új szállítóhelik Dél-Koreából
Új harci helik Kínából
Taktikai szállító olasz-amerikai C-27 Spartan vagy C-130
Kiképző gépek a csehektől: L39NG

De akkor úgy néz ki, hogy mindent elvitt az európai Airbus?
C-295, helikopterek, A319...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Kérdés hogy mire, milyen célokra a legjobb?!! Mert hogy mindenben és mindenre az lenne a legjobb, abban azért bátorkodok nem is kicsit kételkedni. ;):p

Mert egy Blackhawk hasonlít legjobban az amerikaiak által használt Blackhawkra? Missziós feladatoknál meg úgy is azt használják a különlegesek, ha kinn vannak? Valószínűleg ezért használnak már szinte mindenből amerikait.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Airbus fog itt mindent vinni :D Nekem is ez az érzésem. Egyébként már csak 30 milliárd ál rendelkezésre erre az évre? Nem úgy volt hogy 75? Vagy 30 helikopterekre és 75 a rámpásra?
Na mindegy az én tippem a következő.
-C-295 és H-145 meg H-215 (225?) Az utóbbi azért mert itt csinálják a szomszédban Brassoban. Árban igen kedvező.De nem 40 db ra tippelnék. Ahhoz jóval több kes kellene.
Viszont további pár db orosz vas felújitásán nem lennék meglepődve. Szállító vonalon.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Airbus fog itt mindent vinni :D Nekem is ez az érzésem. Egyébként már csak 30 milliárd ál rendelkezésre erre az évre? Nem úgy volt hogy 75? Vagy 30 helikopterekre és 75 a rámpásra?
Na mindegy az én tippem a következő.
-C-295 és H-145 meg H-215 (225?) Az utóbbi azért mert itt csinálják a szomszédban Brassoban. Árban igen kedvező.De nem 40 db ra tippelnék. Ahhoz jóval több kes kellene.
Viszont további pár db orosz vas felújitásán nem lennék meglepődve. Szállító vonalon.
Nincs mit felújítani.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Nincs mit felújítani.
Tényleg mert elfogytak a nagyvasak. Azt hittem hogy pár db talán sikerülne még renoválni. De most jut esszembe amit szereztünk be 14 be azt a 3 db Mi-8 at azok is szerkezetileg már a végüket járhatják.
Peddig rámpás helire szükség lesz a későbbiekben is ha az a 4 db 17 es kikopik.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Tényleg mert elfogytak a nagyvasak. Azt hittem hogy pár db talán sikerülne még renoválni. De most jut esszembe amit szereztünk be 14 be azt a 3 db Mi-8 at azok is szerkezetileg már a végüket járhatják.
Peddig rámpás helire szükség lesz a későbbiekben is ha az a 4 db 17 es kikopik.
Nincs azokkal baj, felujitva vettuk oket 2014-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Nincs mit felújítani.

Nekem mondjuk a darabszám sem stimmel, emrt anno amikor elsőzör elhangzott, hozzátették hogy full bszerzés, tehát rendőr és mentőhelik is. Az viszont (ahogy itt fentebb írták is, vagy cca 20db-al) már lezajlott......
Innentől mire ez a 30 db (40), mi a túrónak és miből fentartva?????
A darabszám háborúba nem állnék be, de hogy a mostani honvédség sem használmi sem fentartani nem képes több helit mint vagy 15-20 db-ot, az ziher. Most meg van üzemidő hosszabbított 5db Mi 17, lesz 6db üzemidő hosszabbított MiHu, és épp most upgrad-elik a két francia kisvasat..... Arra most nem emlékszem, de van még a Mi 17-en felül pár darab szállító? (lusta vagyok utána nézni)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Nincs azokkal baj, felujitva vettuk oket 2014-ben.
Mivel nem elvileg nem gyári felújítást végeztünk rajta. Igy az orosz gyári kilőve.
De egy lengyel felújítás teljeskörű ha a szerkezett engedi akkor miért ne férne bele. Úgyis már csak deszantra (ugrásra) meg cipekedésre hasznàlnánk.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Airbus fog itt mindent vinni :D Nekem is ez az érzésem. Egyébként már csak 30 milliárd ál rendelkezésre erre az évre? Nem úgy volt hogy 75? Vagy 30 helikopterekre és 75 a rámpásra?
Na mindegy az én tippem a következő.
-C-295 és H-145 meg H-215 (225?) Az utóbbi azért mert itt csinálják a szomszédban Brassoban. Árban igen kedvező.De nem 40 db ra tippelnék. Ahhoz jóval több kes kellene.
Viszont további pár db orosz vas felújitásán nem lennék meglepődve. Szállító vonalon.

Arra azért adnál tippet, hogy ennyi db helikopter mire kellene (milyen feladat rendszerben). Esetleg hol van az a kincsesláda amiből beszerzik. Netalán honnan szerzünk pénzt a fentartásukra, esetleg milyen nemzetiségű pilótákat teremtünk elő ilyen darabszámban a reptetésükre? (csak kötekedek egy kicsit a realitás talajáról)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Mivel nem elvileg nem gyári felújítást végeztünk rajta. Igy az orosz gyári kilőve.
De egy lengyel felújítás teljeskörű ha a szerkezett engedi akkor miért ne férne bele. Úgyis már csak deszantra (ugrásra) meg cipekedésre hasznàlnánk.
Tudtommal a 2014-ben vett 3 Mi-8-ason nem buheraltunk semmit, mielott kifizettuk volna oket lettek felujitva. Hasznalt, de felujitott gepeket vettunk (3301, 3304, 3305). Most szerintem nincs mit felujitani rajtuk. a Mi-17 P-inket nem akartak az oroszok felujitani mert azokat buheraltuk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Mivel nem elvileg nem gyári felújítást végeztünk rajta. Igy az orosz gyári kilőve.
De egy lengyel felújítás teljeskörű ha a szerkezett engedi akkor miért ne férne bele. Úgyis már csak deszantra (ugrásra) meg cipekedésre hasznàlnánk.

Itt valami zavart érzek az erőben... a három civil Mi-8-asokra gondolsz, amit nálunk festettek terepszínűre?

Amit az oroszok nem vállalnak, az a két Mi-17PP.

A két finn Mi-8 van még. Nem tudom, azokkal lehetne-e még valamit kezdeni.

A Mi-24-esekből meg szerintem nem lesz több kiküldve, mert a felújításra küldöttekhez is úgy kellett kiszerelni a hajtóműveket a múzeumba szánt gépekből.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Tudtommal a 2014-ben vett 3 Mi-8-ason nem buheraltunk semmit, mielott kifizettuk volna oket lettek felujitva. Hasznalt, de felujitott gepeket vettunk (3301, 3304, 3305). Most szerintem nincs mit felujitani rajtuk. a Mi-17 P-inket nem akartak az oroszok felujitani mert azokat buheraltuk.
Viszont azokat veletek meg lehetne buherálni :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Itt valami zavart érzek az erőben... a három civil Mi-8-asokra gondolsz, amit nálunk festettek terepszínűre?

Amit az oroszok nem vállalnak, az a két Mi-17PP.

A két finn Mi-8 van még. Nem tudom, azokkal lehetne-e még valamit kezdeni.

A Mi-24-esekből meg szerintem nem lesz több kiküldve, mert a felújításra küldöttekhez is úgy kellett kiszerelni a hajtóműveket a múzeumba szánt gépekből.
Igen mert én is úgy tudtam hogy 10-12 db ot akartak a Mi-24 felújítanni. De 8 nál leragadtak. A fenti okok miatt.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 324
8 104
113
Arra azért adnál tippet, hogy ennyi db helikopter mire kellene (milyen feladat rendszerben). Esetleg hol van az a kincsesláda amiből beszerzik. Netalán honnan szerzünk pénzt a fentartásukra, esetleg milyen nemzetiségű pilótákat teremtünk elő ilyen darabszámban a reptetésükre? (csak kötekedek egy kicsit a realitás talajáról)
Ha tisztességesen meglesz a 2% évente, biztos vagyok benne hogy jut az üzemeltetésre is. Nehogy már sokalljunk 40 helikoptert az országnak... Ebből mennyi lenne minden körülmények között hadra fogható? Mert biztos nem 100%! vagy 30 db ha mindent jól csinálnak, ebből kell készültségre, gyakorlatokra stb. Arról nem is beszélve hogy milyen hadsereg az, ahol nincs tartalék?